Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

10 éve mondogatom magamnak, ha olcsóbb lesz az ebook olvasó (max. 20E Ft.) veszek egyet. Ez nem akar nekem összejönni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) M@cika


M@cika
őstag

62 ezerért a hülyének is megéri az egérke, rohanok is a webshopba megrendelni...
Ja, nem, a hülyék a túloldalon laknak. Annyiért már akár procit is kapok vagy egy használható alaplapot. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) Viktor77 válasza M@cika (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Sok sikert azokkal mozgatni a kurzort! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) kalozhun100 válasza M@cika (#2) üzenetére


kalozhun100
őstag

150kért asus mechanikus billentyűzetet?:)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5) strogov válasza pusszycat (#1) üzenetére


strogov
senior tag

Mivel e-book kijelzőben kvázi monopol helyzet van, ezért olcsóbb nem lesz. Legfeljebb valami kínai ipari hulladékot kapsz 20k alatt :(

(#6) pusszycat válasza strogov (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a bajom vele, h szerintem túlértékelt, és csak olvasásra jó, meg a 6" is keveslem legyen inkább 8" 15-20 E közt, vagy továbbra is tableten olvasok. :)
Gyerek koromban átrágtam magam több száz könyven, ez mára már a 0 konvergál. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) M@cika válasza Viktor77 (#3) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván a 4 jegyű számmal lefedett árú rágcsálóval tolom. :-)
kalózhun: akinek az kell, vegye csak. Én annál sem leszek soha célközönség. ott már komplett gépet rakhat valaki össze annyiból. :.-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#8) Freiherr


Freiherr
őstag

Elmebeteg árak vannak minden vonalon.

XXX

(#9) totron válasza pusszycat (#6) üzenetére


totron
addikt

Az elmúlt sok olvasás hozta el a toldalékok elhagyásának igényét is?

(#10) pusszycat válasza totron (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, azt a lustaság hozza ki belőlem. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) totron válasza Freiherr (#8) üzenetére


totron
addikt

Kiwi leszek meddig sikerül túlhúzni ezt a tárgykultúrát. Annyira belénk verte a fogyasztóiság, hogy eszmékkel már kiválthatatlan a dolog, attól tartok, bár jóllehet, még mindig így járunk jobban. Mi az az ár, amit még megadunk azért, hogy legyen lehetőségünk dolgozni és keresni annyit, hogy megadhassuk?
A magam részéről is jobban szeretem az IPS/OLED technológiát, univerzálisabb és mindenhol ott van, sajnos PWM-mel együtt, így jól be is zártam magam egy szűk körbe. Dedikált e-olvasó helyett meg inkább igazi könyv, igaz, de ott is vadászandó a vibra- és elektrozajmentes olvasólámpa, a speciális területen íródott könyvek beszerezhetetlenségekről, megvásárlásra érdemes művek arányáról nem is beszélve. A lényeg, hogy a kelleténél jobban ne bohóckodjunk a technika oltárán - se.

(#10) pusszycat, az is valami.

(#12) pusszycat válasza totron (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Dedikált e-olvasó helyett meg inkább igazi könyv" - drága, nem letölthető, helyet foglal, venni kell hozzá könyvszekrényt, nehéz megtalálni ha sok van belőle amit keresel, ha kölcsönadod sose kapod vissza.... Inkább hagyjuk. :)

U.i. Megeszi a levélmoly. Megsárgul. A húgod telerakja virággal. ;]

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#13) flexxx2 válasza pusszycat (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Most is van kindle paperwhite3 21-ért használtan.

(#14) pusszycat válasza flexxx2 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig használtan csak az S9+ vettem de az is 3 hónapos volt, mást semmit. Még újracsomagoltat sem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) Skynet258 válasza pusszycat (#6) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is gyerekkoromban olvastam főleg, aztán sok év kihagyás után megvettem az első ebook olvasómat. Azóta a harmadikat nyúzom (mentem méretben és árban egyre feljebb) és az egyik legjobb beruházásaim közé tartozik, újra rengeteget olvasok, asszonyt is sikerült megfertőzni (ő épp 7.8 colost készül venni a Kindle Paperwhite után).
Perpill a cikkben is szereplő Onyx BOOX Nova Air-t nyúzom, igaz a cerka része nincs kihasználva, de ki akartam próbálni ezt a részét is egy ebook-nak.
Vegyél egy használt Kindle-t max ha nem jön be árában eladod. Azért itt a használt nem akkora rizikó szerintem, aki olvasni szokott azért ritkán vadember és vigyáz a dolgaira. A miénk pl. a lakást sem hagyta el soha, szóval annyira nem kell fázni ettől, hogy használtan vedd. Billentyűzetet vagy egeret mondjuk én sem vennék használtan ez igaz. ;)

https://geekpulse.hu

(#16) raveinT válasza pusszycat (#1) üzenetére


raveinT
tag

Anno kindle 4. gen elég olcsón indított, én ott vettem egyet, ami közel 10 éve hibátlanul szolgál (1 akksicsere mondjuk volt), már bőven 100 fölött jár az olvasott könyvek száma.

Ok, nem magas felbontású, nincs háttérvilágítás stb, de teljesen használható. Ha rendszeresen olvasol, és nem ragaszkodsz a fizikai könyv gyűjteményhez, akkor megéri egyszer kicsengetni egy normális modellre a pénzt. Ez szerencsére nem mobiltelefon, hogy 3-5 évente elavuljon.

(#17) Komplikato


Komplikato
veterán

Félig off:
Nem tudom mit ért kínai hulladék ebook olvasón, de egy HiSens, Xiaomi, Huawei is sokkal sokkal drágább mint egy Amazon Kindle. Ez van.
Amiért az én csőrömet piszkálja a dolog, az az a tény, hogy az eIső eInk cuccok megjelenése előtt a Philips azt nyilatkozta, hogy alig kerűl többé az előállítása mint egy kinyomtatott könyvvé. És ez igaz is lehet, mert a supermarketekben a legutolsó árcetli is NFC-s eInk kijelző.

On: A viper ultimate meg igen is túl van árazva. Akkor is ha V2, pláne ha realizáljuk sokkal kevesebb alkatrészből áll. A karácsonyi avagy BF-es fél ár a maximum ami reális. Ez nem egy monitor, ami kiszolgáló 5-10 évig is. Ez fogyóeszköz!

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) rankesz válasza Komplikato (#17) üzenetére


rankesz
veterán

"És ez igaz is lehet, mert a supermarketekben a legutolsó árcetli is NFC-s eInk kijelző"
Hol?

(#19) Skynet258 válasza rankesz (#18) üzenetére


Skynet258
veterán

Rengeteg üzletben van már, a papír alapút eleinte a sima LCD-k váltották, de mostanra már van bőven E-ink is. Media Markt is ilyen emlékeim szerint, de tényleg sok helyen látni.
[link]
Persze a felbontásuk (és gondolom a frissítési rátájuk, élettartamuk) nem egyenlőek azzal ami egy ebook olvasóba kell.
Még az is lehet, hogy azért olcsóak ezek a címkék, mert a "selejt" ami nem hozza az elvárt minőséget, hogy könyvbe kerüljön, az címkeként végzi.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#20) Perdedor válasza pusszycat (#1) üzenetére


Perdedor
tag

Ezért vettem használt Kindle Paperwhite-ot ebay-ről. Kb. ennyibe került és nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#21) zetor2000 válasza rankesz (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én Tesco / Auchan vonalon láttam ilyet, ami ~5x5 cm. Rá van írva, mi a cucc, és mennyibe kerül. Anno azt olvastam, így könnyebb (valószínűleg) átárazni a dolgokat, pláne, ha valami akció vagy épp áremelkedés van.
Ilyesmi, elég könnyű felismerni:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) zetor2000 válasza Viktor77 (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy Logitech MX Master 3 pont feleennyi, és azt nem mondhatod rá, hogy annyira nagyon rossz lenne...
Nem gamer, nem lukacsos (szóval VAN benne anyag :D ), de cserébe 3 féle képpen is tud csatlakozni, akár 3 klf. géphez.
Nekem az elődje van, és ja, nekem sikerül vele terelgetni a képernyőn a nyilacskát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) zetor2000 válasza kalozhun100 (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

Annyiért van egyedi Varmilo... sőt! :)
De nem, már a feléért is hátrahőköltem, hogy miafsz?!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) scarabaeus válasza zetor2000 (#21) üzenetére


scarabaeus
őstag

Jól sikerült a fontok ékezetesítése, kb. mint egy bizonyos betűit ide-oda csapó írógép. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#25) bollokcs80 válasza pusszycat (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ha 20-ért nem is, de 30-40 körül van PocketBook, nekem nagyon bevált.

B.Cs.

(#26) rankesz válasza bollokcs80 (#25) üzenetére


rankesz
veterán

[link]

Itt is ki lehet fogni olcsóbban, néha egész nagy a választék

(#27) cpt_sanya válasza pusszycat (#1) üzenetére


cpt_sanya
tag

2015 februárjában vettem egy kindle 6-ot a mainapig teszi a dolgát . Akkor 32000 magyar forint volt. Akkor ez kb 10 könyv ára volt. Annál már joval többet elolvastam rajta. Szóval relatív mi a drága. Meg jobb szerettem hurcolászni magammal mint a rendes könyveimet. Kevesebb helyet foglal nem gyűri a táska. Nem fog elázni, stb.

(#28) izee


izee
senior tag

Mik a főbb e-könyv beszerzési források torrenten kívül?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#29) CriticalHit válasza pusszycat (#12) üzenetére


CriticalHit
őstag

Könyvtár, ha még jelent valamit?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#30) pusszycat válasza CriticalHit (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem járok könyvtárba. Nem higiénikus. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#31) koby11h válasza izee (#28) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az e-könyvet is meg lehet vásárolni... :)
Tudom nem mindegyiket, de manapság ezért elég sok mindent.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32) Komplikato válasza koby11h (#31) üzenetére


Komplikato
veterán

Csak ugye pont a magyar könyveknél szokás annyiért adni, mint a papír verziót, kinyírva az ebook egyik lényegét, az olcsóbb kiadást, terjesztés. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#33) raveinT válasza Komplikato (#32) üzenetére


raveinT
tag

Én úgy emlékszem legutóbb mikor amazonon néztem az e-könyveket, a külföldi oldalon elérhető angol nyelvű könyvek is azonos árban voltak a fizikai példánnyal. Szóval ez kivételesen nem magyar találmány :(

(#34) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés kit illet a megspórolt papír, nyomtatási költség, szállítás... Amúgy szeretném látni, mikor dedikálni visznek egy ebook-ot. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#35) Komplikato válasza raveinT (#33) üzenetére


Komplikato
veterán

Viszont itt jön az a probléma, hogy itthon olyan alacsony az eladót könyvek száma, ami miatt minden is mocskos drága.
Még sokkal régebbeb, mikor több olvasó volt, kisebb könyvárakkal, egy korongvilág könyv angolul kevesebb mint fele volt, mint a magyar. Mostanra van ilyen 4-5x szorzó?
A hetvenes, nyolcvanas években itthon egy sikeres könyvből 100-300.000 példányt is eladtak. Most meg?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) cpt_sanya válasza Komplikato (#35) üzenetére


cpt_sanya
tag

Régen kelett 100.000 eladott példány az aranylemezhez most 2000 db .

(#37) bollokcs80 válasza raveinT (#33) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Olvastam nemrég, hogy ennek is van valami oka (nyilván jogdíjak, egyebek önmagukban nem kellene, hogy ennyire drágítsák). Magyarországon mindezzel csak azt érik el, hogy a jónép letorrentezi, ahonnan éri és egy fillért sem fizet érte.

B.Cs.

(#38) raveinT válasza bollokcs80 (#37) üzenetére


raveinT
tag

Meg is értem egyébként. Nevetséges, hogy képesek "beleégetni" a vásárló nevét az ebook elejébe, és aztán leírják, hogy ha nem a beleégetett név olvassa, azonnal küldje vissza a fájlt emailben a forgalmazó/kiadó címére... :))

Meg hogy tilos kölcsönadni, inkább vegyél annyi példányt ahány embernek kölcsön szeretnéd adni, stb. :DD

A kedvencem mikor mindezt kb. public domain, száz éve halott írók műveinél teszik.

(#39) Viktor77 válasza zetor2000 (#22) üzenetére


Viktor77
titán

És?

Nem bántásból, de nem sikerült megérteni amit írok. Hiába annyi az egér amennyi, vehetsz jóval olcsóbbat, de lappal vagy procival helyettesíteni nem tudod, egészen másra valók.
Tudod, alma vs. körte.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) zetor2000 válasza pusszycat (#34) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kapsz rá elektronikus aláírást :D :DDD :DD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41) zetor2000 válasza Viktor77 (#39) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, végülis... reggel volt, meg lehet, másnap is :D
De azért alap lapp meg proci is kell, hogy az a fránya kurzor helyet változtasson :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42) zetor2000 válasza scarabaeus (#24) üzenetére


zetor2000
senior tag

A lényeg, hogy a tartalom ott van, látható, vékony, mittomén. Olcsó is, gondolom. És ha kell, holnap át lehet írni, cca. gombnyomásra vált (vagy utána 5-10 sec-re :) ). A karakterek megjelenítése meg olyan, amilyen, de mondjuk én is megverném, aki ilyet elkövet. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#43) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Elírás a cikkben, a razer viper v2 pro-nál, kicsit érdekesre sikerült ez a mondat így: (Mivel az aksi nem került számüzésre)
Ez az eredményt számos apró változtatásnak köszönhető; ilyen például a jobb oldalról eltávolított gombduó, a könnyített, nagyjából 80 órányi energiát tároló akkumulátor vagy mondjuk az oldalsó textúrázás és az RGB világítás száműzése.

(#44) Subi77


Subi77
csendes tag

A cím kapcsán, az alábbi magvas gondolat ötlött fel bennem:
Vajon álmodnak-e az e-molyok e-papírról?

(#45) izee


izee
senior tag

Találtam e-könyv forrásokat [norberthires cikk]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46) pusszycat válasza izee (#45) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az összes Rejtö könyv ingyenes hivatalosan. Lejárt a licensz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#47) junkpod válasza Komplikato (#32) üzenetére


junkpod
nagyúr

A nyomdai költség kb 10%-a egy könyv bolti árának.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.