Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Eladják az AMD-t?

Hozzászólások

(#1) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Ha megvannak győződve, hogy a jelenlegi: A szóvivő ugyanakkor kijelentette, hogy az AMD vezetése és menedzsmentje meg van arról győződve, hogy a jelenlegi vállalati stratégia hosszú távon eredményes lesz.

Akkor minek kellett felkérni a JPMorgan pénzügyi szolgáltató céget, hogy hogy mérjék fel: milyen stratégiai lehetőségek állnak a vállalat rendelkezésére, beleértve a különféle értékesítési opciókat is, hogy a zuhanást megállítsák?????? :F

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#2) rudi válasza Tauren45 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, hogy amikor a JPMorgan végez, kiosztanak pár útilaput a vezetőségben? Talán lehetne példát venni az NVIDIA-ról, azok alól kirántották a chipset bizniszt, a Radeonok a GeForce-ok nyakán állnak évek óta, a cég mégis nyereséges tud lenni. Igen, az AMD más felépítésű cég, de nekik is reagálniuk kell a piac változásaira.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) ViZion válasza rudi (#2) üzenetére


ViZion
félisten

AMD elmegy APU + némi GPU (OK, állítólag a VGA eladások is csökkennek) irányba, a proci bizniszből (már a felső kategóriában) már rég kiesett... sajnos. Ezek meg el kellene tartsák, nem?
Ha meg nem, akkor össze kell bútorozni vmi céggel (Samsung, Qualcomm, kitudja mi), bár azt lehet sem az EU sem az USA nem engedné.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Mindenki shortolja az AMD-t! :)

YNWA

(#5) Youri válasza ViZion (#3) üzenetére


Youri
veterán

Mivel egyik cég sem érdekelt az x86 piacon, így nem valószínű, hogy probléma lenne a felvásárlás. Más kérdés, hogy kb az x86 piac kutyának sem kell már, max a Radeon-t venné meg valaki

RTX ON

(#6) vinibali válasza rudi (#2) üzenetére


vinibali
őstag

az nVidia azért sok másik terméket is gyárt a GeForceon kívül :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) rudi válasza vinibali (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez igaz, de 4 éve még csak GeForce-ot (illetve professzionális váltoizatait) és a mára kihalt chipsetet gyártotta, de azóta reagált a piac változásaira.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Na az intel nvidia szövetsége bejött.
Jó lenne ha korrektebb teszteket mutatnának a netten, hogy jobban vegyék az emberek az AMD termékeket.

(#9) vinibali válasza rudi (#7) üzenetére


vinibali
őstag

mondjuk ettől függetlenül is nagyon szomorú az AMD helyzete :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) EvilSymbol válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Milyen Intel - nVidia szövetség? Hol kéne korrektebb teszteket mutatni? A_netten? :)

[ Szerkesztve ]

Beware! Személyeskedés detected.

(#11) Youri válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


Youri
veterán

Teljesen mindegy mi van a netten - :P -, a bevétel az OEM-ektől jön

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#12) Sondi1986 válasza Youri (#11) üzenetére


Sondi1986
addikt

Hát igen az OEM szinte csak intel és nvidia termékeket használ!

Sok tesztben az emberekbe sulykolják hogy az AMD proci erőbe gyengébb + többet fogyaszt.
De azt már nem emelik ki hogy jóval olcsóbb is!
PH-n is nem egy embert halok aki celeront vagy pentium g870 ajánl.
a VGA-ról meg ne is beszéljünk látjátok ha a PH tesztjét és a külföldit!

[ Szerkesztve ]

(#13) Flash86 válasza rudi (#7) üzenetére


Flash86
tag

Szerintem az Nvidia inkább a tegrának köszönheti a talpon állást nem a Gefore-nak...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#14) Retekegér válasza Sondi1986 (#12) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem kéne összeesküvés-elméleteket gyártani. Azért a GCN, Trinity stb. a maga kategóriájában verhetetlen, a PH-tesztekben sem láttam ezt másként. De más, jövedelmezőbb piaci igényt is megcélozhattak volna, ahogy az Nvidia tette a Tegrával.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#15) aram01


aram01
nagyúr

igazi április elsejei hír

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) kNG


kNG
senior tag

Hát ezek nem túl jó hírek...persze, hosszú távon valóban jó lehet a stratégia, mert az APU-ké a jövő...de akkor meg kiesik a dedikált VGA-k értékesítése (ha mindenki szinte APU-ra váltana), szóval akkor meg abból nem lenne árbevétel... :(

Én még mindig azt mondom hogy egy fránya ütős processzort össze kéne hozni, nem kéne még azt elfelejteni...vagy akkor egy ütős APU-t inkább, ami CPU teljesítményben tud versenyezni az intellel!
Plusz ütős marketing tevékenység, mert a mezei userek még mindig nem tudják hogy mi az hogy AMD...és így persze nem is keresik... :(

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#17) flierqqq válasza Sondi1986 (#12) üzenetére


flierqqq
tag

Talán azért, mert a témában kevésbé jártas emberek körében, az terjedt el, hogy az nVidia milyen jó meg az Intel is wáó!..
Múltkor az egyik ismerősöm vett egy gépet, én meg hát meginformálódtam azt hogy milyen..
A válasz felért az általános parasztvakítással..aztmondta: 4magos 12Ghz-es,Geforce VGA,3GB ram.
Picit mindig idegesít az ilyen..de még megkérdeztem a VGA típusát is és az volt a válasz hogy "4gb-os".
Vett egy retek Gt640-et...

Persze, hogy az emberek azt fogják venni ami többnek tűnik..Jelen esetben "négy gigabájtos envidia dzsífórsz gété hatnegyvenet meg tizenkét gigaherces processzort".
Nem kétlem, hogy az nVidia a felső-közép és a felső kategóriában rossz VGAkat csinálna meg hogy ez a tegra jó cucc, de az alsóban szemét módon átb@ssza a vásárlóit.Sajnos ezért egyre több a informatikai analfabéta.
Az Intelhez meg annyit tudok hozzáfőzni, hogy jó processzorokat csinál..
Az AMD ugyanannyi pénzért több,de gyengébb az Intel meg kevesebb, de erősebb magokat ad.
Mindenki döntse el kit favorizál..

És ha megveszik az AMD-t akkor 99%, hogy változni fog, de az még a jövőzenéje, hogy milyen irányba, csak reméljük, hogy éleződik a piaci verseny, ami nekünk átlag usereknek jó.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#18) vinibali


vinibali
őstag

a főiskolán szinte az összes tanár, akit hallottam előadáson mind az intelről beszél. teljesen úgy viselkednek, mintha az AMD nem is létezne, az architektúrák tanulásánál a x86 nagyon fontos, de AMD64-et senki sem említ :) az összes gép - ami virtuális környezetet futtat - mind Dual Core időkből származó Pentium. 1-2 gépterembe vettek i5 2500k-kat és elképzelésük nincs, hogy mennyivel jobb lenne az egész valami csúcs APU-val. Blender és PS pl nagyon gyakori alkalmazás és elég sokat tudnak GPU-val gyorsulni. OpenCL es programozást így mégcsak lehetőség sincs megmutatni sem, pedig nagyon komoly prog tanárok is akadnak a suliban.
amíg ez a rész nem változik nem lesz itt jóság.
(#17) flierqqq: egy barátom akar gépet összerakni és mondta, hogy neki mind1 milyen VGA legyen, csak legyen rajta min 2GB ram :)))

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#19) flierqqq válasza vinibali (#18) üzenetére


flierqqq
tag

Igen, mert azon a krájzisz 7 is el fog menni fullhádé grafikával. :)
Na szemétkedni akarsz vegyél neki egy GT520/610et. :DD

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#20) Sondi1986 válasza vinibali (#18) üzenetére


Sondi1986
addikt

Amikor iskolás voltam megkérdezte a tanár a gyerekeket milyen proci van a gépükbe, az osztály 60% mondta hogy Athlon 64 a másik meg hogy nem tudom. :B
Na a tanár el kezdte mondani hogy az egy kalap szar stb.
Na meg mondta hogy azért van az összes gyárba meg iskolába intel proci mert azok a legjobban, nem akartam mondani hogy amin tanulok abban miért cerka ficeg!
Különben tényleg nem fog megváltozni a világ. Mert miközben sokan vesznek i3-ast úgy hogy nem tesznek mellé VGA-t, és próbálnak játszani. :(((
Én még mindig azt mondom hogy az A8 3870k vagy A10 5800k termékek nagyon hasznosak a hétköznapi embernek, csak sajna a bolti alkalmazottak is intelt sulykolják az emberbe!

(#21) Youri válasza vinibali (#18) üzenetére


Youri
veterán

Az AMD64-nek hivatalosan x86-64 a neve, mert egy kiegészítés csupán az x86-hoz... De az igaz, hogy az oktatás kullog a technológia mögött

Abu85: A név teljesen mindegy, de mivel az x86 az alapja, így kijelenthető, hogy az x86 valóban fontos. Persze sok tanárt nem érdemes leterhelni ilyen dolgokkal, mint 64 bit :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#22) Abu85 válasza Youri (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából mindegy hogyan hívják. A szoftverekben AMD64 szokott lenni. Maga a rendszer pedig egy külön ISA, aminek van visszafelé kompatibilis módja az x86-ra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) Youri


Youri
veterán

BUSTED

RTX ON

(#24) vinibali válasza Sondi1986 (#20) üzenetére


vinibali
őstag

én sem tudok jobb dolgot elképzelni egy APU-nál. de igazából azt sem értem, hogy az oktatásban is diplomás emberek vannak. valamelyik előadáson szóbahoztam, hogy létezik egy lapkánt CPU és GPU és mindenki csak lesett, mintha egy boszorkányüldözésen lettünk volna :D

(#21) Youri: az architektúra neve AMD64 és az utasításkészleté az, hogy x86-64. nem? :) bár azért szerintem nem történnek olyan dolgok, amiket egy tanár ne tudna nagyon minimális olvasással pótolni. a PH-n is nagyon jól összeszedett és magyarázó cikkek vannak!

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Rudi: Így elsőre nem igazán értem amit írtál, de lehet később majd megértem mire gondolsz. :R

Valamit meg muszáj az AMD-nek lépnie mert, az Intelnek már lassan saját telefonja is lesz ha még nincs. Ha más nem marad valakivel tényleg össze kell állnia. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#26) rudi válasza Tauren45 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont azt, amit Te is megfogalmaztál, csak kicsit általánosabban. Hogy az AMD-nek nem szabad leszegett fejjel menetelnie abba az irányba, amit 2-3-5 évvel ezelőtt kitűzött magának, hanem körül kell néznie, és a helyzetnek megfelelő irányba kell mozdulnia.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Tauren45 válasza rudi (#26) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Ja értem most már, figyelmetlenül olvastam. :B Amúgy igen jó lenne, ha elkapnák a fonal végét, és visszatérnének. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#28) lionhearted válasza flierqqq (#17) üzenetére


lionhearted
őstag

Azért ennyire ne ferdíts. Az nV nem veri át a vevőket. Most néztem fel az nV weboldalára, sehol nem találok utalást, javaslást arra, hogy 4GB-os GT640 lenne a jó, vagy a referencia.

A pofátlanság a gyártók részéről érkezik, akik megvezetik az egységsugarú júzert. De ez nem jelenti azt, hogy minden alsószegmensbe készített nV hulladék lenne. Csak nem a sparkle féle megoldásokat kell keresni, lassan 8GB rammal. :D
Egyébként meg azon gondolkozzon el, hogy miért jó neki, hogy a system RAM kevesebb, mint a VRAM. :)

De ugyanez van a laposoknál is, megannyi hirdetést látok, hogy 6(??? ez már önmagában nevetéseges)-8GB notik, celeron/pentiumokkal. Hát abba tényleg kell... aztán az i7esekben is ugyanennyi van...és néha sajna ott is 6(4+2..), nehogy véletlen dualchannel legyen. :D

Tegnap még működött...

(#29) ko9 válasza Tauren45 (#25) üzenetére


ko9
addikt

Ha nem is teljesen saját, de közösen fejlesztett már van :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#30) Tauren45 válasza ko9 (#29) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Natessék. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#31) flierqqq válasza lionhearted (#28) üzenetére


flierqqq
tag

Valamennyire igazad van..de az nV rakott mindegy 6xx-es GT-re DDR3as memót.Persze ez csak a ref. és abban tényleg a gyártók a hibásak, hogy 4GB VRAMmal akarják az ember szemét kiszúrni..de az azonos árú GT6xx sokkal gyengébben teljesítenek a 6/7xxx-es radeonoknál.
De tökmindegy mert az emberek sajnos úgy is viszik ezeket a hulladékokat! :((( :(((
az nV és a gyártók maximalizálják a profitot..

[ Szerkesztve ]

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#32) lionhearted válasza flierqqq (#31) üzenetére


lionhearted
őstag

Hulladék. Attól függ, mik az igények.
Ha az az igénye, hogy menjen a pasziánsz, akkor nem fog csalódni. Ha a krájzisz 4 UHDban, akkor igen. (alsó szegmensről van szó)
És persze az is lehet igény, hogy a vga legyen supportált 2 év múlva is, ne legacy-ba sorolódjon. :)
Te sem lennél terézanya, ha neked ez a pénz bejönne, és nem te fizeted. ;)

Tegnap még működött...

(#33) remington2


remington2
senior tag

Ad' érte öccá és ócó szokni 2 phar, cak ma!

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#34) schawo válasza Youri (#23) üzenetére


schawo
titán

Ez pont annyit jelent, mint amennyit leírnak: tagadják. De nem azt jelenti, hogy nem fog megtörténni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) dezz válasza vinibali (#18) üzenetére


dezz
nagyúr

Messzire ér az Intel keze... És ez valahol végtelenül visszataszító.

(#36) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Vodafone bannernek mikor lesz topikja? Csak mert a mérete alapján simán lenyom néhány rövidebb hírt...

A hírhez meg, ha el is adják remélem nem szedik ízekre a céget, pláne hogy az ARM64 még a fasorban sincs...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) Youri válasza VaniliásRönk (#36) üzenetére


Youri
veterán

Az ARM64 elkészült, két '14-ben jönnek az arra épülő SoC-ok is

RTX ON

(#38) VaniliásRönk válasza Youri (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már csak 700-at kell aludni, igaz?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) Youri válasza VaniliásRönk (#38) üzenetére


Youri
veterán

Másfél év... Ebben az iparban az nem jelentős idő. Ráadásul az AMD is ott lesz az elsők között :U

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#40) dragon1993 válasza lionhearted (#28) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha utánanézel akkor rájössz ,hogy a dualchannel már rég nem ad annyit mint régen.

(#41) azbest


azbest
félisten

az amd kapcsán valahogy azt érzem a cikkek és a hozzáértők véleménye alapján, hogy sok ígéretes és jövőbe mutató ötlete és fejlesztése van. A dolognak az a szépséghibája, hogy az amd majd jó lesz, ha a szoftveresek kihasználják és beérik a technlógia, addig pedig nem hozza a teljesítmény maximumát. Ezzel szemben az intel azonnal kihoz egy hasonló, de primitívebb megoldást (pl.: két cpu egy tokban aztán cpu + gpu egy tokban) és letarolja a piacot. A piacon a jelen számít nem pedig a majdani elméleti teljesítmény. Ehhez jön még, hogy egy adott terméknek rövid az életciklusa, az oem-ek is azt részesítik előnyben. Szóval mire valóban beérne a technológia, addigra az adott termék elavul, így aki abba fektetett az már nem profitálhat belőle. Szóval az amd-nek a jelenre is kéne figyelnie, nem csak a jövőbeni dolgokra. Hiába a világmegváltó víziók, ha közben felkopik az álla :(

[ Szerkesztve ]

(#42) lvb válasza dragon1993 (#40) üzenetére


lvb
aktív tag

Pontosan, mivel a jelenlegi procikat még a quad channel is erősen visszafogja ;) Feladattól függ, hogy akár még 1 csatornás mem is elég vagy 4 csatorna is szánalmasan kevés...

Amúgy szeretem az ilyen sommás véleményeket.

(#43) ViZion válasza lvb (#42) üzenetére


ViZion
félisten

Valahol már volt szó róla, de elmondaná vki, h miért nem lehet több cache-t, vagy egyszerűen valamennyi (128 MB mint a "sideport" volt anno a deszkákon) ramot tokozni az APU-ba? Nem lenne az megoldás (legalább átmenetileg)?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) VaniliásRönk válasza Youri (#39) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugy legyen. :K

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) dezz válasza ViZion (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

Az a Sideport 32 bites volt... :) MCM (Multi Chip Module, több chip egymás mellett) megoldással max. 128 bites lehetne (több vezeték nem fér el a lapka alatti "mininyákon"), mint a dual-channel, úgy meg nem éri meg (csak ha a helytakarékosság a cél). Szélesebb adatsín stackinggel alkalmazható, ilyenkor egy pusztán vezetékeket tartalmazó chipre ültetnek több más chipet. Be is vannak tervezve az ilyen APU-k, 2-3 év múlva piacon lesznek.

(#46) ViZion válasza dezz (#45) üzenetére


ViZion
félisten

32 bites vagy sem, azt nem nekem kell tudni, ezért kár rajtam nevetni... oldják meg ;]
Cache nem növelhető? Vagy az túl drága lenne? ~128 MB cache már a legtöbb usernek elég lenne APUcihoz... 2-3 év elég soknak tűnik, figyelembe véve a mobil procik fejlődését, nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) schawo válasza ViZion (#46) üzenetére


schawo
titán

Cache horror drága.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) dezz válasza ViZion (#46) üzenetére


dezz
nagyúr

:) = mosoly
:D = nevetés

Azért mosolyogtam, mert sokan nem tudják, hogy az csak 32 bites volt.

A stacking még kísérleti fázisban van, nem tudják még kellően olcsón gyártani, úgyhogy ki kell várni...

[ Szerkesztve ]

(#49) ViZion válasza dezz (#48) üzenetére


ViZion
félisten

:o = álmos
:((( = morcos
Amúgy szoktam adni a szavadra, utána leesett, h lehet nem úgy gondoltad. :B

Tényleg nem néztem anno, csak legyen mert jó, amikor épp nincs külön VGA.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) fordfairlane válasza Youri (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

The company is working hard to change and isn’t in denial, recently working with ARM on server processors.

Na, akkor tényleg csődbe mennek.

x gon' give it to ya

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  [Re:] Eladják az AMD-t?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.