Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) edward2


edward2
addikt

Tapasztalati kiegészitések:

-díjak: elektromos fűtéssel simán 500euro/2 hónap volt számlánk és konkrétan vacogtunk végig. Olajossal is simán elment 350-400euro/2 hónap annyi a különbség hogy itt jól befűtöttünk a világegyetemnek a szuper ír szigetelés minősége miatt.

-közlekedés: én másfél évig vezettem írországban az autommal (helyi ír járgány) és először teljesen be voltam gazolva milyen nehéz lesz, aztán beülsz és minden jön magától. Egyáltalán nem veszés. Az úttesten átkelés gyalogosan nagyságrendekkel veszélyesebb tök más irányba nézegetsz :)

-fiatalok: Igen az ír fiatalok bunko kis paréjok egytől egyig. Ennyit tudok elmondani. :)

Ennél fontosabb megjegyzés az ír lányok: nemtudom a szerző írását olvasva ő is férfi egyednek tűnik és őszintén nem tudom milyen tapasztalatokat szerzett, de én csak rosszat tudok erről mondani. Felejtsd el, a normális magyar ismerkedést hogy csaj akar magának egy normális faszit vagy bármi. Az írek is alig találnak te meg külföldi vagy amire álatlában az első mondat után ezt kapod a pofádba: "Are you poooolish?" és elfordulnak. De kaptam pofámba "you fuckin' polish"-t is egy sima odapillantásért. Aztán ez még hagyján is lenne ha szépek lennének, de nem azok. Aztán azt hittem egyedi esetről van szó mondom biztos én nyomorultam meg miután kijöttem írekhez, de magyar lányok ezt cáfolták és sajnos a horvát, lengyel, szlovák stb. kollégáim ezt a negatív tapasztalatot megerősítették saját élményeikkel. (rémtörténetekből van pár...)

-Gazdasági válság: szerencsére a munkahelyem stabil volt és még most is az lenne, de őszintén megmondva írország elég nagy bajban van. Nagyon sok ember vesztette el munkáját egyik napról a másikra. Képek ujságokbol hogy Dublini meki meghirdetett 10 helyet és jelentkezett rá 800 ember, meg általános hogy a munkanélküli segélyért 3 utcányira kigyozik a várakozo sor. Kb ilyen per pillanat a helyzet. Nem tudom fél év alatt mit változott mióta eljöttem végleg.

-időjárás: ide annyi kiegészitést tennék hogy ősztől tavaszig szinte minden nap esik és nem a magyar eső formájában hanem nagyon pici szemekben szitál és ezt egy erős szél fújja a képedbe ami olyan mintha ezer meg ezer tűvel vágnának pofán. Borzalmas.
Nyáron nincs eső, de mindig lóg az eső lába mármint azt hiszed. 2 év alatt borzalmasan frusztráló volt, hogy várom várom várom hogy megjöjjön a jó idő de nem jön meg soha. Néha kisüt fél órára de ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.