Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:DD :C

ez de jó :)) de dolgozni nem mennék...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tetszett! :)
Engem a történelmi jellegzetességek érdekelnének odakint, kastélyok, várak, stb.
Az időjárás miatt sokat nem maradnék. :DDD

(#3) szablya


szablya
tag

Ez most, más volt,mint az előző. De jobban tetszett :R

Fáradt vagy! :N

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#4) edward2


edward2
addikt

Tapasztalati kiegészitések:

-díjak: elektromos fűtéssel simán 500euro/2 hónap volt számlánk és konkrétan vacogtunk végig. Olajossal is simán elment 350-400euro/2 hónap annyi a különbség hogy itt jól befűtöttünk a világegyetemnek a szuper ír szigetelés minősége miatt.

-közlekedés: én másfél évig vezettem írországban az autommal (helyi ír járgány) és először teljesen be voltam gazolva milyen nehéz lesz, aztán beülsz és minden jön magától. Egyáltalán nem veszés. Az úttesten átkelés gyalogosan nagyságrendekkel veszélyesebb tök más irányba nézegetsz :)

-fiatalok: Igen az ír fiatalok bunko kis paréjok egytől egyig. Ennyit tudok elmondani. :)

Ennél fontosabb megjegyzés az ír lányok: nemtudom a szerző írását olvasva ő is férfi egyednek tűnik és őszintén nem tudom milyen tapasztalatokat szerzett, de én csak rosszat tudok erről mondani. Felejtsd el, a normális magyar ismerkedést hogy csaj akar magának egy normális faszit vagy bármi. Az írek is alig találnak te meg külföldi vagy amire álatlában az első mondat után ezt kapod a pofádba: "Are you poooolish?" és elfordulnak. De kaptam pofámba "you fuckin' polish"-t is egy sima odapillantásért. Aztán ez még hagyján is lenne ha szépek lennének, de nem azok. Aztán azt hittem egyedi esetről van szó mondom biztos én nyomorultam meg miután kijöttem írekhez, de magyar lányok ezt cáfolták és sajnos a horvát, lengyel, szlovák stb. kollégáim ezt a negatív tapasztalatot megerősítették saját élményeikkel. (rémtörténetekből van pár...)

-Gazdasági válság: szerencsére a munkahelyem stabil volt és még most is az lenne, de őszintén megmondva írország elég nagy bajban van. Nagyon sok ember vesztette el munkáját egyik napról a másikra. Képek ujságokbol hogy Dublini meki meghirdetett 10 helyet és jelentkezett rá 800 ember, meg általános hogy a munkanélküli segélyért 3 utcányira kigyozik a várakozo sor. Kb ilyen per pillanat a helyzet. Nem tudom fél év alatt mit változott mióta eljöttem végleg.

-időjárás: ide annyi kiegészitést tennék hogy ősztől tavaszig szinte minden nap esik és nem a magyar eső formájában hanem nagyon pici szemekben szitál és ezt egy erős szél fújja a képedbe ami olyan mintha ezer meg ezer tűvel vágnának pofán. Borzalmas.
Nyáron nincs eső, de mindig lóg az eső lába mármint azt hiszed. 2 év alatt borzalmasan frusztráló volt, hogy várom várom várom hogy megjöjjön a jó idő de nem jön meg soha. Néha kisüt fél órára de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Oldódsz, és ez nagyon jó. Az előző rész is tetszett, ez viszont magasan jobb. Nem, nem igazán a tartalom miatt. Azonban úgy éreztem, hogy ülünk valahol, és mesélsz. Barátibb, közvetlenebb a hangulat.
Köszi. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) shadeofme


shadeofme
tag

Írek nem bringáznak?
Én itt vagyok a szomszédban, ahol szintén több az esős nap, mint a napsütéses, mégis elég sokan tekernek. (Persze még többen autóznak, mert ugye bagóért van használt verda, de azért arányaiban elég sok kétkerekű van.)
Buszközlekedés ugyanaz itt is -> ezért vettem bicajt. :)
A kukásautót meg én sem tudom kiszámolni, mindig épp a másikat vitték, amikor itthon voltam és kiszaladtam megkérdezni.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Tényleg nagyon lazán mesélsz. Jó hangulatú írás. Én Angliában jártam, de azt hiszem, gyalogosan veszélyesebb a közlekedés, mint autóval. Túl sokáig éltem már baloldali közlekedésben.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry


Lenry
félisten

Piros és fehér színek, oldalán ott a futós kutya, típusát nem tudom, de ne simogasd meg, mert hülyének néznek!

ha rá gondolsz, akkor Solarisnak hívják a buszt :)

egyébként tetszik az írás. többet mond el egy országról annak mindennapjai, mint a látványosságok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) talmida


talmida
Közösségépítő

Én is élveytem a a leírásodat! Kösyönöm!! :R Most én is direkt bent hagztam a bakikat. :D én "sem vagyok hozzásyokva." :DDD :N

Férjem nagyon gyorsan megszokta a jobbos kormányt. :B

IN GOD WE TRUST!

(#10) shadeofme válasza talmida (#9) üzenetére


shadeofme
tag

Vinni kell otthonról magyar billentyűzetet és akkor nincs z helyett y. :)
Amúgy ha magyar op. rendszer alól írkál az ember, eng bill-lel, akkor is elég hamar ki lehet tapasztalni, h hol vannak az ékezetes betűk. (Persze néha a megszokás, vagy lustaság győz és ékezet nélkül megy el az üzenet. :) )

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#11) talmida válasza shadeofme (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyszer kaptam egy magyar billentyűzetet, de sajnos elromlott. Most meg legtöbbször laptopról írok. :U Különben ismerem a kódokat, sokszor úgy szoktam írni az asztalimról, de a laptopomon sötétkékkel vannak a számok fekete alapon. :W Nem látom. :( ..fekve :DDD ;]

Bocsánat, sunsaw az OFF-ért! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#12) kraftxld válasza talmida (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Angol win alá kb 2 perc telepíteni a magyar bill-t, ctrl+shift-el meg lehet váltani.
Az én gépemen fizikailag német bill van, angol operációs rendszer, magyar billentyűzetkiosztás :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) sunsaw


sunsaw
tag

Végre fel tudtam tenni a képeket, bár megint lusta disznó voltam, mert az utolsókra nincs nagyított kép. Nem baj, házi feladat kikeresni a Windows nagyító shortcut key-jét :) Király, hogy tetszik a cikk mindenkinek, kár, hogy nem vagyok író :)

Windows Phone 7 Developer

(#14) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett :C

"There is nothing permanent except change"

(#15) Samus


Samus
addikt

Sokkal jobb mint az előző, sokat mosolyogtam :) Várom a folytatást, még ha nem is lesz trilógia (akkor majd írsz mellé még) :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) talmida válasza kraftxld (#12) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nálad a hosszú "í" is működik a laptopon? Mert nálam nem. :( Nekem is be van állítva a magyar bill. , de nálam nincs hosszú i. (Laptopról beszélek) :B

Úgy kell "bűvészkednem" az í betűket: :W :W

IN GOD WE TRUST!

(#17) sztikac válasza talmida (#16) üzenetére


sztikac
őstag

AltGr + j ?

(#18) dabadab


dabadab
titán

A tejen nincs rajta a zsírtartalma (egyébként 3,6%-os), az a 10% azt jelenti, hogy a két liter tejben lévő zsír a napi ajánlott zsírbevitel 10%-át fedezi.

DRM is theft

(#19) sunsaw válasza talmida (#16) üzenetére


sunsaw
tag

í angol bill: Alt Gr + i ... most is arról írom :) áéíóú... mindhezt Alt Gr + a e i o u kell.

Windows Phone 7 Developer

(#20) talmida válasza sunsaw (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, ezt ismerem, DE a laptopom ilyen :((( Alig látom rajta a számokat, amikor kicsit is sötét van. Mondjuk megtanulhatnám már, az igaz. :B

Egyébként köszi a segíííítséget! :DDD Na, érdemes volt erről ennyit beszélni, mert közben tényleg meg is tanultam, hogy melyik betű az 1-es, melyik a 6-os stb, szóval vakon is megy már. :DD
sztikac neked is köszönöm! ;) Alt Gr + i de mint mondtam az volt a probléma, hogy nem látom a Gr számokat

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) talmida válasza sunsaw (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az Alt+Gr i nálam ez: ♣ :DDD
Viszont az Alt 161 = í -vel működik :K , amit úgy tudok produkálni, hogy előbb az Fn és F11 billentyűket be kell nyomnom, hogy Gr billentyűzetként funkcionáljon, majd az Alt 161 beütésével megkapom a hosszú í-t. :DDD Na. kb 8 lépés a a hosszú í. ...mert utána az FN és F11 -et ki is kell kapcsolni megint:D

Mégegyszer bocs az OFF-ért, de így már talán érthető a bénaság. Különben inkább írok más szót, csak ne kelljen hosszú í-t használnom!!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) sunsaw válasza talmida (#21) üzenetére


sunsaw
tag

Képes vagy ennyit szenvedni egy hosszú í-ért? :) Gondolj bele, az i meg az í között összesen 1 pixel az eltérés a monitoron! Szerintem simán használj rövid i-t, ott is ahol helyesen hosszú kellene :)

Windows Phone 7 Developer

(#23) talmida válasza sunsaw (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, rendes vagy! :B Valószínű véletlenségből elő is fog fordulni. :((( De egy távolban élőnek mégis sokkal jobban meg kell szenvedni azért, hogy a szürkeség homályában maradhasson. :DDD Ha pl én rendszeresen rövid i-vel írnám azt, amit hosszúval kell, nagyon fölhívnám magamra a figyelmet, tetejében megjelennének a nyelvtan-hiénák és pillanatok alatt darabokra cincálnának. (ez a magyar alapállás az amerikában élő honfitársakkal szemben.) Tapasztalat. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó cikk. :)

(#25) Blaze71


Blaze71
őstag

Gratulálok a cikkhez. Az előző is jó volt, de ennek a hangulata is frappánsra sikerült. Élvezet volt olvasni és sokat mosolyogtam.

Viszont lebeszélt Írországról. Így gyűjtögetek még egy kicsit és megyek Ciprusra. De családostól és lehet, hogy haza sem jövök.... :F

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#26) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Élvezetes írás, nagyon jó a mesélős stílusod :)

Nekem most főleg érdekes a téma, mert májusban kinézek Dublinba egy cimborámhoz - ez lesz az első ír látogatásom.
Gondolkoztam rajta, hogy elutazok valami csendesebb ír környékre is (a "vidék" engem valamivel jobban vonz, mint a városi forgatag). Tudsz esetleg olyan helyeket javasolni, ahova érdemes elnézni?

[ Szerkesztve ]

(#27) Verus


Verus
senior tag

Érdemes volt ma ide benéznem. Nagyon tetszett az írás, ezzel együtt az előzőt is pótoltam, nehogy lemaradjak. És igen, ahogyan már előttem a többiek is mondták ez sokkal másabb, jobb. A stílus magával vitt és sajnáltam, hogy olyan hamar a végére értem. :)

Köszi!:)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.