Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balu77


Balu77
őstag

Nos az IBM 2014-ben 10 éves szerződést kötött a Globallal, miután eladta neki a mikroelektronikai üzletágát. Lehet ennek most hamarabb vége is lesz, minthogy az IBM nemrég mutatta be a 2nm-en készült tesztlapkáját. Nyilván egy sokkal jobb gyártót keres ehhez és az sem kizárt, ha ez összejön, akkor akár komolyabb versenyzőként visszatérne. Lehet a GL-el való szakítás a 10 év kitöltése előtt pont ennyibe fájna, így lesz alapjuk azt mondani, hogy ok, nem fizettek, de a 10 éves szerződésnek itt a vége rögtön és mentünk máshova.

izé

(#3) Z10N


Z10N
veterán

Ha lett volna 7nm-uk most hulyere kereshettek volna magukat. Ossze vissza tokol a GloFo...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) tibaimp válasza Z10N (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van. Majd most a nagy részvénykibocsátás során szépen bekebelezi valamelyik nagy, vagy a TSMC vagy a Samsung, esetleg az Intel. Ott a sok gyár/infrastruktúra kiépítve, sok csipet lehet még bővel 14nm-en gyártani...

szerk:
vagy, az IBM így akarja "olcsón" visszaszerezni, a mostanra nem is olyan veszteséges, csipgyártást ;]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na most akkor végül lesz normálisan 7nm-en POWER10 proci vagy nem? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Tal2 válasza #32839680 (#2) üzenetére


Tal2
tag

Pedig emlékeim szerint annó az AMD saját gyártóüzeme volt, amit kiszerveztek GloFo név alá. Konkrétan mivel szívta be az AMD?

(#7) tibaimp válasza Tal2 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így volt. Eladták a gyártósoraikat, mikor a Buldozer architecturaval szívtak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Balu77 válasza fatpingvin (#5) üzenetére


Balu77
őstag

Kis szerencsével 2-3 éven belül lesz a Samsung jóvoltából 3nm-en.

izé

(#10) ukornel válasza Z10N (#3) üzenetére


ukornel
aktív tag

Hát bizony, összevissza tökölt... meg az Intel is, aki szintén nem tudott érdemben elszakadni a 14 nm-től... sőt még talán a Samsung is, az ő sub-10nm (nevű) gyártástechnológiáik sem tudják azt a teljesítményt és kihozatalt, mint az etalon TSMC node-ok. Hozzájuk képest mindenki lemaradt és tököl, azóta is.
A GloFo pedig nem rendelkezik olyan tőkeháttérrel, mint az Intel vagy a Samu, hogy reális esélye legyen ésszerű időn belül rentábilisan felzárkózni. Ezt belátták, és a leállítás mellett döntöttek, mielőtt még több erőforrást pazaroltak volna egy döglött ügyre.

Balu77
"Lehet ennek most hamarabb vége is lesz, minthogy az IBM nemrég mutatta be a 2nm-en készült tesztlapkáját."

Milyen kár, hogy egy tesztlapkát bemutatni, és egy versenyképesen termelő gyártósort építeni nem egy és ugyanaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.