Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Most akkor ez hogyis van, a MAC fan megveszi a MAC-et, de jó lenne azért egy Windows is.

Ez azért az öntőkön lövés nem kicsit :(

[ Szerkesztve ]

(#2) pokmky válasza #90088192 (#1) üzenetére


pokmky
tag

Dehogy. Senki sem vesz meket azért, hogy windowst futtasson rajta. Mármint, ha normális az illető.... :DDD

(#3) CPT.Pirk válasza #90088192 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bennem is ez merült fel, hogy erre van igény? Ha igen, akkor miért?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) #90088192 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tipikus fordítva ülünk a lovon. Ahelyett hogy normális áron, normális gépet vegyünk, arra felrakjuk a Wint, még az Alma OS-t, NEM!!!! megvesszük drágán a relatíve gyenge vasat még a szép Alma lógót, aztán sírunk miért nincs Win.
:))

[ Szerkesztve ]

(#5) #90088192 válasza pokmky (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az új normális a régi nem normális? :DDD

(#6) #06658560 válasza pokmky (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahhoz képest ott a Bootcamp, ott a supportált Win telepíthetősége.

(#7) E.Kaufmann válasza pokmky (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem is vettem ezért, de kaptam egy régebbit, hogy csináljak belőle melós gépet, nem volt baj, hogy működött a BootCamp.

Agyturbina:
Egy 2013-as 27 colos iMac azért még most se olyan rossz, ha van benne RAM rendesen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) MCs88 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


MCs88
aktív tag

X86/64 vonalon arra tippelek, hogy a nép játszani akar a MacBookokon.
ARM-on nyílván ez a usecase alapból bukó (már ha a user egyáltalán tudni fogja, hogy mit jelent az, hogy ARM-es a MacBook-ja)

(#9) vicze válasza #90088192 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Rengetegen használják a Bootcamp-et leginkább játékra, másodsorban munkára.
VM-et pedig legtöbben munkára használják, akár fejlesztéshez tesztelni, akár mert van olyan alkalmazás ami csak azon fut.
Céges környezetekben elég gyakran előfordul, nyilván nem a low end részlegeken.
Részletesebb indokások.

[ Szerkesztve ]

(#10) Juhaszatti válasza pokmky (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk most hogy ez a dolog felmerült, annyira nem is tűnik hülyeségnek. A Mac vonal nem vonz, viszont tetszik a MacBookok kialakítása (a hűtést és a portokat leszámítva), maga a ház, összeszerelési minőség, kijelző, touchpad, touchbar, stb.
Ha nem feltétlenül MacOS futna rajta, lehet hogy előbb megfontolnám a beszerzését.. :D

(#11) vicze válasza Juhaszatti (#10) üzenetére


vicze
félisten

100%-osan most se tudod használni a Bootcamp-el se egy Macbookot, mivel rengeteg dolgot Apple SW-ből old meg OS szinten és nem driverből vagy FW-ből, pl. CPU vezérlés borzalmasan rossz Windows alatt. Fő OS-nek erőteljesen nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#12) CharlieDrop válasza vicze (#9) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, bár ritkán idítom a Win-t VM-ben, de azért néha van olyan amit onnan is meg kell nézzek...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#13) #90088192 válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor mennyi volt az ára? Abból mit vehettél volna.

Értem az előnyeit, de aki fejlesztő nehogy ne tudjon felhúzni egy akármilyen vasra egy MACOS-t. Ha nem megy és még kell venni, az meg nem fejlesztő ;] , mert én a középiskolás végzettségemmel még tudtam csinálni. :K

Ez a tipikus esete van egy megoldásunk, csinálunk hozza egy problémát :DDD

(#14) Oliverda válasza vicze (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

"Updated December 2, 2006"

Ez azért már eléggé idejétmúlt, sok minden változott az elmúlt közel 14 évben. Például megjelentek a GeForce Now-hoz hasonló felhős szolgáltatások, amelyek nem csak Windows-t, de erős hardvert sem igényelnek a modern játékok futtatásához. Ugyancsak szép számban vannak olyan felhőszolgáltatások, melyekben pofon egyszerűen fel lehet állítani egy Windows-t tetszőleges erőforrásokkal.

Egyébként ez az egész "nem fog futni rajta a Windows" vihar egy pohár vízben. Biztos lesz pár felhasználó akinek kényelmetlenséget okoz, de ezek száma elhanyagolható az Apple szempontjából. Akinek nagyon fontos a lokális Win környezet, az majd beszerez egy másik notebookot vagy bármilyen x86-os PC-t.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) E.Kaufmann válasza vicze (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekünk jól megy az iMac, csak a bill/egeret kellett elhajítani, mert a BT kapcsolattal hol felismerte időben, hol nem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) SidCorky válasza #90088192 (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nekem volt MacBookom, mikor rendszergazdaként dolgoztam. Mindig a MacOS-t használtam, sosem volt szükségem másra, de mivel a MB mellett hulladéknak tűnt a céges notim, azt csak az irodában használtam, ha külsős helyszínre kellett mennem, a MacBookot használtam. Ezért volt fent egy Win, ami nyilván futhatott volna virtuálisan is, de mivel rendszeresen használtam melóra és nem tartott tovább 10 percnél a telepítés, jobb volt ez így. Biztos létezik még más is, akinél ez a felállás van, nem öntökön lövés. :)

Egyébként azóta tartom magam ahhoz, hogy a legjobb wines noti a MacBook. ;] Sose volt olyan könnyű egy telepítés és driverezés, mint azon, a tapipad pedig szinte olyan jól működött, mint macOS alatt, de az átlag wines gépek (és nem csak a 100 ezres kategóriára gondolok, voltak jóval drágább notijaim is) megoldásainál biztosan jobb.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#17) E.Kaufmann válasza #90088192 (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hozzámvágták, hogy vagy adjuk el, vagy használjuk a cégnél, szóval ingyen, ahhoz képest egy csúcsgépet kaptunk, és az illető is örült, hogy a régi lassú Dell helyett van egy gyors és szép gépe.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) #06658560 válasza #90088192 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem otthoni bohóckodás a cél, akkor a fejlesztő is igényli a supportot, mert az ideje drágább a vason megspórolható pénznél. És munka közben kihulló rendszert sem akar. Hackintoshra támogatás pedig nincs.

(#19) joey04


joey04
titán

Nekem nem fog hiányozni. És ez nem win fika, asztali pc-n szeretem azt a rendszert is, csak egyszerűen nincs olyan amit a mbp-n ne tudnék megoldani, de winen igen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) vicze válasza Oliverda (#14) üzenetére


vicze
félisten

Hát igazán nem változott. Azért aki próbálta a felhős gaminget(3éve használom a GNow-t) az tudja, hogy eseti a működése. Felhős VM-mel dolgozni meg borzasztó macerás, és +költség.
Mint írtam vállalati környezetben nem ritka dolog. Rengeteg SW és HW-van ami Win only és ezekhez kell egy Windows valamilyen formában.

Senki se mondta, hogy megoldhatatlan probléma, hisz veszel egy Win gépet és kész. De mindenképp kényelmetlenebb lesz az élet ennyi.

@Kopi31415: Hackintosh is megszűnink létezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) #54625216


#54625216
törölt tag

A Bootcamp mindig is marketing eszköz volt. A user vacillált az osx-re váltás miatt, hogy jaj fut-e majd rajta az x alkalmazás, amit megszokott, aztán szépen megtalálta a mac-es megfelelőit és nem bootolt be többet windows-ba.

Az első macbook-omat 2006-ban vettem, mert abban az árkategóriában 15" alatt a 13" fehér macbook volt a legjobb ár / teljesítményű brand márka (acer szintű szutykokat nem akartam venni).
Az volt a koncept, hogy majd win xp-t használok és csak hébe-hóba váltok át osx-re final cut pro miatt.
Aztán azt vettem észre, hogy pl. vonaton filmnézéskor xp alatt egy-másfél órával kevesebbet bír az aksi, mert a windows nem kapcsolja le a wifit, bluetooth és a többi energiazabáló komponenseket, meg úgy általában jobban pörgeti a cpu-t.
Így egy idő után igyekeztem mindél kevesebbszer indítani a windows-t. Aztán amikor már vagy fél éve nem bootoltam windows-ra töröltem az egészet, mert minek.
Azóta már vagy 5 gépváltáson vagyok túl, de sosem jutott eszembe windowst telepíteni a mac-re, mert egyszerűen semmi hasznát nem láttam.

Ha ismét mac lesz az egyetlen gépem, akkor egyedül talán a játékok fognak hiányozni a windows-ból, de max. veszek egy nintendo switch-et mellé. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) #90088192 válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem, de én az új kori áráról beszeltem, mert másképp nincs értelme annak amit írtam :DDD

(#23) body007 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


body007
addikt

Én 2 dologért is láttam már w10-et mac-en (virtuálisan)
1. nyomtató driver (roland nagy formátumú nyomtató rip szoftvere)
2. számlázó program (megvette az illető több éve win-re és nem dobná ki)
Sajnos még mindig rengeteg dolog van win only :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#24) #90088192 válasza #06658560 (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez is szempont :R

De akkor minek a Win? :DDD

Érted, most volt win linux emulátor DX támogatással, hogy tudjál inkompatibilitás alkalmazást fejleszteni ;]

Értem minden egy gépen kell fusson működjön és kielégítsen :R

Nekem meg marad az elgondolás, ami igen maradi, ha valami mindenre is jó akkor valójában semmire sem jó :))

(#25) E.Kaufmann válasza #90088192 (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

...amúgy sem ;] :P

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) #06658560 válasza #90088192 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Win-Linux esetében szabadon pakolod bármilyen x86-x64 alapú rendszerre, van támogatásod. OSX esetében nem, Macre pedig már az UEFI miatt nem lehetne olyan lazán pakolni.

(#27) #90088192 válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sebaj, de legalább próbálkozom :DDD

(#28) CharlieDrop válasza #90088192 (#13) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk szeret legális szoftvereket használni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29) #90088192 válasza #06658560 (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor elmondom, miért viccelődök :R

Egyik sem jó, se az OSX se a Win. A linux még lényegtelen az átlagnak.

Vagyis mindenki aki csinálni akar valamit szenved ezen hármas tengely mentén, amit "jó marketinggel" előnynek próbálnak beállítani.

Ezen röhögök, ahelyett, hogy bevallanák, hogy rájuk van kényszerítve, inkább azt mondják, nekik ez jó és direkt szeretik is :K

Én úgy látom az orális sex jó dolog, csak a jó oldalon kell lenni :C

(#30) vmarci21 válasza #90088192 (#13) üzenetére


vmarci21
tag

És mennyire lesz támogatás egy bármilyen gépre felhúzott MacOS-hoz? illetve mennyire lesz legális a dolog?

Hogy semennyire? Akkor máris megvan az ok: lehet hogy meg tudná csinálni bárki, de normális esetben mindkettő dolog kizáró tényező a használatára...

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#31) #90088192 válasza CharlieDrop (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az OSX ingyenes, mert különben illegális árukapcsolás lenne :R

Ezért ingyenes :K

Persze a tévedés jogát fenntartom :K

Szerkesztés

Az OSX $30 ellenében megvásárolható .

Ha ennyit nem ér meg.....

[ Szerkesztve ]

(#32) CharlieDrop válasza #90088192 (#31) üzenetére


CharlieDrop
veterán

senki sem mondta, hogy fizetni kell érte, hanem ha nem Mac-en használod, akkor az nem legális

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33) #90088192 válasza CharlieDrop (#32) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hogyan definiálod a nem Mac? Nincs alma logó? Festek egyet rá.
A proci X86? Igen a videó kártya AMD vagy NVIDA? Mert mindkettővel készült MAC.
Vagy nem olyan házban van? Lehet venni MAC házat?
BIOS? Bármit lehet egy BIOS/Uefi vel tenni.

Vagyis nem tudod a hardware semmilyen szinten beskatulyázni. :R

Erre akartam kilukadni :R

De majd most... végre megszűnik ez az aberrált Windows mánia ;]

Egy a MAC, egy és oszthatatlan, nincs szükség semmi másra csak....Wine-ra mert a Linux azért csak felkapaszkodik ARM-ra, onnan lehet akár virtuális gép, ahonnan a Win fut, amin majd futtatod az Új linux kerneles fejlesztő környezetet :C ahol majd egy virtuális gépen akar egy OSX is elfut ha gyorsan kellene váltogatnod ;]

(#34) azbest válasza #90088192 (#33) üzenetére


azbest
félisten

nem definiálod sehogy, hanem elolvasod a szerződést [link]

(#35) arnyekxxx válasza #90088192 (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Hogyan definiálod a nem Mac?

Pl nem az Apple terméke?

(#36) #90088192 válasza arnyekxxx (#35) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor ez a vége :R

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Fel sem merult bennem hogy wint rakjak a macre. :DDD

(#38) Reggie0 válasza #90088192 (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Please note that the Apple Software is supported on only Apple-branded hardware that meets specified system requirements as indicated by Apple.

(#39) #06658560 válasza #90088192 (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Úgy, hogy ha nem Apple termékre telepíted, akkor ha bajod van, az Apple elhajt a búspicsába. És ha neked profitszerzésre kell a gép és az OS, akkor ilyet nem igazán engedhetsz meg magadnak. Otthon bohóckodni tök jó, de ha egyetlen projektet is buksz miatta, akkor már nem lesz őszinte a mosolyod.

(#40) vicze válasza #06658560 (#26) üzenetére


vicze
félisten

"UEFI miatt nem lehetne olyan lazán pakolni."
PC-n vagy 5éve már csak UEFI van, szóval nem értem miben korlátozna?

(#41) #06658560 válasza vicze (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például speciális Mac elemek megléte miatt. UEFI-t nem hiszem, hog tudsz cserélni egy alaplapon.

(#42) nkmedve válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

Én használtam egy időben, főleg munkára. Egyik oldalon volt az iOS/Mac app fejlesztés, másik oldalon pedig Windows-os projektek. S persze Windows alatt ment egy kis játék is néha.

Ettől eltekintve részemről kihalhat a dolog, nem túlzottan prodiktív OS-ek között váltogatni. Manapság a Mac-es projekteknek dedikálva van egy Macbook, a Win-es dolgok pedig asztali gépen mennek, így sokkal kényelmesebb és gyorsabb minden.

(#43) WhiteWalker válasza #90088192 (#1) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Arra látom nem gondoltál , hogy van olyan szoftver ami nincs mac-re :U
Ráadásul az új Catalina már csak 64 bites appokat futtat , mondjuk egy Steam sem elérhető így jelenleg.

(#44) vicze válasza #06658560 (#41) üzenetére


vicze
félisten

Ez UEFI-nek pont az a lényege, hogy szabványos és az alap elemek azonosak, lehet bővíteni, de az nem gátol meg semmilyen telepítést.
Apple szabványos UEFI-t használ. (Amúgy a tök alap Intel által adottat használják.)

(#45) Reggie0 válasza vicze (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Az Apple T2 security chip miota szabvanyos es hogyan tudsz sajat szoftvert alairni, vagy a root certet lecserelni benne, hogy sajat kodot tudjal futtatni?

Pont az a lenyege, hogy bekorlatoz. UEFI elott nem volt root of trust, akkor tudtad szabadon pakolgatni a szoftvereket. UEFI lenyege pont az volt, hogy beetessek a juzereket, hogy mennyire szabvanyos(haha) es mennyivel gyorsabb(szinte semmivel), mikozben a lenyeg a hardver szabad birtoklasanak es felhasznalasanak korlatozasa volt.

[ Szerkesztve ]

(#46) azbest válasza Reggie0 (#45) üzenetére


azbest
félisten

nem ismerős a secure boot windows kapcsán? TPM? Az hogy ők saját chipet használnak biztonságos tárolóként, nem jelenti azt, hogy nem szabványos.

Nem lehet biztonságos valami, ha átjáróház. Azzal persze lehet jogos érv, hogy a jogosult felhasználónak sem engedi mindegyik gyártó kikapcsolni a védelmet. De akkor az ellen kell tiltakozni, hogy nem opcionális.

[ Szerkesztve ]

(#47) Oliverda válasza vicze (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Alapvetően elég korai erről beszélni, hisz:

1.: Még egy darab nem inteles Mac sincs a piacon
2.: Egyelőre nem tudni, hogy amire az utolsó inteles gép is kikopik a kínálatból (2022+), mi történik a Windows 10 ARM-mal

Egy kisebb összegben mernék fogadni, hogy nem kell majd az első ARM-os Mac megjelenésétől számítva 1 hónapnak eltelnie, hogy a W10A-t futtasson. Drivert nyilván nem fog csinálni hozzá az Apple, de a GPU-n kívül máshoz nem is feltétlenül kell, azt pedig az erősebb gépekben valószínűleg továbbra is az AMD fogja szállítani.

Azt pedig csak halkan jegyzem meg, hogy 2006 előtt rosszabb volt a helyzet, hisz konzumer Windows nem készült PowerPC-hez, kizárólag NT.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Oliverda


Oliverda
félisten

"You can downgrade security for an OS being used for testing."

Explore the new system architecture of Apple Silicon Macs

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) adamssss válasza #90088192 (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Van par program ami pl csak winen fut es neha kell. En anno hasznaltam virtualsit wint mac-en mert a ceges szla program csak azon futott.
egyebkent meg ezt el kellene felejteni higy dragabb a mac. A dell 7480-om az en konfigommal ugyanugy 500+-ba fajt mint egy hasonlo kategorias mac.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50) RaZroX válasza #90088192 (#1) üzenetére


RaZroX
addikt

Ahhoz, hogy valaki Macet vegyen, nem kell fannak lenni. Elég, ha arra van szüksége a munkához. De egyébként az, hogy az ember elsődlegesen kiválaszt magának egy platformot, nem jelenti, hogy lemond minden másról. Vannak dolgok amik csak Windows alatt vannak. 1-2 program miatt, nem fog az ember Windows-ra váltani, ha minden más miatt neki jobb egy Mac, ilyenkor egy másodlagosan használatos Windows tökéletes.

Amit pedig lentebb írtál, hogy bármilyen vasra felhúzni egy MacOS-t.. bármilyen vasra nem húzod fel. Illetve, ha az Apple már csak a saját ARM Macre fog OS-t írni akkor semmi másra sem fogod tudni felhúzni.
Másrészt ez nem hivatalos opció.

[ Szerkesztve ]

This is the way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.