Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tidus


Tidus
addikt

A TDK paraméterei egészen jól hangzanak. Mind több gyártó szál be az SSD piacra, ez felhasználói oldalról pozítívan fog hatni.

(#2) Khelben


Khelben
nagyúr

De miért sata2?

(#3) Tidus válasza Khelben (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Gondolom ezzel is elsősorban az üzleti, és nagyvállalati piacot célozzák, meg van rá az okuk biztosan.

(#4) Khelben válasza Tidus (#3) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mióta szempont az üzleti szférában a lassúság? :F

(#5) djculture válasza Khelben (#4) üzenetére


djculture
félisten

Ott a megbízhatóság számít nem a benchmark számok istenítése... Legtöbb helyen mai napig szalagos D2D2T rendszerbe mentenek pl. Az se a gyorsaságáról híres.
Üzletileg kritikus adatokat nem egy pendrive megbízhatóságú ssd-re fogják bízni, ami ha kéne épp akkor fog kipurcanni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Khelben válasza djculture (#5) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért, a sata3 megbízhatatlanabb? Ilyet még nem hallottam sehol.

(#7) djculture válasza Khelben (#6) üzenetére


djculture
félisten

Én ezt most nem a vezérlő szabványára irtam hanem arra hogy miért ilyen lassú az az ssd.. Sata 3 támogatásának nem sok értelme lenne egy 55 megával olvasni képes ssd esetén, viszont feleslegesen megdrágítaná a terméket. Ilyen tempóval még a sata2 határának felét se közeliti meg, akkor meg minek?

[ Szerkesztve ]

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez mi ez ? Super Slow Drive :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Khelben válasza djculture (#7) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ki fog venni sata2-es ssd-t, amikor ugyanannyiért kap sata3-at?

(#10) Tidus válasza Khelben (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Mert nem SSD-t, és vinyót használnak.

(#11) Khelben válasza Tidus (#10) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát mit, jegyzetfüzetet? :)

(#12) Alchemist válasza djculture (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Pici, olcsó és a legtöbb intelligens kütyübe elég ez a sebesség.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) banhammer


banhammer
veterán

De miért SATA2?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Tidus válasza Khelben (#11) üzenetére


Tidus
addikt

(#15) Khelben válasza Tidus (#14) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát, nemtom, hány helyen használnak még ilyet. Nem hiszem, hogy pl. nálunk a hyper-v környezetet ilyenre mentenék.
Mindenesetre ez sem fogja megmagyarázni, hogy miért kell kiadni egy sata2-es ssd-t, amikor már a sata3 a "menő".

(#16) Tidus válasza Khelben (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Konkrétan a lakóhelyemen lévő elektronikai nagy vállalat is ilyen tárolókat gyárt, a HP.részére. Kétszáz és ötszáz terrás kivitelben.

(#17) djculture válasza Khelben (#15) üzenetére


djculture
félisten

Ipari környezetben mást se látok...
Amúgy az ilyen embedded cuccokban néha még sata 2 sincs, ez meg ilyenekbe készül ipari és üzleti felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#18) popaz válasza Khelben (#4) üzenetére


popaz
csendes tag

"De miért SATA2?"

Mindek SATA3? Nem vagyok a szabványok / jogvédelmek nagy ismerője, de gyanítom, hogy ahhoz hogy használhasd bármelyiket is (sata1/2/3) meg kell venned a jogot rá. Gondolom a sata 2 olcsóbb, vagy már megvolt nekik. és tényleg, 30/50mb-os írási sebességre minek SATA3? értelme sok nincs.

[ Szerkesztve ]

Nekem a gép munkaeszköz, így eladó alkatrészeim mindig minőségiek, melyek csak az időszakos fejlesztések miatt válnak eladóvá.

(#19) popaz válasza Khelben (#9) üzenetére


popaz
csendes tag

"De ki fog venni sata2-es ssd-t, amikor ugyanannyiért kap sata3-at?"

Mondjuk az, akinek kis helyen, összeépített kütyüben van szüksége tárolásra... Ha megnézed, az egész ssd nem nagyobb mint maga a sata csatlakozó. Ez nem végfelhasználóknak szánt termék, és hatalmas dolog. mit nem adtam volna egy ilyenért egy 3 évvel ezelőtti projectnél.

[ Szerkesztve ]

Nekem a gép munkaeszköz, így eladó alkatrészeim mindig minőségiek, melyek csak az időszakos fejlesztések miatt válnak eladóvá.

(#20) .mf válasza Khelben (#2) üzenetére


.mf
veterán

Öregem, de értetlen vagy, hogy a 19 hsz-ből 6 csak a tiéd, vagy a rangod akarod felpörgetni? :U

1.) mert a sebességéhez (55/30) a SATA-1,5Gbps is bőven elég lenne, SATA-6Gbps főleg felesleges. Gondolom SATA-3Gbps is csak azért, mert arra már van vezérlő, vagy mert annak már vannak olyan fícsörjei (pl. ncq) ami hasznos ezesetben.
2.) mert nem neked és vérpistike haverjaidnak készül, hanem ipari területre, így a "ki fog ilyet venni" kérdés értelmét veszti, boltban ez közvetlenül nem lesz, csak az ezt felhasználó termékekben beépítve (ahogy a cikkben is írva van, "multifunkciós irodai gépek, játék- és jegyautomaták, POS terminálok, mobil szélessávú eszközök, megfigyelőrendszerek, set-top boxok, UMPC-k stb").

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) .mf válasza Khelben (#15) üzenetére


.mf
veterán

Már ne haragudj, de ezen röhöghetnékem van.

Sok helyen használnak ilyet, sőt, AZ nem egy komoly hely, ahol nem használnak ilyet.
Ahol jelenleg dolgozok, valamint a 3 ügyfélnél, ahova még mint rendszergazda szoktam járni, mindenhol van (LTO3-4-5) tape drive, pedig mind csak középvállalatok.

VM környezet, és? Tartom és emelem, storage-re szerverek (azok is redundáns táp, ECC Reg RAM, két proci) kötve failoverben, így ha egy szerver kiesik, live-migration-nel egyből átveszi másik a helyét. Azt hiszed, ez biztonságot nyújt? Tűz a szerverteremben, és nézhetsz. Erre kell az off-site tárolt tape időnként a VM-ekről is, hogy ne a nulláról kelljen mindent kezdeni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) ViZion válasza Khelben (#2) üzenetére


ViZion
félisten

...és USB3-as külső floppyt se kapni. Botrány. Amúgy lehetne IDE is, kit érdekel. Nem otthoni PC-be kerül, hanem kávé automatába. Amíg darál, ez ír. Ennyi. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Paci. válasza Khelben (#2) üzenetére


Paci.
tag

Miért nem sata3? Mert nem póvergémereknek készül. A komolyabb ipari területek hardverei fényévekkel vannak lemaradva a fejlesztések mögött. Csak példának pár éve még P2-es gépekkel működtettünk olajfinomítót :P

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#24) Stan648 válasza Khelben (#15) üzenetére


Stan648
tag

Ezt nézd meg és megérted miről van szó.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#25) @aMoRF


@aMoRF
tag

Érdekes mennyire nem tudnak emberek szöveget értelmezni. Én nem vagyok egy nagy májjer de miután elolvastam a cikket és utánna hozzászólásokat, nem értettem :F miért kérdeznek olyat amit már a cikben megmagyarázott a szerző. :W
Akinek persze nem inge az ne vegye magára.
A TDK fejlesztését ipari szegmensbe szánta. Amire szánjátk és amekkora méretben arra egy igazán jól használható cucc. A sebessége a tervezett célcpiachoz van igazítva.
Az is valószínű, hogy ez egy nyitó termék. Fejlesztés alatt van a következő "generáció" is. A sata2-es vezérlő ezért is lehet a cuccba. Késöbb várhatóak a gyorsabb és nagyobb tárkapacitású chip-ek de ahoz már nem kell nekik a chip vezérlő részét komolyabban fejleszteni. (gondolom ÉN)
Ezek után szerintem felesleges tovább a sebességen, a vezérlő típusának miértjén rágódni.
:DDD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#26) Tidus válasza @aMoRF (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Ilyen hasonló dolgokról győzkölődtem fentebb én is, de néhányan nehezen veszik a lapot. :F

[ Szerkesztve ]

(#27) Mumukuki válasza @aMoRF (#25) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

OK, de miért sata2? :DDD

(bocs, csak vicc volt. :))

(#28) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Bakker, ez nem semmi egy topik lett.
Az feltűnt a kérdezőknek, hogy tízszer lassabb, mint egy SATA3-as SSD? Feltűnt, hogy ez egy komplett SSD ekkora méretben? Leesett, hogy soha nem lesz ilyen a számítógépedben?
Minek jártok számítástechnikai fórumra, ha egy alapvető cikk elolvasása és értelmezése is komoly akadályokat jelent? Legalább a hobbiszintet megüthetnétek...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Khelben válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az feltűnt a kérdezőknek, hogy tízszer lassabb, mint egy SATA3-as SSD?
Feltűnt.
Feltűnt, hogy ez egy komplett SSD ekkora méretben?
Naná, erről szól a cikk.
Leesett, hogy soha nem lesz ilyen a számítógépedben?
Az biztos, mert már most is sata3-as van benne :)

Arra viszont még mindig nem válaszolt senki, hogy miért sata2. Illetve egyvalaki mondott egy értelmes indokot: a célcsoport elavult konfigot használ, amiben csak sata2 van.

Tudod, ilyesmire gondolok: a sata3 vezérlő kétszer ekkora, nem fér el ebben; a sata3 memóriachipek nagyobbak, melegebbek, stb. Normális indokot vártam olyantól, aki ért hozzá, mert én nem értek és érdekel a miért. Erre jött a fröcsögés, hogy mérnemolvasodel, nemnekedkészült, hobbiszint, stb.

(#30) fgordon válasza Khelben (#29) üzenetére


fgordon
senior tag

Próbálok értelmesen válaszolni, egy nem igazán olyan kérdésre, aminek van jelentősége, hogy mi a válasz:

Azért lehet SATA2, mert:
- az átviteli sebességéhez képest ez is bőven elegendő lehet
- valószínűleg már van kész nagyon apró SATA2 vezérlő kicsiben, és nem kell pénzt költeni a SATA3 fejlesztésére, esetleg van kész SATA3 is, de az már értelmetlenül drága lenne ez miatt, eseteg a SATA1 és a SATA3 chip is nagyobb, mint a SATA2...
- van konkrét megrendelésük / project, ahol SATA2 a követelmény

Khelben, kérlek írjad meg, részletesen kifejtve, hogy ha már tudod a választ, akkor miért fontos ez, és milyen rövid-, közép- és hosszútávú következtetéseket vonsz le abból, hogy a TDK eSSD-jében "csak" SATA2 van, és a műszaki trendekre ez milyen hatással lesz.

Kérlek mindenképpen írjad meg, mert nagyon fontos, hogy tudjam, hogy miért kell ez az információ. :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#31) Alchemist válasza Khelben (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

Olcsón ki lehet szórni a megmaradt sata2 vezérlőket, amelyek bőven elegendőek erre a célra.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.