Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 14adam


14adam
addikt

Lássuk, mit van ma vacsira.

(#2) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Szerintem a lapod garija mindenképpen ugrott:

- felkarcoltad a lapot
- égésnyom van rajta
- és még nekiálltál forrasztgatni.

Amúgy jó cikk, még egy ok h. ne kezdjek bele a vizezésbe. :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hmmm, friss ropogós írás, mindjárt el is olvasom. :DDD

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4) Router


Router
őstag

Pontosan mi volt a neve annak a brutál kétkomponensű ragasztónak amit használtál és hol lehet beszerezni (milyen árban)?

Jó az írás, grat!

www.reballing.hu/forum

(#5) dudika10


dudika10
veterán

Egy vízhűtés szaki mondta nekem egyszer, hogy mielőtt bekerül a vízhűtés a gépbe rakjam össze, töltsem fel vízzel és tegyem bele 1 kádba 1-2 napig járni. Így elkerülhetőek a kellemetlenségek, amik a szivárgással járnának, kiderül van-e valami baja a vízhűtésnek és biztos nem teszi tönkre a gépet. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6) copass


copass
veterán

IFA hűtő! :D ez nem gyenge azért! :)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) bossvico


bossvico
senior tag

Naggyon jó story, bár pont azt írtad le amire számítottam. Sajna.
Tapasztalat. Nálam azért ilyen folyás nem volt, a radim kisebb volt, egy corsa fűtőradi, de a csöveket szintén mezőgazdasági boltban vettem, és kb 40 fokos vízhő már elég volt neki, hogy elveszítse a tartását, teljesen puha lett. És ez okoz csöpögést a csatlakozásoknál.
Sajnáltalak is, meg marha jó ez az ifa hűtő, ezért meg minden elismerés, hogy ezzel raktad össze.

Biztonsági okokből én visszatértem légre. Remélem te bátrabb vagy.
Kis légmozgást eresztenél a hűtőre, menne a proci 1,5v-al is.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:O ;]

Már az első oldal aljánál a fejemet fogtam, hogy lehet-e ilyen :DDD

Hát...pár alapvető hiba van/volt a szerelésben, de respect a bátorságért.

szerintem én az első csöpögésnél infarktust kaptam volna, ha meglátnám hogy ázik a ~130k-s gépem :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Frankó történet, jó volt olvasni, tényleg vicces volt néhol. :)
Amúgy ezek az apró kis réz vezeték csíkok engem is roppant mód zavarnak ott az északi, déli híd hűtés lefogató lyukánál. Nagyon könnyen fel lehet őket sérteni, ahogy pisztergálja a hűtést az ember. Nagyobb részt hagyhatnának ott körbe szabadon a lyukak körül. Ilyen apró vezető szálakat nehéz pótolni.

<-ƘƘ->

(#10) qdak


qdak
addikt

Remélem senkit sem sikerült eltántorítani a vízhűtéstől.
DE :D

ha van 1 felesleges hütöszekrényed tedd bele az ifa hütöt egyböl birná az 1.5 öt

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Háth ezek után nem mernék bevállani egy home made vízhűtést! :(

when the sun shines, we'll shine together

(#12) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ennél kisebbre nem lehet ezt összehozni? Amúgy jó lett, de többet vártam volna eredmények szempontjából. Főleg 9 liter víztől. Amúgy tecsóban az 5 liter 150 forint :DDD

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#13) old gray válasza dudika10 (#5) üzenetére


old gray
addikt

"tegyem bele 1 kádba 1-2 napig járni"

És akkor 1-2 napig nincs tisztálkodás, mert watercooling under testing? :DDD

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#14) philoxenia válasza old gray (#13) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lavoár? :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A következő lépés egy normál öntöttvasradiátor keringetőszivattyúval.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vájling

én akartam írni *blee*

#15 :DDD (vigyázz, a végén még valaki megcsinálja)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Kendek válasza philoxenia (#14) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, addig lavorba megy a mosakodás, amíg a vízhűtés cucc megy a kádban. Meg a vizes törölköző is csodákra képes, ha úgy alakul. :DDD

<-ƘƘ->

(#18) LamerGyuri válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Öööö.... :U én már láttam hordozható olajradiátorból kialakított hűtőradiátort... :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#19) dudika10 válasza old gray (#13) üzenetére


dudika10
veterán

Addig használom a zuhanyzót. :P

philoxenia már reagált rá, én csak annyit tennék hozzá, hogy ilyen műanyag kádra gondoltam. :B

Kendek: kis fejtörő. Van egy lavór és egy kád, le szeretnéd tesztelni a vadi új vízhűtő rendszered, hogy csöpög-e. Ez 2 nap, viszont te is szeretnél mosakodni addig. A vízhűtő pont belefér a lavórba, ha viszont a kádba rakod, te nem tudsz a lavórban kényelmesen fürdeni. Hogy oldható meg, hogy a legkomfortosabb legyen? :DDD

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20) jaja1981


jaja1981
addikt

Nekem semmi bajom nem volt home-made vízzel.
Okosan kell összerakni és minden csövet bilincselni, nem csak rádugni, akkor lágyulhat.
És a csatlakozásokat kis szilikonzsírral bekenni, mert ugye a zsír víztaszító.
A spirál sokat fog az áramláson, tapasztalatból mondom, én is raktam bele, hogy ne törjön meg a cső.
Kivettem és lejjebb mentek a hőmérsékletek.
A proci azért melegszik, mert a blokk nem tud elég hőt átadni a víznek.
Ezzel én is így vagyok.

(#21) Cane


Cane
őstag

Csak egy-két gondolat:

1/ az nem lehet, hogy túl merevek a csövek és emiatt nem fekszik fel rendesen a taplrész a proci/NB/SB-ra? Ez tesztelhető ha összerakás után leveszed a blokkot/blokkokat és a hűtőpaszta lenyomata nem teljes. (a képen vagy a fényképezőgép lencséje torzít, vagy a lapod hajlik)

2/ nagyjából tartod az átfolyási keresztmetszetet végig a rendszeren?

3/ teljesen átfolyik a víz a radiátoron, mert nem látom a be/ki csonkot, ill a radi nem túl levegős?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#22) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Vártam, hogy a roma kisfiús gondolatmenetre ráugorjon valaki, de csodával határos módon még nem tűnt fel egy "az egyenlő bánásmódért" (bullshit) partizáncharcos sem... :D PH-n még többségben vannak az őszinte emberek, szerencsére.

(#23) jaja1981 válasza Johnny Cage (#22) üzenetére


jaja1981
addikt

Vagy a fehérek!

(#24) vPhis


vPhis
aktív tag

Köszi, megspóroltál nekem egy vízhűtést :DDD
Képaláírás: "Beöntés"... :))

(#25) Mr.Csizmás válasza jaja1981 (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pedig az aprókba láttam "eredeti" D&G, Armani pólókat, meg ezüstfukszot is ;] :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én is hasonló képpen jártam anno, de most figyelj(etek):
Szintén Giga X48as lap, ment a gép, és a VGA kártya fesz szabályzójából csöpögött a víz szépen rá az alaplapra, kb fél óra után vettem észre mikor már volt a lapon kb 2-3cl víz.. gyorsan kikapcsoltam a gépet, a víz rajta nagyon felmelegedett és bugyborékolt :DDD
zsepivel letöröltem, kicsit úgy néztek ki az SMD alkatrészek mintha szétmálltak volna, de tuti nem mert működik a lap.. leszedtem a blokkot, teszteltem többször is, nem szivárgott, áhh fasza, mehet vissza.. jahh 2napig jó is volt, újra csöpögött, de akkor már LEGALÁBB!!! fél deci víz állt a lapon, az egész déli híd és környékén, a sata csatik minden vízben álltak.. kikapcsoltam a gépet mert ment akkor is persze, kiszárítottam, az alaplap azon része elszineződött, olyan barna lett, gondolom kioldotta az alkatrészekből az ENYV-et a víz :DDD egy tenyéri részt érintett a dolog :DD persze azóta is működik a lap, de ezt sem gariznák már le nekem az is tuti :))
Tanulság: ha vízhűtésed van főleg teszt fázisban, ne legyen a gép fektetve ;]

(#27) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Magamnak is hasonló a vízhűtésem. Tody56 féle csatim az összes. Az IFA radinál jóval kisebb Mo-Ra viszi a 4890-t és a CPU-t passzívban ráadásul egyik fele asztalnak támasztva, AMD rendszer lévén a lapkakészlet alig melegszik, lassú fordulatú ventivel hűthető. Phenom II X3 720 @ X4. Melegszik az is, és szerintem többet, mint a Q6600.

Ilyen a csövem nekem is, legalábbis én autós boltban vettem. Mezei átlátszó szilikoncső, és bilincset sehol nem tettem rá, csak a LAING DDC pro csonkjánál, mert ott nem szorult rá. Továbbá van egy kiegyenlítő tartályom ugyan, de hermetikusan lezárható, és légbuborék mentesre töltöm fel. Az esetleges hőtágulás a kissé megpuhult csöveket feszíti. Hozzá kell tennem, hogy az én 2l vízmennyiségemnél a 20°C ---> 40°C hőtágulás szinte jelentéktelen.

Az írásod elrettentő példa egyébként, kérdésedre válaszolva, hogyan NE csináljuk. Kádban menjen 2-3 napot, ahogy írták is. Nekem a fentebb leírtakkal együtt figyelembe véve, sok helyen bilincs nélkül, soha sem volt csöpögésem. A CPU-m 3800MHz@1,45V hatására sem lépi túl a 60°C-ot, ~50°C-os vízhőmérsékletnél, ami a fürdővíz hőmérsékletnél azért jóval melegebb. Ez áll a VGA-ra is, kb. 10-12°C-kal magasabb a hőmérséklete a vízhőmérsékletnél, szépen korrelálnak az értékek. Nálad ott a blokkal valami nem stimmel, vagy a CPU kupak alatt valami rendellenesség rejtőzik, ha a cucc hőmérséklete jóval több, mint a duplája a vízhőmérsékletnek (nálam a fürdővíz hőmérséklete 36-38°C).

Ezen a képen látható, hogy azt az alaplapot rendesen hazavágtad. Görbült az LGA láb, két helyen is, gondolom visszagörbítetted. Meg felhasználó okozta sérülés. Megmondom, én sem szívesen állnék előtted, ha visszahoznád ezek után gariba, s még mosolyognál is hozzá. Valamint egy hely sincs, ahol nem zavarnak el – ezúttal teljesen jogosan – ha a házilag forrasztott alaplappal beállítasz.

A személyes véleményem, hogy az egész vízhűtési "kálváriát" csakis saját magadnak köszönheted...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#28) donzoli válasza jaja1981 (#20) üzenetére


donzoli
aktív tag

Nekem sem volt soha semmi gondom a home-made vízzel.. igaz én duplafalú benzincsővel csináltam, ami még fonott is, igaz nem ennyibe került, de megérte..
Minden csonknál 2 db bilincssel rögzítettem a csövet, esélye sem volt a víznek..
Soha egy csöpp sem jött ki belőle.. szóval akik hezitálnak azoknak:
ha belevágtok, akkor nagyon precízen csináljátok a dolgokat és akkor nem lesz gond..

(#29) konas válasza 14adam (#1) üzenetére


konas
senior tag

Oda.asz nagyon..He he.
Upp a jo szakembernek..

(#30) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez a jarassuk kadban dolog nem 100%-os megoldas.

En az egyszerubb szereles erdekeben (*) a levegoben raktam ossze a proci, VGA, vinyohuto kozotti csovezest, csak elfelejtettem, hogy a vegleges helyen a VGA merolegesen fog allni a vinyohutore.

Aztan ahogy a helyere raktam a kartyat, nem vettem eszre, hogy a megfeszulo cso egy negyed fordulatnyit kitekerte a HF csatit a vinyohutobol, ez pont eleg volt arra, hogy a tomitogyuru ellenere szivarogjon a viz.

Ugyhogy kenytelen voltam szetszedni a csovezest, ujra betekerni a csatikat, es a vegleges pozicioban felhuzni a csoveket, hogy tuti ne legyen sehol sem megcsavarodva.

*: eleg mini hazam van, maceras benne turkalni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) gabe_


gabe_
őstag

Egyszer réges-régen a (messzi galaxisban) énis csináltam egy homemade vízhűtést, még egy 3ghz-es prescott magos p4-nek:
-mezőgazd. bolti cső
-kerti tóba való keringető szivattyú (asszem tán 700l/h-ás lehetett)
-saját készítésű cpu blokk aluból (cnc marógépen)
-egy zsiguli fűtőradiátor
és egy 5 literes akkvárium (a pumpa miatt kellett, ugyanis nem volt szívó oldali ága, hanem a testén szívta a vizet-búvárszivattyúként)

Elkészült, leteszteltem 1 óra hosszát törülközőn, aztán 2 hétig üzemelt, majd egy kicsit megposhadt benne a víz... ;)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#32) nyunyu válasza bacsis (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Tanulság: ha vízhűtésed van főleg teszt fázisban, ne legyen a gép fektetve ;]

Milyen jo, hogy a gep mellett allo Mora2 miatt nem tudom elfektetni a gepet, atepiteni is csak allo helyzetben lehetett.

Igy is kapott mar a PCI-E slot eleg vizet. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) nyunyu


nyunyu
félisten

Most nezem csak, hogy az X38-on milyen hovezeto sapka van :Y

En bezzeg paraztam ezerrel, nehogy lesarkazzam a P35-ot. :W
De a 6 reteg papirbol hajtogatott keret ellenere is sikerult picit berepesztenem, amikor sokadszorra epitettem le rola a blokkot. :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) ABnormal


ABnormal
őstag

a sok elbátortalanodó fórumtársnak írom,hogy ez nem alapeset,hogy ennyi baj legyen a vízhűtéssel,én sok éve használom,sokszor volt átépítve és még egyszer sem volt gond ebből,nem csepegett,nem ment tőle tönkre semmi...
és itt megemelem a virtuális kalapom a cikk író előtt,volt bátorsága,kitartása :R

(#35) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem azért, de ennyi pénzből már vehettél volna egy komplett hűtést a gépedre ami teljesen passzív. És ezek a hőfokok nagyon magasak. :K

(#36) depmod


depmod
senior tag

Ez nagyon tetszik: "IFA hűtőradiátor (gyakorlatilag ingyen volt, mert kallódott a telephelyen, ott ette volna meg a rozsda)" :C :C

Hát egy biztos.
Ezen a homemadefabrikon jó sokat buksz majd, az ezer százalék. Ha egyáltalán megveszi valaki. :U Persze minden csak ár kérdése

Amúgy jó az írásod, érthetően és egyértelműen írsz. :R
GRATULA

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#37) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#4) Router - Loctile 3450 A&B Hysol - Van a tubusra írva, de nem 100%, mert ez egy kis tubus, ami tök ugyan úgy néz ki (fehér és fekete komponens, a szaga is ugyan az), de én egy nagy ipari kiszerelésű, pisztolyos cuccból nyomtam ki, amin nincs címke (ezek kamionról potyogtak, fogalmam sincs hol kapni, de talán ilyen ipari gépek alkatrészboltjában).

(#5) dudika10 - Jah, de asztali tesztnél semmi csöpögés nem volt. A felszerelés közben lazulhatott meg. Később pedig, mint mondtam, 2 nap múltán indult be a csöpögés a gépben.
Nagyon keskeny a blokkok pereme, laza a gumi, és nincs pereme a csatinak, ezek együtt veszélyes elegyet alkottak, külön külön egy is elég fejfájást tudna okozni. (Ha túlhúzod kipattan, ha nem eléggé, akkor fellazul, illetve ha kicsit kitűrődik rögtön ki is ugrik...

(#7) bossvico - Nem, határozottan a csati és a blokk közt csöpögött mindig, sohasem a csőnél, és mióta be van ragasztva a csati sehol semmi vízcsepp...
Nem a légmozgás a gond, mert reggel hidegen sem lényegesen jobbak a hőfokok, mint délután, átmelegedett rendszerrel, a venti pedig nem hűtené jobban, mint ahogy reggel bekapcsolom, a kettő közt lenne.

Kisebb, aktív radival fogok talán próbálkozni, ha nem lesz jobb helye a pénznek (előbb inkább VGA blokk).

(#8) Mr.Csizmás - 130k-ra becsülöd a gépem? :DDD Kösz, a VGA még használtan is kapásból ér 60-at, a CPU 35-öt, és van még ott pár 10k-s kacat. :D

(#9) Kendek - Igen, egyrészt messziről el kéne kerülni, vagy mélyebbre süllyeszteni, nem egy vékony filmréteggel bevonni, mikor van vagy2mm vastag a nyák. Jó, hogy nem füstréteggel szigetelik le.

(#10) qdak - Ja, 150W+-al simán elbír egy 50W-os hűtő. :DDD

(#15) philoxenia - Leltárba vettem egy ruszki mosógép szivattyút. Csak nem volt kedvem relékkel, és 220-as váltóárammal szarakodni vízközelben, ha nem muszáj. :C

(#20) jaja1981 - A vicc, hogy nem a home made részek eresztettek, hanem a PC-vizes csatik a fél-profi blokkokon, a radi körül semmi eresztés. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) Vasinger! válasza Vasinger! (#35) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah és akkor megmarad a épen a lapod, sokkal hidegebb lett volna a CPU és a VGA sem lett volna veszélyben. A legfontosabb pedig, hogy pár idegszállal is több lenne. :D
Bár ezt ki láthatta előre...

janos666: Mr.Csizmás nem a te gépedet gondolta 130k-nak, hanem az övét. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) nyunyu válasza ABnormal (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

a sok elbátortalanodó fórumtársnak írom,hogy ez nem alapeset,hogy ennyi baj legyen a vízhűtéssel,én sok éve használom,sokszor volt átépítve és még egyszer sem volt gond ebből,nem csepegett,nem ment tőle tönkre semmi...

De nem is annyira extrem, mint amit en szoptam a rendszerrel zoldfulukent ~4.5 eve. (*)
Azota komoly szokokut elharito rutint sikerult szereznem a kulonbozo balul sikerult atepitesek alkalmaval.
Most mar nem kapok azonnal agybajt, ha valahol szivarog, hanem csak rohogni tudok rajta.

*: Lassan memoir kotetben kene kiadni, olyan terjedelmes a sztori, meg mar en sem emlekszem minden apro reszletre, max amit a kulonbozo forumokon elpanaszkodtam :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#21) Cane
1 - Csak a CPU hővel nem vagyok 100%-ig megelégedve, de az tuti felfekszik, olyan erősek a csavarok, hogy alaposan deformálódik is a nyák a CPU foglalat alatt, oda nem kell nagyobb nyomás.
2 - A deformációkból ítélve pont úgy deformálódik a lap, ahogy akkor illik, ha kellő nyomás van a cuccokon. Oda felfekszik, és a környezete hajlik meg, és ugyebár a deformáció megoszló erőnél 3-ad/4-ed fokú függvényt követ, tehát messzebb nézve sokkal nagyobb a torzulás, mint lokálisan, valamint a nyákra már a hűtendő felüle osztja szét az erőt. Ez nem problémás dolog. Másrészt alaplapra csavarozva nagyjából kisimul...
3 - Igen, mindenhol HF, csak ott nem, ahogy spirál van a csőben, az N/A.
Mivel a radit öntöm csurdultig, tuti nem levegős, és tapizásra egyenletesen szétosztja a hőt lent-fent, jobbra-balra.

Vagy a sok víz a gond, vagy a spirál, utóbbit olcsóbb kipróbálni.

(#22) Johnny Cage - Félni nem félek tőlük, és érdekelt is, vajon jönnek-e (kérésre töröltem volna).

(#23) jaja1981 - :)) :C :R
Amúgy az alaplapom egy fuxos gyerektől van. ;]

(#27) 04ahgy - Á,á. Nem forrasztottam, lemosható nyákjavító "festékkel" kötöttem össze (ami elektromos vezető).
Egy PIN sajna el volt már görbülve az első naptól. Nem vágom, hogy. Vissza van már húzva, érintkezik, csak látszik, hogy piszkálva volt.
A végszóért köszi. :C

(#28) donzoli - Sokadjára: Nem a cső csöpögött, a csati és a blokk közt eresztett...
Amúgy nekem is tervben van a benzincső. :K

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) waithEard


waithEard
őstag

Gratula! :C

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#42) nyunyu válasza Vasinger! (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem azért, de ennyi pénzből már vehettél volna egy komplett hűtést a gépedre ami teljesen passzív.

Hajra, varjuk az eredmenyedet.

En evekig probaltam teljesen passziv gepet epiteni, nem sikerult. Pedig legalabb 150k-t elb@sztam ra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) nyunyu válasza depmod (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a homemadefabrikon jó sokat buksz majd, az ezer százalék. Ha egyáltalán megveszi valaki

Legalabb ennyit bukott volna rajta, ha nem tobbet, ha normalis alkatreszekbol rak ossze egy rendszert, aztan par ev mulva valamiert meg kene valni tole.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) CinCeBerg


CinCeBerg
csendes tag

Hali...

Háááááát apám... sajnálom, hogy ilyen sok gondod volt az első home-made vízhűtéseddel. Jó 10 éve, mikor kezdtem "vizesedni" nekem is bánta 2 alkatrész a dolgot, de más gagyi munkája miatt (nevet nem írok)... Azóta csak saját magam csinálok szinte mindent, kivéve a blokkok egy részét. Nekem is Tody féle csatok vannak a cuccon, nem is értem hogy szivároghatott, bele kell tépni a francba a blokkba, lapuljon az a rohadt O gyűrű, azért van :)
Sőt, szaros borászati csövek vannak most is a gépembe, kábelkötegelővel ráhúzva a csonkok válla alá, lehetetlen a szivárgás, pedig nekem is jelentősen felmelegedik a cucc (4870 X2+P5K+E8400@4,3Ghz) lágyul a cső az igaz, de nem rogyik össze, egyszerűen hagyni kell neki megfelelő hosszúságot, hagyni akkora ívet amekkorát kiad a dolog, most üsse kavics 1 méterrel hosszabb utat kering a víz.. kit érdekel :D
Legközelebb, ha nekiesel, konzultálj valakivel, aki már néhányszor itatta a vízet a gépéből :D, még ha nem is annyira önzetlenül, némi anyagi juttatás fejében is rakja össze a motyót, akkor is jobban jársz anyagilag is, és idegileg is :)
De ne add fel, minden kezdet nehéz, és így legalább te is tagja lehetsz a "nekem is járt víz a gépemben" társaságnak...

Üdv a klubban! :R

(#45) Vasinger! válasza nyunyu (#42) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljesen passzív gépet nem lehet építeni egy ilyen konfig alá ami neki van. Csak azt mondom, hogy ami vízhűtés alatt van, azt lehetett volna passzívba is nyomatni. És a vízhűtésnek is van hangja....

Egyébként várhatod az eredményeket amíg nem adsz pénzt. :K

(#46) janos666 válasza CinCeBerg (#44) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezalatt a 2 hét alatt kellő tapasztalatom van már szivárgáskezelés, és megelőzés terén is jó pár évre. De nem akarom elszólni magam. :DDD

Ami még függőben van, hogy elég lesz-e a radi passzívan VGA blokkal is, és ha nem, akkor ezt ventizzem fel, csak vegyek aktív triplaradit a kisebb térfogat miatt.

Illetve a csöveket a rugó miatt kell cserélni. Próbálkoztam, de nem elég nagyobbat kanyarintani, a kis vízszintes hosszban a csőhossz egy idő után nem növeli a tangeshosszt, és ha az elérte maximumát, onnantól törik, bármekkorát vágsz fölé, csak a szilárdság növelésével lehet elérni a törésmentességet...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) janos666 válasza Vasinger! (#45) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, ha ennyire kitartasz magad mellett, rakj össze nekünk elméletben egy példát, mit mennyiért vennél hozzá.
Jelen esetben gyakorlatilag csakis a blokkokért és a pumpáért adtam ki érdemben pénzt, amiket használtan vettem. Ettől olcsóbban csak szintén használt, rosszabb minőségű cuccot tudsz venni, amivel ugyan ilyen, vagy még rosszabb lesz a teljesítmény aktív radiátorral is.

Amúgy a továbbiakra csak annyit hogy: Várj csak, és nézz meg, mikor visszajövök VGA blokkal, és meglátjuk elég lesz-e a passzív radiátorom VGA blokkal is. ;]

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy a csőrugózáson túl a rengeteg víz lefolytja a pumpát. Ezért magas a CPU hőfok, de passzív radival máshogy nem lehet, 6 Mo-Ra 2, vagy 1 IFA, már tökmindegy, nyelik a vizet...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48) nixx-21


nixx-21
senior tag

na akkor mostantól tuti h házilag barkácsolt vízhűtést én a gépembe nem rakok inkább fizetek többet normál alkatrészekért minthogy az idegbaj kerülgessen :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#49) nyunyu válasza CinCeBerg (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó 10 éve, mikor kezdtem "vizesedni" nekem is bánta 2 alkatrész a dolgot, de más gagyi munkája miatt (nevet nem írok)...

O-val kezdodik, es gigaherz volt a vezetekneve? ;]
Netan a PC Guru-ban amokfutott masik O betus csokarol lenne szo?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát én is tuti, hogy szívrohamot kapnék, ha egy csepp vizet is meglátnék a gépemben, ugyhogy minden tiszteletem a tiéd, hogy ennek ellenére a sokadik eresztés után sem b**tad ki az ablakon az egészet :D
Amugy bár én is szeretem, ha hűvösebbek a cuccok(igaz mindenből a gyári hűtésem van csak némi kis barkács ventivel van megtámogatva :D ), neki nem álnék a víznek. Majd ha betudnák szerezni egy gépház oldalát helyettesítő radiátort, ami design-ra is jó, helyet sem foglal, és hatékony is, akkor talán :D

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.