Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert eddig nem tolták eléggé? Ha tavasszal összeomlott volna a bánya és ellepte volna a piacot pár hajókonvojnyi használt közép-felső kari, köztük GTX 1080/Ti-k, akkor lefogadom, hogy már hónapok óta RTX 2080-akon játszanánk + még az alsókategóriás 2050 is a piacon lenne.

Evvan...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) jedis


jedis
senior tag

El tudom képzeli, mennyire égeti a zsebüket az a majd fél milla ! :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) #13056512


#13056512
törölt tag

A tesztek is késnek ?

(#4) satz18


satz18
őstag

Úr isten mi lesz most. Hogy fogjuk így a sugarat követni. :O

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) Ribi válasza #13056512 (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csaknem.
Illetve ez nem az NDA, szóval biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#6) atenza


atenza
senior tag

Valahogy ösztönözni kell az előrendelés, na. Most ez miért gond? ;]

Habár ebben a cikkben az van hogy a pre-ordereket ez nem érinti, youtubeon a hírekben azt állítják hogy a preorderek is késni fognak.

Most akkor melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

(#7) ceripapa válasza satz18 (#4) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Ahogy eddig , használod a legjobb biohardvert és implantátumot , az agyad és a szemed xd

(#8) Zeratul válasza satz18 (#4) üzenetére


Zeratul
addikt

GM számlálóval.

(#9) Segal


Segal
veterán

Most komolyan van egyáltalán 1 ember is aki ennyiért előrendelte ezeket?
Emlékszem az 1080 és a Ti változatnál mennyi ember vette már az első napokban (köztük én is), de nagyon nem lepődnék meg ha most egyáltalán nem lenne vagy max 1-2 darab.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) komi77


komi77
senior tag

Hú de szíven szúrt ez a hír. Konkrétabb tesztet még nem láttunk, addig meg kinek ennyire sürgős a "nem tudjuk mit tud csak nagyon drága" cucc megvétele. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#11) #45185024 válasza satz18 (#4) üzenetére


#45185024
törölt tag

:))
Amerikába találták ki azt a mondást hogy kész lesz amikor elkészül
Kínába meg orosz munkatáborba soha nem mondtak ilyet :D
Én az okra lettem volna kíváncsi hogy a csoda DLSS támogatottágát kell csiszolni a képen látottakra vagy a windows kavart be nekik.. :F

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, hogy ekkora zöld-monopólium mellett mikorra várhatóak a memóriafejlesztett változatok, mert a mostani kínálat semmi extra vram mennyiséget nem hozott. 1200EUR-s árcédula mellé elvárt volna az ember egy szép (digitálisan) kerek 16GB-os 2080Ti-t...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Dandris válasza Segal (#9) üzenetére


Dandris
tag

[link] 12 vásárló a héten

[link] 10 vásárló a héten

[link] 19 vásárló a héten

[ Szerkesztve ]

(#14) 3L1T3


3L1T3
addikt

Francba, mind1 majd jövőhéten! :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#15) Dandris válasza #45185024 (#11) üzenetére


Dandris
tag

"Mindez az előre megrendelt példányokat nem érinti, tehát azok várhatóan szeptember 20 és 27 "

Valószínű akkora volt az előrendelési roham, hogy csúsztatják a bolti megjelenést. ;)

(#16) GAI válasza t72killer (#12) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

16 GB-osnak a sima 2080-nak kellett volna lennie (256-bit). A 2080Ti leginkább 24 GB-os (384-bit), vagy ha áthozzák a 1080Ti-vel bevezetett viccesen-furán-értelmetlenül ("csak hogy valahogy gyengébb legyen mint a Titan") csonkolt memóriabuszt (352-bit), akkor 22 GB-os kellett volna legyen.

[ Szerkesztve ]

(#17) Walter_White válasza Dandris (#13) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ez Globális lista az alzán, és globális számok. Nemzetközileg szállítanak. Ahoz képest nem valami sok :)

(#18) Segal válasza Dandris (#13) üzenetére


Segal
veterán

Te ezt el is hiszed? De most komolyan.
Én nem hiszem hogy csak tőlük vagy 40-et rendeltek... de majd szeptember végén kiderül. Csak beírnak majd páran az nv témába a friss szerzeményről. Vagy mégsem mert oltári kamu az alzás kiírás...
Meglátjuk majd. Mindenesetre láttam már náluk olyat hogy amikor valami le volt akciózva akkor már csak 2-3 utolsó darab volt aztán hirtelen másnap meg már újra 6-8... Persze biztos érkezett még :)

Walter_White: Ha ez így van ez még hihetőnek is tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Intel kibérelte a TSMC-t

Life, Uh, Finds A Way

(#20) Walter_White válasza Segal (#18) üzenetére


Walter_White
senior tag

onnan gondolom, hogy szállítási modot választva, egy csomó országba szállítanak, ha átrakom szlovákiára vagy németbe, ugyan azokat irja ki, természetesen más nyelven - tehát nem tudhato ki-kik rendelnek, és a szállítást hova kérik.

(#21) Cassi


Cassi
senior tag

Ma éppen arról cikkeznek, hogy ha a legutóbbi amerikai tarifaemelések valóban életbe lépnek, az egy 2080 kártya esetében további 100-200 dollár közötti áremelkedést okozhat. Tehát a sima 2080-as 1000 dollártól indulhat. Ha ez az európai árakra is rárakódik, akkor kb. 1060 euró lenne az induló ár.

https://wccftech.com/exclusive-nvidia-rtx-series-msrp-pc-cost/

(#22) t72killer válasza GAI (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, ettől sajnos nagyon messze estünk:(. Tippre terveznek egy "refresh" generációt egy-másfél éven belül, ugyanezekkel a magokkal + táposabb vram-mal. Csakhogy még egy bőrt le lehessen nyúzni a játékosokról/dolgozókról.

#21: ez a hülye amcsik saját magukra meghozott vámtétele, de gondolom az EU forgalmazók kapva kapnak az alkalmon és a megemelt amcsi árakhoz igazítják a sajátjaikat :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) jbcs


jbcs
tag

Nem rendeltem elő, mi lesz így velem... Egy hetet kell várni, hogy az FPS mutató 15-el nagyobb értéket mutasson... Az élet néha nagyon kegyetlen tud lenni. :))

(#24) hombre[EU] válasza Dandris (#13) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azt tudod,hogy ebbe beletartozik 26 európai ország?

Life, Uh, Finds A Way

(#25) Dandris válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


Dandris
tag

Igen, de ez csak 1 webshop.....

(#26) jbcs válasza Dandris (#25) üzenetére


jbcs
tag

Több webshop álláshirdetését olvastam, hogy a megnövekedett RTX 2080 Ti előrendelések feldolgozása miatt plusz munkaerő felvételre van szükség. Különösen Szabolcs és Békés megyéből érkezett nagy mennyiségű előrendelés...:D

[ Szerkesztve ]

(#27) Milka 78 válasza Segal (#18) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Főnökömnek már megérkezett,de itt a PH-n is van újdonsült tulaj aki előrendelt 2080ti-t szerzett be.

(#28) syberia válasza Segal (#18) üzenetére


syberia
veterán

Manipuláció terén nem állnak csehül, rengeteg használt cuccot árulnak az új termékek mellett.

(#21) Cassi: Alakul ez, én már csak arra vagyok kíváncsi, mikor kezdenek kamionszámra a használt piacra ömleni az előző generációs kártyák.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29) hombre[EU] válasza Dandris (#25) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ez nem csak 1,hanem az egyik legnagyobb (EUban,akik számtechel foglalkoznak) a másik az Amazon,de ott sincs a bestsellerek között. Pedig nem kell hozzá több ezreket eladni.

Life, Uh, Finds A Way

(#30) Dandris válasza hombre[EU] (#29) üzenetére


Dandris
tag

legnagyobb? erre valami kimutatás? honnan látod pl a bluechip, vagy az ipon adatait?

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Banyek, pedig mióta gyűjtögettem, készültem a vásárlásra. :O
No mindegy is. Akkor inkább veszek a héten PS4-et... :(

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) Dandris válasza AxBattler (#31) üzenetére


Dandris
tag

:D az utcában mindenkinek ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) koko52 válasza Segal (#9) üzenetére


koko52
veterán

Milyen videokártyát vegyek ? topikban jó páran előrendelték. (ebből mennyi a valós az rejtély)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#34) Televan74


Televan74
nagyúr

Én mint AMD -s tulaj,végtelenül csalódott vagyok! ;] :D De valójában a 2080Ti ára és a pénztárcám nem egy súlycsoport. Ha lenne rá,már rég előrendeltem volna,így csak a nyálamat csorgatom. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Én szerintem már megvárom a 7nm-s Vega-t.

(#36) exedoc


exedoc
senior tag

Jó kis kártyák, de még sokat kell éhezni értük. Várok 1-2 évet hátha emelkedik addig a nyugdíj :D

(#37) Norb79 válasza Milka 78 (#27) üzenetére


Norb79
őstag

Foundert vagy customot?

(#38) Motyi


Motyi
senior tag

Ez most csak az nVidia oldaláról rendelt FE kártyákra vonatkozik, vagy az egyéb boltokból rendelt customokra is?

(#39) hokuszpk válasza KAMI911 (#35) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen türelmes ember lehetsz....

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40) devast válasza KAMI911 (#35) üzenetére


devast
addikt

7es vega valszeg nem lesz consumer vonalon...

(#41) Ragnar_ válasza KAMI911 (#35) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem tudod miről maradsz le ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#42) Tomkaa


Tomkaa
tag

Bakker jól elszállt ezeknek a kártyáknak az ára...úgy látszik túl régen volt már az utolsó gazdasági válság..mindenkinek ilyen jól megy 600-es iphone 500-es vga, szárnyal az ipar
:D majd csak beüt újra a krach

(#43) Glaz-dozfhut válasza Ragnar_ (#41) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Fúúúooaa! :DDD

- Glaz-doz-fhut -

(#44) tibaimp válasza t72killer (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+++1 Ez így van!

Más: most akkor első körben a 2080Ti jelenik meg, majd a +1 hónap a 2080 és még +1 hónap a 2070??

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) shteer válasza Tomkaa (#42) üzenetére


shteer
titán

nem értem miért kell túlozni - nincs az 600, csak 578 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#46) Tomkaa válasza shteer (#45) üzenetére


Tomkaa
tag

ja bocs, jó hogykapni lehet akkor ;]

(#47) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Engem még mindig az zavar hogy nem tudjuk mennyivel lesznek gyorsabbak.
Ez alapján vakon van értelme előrendelni egy valag pénzért?

(#48) Milka 78 válasza Norb79 (#37) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Founders/2 ventis.

(#49) Bandit79 válasza hombre[EU] (#29) üzenetére


Bandit79
aktív tag

..noo és akkor mos mi van?!
:)
Arra célzol , hogy csődbe megy az Nv vagy , hogy szar a vga? Mi ez a rinya?
Akinek égető az megveszi, aki garasos az kivárja a normális árakat.....

[ Szerkesztve ]

(#50) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

SLI-ben kéne, leginkább ingyen. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.