Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Elavul mire üzembehelyezik...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) apatyas


apatyas
Korrektor

"Egy ilyen infrastruktúrát, a speciális igényei miatt, az erre a célra kialakított adatközpontban szükséges elhelyezni"
És itt gurult el a gyógyszerem s jött rám az ötperces agymenés.
A kormány titkos terve, hogy Magyarország szuperszámítógép nagyhatalom lesz, de ezt stadionépítésekkel álcázzák. A géptermek elférnek a lelátó alatt, a keletkező hulladékhőt pedig az öltözők melegvízellátására illetve a gyep fűtésére fordítják. A lelátók felületén igazából rejtett napelemtáblák vannak, amik az energiafelhasználást fedezik nappal, éjjel pedig a focisták tekernek a futópadokon/terembicikliken.
Remélem, sok hasznos felfedezést számolnak majd ki rajta a kutatóink.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Ennyi pénzből 2 stadiont lehetett volna RGBsíteni.

(Bár az is elavult volna 5-6 év alatt.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Lehet Kínából kaptak valami döglődő bányászgépet a vaccine mellé ajándékba, nesztekbazmegittvan, használjátok egészséggel.

Jó hogy nem Betyár vagy Kántor, esetleg Csöpi lett a neve... :O

(#5) Dißnäëß válasza apatyas (#2) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:)) :C besírtam, epic :DD

Lehetett volna Kuvasz is. Bár az is túl nemes egy ilyenhez.
Inkább Tacskó. Tacsi.

Tötyő !!! Legyen a neve Tötyő. :))

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#6) akaido válasza apatyas (#2) üzenetére


akaido
addikt

"A kormány titkos terve, hogy Magyarország szuperszámítógép nagyhatalom lesz"
Ezt a vonalat már a genxterváltáskor kellett volna meglovagolni.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7) dajkopali


dajkopali
addikt

azért azt ne felejtsük el, hogy a szuperszámítógépes programot még hajdan a legendás, a magyar országos számítástechniai infrastruktúrát kialakító, ezen több évtizeden át dolgozó, ám később sajnálatosan felszámolt NIIF csapata indította el
a NIIF tevékenységének idején Magyarország kiemelkedően teljesített e téren - de ez már történelem

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) k-adi válasza Pro Koryak (#4) üzenetére


k-adi
nagyúr

csöpi :D lol

(#9) dtracer válasza dajkopali (#7) üzenetére


dtracer
tag

Kezdték két Sun Enterprise 10000-el, majd vettek még egy Sun Fire 15000-et is, de tulajdonképpen évről évre avult el a felszerelésük. A kutatók, akik használták, azok meg bármekkora erőforrást meg tudtak volna enni.

(#10) Tamy


Tamy
senior tag

A Commodore-t szoktuk Komondornak becézni, vártam, hogy valaki bedobja, mert nekem rögtön ez jutott eszembe. Vagy csak az én ismeretségi körömben becézik így?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#11) Tüzi válasza Dißnäëß (#5) üzenetére

Lölő

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) ricsi99


ricsi99
addikt

Ez a figura lassan okosabb lesz mint lölö...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) Dißnäëß válasza Tamy (#10) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dettó.

#11: Betyár +1, akkor elmondható lenne róla, hogy betyár egy gép ez, komáim. :D

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#14) Soderes


Soderes
aktív tag

Szijártó Zoltán? Honnan ismerős ez a név?
Nem rokona véletlenül a jachtosnak? :D

(#15) dabadab válasza Tamy (#10) üzenetére


dabadab
titán

Igen, tökre előttem van a névadó brainstorming meeting, a kocsmaasztalon ott egy rakat üres pohár, a résztvevők meg egymás hátát csapkodva röhögnek, hogy "ez az, Komondor, vazze, Komondor 64!" :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) Austin F.


Austin F.
tag

Na reméljük h nem lesz vak mire elkészül, habár úgy lenne igazán magyarosch
A logót azért megcsináltam hozzá:

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#17) pilóta


pilóta
nagyúr

továbbá az eszköz hűtése meleg vízzel történik

Bele se merek gondolni, hogy mennyivel lenne hatékonyabb, ha hideg vízzel hűtenék... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) sztanozs


sztanozs
veterán

Csak sikerülne beszerezni hozzá a videokártyákat, ami a bányászathoz kell...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) hcl válasza pilóta (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nekem is beütött :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Soderes


Soderes
aktív tag

A vak Komondor.

Mutyi ez is. Ne izguljatok! :DDD

(#21) Tamy válasza pilóta (#17) üzenetére


Tamy
senior tag

Én is megakadtam rajta, nem tudom miért jobb melegvízzel hűteni. Még arra is gondoltam, hogy simán csak elírás, hideg vízzel hűtik, és a felmelegített vizet keringetik, használják fűtésre. Életszerűbb lenne.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22) sztanozs válasza Tamy (#21) üzenetére


sztanozs
veterán

Biztos csak azt akarták érzékeltetni, hogy egy olyan forró lesz, hogy ezt még a meleg víz is hűti.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23) dajkopali válasza Tamy (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

ez egy még viszonylag új technológia (bár nem is annyira): a hőt a meleg víz sokkal jobban elvezeti, mint a levegő, így a hőt még melegebb víz előállítására előállítására használják, aminek az energiáját felhasználják különböző célokra
itt van róla egy régi anyag, de nagyon sok hasonló megoldást találtak ki azóta

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) dajkopali válasza Tamy (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

és egy még korábbi

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) hcl válasza dajkopali (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

https://computer.howstuffworks.com/hot-water-cool-supercomputer.htm

Ja, igazából annyi, hogy nem hűtik teljesen vissza. WTF :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) dabadab válasza pilóta (#17) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy kivettem, arról van szó, hogy a bemeneti oldalon 40, a kimeneti oldalon 70 fokos a víz, mert ilyen hőfokokat tartva kevesebb energiából megoldható a hűtés.

DRM is theft

(#27) nyunyu


nyunyu
félisten

Nyilván a hűtéshez szükséges energiát akarják minimalizálni, mivel ekkora (víz)hűtésnél nem csak a keringetőszivattyúk, hanem a radiátorokra pakolt ventilátorok fogyasztása is jelentős.

Ha meg odaraksz egy 3x akkora radiátort passzívan, annak ugyan nem lesz venti fogyasztása, de maga a bekerülési költség lesz marha sok, meg a hűtőközeget (itt vizet) sem fogja tudni úgy visszahűteni, pláne nem nyáron, amikor rátűz a nap.

Már nem rémlik, pontosan hány százalékot mondtak a Dataplex üzemlátogatáson, de a villanyszámlájuk valami 10 és 20% közötti értéke megy el a szervertermek hűtésére!
(Fogyasztásuk összemérhető a leendő szupergépével! ~2MW betápjuk van.)

Így minden százalék, amit a hűtésen lehet faragni, súlyos milliók megspórolását jelenti évente.

Mittudomén, 1.1MW 15%-a 165kW, egy év (365*24h) alatt 1445400 kWh villany, 50Ft/kWh-val 72.27M Ft villanyszámla.
14%-kal "csak" 67.452 M Ft.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) szalai112


szalai112
senior tag

Seed szervernek jó lesz nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) sztanozs válasza szalai112 (#28) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet nem is vakcinákat vettünk kínából 3 milliárdárt, hanem 1000 videokártyát...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) nyunyu válasza sztanozs (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Áramot hozzá meg a ruszkiktól vesszük.

(Ha elkészül Paks 2)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) ricsi99 válasza nyunyu (#27) üzenetére


ricsi99
addikt

Majd ha kiderül ,mennyi EU támogatásól készitették akkor kiderül mire ez a nagy spórolás a hűtésen... 50-60-70 fokos vízzel szerintem nem lehet jó hatásfokot elérni...
szerverteremben is felcsavarják nyáron 30 fokra a termosztátot? :DD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#32) ricsi99 válasza sztanozs (#29) üzenetére


ricsi99
addikt

ott a pont... na ezért kell paks2 mert valamelyik fejest elkapta a bányászláz :DDD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#33) Z10N


Z10N
veterán

A Kassain majd vibralni fognak a fenyek mikor felkapcsoljak :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) hallador


hallador
addikt

És ki szállítja a vasat vajon? Ki hozza a szoftvert hozzá, valamilyen műszaki részleteket hallott valaki?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) ricsi99 válasza hallador (#34) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem "Tikosítva 20 évre" , Az is mennyi kerül és az is hogy a lölö cégei csinálják...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.