Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FekaBá


FekaBá
csendes tag

Sziasztok!

Első cikkem remélem tetszeni fog, várom a javaslatokat, kritikákat :)

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#2) yash válasza FekaBá (#1) üzenetére


yash
senior tag

hasznos cikk! én egy 1000-est tervezek venni a jövőben (csak előbb jelenjen meg) linux-szal, amit le is szeretnék majd első körben cserélni mondjuk Vistára. szerencsére viszont van külső DVD olvasóm. miket csomagol konkrétan az ASUS a géphez, leirnád részletesen?

(#3) #54715584


#54715584
törölt tag

az eee pc-ben nicnsen cd/dvd drive? es a tobbi hasonloban? egyebkent tetszik a cikk, de miert kellett ujratelepiteni?

(#4) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Jó, érthető, remek lesz :D amit veszek egy 900ast. thx

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#5) FekaBá válasza yash (#2) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Sajnos nem tudom hogy az 1000hez mi lesz ...
A 900-hoz adnak egy tokot, töltőt telepítő DVD-t, és egy rakat papírt :)
De pl. a 701-hez adnak USB egeret, szóval erre nem elhet alapozni :)

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#6) FekaBá válasza #54715584 (#3) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Ha jól tudom egyik EeePc-ben sincs optikai olvasó a helyhiány miatt. Valamit, valamiért ...
Engem pl. egyáltalán nem zavar, hogy nincs benne (csak bizonyos esetekben megnehezíti az ember dolgát :) )

Újratelepíteni a vírus miatt kellet ... Teljesen hazavágta a drágát még Safe módban is halálra volt ítélve ... annyira még nem "laktam" be a gépet ezért döntöttem a reinstall mellet :)

[ Szerkesztve ]

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#7) 7 válasza #54715584 (#3) üzenetére


7
addikt

Nincs, nem fér bele.
Vírus miatt kellett, ezzel nyitott. :P

A cikkírónak: Tördelj, helyesírási hibákat javítsd, konzekvencia hiányát javítsd, mértékegységeket javítsd (Gb != GB, a Giga pedig nem adatmennyiséget jelent, csupán egy előtag), meg még egyéb apróságok. :K

(#8) #54715584 válasza 7 (#7) üzenetére


#54715584
törölt tag

tenyleg, virus :D
bakker, ugy belemerultem, hogy el is felejtettem, mi volt az elejen :)

(#9) 7 válasza #54715584 (#8) üzenetére


7
addikt

Megértem, mert a hibáktól eltekintve maga a cikk hasznos és érdekes. :K
(bár azért pár képpel még fel lehetett volna dobni)

(#10) Skyhigh válasza FekaBá (#1) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nagyon jó cikk, ha végre eldöntöm mit vegyek (Asus Eee Pc, MSI Wind, esetleg Acer) akkor legalább már tudom mit tegyek ha meghal az egész rendszer.

Bár az a kérdésem, hogy nem lett volna egyszerűbb egy egyszerű Norton Ghost boot from USB-t letölteni és arról bootolni?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#11) FekaBá válasza Skyhigh (#10) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Nagyon érdekes a helyzet ... Alapból a csomaghoz csak a Ghost 32 11.*** ot adják, de ez se full verzió csak valami csökkentett ami nem rendelkezik ilyen funkcióval. Hála égnek a cégnek van symantec / norton licence így megtudtam próbálni az álltalad említett verziót (ez első 5 próbálkozásomba biztos benne van :) ) de sajnos nem bootolt be róla. Ez a WinPe kicsit "fejlettebb" többmindent meglehet vele csinálni és nem csak ASUS EeePc-re jó. Szerintem ez a legjobb megoldás. De mint írtam 1000 féle megoldás létezik mindenki másra esküszik :) . Ez nem tartalmaz 3rd party appokat és véleményem szerint nagyon egyszerű :)

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#12) yash válasza FekaBá (#5) üzenetére


yash
senior tag

nem hiányzik a bluetooth? én főleg emiatt várok az 1000-es szériára, na meg a nagyobb SSD. amúgy jelenleg egy hP-NC4400-am van, ebben amit használok, a következők: bluetooth, USB, SD card reader, wifi, built in mikrofon és fejhallgató kimenet. ha jól tudom, ezek a 900-ason nincsenek meg teljesen (bluetooth hiányzik asszem). procierő is kell, de szerintem elég lesz a 1600 Mhz is a jelenlegi Core Duo 2Ghz helyett... vagy tévedek? Fájna, ha erre váltanék? Valós üzemidők hogy szoktak alakulni azzal szemben, amit a gyártó behazudik a médiában? Gyors a gép? Nem fura az alacsony Height-je a screen-nek? Szemfájást nem okoz a mütyür betü? Gépelés hogy megy rajta, kényelmes? Anyaghasználat milyen, jóféle müanyag? Festett, vagy anyagában szinezett? Irhatnál ám róla egy jó kis tesztet, végülis lassan már lesz vele... rázkódásérzékenység, gyorsaság? Milyen érzés SSD-vel a gép? :)

Tudom, sokat kérdezek, de érdekel eléggé a téma :B

(#13) FekaBá válasza yash (#12) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Huh ez tényleg egy egész kis teszt lenne. :)

Hát a Blue hiányzik is meg nem is ... van egy HP Compaq 6710b-m is abban van blue ha kell akkor azt használom :D ez a masina fő PC-nek nemigazán való szerintem. Ahhoz azért apró. De pl. metrón vagy vonatot utazás közben azaz bárhol elő tudom kapni gyorsba megnézem a leveleimet válaszolok, megnézem mik a hirek esetleg egy videó is befigyel :) vagy egy kis GTA :D Szóval remek kis 2. gép.

A procierővel ugy vagyok, hogy 900 Mhz mindenre elég majdnem kivétel játékok ... Én lehúzom a procit általában 600 Mhzre mert ugy kevesebbet eszik és ha valami kemény falat jön akkor felteszem maxra (eeectr). Szóval nem szokott 600 se megakadni a boot virusirtóval (symantec, céges :D) nem több 20 secnél. benyomom és megy ... a leállás is hasonló :) Ezért szép dolog a 0 sec acces time-ra ;) (SSD) de folyamatos irásnál olyan 40 Mb/sec szóval ott elvérzik a rendes HDDvel szemben.

Valós üzemidő ... hát Wifivel aktiv használattal 1,5 - 2 óra kb. (durva saccolás, nem mértem pontosan) Wifi nélkül 2-3 óra aktiv használattal.

Az alacsony Screen height egyáltalán nem fura normál weblapnál teljesen jól megy a multitouchpad remekül nagyit közelit, a gondok az erős flash tartalmakkal vannak azokat nem jól nagyítja így az alja lemaradhat :)

Szemfájásról annyit hogy szemüveges vagyok és nem gond nekem sem :D de ami kicsi ott csak széthúzom a két ujjam és már nagyít is :)

Gépelést szokni kell 1-2 nap alatt megszoktam és megyrajta mint a villám ritkán ütök mellé :)

Anyagában színezett nem kopik strapabíróságról annyit hogy 0 mozgó alkatrész van benne és általában a kijelzőnél fogva cipelem, dobom arrébb ha útba van :D nagyon birja, nem recseg nem nyikorog masszív darab.

[ Szerkesztve ]

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#14) Samus


Samus
addikt

egy képekkel teletűzdelt rewiev-et ide most azonnal :D. kíváncsi vagyok, hogy a kissé gyengus 701 után milyen a nagytestvér 900. ami érdekel: hogy néz ki, milyen a belső felszereltség, mekkora a képernyő, és mennyibe kerül? (vagyis minden), ha lesz időd, légyszí írj egy tesztet róla! köszi :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Skyhigh válasza FekaBá (#11) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Akkor mindenképpen le fogom tesztelni, hogy ez csak Eee Pc hiba vagy csak az adott gépnek a hibája-e, mert most 4 különböző tipusú és márkáju laptopok kipróbáltam, és itt működött, de Eee Pc nincs a közelben

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#16) FekaBá válasza Samus (#14) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Ezek szerint nagy szükség lenne egy EeePc tesztre ...

Legyen amit a nép akar ;)

Ma este buli ... holnap másnaposság ... szerda-vasárnapig külföld ... akkor megirom :D hétfőn feltöltöm ;) Képekkel, adatokkal ;)

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#17) Skyhigh válasza FekaBá (#16) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Várj a publikálással viszont 3-4 napot, hogy címlapos lehessen, mert egy ilyen cikk legyen az :DD

ja és ha lehetne 1-2 boot teszt is az jó lenne, mert tényleg idegesít a dolog ha minden isgaz 2-3 héten belül kapok egy MSI Wind-et tesztre, de én már nem hiszek benne, mert Eee Pc 701-ről is szó volt már vagy 2 hónapja, azóta is várom...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#18) yash válasza FekaBá (#16) üzenetére


yash
senior tag

igy van, eee tesztet a népnek!!! vmi szoftveres teszteket is tehetsz bele akár... futna rajta a vista, stb? kiváncsi lettem eléggé, mit birhat el! csinálhatnál vmi kódolásos példát is, mp3-on, videon... programinditási sebességek, hogy birja office-t, stb... pár játékot is felzuzhatnál, olyan max 2 éveseket.. pl heroes 5 kiválo tesztalany, vagy warcraft 3, esetleg WoW, GTA3, FEAR...

[ Szerkesztve ]

(#19) Polllen válasza FekaBá (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem lett volna gyorsabb (bár illegális) leszedni egy xp vagy vista usb edition-t? :DDD

Amúgy már 901-ben is lesz bw+1,6-s atom.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Solten


Solten
addikt

Hasznos írás, szeretnék majd benevezni ilyen kis kütyüre, megspóroltál egy kis szenvedést... :DDD USB-s mobil rack-el is vajon ennyit kell görcsölni?

Saor Alba

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy mennyi embernek segítettél (valszeg nem tolonganak a Eee PC-s fószerek), de a cikk jó és hasznos. :)

***

(#22) torta07


torta07
csendes tag

Hali!

Valaű ű mi nagyon egyszer megoldást nem tudtuk az xp helyreállitására?

A mellékelt lemezeken van valami helyreálltó, csak kell hozzá egy külső optikai meghajtó?

Azt hol kapok a legolcsóbban? (használtan is érdekel)

Az usb-ről pendrive megoldást lehet alkalmazni? Arra hogy kell rárakni azt ghostot vagy micsodát? :)) kis béna vagyok... :))

(#23) torta07


torta07
csendes tag

bocsánat a hibás hozzászólásért, lemaradt néhány betű.

megoldás lehet a helyreállításra egy külső noti hdd? illetve arra mit kell ráraknom, hogy onnét tudjon az eee bootolni?

(#24) Skyhigh válasza Polllen (#19) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A 905-be és talán... :(

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#25) rudi


rudi
nagyúr

Szerintem a 900-as a legrosszabb választás az Eee PC-k közül (túl kicsi a billentyűzete, a legjobban melegszik, emellett túl drága is). Akinek nem kell most azonnal mindenképpen az várjon nyár végéig és ugyanebben az árban vagy talán még olcsóbban megkapja a 901-est, 904-est duplaakora akkuidőkkel mint a 900-ast, vagy talán még az 1000-est is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) iday


iday
aktív tag

Hali.

Lenne egy kérdésem.
Ennek az eeepc biosában 2 drive van.
4gb megy egy 16gb -os.
4gb os drivon rajta a linux és valami bios file.
A 16gb os drivon nincs semmi.
4gb os drive-ot le lehet törölni be fog indulni utána is?

A 16gb-os drive -rol meg nem akar bootolni hiába formázom rendszerlemezként. :((

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#27) eniak


eniak
csendes tag

Hali!

Nemrég vettem egy asus eeepc 1000h-t. Tegnap letöröltem a Linuxot és rá tetem egy xp-t, feltelepítettem az összes drivert a gyári cd ről de a beépített kamerához nincs driver, neten se találtam.

Nem tudja valaki hol lehet letölteni drivert a kamerához, eszközkezelőben ennyit ír róla: "cnf7129", de az se biztos hogy ez a kamera típusa?

Aki tud drivert 1000h kamera drivert xp-hez segitsen! :R

eniak

AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

(#28) ClaydovE


ClaydovE
tag

Hi!

A linuxos eeepckre lehet xp-t tenni? Driverek vannak hozzá vagy lesz egy csomó kérdőjeles motyó az eszközkezelőben?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: ClaydovE

(#29) Bubu79 válasza ClaydovE (#28) üzenetére


Bubu79
addikt

Pár napja cseréltem le a Linuxot XP-re egy 900-ason pendrive segítségével - ezt a leírást hívtam segítségül hozzá. Itt 2GB-os pendrive-ról beszél, én 1 GB-ossal csináltam végig, tökéletesen működött azzal is.

A Linuxos EEE-hez is járt egy Windows-os driver lemez, arról másoltam át a gépben lévő SSD-re a telepítőfájlokat ugyancsak pendrive segítségével, így sikerült szóra bírni minden hardvert a gépben, a kamerát is.

Van néhány buktató, amire az általam hivatkozott cikkben felhívják a figyelmet - ilyen például az is, hogy az összes linuxos partíciót törölni kell a masináról, különben megáll a telepítő hal.dll hibára való hivatkozással.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#30) tibibi válasza FekaBá (#1) üzenetére


tibibi
őstag

jó kis cikk kipróbálom :DDD :DDD :DDD a telepitést :C

(#31) kisbandi13 válasza FekaBá (#13) üzenetére


kisbandi13
csendes tag

Szia!
Bandi vagyok. Tudnál nekem segíteni dryver ügyben? Megköszönném. Van egy XP-s Eee 900-as pc-m, de a kamerához nincs dryverem. Az alábbi emailre küldhetnél egyet. Cd-ről telepítek.Úgy látom Te vagy a legértelmesebb a fórumon. Előre is köszi.
Üdv, Bandi
kis.bandi@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

(#32) gyaron


gyaron
csendes tag

Sziasztok.

Van egy eee pc 701 Surf 4Gm. Xandros Linuxos.

Kerdesem: hogy ha window XPt teszek s megvaltoznak a particiok, akkor az a visszaallito mukodni fog-e, ugyraparticionalja az SSDt is?, hogy az eredeti Xandros Linux mukodjon, ugy ahogy kibontottam a dobozbol?

Probaltam feltenni az XPt kulso dvdromrol, (marmint olyan IDE usbs atalakito cuccal, mert nem volt kulso dvdolvasom, csak belso s igy az atalakitoval meg tudtam olvani) s Unmountable_boot_devicet irt ki kekhalallal az XP instalalo, meg odaig sem jutott el, hogy formazni tudja az SSDt. kb ment 3 percig, mig olvasta be az adatokat. Ez is mivel magyarazhato? Megprobaljam pendriverol feltenni?

S vajon mukodik-e az a Xandrosos visszaallito ujraparcicionalassal egyutt?

Koszi elore is.

Áron

(#33) Xaero88 válasza gyaron (#32) üzenetére


Xaero88
tag

Hali skacok.
Durván 3napja probálok feltenni egy nyavajás XP-t egy eeePC 900-ra.

Azért mert USB-röl küldöm, és kb 1nap mire felmásolja a fájlokat, utána meg mindig van valai gyikja ami miatt emgszaakd a telepités. nincs valami gyorsabb módja ennek(cd nélkül) ?

(#34) Xaero88 válasza Xaero88 (#33) üzenetére


Xaero88
tag

storno,összejött

(#35) slay-r válasza Xaero88 (#33) üzenetére


slay-r
csendes tag

hello!

hogyan sikerült?
én nlite-os windowst szeretnék rakni EEE900ra pendrive-rol.
végigolvastam pár leirást, forumot, de ahol müködö dolgot irtak az is eléggé bonyolult volt...
nincs külsö cd-m, csak egy 8gb-s pendriveom, ill egy másik gép XPvel...

(#36) runner 125


runner 125
nagyúr

Mi egy külső meghajtóról raktuk fel rá. Szvsz úgy a legegyszerűbb. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Jó cikk. Mentettem is könyvjelzőbe. Bubu linkje szimpatikusabb megoldást ír le. Majd meglátjuk melyikkel jutok valamire.
Nem tudom ki miket tett fel de én portable cuccokkal tervezem telepakolni a 900-as eee-t. Persze majd ha meglesz. :) Ha minden jol megy pénteken hozom haza.
Láttam egy 901-est portable firefox-al, office-al stb-vel, szinte minden portable volt. Sebességre is nagyon jo volt, meg nem mondtam volna hogy portable. A legjobb hogy állítolag nem szemeteli tele a registryt mert egyáltalán nem ír oda semmit. Ez örvendetes mert sokszor ott van a galiba ha egy-egy program nem müxik rendesen.

(#38) mastah


mastah
csendes tag

EeePc 900 WinXp Reinstall USB-ről
ez a cim és vistával irod le bazzzeeeee :) :R :R :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mastah

(#39) Gr3ddy


Gr3ddy
tag

Látom sokan túlbonyolítják.
Aki kapott asus recovery packot annak ezt ajánlom!
Kell egy olyan pendrive amire fel kell küldeni az active boot disket.
A másik pendriveon/hordozható winyón a ghost fájlok.
Ghostot elindítod, megadod neki a recoveryben lévő ghost fájl és uccú neki.
Onnan meg megy minden mint a karikacsapás. :C

win7 élményindex 7.3 :)

(#40) Vityka válasza Gr3ddy (#39) üzenetére


Vityka
csendes tag

hali! tudnál segíteni asus eee pc 900hd rendszer újra telepítésében? meg köszönnémvárom válaszodat.

(#41) sfsxnight válasza FekaBá (#1) üzenetére


sfsxnight
csendes tag

Hello! Most szenvedek egy ilyen géppel kb 2. napja össz 5órája, és sikerült. Amit leirtál módszer az nagyon macerás(letölteni micrososft-tól a hülyeséget stb). Ami bevált: Leszedtem TPB-ről a legújabb hirens-et, megnéztem neten hogy kell feltenni pendrive-ra, feltettem, azon volt ghost32. Innentől a Te leirásod használtam, amit köszönök szépen.
És még valami: Kérték tőlem, hogy az oprendszert a 8gigás ssd-re rakjam,(Hogy lehessen nyugodtan telepítgetni a C-re) ezzel szenvedtem a legtöbbet. Sikerülni sikerült, de nem tudott a gép bootolni arról a lemezről valamiért. Így maradt a gyári állapot visszaállítása.

(#42) wrezox


wrezox
tag

Én ezt csináltam meg és úgy tűnik, hogy sikerrel is jártam. Számomra egyszerűbb volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.