Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Szép hosszú és részletes teszt. Gratula!
Szomszédomnak is EeePc-je van, igaz neki a legkisebb/leglcsóbb (2 giga SSD, 512ram, Celeron proci, meg pici képernyő)
Xp-vel használja és teljesen meg van elégedve vele. Jó kis gépecskék :)

(#2) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Korrekt írás, engem meggyőzött. Minnél hamarabb beújítunk egyet, de a GTA4-et nem ezen játsszuk végig, hehe.

gottagofast

(#3) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Egy valami még érdekelne...
2x is megemlíted (Quake3, Ut), hogy processzorlimitet sejtesz. Miből gondolod? Tisztelettel kételkednék.
Anno egy 233 Mhz (!!!)-es Pentium MMX-en, 64Mb EDO ram és egy Geforce2 Mx200 (32Mb, PCI !!!) társaságában játszottam a Quake3-al. 800x600-as felbontáson leglább ilyen értékekkel vitte.
Nem tudom milyen videokártya van ezekbe a kis gépekbe, de szerintem inkább az a gyenge mint egy 1.6-os Atom (ami a tesztek alapján eléggé közel van ahhoz a 2.6-os P4-hez)

(#4) Sanyix


Sanyix
őstag

Na ilyesmi kéne, csak egy amd780g-vel, és egy amd ee procival. Na azon már durván lehetne játszani, akár kisebb fogyasztás mellett :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5) whiz válasza _Orbi_ (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

Intel GMA950 integrált, odaírtam azt is a tulajdonságokhoz :)
Abból gondolom a procilimitet, hogy a felbontás állítása után nagyon kicsit esett a két játék sebessége.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#6) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Gratulálok, nagyon tartalmas, komplex lett az írás. :R
Meglepő a P4 gyenge- és az Atom jó szereplése.

--K--N--R--

(#7) Sanyix válasza PeppErKorN (#6) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért meglepő? p4 fos volt fos most is, fos lesz :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#8) total90


total90
veterán

A teszt jó lett :C De miért kell a képfeltöltés.hu-ra nyomatni a képeket?Halál lassú és speciel nekem nem is jön be minden kép.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Mit meg nem adtam volna egy ilyen fosért néhány éve, nekem csak celka jutott. :O

--K--N--R--

(#10) Sanyix válasza PeppErKorN (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

nekem meg amd :) de örültem is hogy nem jutott nekem abból a fos p4-ből. Bár direkt volt :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#11) bazalf


bazalf
csendes tag

Az Atom nem melegszik annyira, de gondolom így is nagy szerep jut a billentyűzeten keresztüli szellőzésnek. A billentyűzet alatti leragasztás ezt nem érintette hátrányosan? A meleg ki tud normálisan jutni a házból?

(#12) whiz válasza bazalf (#11) üzenetére


whiz
aktív tag

Elég vékony az a ragacs, amit használtam, illetve ennél komolyabb környezetben (9600GT memóriasünik) is használom, és nem akadt vele gond. Nem lett hűvösebb a billentyűzet, bár alapjáraton se túl meleg :)

total90: használtam már nagyon sokféle oldalt, egyik sem tökéletes...

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) Solten


Solten
addikt

Szépen kivesézted :C Nálam 10" a min. használható méret... ;)

[link]

Saor Alba

(#14) strar


strar
tag

Szia,

Milyen kodekkel próbáltad az x264 lejátszást? Érdemes CoreAVC-t használni, mert jobban kihasználja a kisebb teljesítményt.

(#15) Sanyix


Sanyix
őstag

aranyköpéééés

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) whiz válasza strar (#14) üzenetére


whiz
aktív tag

Ilyen téren még nem sok próbálkozásom volt (nem is nagyon volt/van még MKV kiterjesztésű videofájlom), az asztali gépen valami Matroska akármi kodek van, nemtom fejből pontosan. Azt tettem rá a kicsire meg a P4-re is. Majd kipróbálom azt a CoreAVC-t is.

Azért a P4 amit művel itt-ott az durva. Bár nem raktam be a tesztbe a tömörítést, de egy kínszenvedés tömöríteni vele. Korábban egy 1.6-osra voltam kényszerítve, hát inkább nem mondok semmit... ez a kis atom agyonverné minden téren azt, az biztos.
És a nagy gáz, hogy sok cégnél ilyen szarokat lehet a mai napig látni. Van itt egy 2.8 HT-s darab is, ez már mutat valamit, de... na szóval még így is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) msgt.fubar válasza Sanyix (#10) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

p4 mint fos? te is sokat értesz ám a dologhoz barátom.

gottagofast

(#18) strar válasza whiz (#16) üzenetére


strar
tag

Szia,

A matroska elvileg az mkv fájlok beolvasásáról gondoskodik - az mkv egy "konténer", ebbe vannak a hangsávok, meg a videófolyam valamilyen kódolással.

Kicsit utánanéztem, és az MSI Wind hasonló hardwerrel és CoreAVC-vel már szépen megy. Amúgy azért érdekes nekem a téma, mert amíg nincsen rendes árú HD lejátszó, és az igazi standard formátum se alakul ki, kiváncsi vagyok melyik hordozható eszközt lehet a legolcsóbban hd lejátszónak használni, pl egy jó tv-re kötve. (A nagyobb laptopokkal ez egyértelműen megoldható, de a kisebb gépek között már érdekes téma.)

[ Szerkesztve ]

(#19) whiz válasza strar (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

mkv egy "konténer"

Gondolom, mint az avi. Azt hittem, hogy az ffdshow ezzel is meg fog birkózni (de nem), úgyhogy gyorsan kerestem valamit, ami lejátssza. Ez a CoreAVC úgy nézem fizetős, de majd egy trialt kipróbálok ha hazaértem.

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) Sanyix válasza msgt.fubar (#17) üzenetére


Sanyix
őstag

Így van. És aki ért hozzá mind ezt mondja. Mert sajna tesztek bizonyítják :\

Netán te is az okosok között voltál aki anno képes volt p4-et venni? :D
Azért vicc hogy még egy atom is leelőzi jóval kisebb órajelen. Tudtam hogy fos a p4, na de ennyire...

még a régi cyrixek is jobban voltak a maguk évjáratában.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó cikk lett, nekem tetszik. Látszik, hogy sokat dolgoztál vele, és figyeltél a minőségre. 2 kissebb hibát fedeztem fel benne, az egyik a fényképek gyenge minősége (ha már ennyit dolgoztál vele, kölcsönkérhettél volna egy fényképezőgépet), a másik meg a grafikonok y tengelyén nem egységes információkat közölsz. De ezektől eltekintve is nagyon jó a cikk összhatása. Csak így tovább.

Sanyix: a P4 a maga idejében nagyon is jó volt. Ilyen alapon mondhatnánk azt, hogy milyen jó, hogy nem jutott nekünk a fos Athlon XP-ből, miután az X2-höz hasonlítottuk. És kicsit vegyél vissza a stílusodból. -> #20

[ Szerkesztve ]

***

(#22) Billu válasza Sanyix (#7) üzenetére


Billu
aktív tag

Köszönjük Emese. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#23) Sanyix válasza ollie (#21) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért mondhatnánk ilyen alapon egy tökmás évjáratú procival összehasonlítva hogy szar volt?

Viszont a p4 az athlon xp-vel egy időben létezett, és bizony a p4 egy rakás fos volt, még athlon xp előtt is, hiszen a p3masok is rommáverték.

Röviden a processzorgyártás szégyene.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#24) msgt.fubar válasza Sanyix (#20) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem volt a P4-esekkel semmi gond. A saját idejükben jó prociknak számítottak, az AMD már akkor sem tudta megfogni az Intelt. Meggyőzni nyílván nem foglak róla, hitvitákba pedig nem megyek bele, viszont az arcodból vegyél vissza, még a végén nem férsz be otthon a csűrajtón...

gottagofast

(#25) ollie válasza Sanyix (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tévedésben vagy. Kevered az ár/érték arányt a tényleges teljesítménnyel. Azért kár volt leragadnod a P3-nál, kiváncsi vagyok, hogy szerinted melyik modell veri mondjuk az NW P4 3000/800/512-őt teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

***

(#26) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Király teszt lett :R

(#27) DarkByte válasza ollie (#25) üzenetére


DarkByte
addikt

Bocs ollie, nem tudom miért neked címeztem ezt. :B

Sanyix: Nekem Prescott 3Ghz/800/1MB HT van még egy ideig. Fűt rendesen ezt én is maximálisan így látom, de jól teljesít tömörítés szerű feladatokban (videó kódolás) és az oprendszer használata is sokkal folyamatosabb a Hyper Threading miatt (Vista -t is nagyon szépen elviszi). Nekem játékok terén is bőven elég volt a Radeon 9600XT mellé (tesómnak Athlon64 3000+ -a van hasonló kártyával és alig erősebb a játékban felmutatott teljesítménye) de pl. a Clear Sky -al is jól tudok játszani alacsony és medium közötti beállításokkal... pedig 4 éves gép. Most fogom cserélni Quad -ra, biztos most is le leszek hülyézve.. pedig lehet csak hosszú távra tervezek? Szóval minden nézőpont kérdése és örülnénk ha a flame -t abbahagynád. :((( Én sem megyek az AMD topikba ócsárolni hogy bezzeg most nekik milyen rosszul megy a szekér.

[ Szerkesztve ]

(#28) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Remek írás,remek gépezet! :C :R

when the sun shines, we'll shine together

(#29) whiz válasza ollie (#21) üzenetére


whiz
aktív tag

Elnézést kérek az E51-em nevében, sajna ennyire volt képes, ami a képeket illeti... :B

A diagramok meg elismerem, tényleg kicsit kaotikusak, de a helykihasználás miatt döntöttem úgy, hogy így hagyom őket. Azért talán nem vészes kiigazodni rajtuk :)

Strar: Megnéztem azt a CoreAVC-t, hát ezzel is meghalt a 720p-s film. Felnyomtam super performance-ra a teljsítményét a gépnek, és az elején még jobb is volt, csak picit csúszott a hang, de aztán nekiállt akadni rendesen.

Sanyix: a Cyrix-ot azért annyira nem hasonlítgatnám az intelhez... mikor volt az jobb? :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#30) methodbear


methodbear
csendes tag

Szia!

Nagyon jó lett a cikk! :K

Egy kérdésem/kérésem lenne: ha lesz majd rá időd, kipróbálnád a Soldat nevű játékot? Mérete kicsi, és csak arra lennék kíváncsi, hogy fut a masinán.

Üdv

(#31) whiz válasza methodbear (#30) üzenetére


whiz
aktív tag

Most rögtön leszedtem, kipróbáltam. Jól megy még power saving üzemmódban is :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#32) Bordoi


Bordoi
őstag

Szép hosszú teszt, gondolom sok idődet elvette.
Gratulálok. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33) methodbear


methodbear
csendes tag

Köszi szépen!

(#34) strar válasza whiz (#29) üzenetére


strar
tag

Szia, köszi hogy megnézted, ha ffdshow-ot használtál előtte, lehet ki kéne kapcsolni a video config utility-ban, hogy ő már ne foglalkozzon az x264-el, de nem fárasztalak tovább. :) Köszi tényleg!

(#35) whiz válasza Bordoi (#32) üzenetére


whiz
aktív tag

Köszönöm!

Gyakorlatilag két teljes nap kellett hozzá, de az úgy reggeltől késő estig. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#36) whiz válasza strar (#34) üzenetére


whiz
aktív tag

Aha, ez volt a megoldás. Most már csak 70%-ra terheli a procit, high performance módban. Viszi mint a vajat a forró kés :)
Azt gondoltam volna, hogy ha csak simán ffdshow van a gépen, és az nem viszi, akkor nem is nyúl hozzá... de ezek szerint betöltődött akkor is, mikor már a CoreAVC-t is felraktam.
Na de ez új megvilágításba helyezi így a kis gépet, hiszen akkor a filmeket gyakorlatilag tökéletesen viszi :)
Bele is írom gyorsan a tesztbe!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#37) domi007


domi007
őstag

Csak ismételni tudom az előttem szólókat: kitűnő teszt!

:R érte!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#38) Bordoi válasza whiz (#35) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem apróztad el az biztos. :)
Még egyszer :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#39) Sipi16


Sipi16
senior tag

Jó írás, csak sajnos a kepfeltoltes.hu külföldről "láthatatlan".

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#40) RexpecT


RexpecT
addikt

Jó cikk.Grat :R .

(#41) Bukta01


Bukta01
tag

Gratula cikkhez! Nagyon jó lett! Én is most gondolkozok, hogy írok ide a logout-ra a legújabb szerzeményemről a Toshiba Portégé R100-amról!:D

(#42) pink75


pink75
aktív tag

kíváncsi voltam, és megcsináltam a 200db bmp--->jpg teszteket

IBM Thinkpad A30, 1GHz mobil tualatin, 512/133 RAM, 5400rpm vinyó

200db 1600x1200px bmp--->85% jpg: 120s
200db 1600x1200px bmp--->85% jpg, -50%: 68s

xxx

(#43) whiz válasza Sipi16 (#39) üzenetére


whiz
aktív tag

Otthon megpróbálok keresni egy normálisabb oldalt, hogy ne legyen gond senkinek a képekkel.

Húú wow kiemelt írás lett? Köszönet érte :R

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#44) Rossi


Rossi
addikt

Gratulálok a teszthez, részletes. De. Miért akartok egy netbook-on játszani?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#45) whiz válasza Rossi (#44) üzenetére


whiz
aktív tag

Miért ne? :)
Ha már nálam van, és esetleg épp unatkozok... neked nem jutna eszedbe játszani rajta valamit? :)

Más: más helyre feltöltöttem a képeket, remélhetőleg nem lesz vele gond, és külföldről is be fognak jönni.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#46) Sipi16 válasza whiz (#45) üzenetére


Sipi16
senior tag

Köszi, hogy átraktad a képeket. Így legalább azokat is meg tudtam nézni. Tetszik a dolog. Mondjuk még az "Acer Aspire One AOA150" is nagyon tetszik főleg a nagy vinyó miatt, de szerintem annak nem ilyen jó az akksija. :(

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#47) bambano válasza msgt.fubar (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pl. az 1.2-es p3-asom 20-22x gyorsabban számolt md5-ös checksum-ot, mint a 2.2-es p4-es gép (az céges gép volt).
Pl. a dual 1.2-es p3-asom 3-4x gyorsabb volt, mint a 2.2-es p4 divx kódolásban, és 5-8%-kal gyorsabb volt, mint a 3200+-os amd64-es gépem.

A tualatinnál a c2d-k eljövetele előtt csak az opteronok voltak hatékonyabbak, semmi más. Szerintem se kellene ilyen szavakat használni a p4-re, mert még dicséretnek venné. Vizsgálandó kérdés még, hogyha tényleg annyira nagyszerű lett volna a p4, akkor miért kukázta ki az egészet az intel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza ollie (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha nem ár/értéket és nem teljesítményt nézünk, hanem hatékonyságot, tehát az 1GHz órajelre vetített teljesítményt, akkor a p4-eseket nagyjából bármelyik p3-as leveri a porba. A p3-asok és a c2d nagyjából egy kategória és egy kicsivel jobb az opteron. A prescottok meg az nw-k tápegység tesztelésre jók. Az 1.4-es p3-ak már igen közel vannak a 3g-s p4-ek tényleges teljesítményéhez, ami szerintem szégyen.

Mielőtt flame-be fordulnánk, a saját kis kezemmel végzett mérések tapasztalatai mondatják ezt velem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) msgt.fubar válasza bambano (#47) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Az a helyzet, hogy fiatalabb testvér vagyok, és még ehhez képest is későn csöppentem bele a számítástechnikába, így az első gépem egy P4-es volt. Nincsen fogalmam a P3-asok teljesítményéről, de ha te mondod, akkor elhiszem, hogy ennyire jók voltak. Viszont ha ennyire jók voltak, akkor miért dobta ki az Intel, és kezdett el egy sokkal rosszabbat, a P4-et fejleszteni? Pontosabban a Netburst technológiát.

Kiölték volna? Mint ahogy az AGP portot is ki akarták, csak annyira még nem sikerült. És elhiszem, hogy mennyire remek procik voltak, de ha egyszer már nem lehet (sem most, sem évek óta) rendszert építeni köré, teszem azt amivel játszani is tudok, akkor teljesen felesleges beszélni az érdemeiről, nemde?

gottagofast

(#50) bambano válasza msgt.fubar (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A processzor belső felépítése meghatároz egy maximális órajel frekvenciát, ami fölé nem nagyon lehet menni. Ennek, gondolom, sok oka van, az órajel vezetékek hosszától kezdve a szinkronizálandó egységek mennyiségén, bonyolultságán keresztül a nem tudom miig.

A p3-at azért dobta el az intel (mint utóbb kiderült, ideiglenesen), mert egy olyan architektúrát akart tervezni, ami sokkal tovább bírja az órajel húzást, mint a p3. Ennek érdekében átalakították az utasításfeldolgozó rendszert (a pipeline-t) úgy, hogy több darabból, állomásból áll és az állomások valamivel egyszerűbbek, illetve másképp bonyolultak (pl. a hyperthreading ezen nyilván bonyolított sokat). Az álmok arról szóltak, hogy 10GHz-ig skálázódó processzort gyártanak majd egyszer, ez lett a p4 architektúra. Ha eljutottak volna 10G-ig, akkor lehetett volna jó prociról beszélni.

De az álmok álmok maradtak, nem tudtak megküzdeni a szivárgási áramokkal, akármit csináltak, a proci fűtött, mint egy kazán és teljesen elmeroggyant tápfeszeket kellett adni neki (mert a nagyon pici lépésközzel változtatható, 1.7V környéki tápfesz, 100 amperes árammal, az az abszolút mérnöki idiotizmus, ilyen eszközökkel hegeszteni meg galvanizálni szoktak). Meg az se egy nagy ötlet, hogy 12V-ból faragják az 1.2v alatti tápfeszt.

No lényeg a lényeg, hogy akárhogy feszült az intel, zsákutcába jutott és nem volt képes 3.4G-nél feljebb tornázni az órajelet. Közben az intel izraeli kutatócsoportja kifejlesztett egy új procit, vele egy új irányvonalat, visszanyúltak nagyobbrészt a jó öreg p3-hoz, kisebbrészt a pentium pro-hoz és lett belőle egy proci, amit eredetileg mobil cuccokba szántak, később mégis ment máshova is, a Pentium M, a core sorozat apukája. Kipucolták a p4-ben elkövetett tervezési tévedéseket, nagyon sokban egyszerűsítették a procit, ez lett a c2d.

Kár, hogy az újabb core cuccokban megint mennek befelé ugyanabba a zsákutcába, amit egyszer már elkövettek... Megint van ht, megint 3g fölött jár az órajel, stb. stb. Csak most segíti őket az, hogy fejlettebb technológiával, 45 nanométeren gyártanak.

Én meg öreg testvér vagyok, szereltem szét s360-as gépet, aminek a matek koproca akkora volt, mint egy rendes 5 elemes szekrénysor :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.