Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) fesii


fesii
aktív tag

Egy súlyos probléma van ami miatt nem merek belevágni ilyenekbe az pedig az angol tudás hiánya. Mert odáig eljutok, hogy veszek valamit de ha nem jön meg és én vissza akarom kapni a pénzemet ahoz már kell angoltudás.

(#352) LÁZ válasza bogingrol (#350) üzenetére


LÁZ
addikt

üdv, az a mondás, hogy elvben nincs feltétele az únión belül, hogy ki kicsoda, tehát nyugodtan nyithatsz szlát, és igényelhetsz bankkártyát, annyi a bökkenő, hogy jelenleg nem mindegyik banknak van meg ehhez a megfelelő háttér. De elvileg kötelező lesz, kb 2 hónap múlva, hogy minden eu-s állampolgár tudjon szlát nyitni bárhol az eu-n belül.

Tehát, a hozzád legközelebb lévő magyar bankfiókban , vagy az ahhoz tartozó netes elérhetőségen kellene érdeklődnöd, illetve a tanács az, hogy ha lehetőség van rá, inkább egy osztrák bankot válassz ;)

@fesii: ebben az esetben első körben próbálkozz a magyar megfelelőjével, ebay.hu , alapnak tökéletes, közben meg csak megtanulsz angolul is :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#353) bogingrol válasza LÁZ (#352) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Az unióba sajnos sem Szerbia sem én nem vagyok benne, tehát amik az uniora vonatkoznak azok sajnos rám nem. Most már (mivel azért okosítanak engemet más vonalon is) csak annyi érdekelne hogy , a milijomegy féle bank, kártya közül pontosan melyiket (mondjuk nekem az OTP jutott eszembe rögtön) választassam John Do-val, és esetleg a pontos megnevezése kellene még a kártyának is , pl Visa Classic, vagy Mastercard deviza, vagy mittomén.
És nagyon köszönöm az eddigieket is, és köszönöm a szakértőnek is a tanácsot. Van nálam egy virtuális csokija, pitéje vagy virága, amit szeret. Természetesen neked meg már több virtális sört is jóváírtam XD.

Köszönöm ember, de télleg :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#354) LÁZ válasza bogingrol (#353) üzenetére


LÁZ
addikt

banknak otp-t sztem kerüld, elég sokan hirdetnek 0Ft-os bankszlát, pl a szitibank, azok között kell körbenézni. A kártya pedig sima visa, csak dombornyomottat kell kérni.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#355) McSpy válasza bogingrol (#353) üzenetére


McSpy
őstag

Nem laksz közel valamelyik Magyar határhoz?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#356) bogingrol válasza McSpy (#355) üzenetére


bogingrol
aktív tag

De.Roszke 50 kmsacc.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#357) bogingrol válasza LÁZ (#354) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Ember!!! Halas vagyok.Koszonom. :D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#358) McSpy válasza bogingrol (#356) üzenetére


McSpy
őstag

Hát akkor ha átjössz szegedre,az öcsém a szegedi K&H bank fiók vezetője,és akkor tudsz nyitni számlát

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#359) bogingrol válasza McSpy (#358) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Hát komolyan köszönöm, de most télleg.
Alapjáraton az én nevemre valszeg igysem-ugysem jó számlát nyitni, ahogy én eddig értelmeztem a dolgokat:
- Az en adataimmal nem tudok Paypal acc-t csinalni, mivel Szerbia nem Paypalos orszag.
- Nem hiszem hogy a Paypal orulne ha valamelyik ismerosom (pl Kovacs Pisti) nevevel cimevel stb-vel regisztralnek , a kartya viszont meg ami a Paypalos ACC-hez van linkelve pl Boško Buha-ra szolna , aki szerbiai lakos (már eleve gyanús ugye a "szerb-sztereotipia "miatt :D )
-Szerintem, ahogy én értelmeztem eddig a dolgokat, a legtisztább az lenne ha Kovács Pistivel megegyeznék, és megnyitna a saját nevére egy számlát, meg kérne hozzá egy domború (nem homorú) Visa-t, és én azzal a kártyával meg az ő adataival reggelnék a Paypalon.
Persze Kovács Pisti lehet viszakozna, de esetleg meggyőzném ;]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#360) McSpy válasza bogingrol (#359) üzenetére


McSpy
őstag

Az öcsém azt mondta hogy lehet nyitni számlát,külföldiként is,nem gond hogy nincs magyar lakás cim

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#361) LÁZ válasza McSpy (#360) üzenetére


LÁZ
addikt

igy van :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#362) salesboy válasza fesii (#351) üzenetére


salesboy
tag

Goggle a barátod!

és még van egy csomó fordító program, én is szoktam ezeket használni.

Ráadásul még meg is tanulod a nyelvet üzletelés közben. :C

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#363) bogingrol válasza McSpy (#360) üzenetére


bogingrol
aktív tag

OK, ez rendben.De hogy reggelek Paypalra?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#364) LÁZ válasza bogingrol (#363) üzenetére


LÁZ
addikt

ott csak a bankkártyád adatait kell hozzárendelni a fiókhoz, igy ha vásárolsz, egyből jön az sms, ha be van állitva a kártyához, hogy elment a pénz, ez a legegyszerűbb, mint folyamatosan pakolgatni magára a paypal szlára mindig.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#365) McSpy válasza LÁZ (#364) üzenetére


McSpy
őstag

jaja,csak a kártya kell :)

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#366) hitman, válasza LÁZ (#342) üzenetére


hitman,
őstag

Na, most kicsit izgulok...

Megnyertem 51 dollárért a lencsét és 8 dollár lesz a posta.

A paypal számlán ez egy összegként szerepel ha jól tudom és így ez 59 dollár lesz ami több mint 45 euró...pont a határon van kb kíváncsi vagyok hogy számolnak a vámon :W

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#367) McSpy válasza hitman, (#366) üzenetére


McSpy
őstag

Ha kicsi a csomag akkor nem biztos hogy foglalkoznak vele,ha nem EMS,vagy DHL-l van szállitva

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#368) hitman, válasza McSpy (#367) üzenetére


hitman,
őstag

Azt szerintem nem lehet tudni előre ki fogja szállítani...
Én a postára tippelnék!

Ez van amúgy feltüntetve: USPS First Class Mail International

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#369) LÁZ válasza hitman, (#366) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem nem fognak foglalkozni vele, pláne ha a csomagra kevesebb érték van irva..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#370) hitman,


hitman,
őstag

A USPS First Class Mail International-ként feladott csomagoknak/levélnek szokott e lenni követési száma?
Vagy csak a drágább postázásnál van?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#371) LÁZ válasza hitman, (#370) üzenetére


LÁZ
addikt

nem irja, hogy lenne, sztem extraként lehet kérni, vagy a feladó dönti el, hogy kéri e.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#372) hitman, válasza LÁZ (#371) üzenetére


hitman,
őstag

Amikor szemüveget rendeltem és 30 dolcsi volt a posta akkor volt követési szám.
Ami akkor jelenik meg az ebay oldalamon mikor feladják a csomagot...most is ott van a szám helye kipontozva de még nem adták föl, látok rá esélyt hogy itt is lesz követési szám.
Majd megírom ha lesz.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#373) Chaser válasza hitman, (#370) üzenetére


Chaser
titán

Nekem eddig egy csomagon volt tracking, úgy látszik nagyon bíznak a magyarokban...eddig nem is volt gond, kopp-kopp.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#374) hitman,


hitman,
őstag

Kíváncsi leszek az szállítási időre...
Ki van fizetve a termék és a visszaigazoló email és számlát is megkaptam.
A levélben azt írta 14 nap a posta de van amikor ez 20-25 nap is lehet... :F

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#375) Chaser válasza hitman, (#374) üzenetére


Chaser
titán

Türelem, volt már amit én is temettem és megjött:)

Most jár le a bankkártyám, a PP számla hozzá kötődik ugye, tehát ha új kártyát kapok új PP számlát is kell csinálnom ha jól gondolom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#376) LÁZ válasza Chaser (#375) üzenetére


LÁZ
addikt

csak hozzáadsz még 1 bankkártyát, vagy az eddig hozzárendelt adatait megváltoztatod. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#377) Chaser válasza LÁZ (#376) üzenetére


Chaser
titán

:R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#378) iphoneresell válasza LÁZ (#376) üzenetére


iphoneresell
csendes tag

Bizony:D

(#379) McSpy válasza LÁZ (#376) üzenetére


McSpy
őstag

igen az adataidat tudod változtatni,anélkül,hogy újat kellene csinálnod :DD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#380) hitman, válasza hitman, (#372) üzenetére


hitman,
őstag

A 8 dolcsis postaköltségű levélnek is van követési száma! :C :C

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#381) bogingrol


bogingrol
aktív tag

HaHaHa visszatertem ! ;]
Tehat az adatokat (igy a lakcimet is) tudom birom utolag valtoztatni=ez lett volna az egyik kerdesem, tehat ettol mindenki megmenekult.
Kovetkezo kerdesek:
1.Elmegyek nyitok szamlat, kerek hozza domboru Visa-t, ez mind ok. Amit nem tok, hogy ennek az egesz miskulancianak valami havi fenntartasi,kezelesi vagy akamilyen dija van e?Pl ha van akkor mennyi kb? Esetleg ha van olyan bank ahol tuti nincsen akkor a neve kellene (asszem mar a szitibank lett emlegetve) de esetleg meg egy par jol jonne, nem tom melyik lesz nekem a legkozelebb, es hat az is szempont.
2. PayPal-on belul (bar nezegettem par tutorialt) nem vilagos az hogy hova kuldik a pakkot amit megveszek:
A. Automatikusan arra a cimre amit megadok a regisztracional? (azt tom, hogy az eladot meg lehet jobbik esetben kerni hogy masik cimre kuldje,konkretan epp azmiatt szopom most, mert megkerodott hogy mashova kuldje neki meg fajt a ***** ra es elkuldte arra a cimre amivel reggelve lett a paypal...)
B.Esetleg van e lehetoseg tobb "shipping adress"-t megadni (elsodleges,masodlagos,harmadlagos cimet vagy vmi ilyesmi)

egyelore ennyi.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#382) LÁZ válasza bogingrol (#381) üzenetére


LÁZ
addikt

már azt hittem baj van :DDD

1. körbe kell nézni a nulla forintos bankszlák között, de a dombornyomott kártyát ugye ki kell fizetni, úgy emlékszem, hogy egyszeri, ersténél 4-5k volt, utána már csak a szlavezetés marad mint ktsg, ha van.
2. a postázás kb mind1, a paypal-hoz regisztrálsz egy cimet, ami valós, a saját a legegyszerűbb, és a bankkártyádat-folyószlát rendeled hozzá a paypal acc-hoz, ez a legegyszerűbb, igy egyből jön-megy a pénz, és látod sms-ben is, ha kérted a banknál az értesitőt - sztem must have - . A posta meg úgy van, hogy az ebay-es fiókhoz rendeled hozzá a paypal fiókodat, akkor ott elsődleges cimnek azt fogod látni, amivel a paypalon regisztráltál, DE , a MyEbay - Account - Address résznél annyi és olyan cimet adsz meg, amennyit akarsz - nekem pl van egy ámerikai,angol,és a bp-s cimem, és a biznisz függvényében az az elsődleges, amelyik kell éppen,amerikai és angol ismerősök, de jól jön, ha pl angliából az istenért nem akar mo-ra postázni, vagy a licitáláshoz angol cim kell, de később postázna esetleg. - .
B. lásd 2. :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#383) bogingrol válasza LÁZ (#382) üzenetére


bogingrol
aktív tag

ZSIIIIIIIIIIR! Ember ecce talalkozunk biztosan berugunkXDXD.Nagyon koszonom .

...lesz meg nekem is ecce péjpólom.... :D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#384) LÁZ válasza bogingrol (#383) üzenetére


LÁZ
addikt

úgy legyen

illetve a péjpálnál ha megvan a hozzárendelés, akkor próbaképp leemelnek 1ft-ot vagy 10-et , vmi minimál összeget, hogy működik e a dolog, és utána asszem még 400at vmi dijként, régen volt már, vmi ilyesmire emlékszem.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#385) Chaser válasza McSpy (#379) üzenetére


Chaser
titán

Na oké, de pl gondolom nevet se lehet változtatni, azt hittem a bankkártyaszám is ilyen :B

Más..Venni akarok valamit, ezt kapom üzinek:
"Sorry, you are not allowed to purchase this item
This item is only available to buyers who have not purchased 3 or more items from this seller in the past 10 days.
You can contact the seller for more information, or find similar items offered by other sellers."
Még soha nem vásároltam az eladótól, szóval nem tudom hol a probléma. Persze írok majd neki, de elöljáróban tudtok valami okosat mondani, hol a hiba a matrixban?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#386) LÁZ válasza Chaser (#385) üzenetére


LÁZ
addikt

na igen :DDD , lehet elirták a dolgot, de akkor is vicces, lehet min 3at kell vegyél, de az is nonszensz lenne :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#387) Chaser válasza LÁZ (#386) üzenetére


Chaser
titán

5-öt akartam:) de találtam másnál pár centtel drágábban, ott megvettem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#388) Árpy


Árpy
tag

Eladtam 3 terméket, nem vásároltam semmit.

$0.01 or more
9.0% of the item's total cost to buyer with a maximum charge of $250.00.

Tehát elvileg 9%-ot kellett volna levonjanak, de 10-et vontak. Vajon miért?
Felrakási díj nem volt.

(#389) dzsuva válasza Árpy (#388) üzenetére


dzsuva
tag

Mit adtál el? Mert ez attól is függ, hogy melyik kategóriába listáztad, illetve, hogy aukció volt-e vagy fixáras. Pl. fixáras játékra nekem 11%-ot vontak le.

(#390) Árpy válasza dzsuva (#389) üzenetére


Árpy
tag

Normál aukció, nem fixáras, 1-1 darab.

(#391) Árpy válasza dzsuva (#389) üzenetére


Árpy
tag

Normál aukció, nem fixáras, 1-1 darab.

(#392) pistiamazon


pistiamazon
csendes tag

Sokat segített a cikk , KÖSZÖNÖM ! :C

(#393) akyyy


akyyy
senior tag

hali. most akarko 200-300$ körüli értékben külföldrőlo vásárolni ( az illető illetve a termék megtalálható ebayen is).

A kérdésem, hogy ha megpróbálom a Gift módszert, illetve azt, hogy alacsonyabbértéket írnak rá (dof adapterről lenne szó, most a vámnál nem tudhajták hogy mennyiért vettem, megkérem az illetőt hogy a számlát monjduk egy nullával kevesebbre írja), akkor megeshet hogy átmegy a vámon?:

vagy ha mégis megvámoltanak, meg is büntethtenek érte?

(#394) LÁZ válasza akyyy (#393) üzenetére


LÁZ
addikt

ha ebay, irhat kevesebbet rá, pl ha nem egyből fizetsz, hanem kérsz tőle egy fizetési kérelmet - request a total - az adott terméknél a purchase history-ban, és a különbözetet pedig külön küldöd neki paypal-on, Az is megoldás, ha magára a dobozra kevesebbet ir, kb 13k-t, elvben ez is elég, aztán ha kérik esetleg a papirt róla, mert nem birják kitalálni mennyit ér, akkor paypal transaction-t még simán átszerkesztheted a megfelelő pénzre, nem tart semeddig. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#395) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Van egy olyan problémám hogy kaptam egy levelet az eBaytől hogy valaki használta a fiókomat és ezért letiltották, és kérjek új jelszót. Új jelszót viszont nem sikerült kérni, nem tudtam a biztonsági kérdésre a választ és a telefonszámot se tudtam hogy kell beírni a 3 mezőbe, aztán most már bármit írok be, azt írja ki hogy nem tudom azonosítani magam. Már körbenéztem az eBayen hogyan tudnám még azonosítani magam, de nem jutottam előrébb, valakinek van valami 5lete?

(#396) LÁZ válasza mgTerminator (#395) üzenetére


LÁZ
addikt

a biztonsági választ lehet jobb lett volna felirni vmibe-hova, az a baj, hogy bejelentkezés nélkül sztem nem tudsz irni a supportnak sem, kénytelen leszel újra regelni.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#397) mgTerminator válasza LÁZ (#396) üzenetére


mgTerminator
veterán

És ha szépen megkérnélek te írnál nekik egy levelet?
Egyébként egy termék nem volt jó, és semleges visszajelzést adtam, ő meg írt levelet hogy adjak pozitívat, én meg leírtam neki hogy mire adjak neki pozitívat mikor leküldte nekem a rossz terméket, nem ellenőrizte le, és akkor visszaírt hogyha visszautalja akkor adok pozitívat, én meg írtam hogy igen... Erre az incidensre rá 2 nappal kaptam a mailt hogy blokkoltak. Szerintem csak ő lehetett, na de most 1.5$-ért köcsögölni...

(#398) LÁZ válasza mgTerminator (#397) üzenetére


LÁZ
addikt

a biztonsági kérdésért kár volt, sztem azért lett zárolva, másik felhasználó max jelenthet téged, hogy nézzenek utánad.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#399) mgTerminator válasza LÁZ (#398) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha tudja a felhasználónevem akkor megpróbálhatja feltörni... Na írsz egy levelet?

(#400) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Na most újra lehet próbálkozni. Nem tudod véletlenül hogy kell beírni a telefonszámot a 3 mezőbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.