Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) McSpy


McSpy
őstag

Ha valaki Kinábol vásárol,akkor ha DHL-t választja potának akkor a DHL alapbol vámoltatja,ugyanez a szisztema ha EMS-n kéri,amit a Magyar Posta vámoltat,ha viszont a china airmail és a hong kong post-al küldik,akkor több esély van a vám meguszására

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#102) bul07 válasza micimacko (#54) üzenetére


bul07
nagyúr

Mi tűnik kevésnek?
Vám nem jelentős tétel meg amúgy is 45e Ft felet jelenik meg (persze ha nem cégtől érkezik mert ott több is lehet a vám 2.5%-nál)
Ami igazán húzós az az ÁFA ami 13e Ft-tól(magánszemélytől) van jelen és ugye 27% , na ez már tényleg húzós

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#103) mgTerminator


mgTerminator
veterán

A cikkben is pont egy 32gigás microsd van, amivel én már 2x szoptam be... Először 4500at fizettem érte, most meg 3600-at, persze kártya még most sincs... De szerencsére kaptam hongkongból egy iphone adatkábelt, még jó hogy utálom az applet és még csak hasonlót se néztem, nem hogy vettem volna...

A kérdésem a következő: A 2. memóriakártyám rendeléséről megvannak az emailek, de a kártya adatlapját törölte pár napra rá, tehát nem tudok negatívot adni neki. Azért mertem tőle rendelni mert 430 adásvétel volt és 100%-os. Na most ilyenkor mit lehet tenni?

(#104) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Két éve vásárlok az ebay-en és nekem abszolút pozitív a véleményem. A free shippinges dolgokat idáig mindig megkaptam. Ha véletlen valami nem jött meg, pénzt visszakaptam. Az usa-ból is 5 munkanap alatt megjött a motyó. 30-e ft körüli dologért semmit nem fizettem pluszba. Nekem anglia nem jött be idáig, mert vagy nem jött meg a cucc (bár ez vaterás vásárlás volt és ráadásul ajánlott!), vagy rendre szar dolgokat kaptam, úgyh még a csere is szar volt. Úgyh ha nem muszáj, nem is fogok onnan vásárolni. csak pechemre ami kellett volna csak náluk volt, sehol máshol.
A feltűnően olcsó dolgokkal pedig tényleg vigyázni!
Pár hete futottam bele egy kifejezetten olcsó, ámde feltűnően erős tabletbe. Megvettem, erre másnap nézem, h az eladó, aki egyébként "Top Rated seller" volt 99.1%-os értékeléssel, több 1000 eladással, már nem regisztrált felhasználó és máig is az. Azonnal írtam a paypal-nek, stb, és láss csodát, 3 nap alatt visszaküldte az eladó a pénzt. Egyébként 500 db nem létező tabletet adtak el pár óra alatt. Nemtom, h az 500-ból hány kapta vissza a lét, de nekem szerencsém volt. Bár hülye voltam, h egyáltalán megvettem.
A dollár miatt sajna drágább dolgokat manapság nem nagyon érdemes vásárolni, bár sok minden még így is megéri.
Szal nyugodt szívvel ajánlom az ebay-t.

(#105) SkyLine3000 válasza mgTerminator (#103) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az a 430-as adás-vétel nagyon karcsú. Tapasztalat, h jó, ha van legalább 10-15ezer vagy akár több 100ezer eladása az eladónak és legalább 98-99%-os az értékelése.
32gigás memkarival egyébként beszoptam tavaly. Megvettem. Nem akart megjönni. Írtam a paypalnek, aztán egyszer csak megjött. Vettem asszem 4-5 db-ot. Az össze szar volt. 2gigánál többet hiába másoltam föl rá, nem ismerte föl/nem játszotta le semmilyen gép.

(#106) Viszlát válasza SkyLine3000 (#105) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért ezt gondold át. Abszolút nem mindegy, milyen termékek eladásából jött össze az a 430 pozitív visszajelzés. A másik dolog meg, hogy egy többszázezres eladónál már a 99%-os feedback is párezer elégedetlen vevőt jelent...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107) Peter789


Peter789
senior tag

ha jól látom akkor egy fontos dolgot kihagytál a terméklap áttekintésénél: figyelni kell, hogy van e PayPal ikon! amcsi és hong kong-i eladóknál 99%-ban van, de pl az angliai eladóknál a co.uk oldalon már nem mindig, a német .de -n pedig nagyon jelentős %-ban nem fogad az eladó PayPal fizetést (pl autó alkatrészeknél) - ha ilyen terméket mégis leütsz akkor vagy fizetheted az általában +15-20$ alapdíjú külföldi utalást, vagy lehet magyarázkodni hogy figyelmetlen voltál, tekintsen el a biznisztől...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#108) salesboy válasza Peter789 (#107) üzenetére


salesboy
tag

Köszi az észrevételt. :R

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#109) Peter789 válasza Viszlát (#106) üzenetére


Peter789
senior tag

olcsó számtech cuccoknál elég sok a csalás gyanús rizsföldi júzer - általában max pár tucat eladása van - nyilván valami filléres dolgot korrekt módon elküldött, hogy legyen némi referenciája - majd belefog a magasabb szintű trükközésbe. listáz pár dolgot csábító áron, megvárja amíg pár tucat ember megveszi és kifizeti ezeket - nyilván a vevők egy része blokkolja a paypal kifizetést, de párat mindig tud hitegetni egészen addig amíg lecsúsznak a panasz lehetőségéről mert lejár a 45 (vagy hány?) nap...

célszerű azt is nézni hogy miket adott el - rákeresni a negatívok között az általad keresett termék nevére, hátha sokan szidják - valamint úgy általában nézni hogy miért kapta a negatívokat. sok a kötözködő és a bolond, meg a naív is, aki azt hiszi hogy pl egy 1-2$ free shipping-es mobiltoktól csodákat kell várni, aztán dobja a negatívot mert pl nem is igazi bőr, csak műbőr a cucc. meg az olyanok akik a rizsföldi világos listázása és szállítási táblázata (ami általában 2-4 hetet ír érkezésre) ellenére 1 hét után már dobja a negatívot rá hogy lassú - rengeteg az ilyen marha is

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#110) Viszlát válasza Peter789 (#109) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, pontosan ezen dolgok miatt írtam, amit. Több száz eurós/dolláros átlagértéknél egy 430-as 100%-os feedback szerintem már elég jónak számít.

Sőt, jó pár éve vásároltam objektívet egy angoltól, alig 70 feedback-je volt, de annak a 90%-a 2-3000 fontos objektív volt. Nyugodt szívvel vásároltam tőle, nem is volt gond.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#111) Peter789 válasza salesboy (#108) üzenetére


Peter789
senior tag

még 1 dolog amit érdemes lenne kifejteni a termék kiválasztásánál: főleg a .co.uk oldalon gyakori probléma, hogy angliainak adja ki magát a rizsföldi - de ha jobban átnézed a negatívjait, a fele arról szól hogy ez bizony távolkeletről küld... filléres terméknél csak a többszörös szállítási idő bosszantja az embert, de ha drágább cuccnál az áfa, esetleg a vám is rájön annak ellenére hogy eu-n belülinek állította magát az eladó, az már jelentős plusszköltséget is okozhat...

persze ezek a praktikák nyilván igényelnek némi gyakorlatot, hogy tudjon az ember a "sorok között olvasni", de idővel elég jó arányban ki tudja szűrni az ember hogy kikkel nem érdemes üzletet kötni

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#112) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én mostanában elég szerncsétlen vagyok az ebay-rol rendelt dolgokkal,több meghibásodod szinte egyből vagy már hibásan érkezett.
Pár ezer forintos tételek/solartöltő,napelemes zseblámpa ilyenek/ nem is variálok vele.Igy az olcsó a drága. :)

(#113) Peter789 válasza Viszlát (#110) üzenetére


Peter789
senior tag

elméletben igen, de azért nem árt átnézni hogy mikre is kapta a pozitívjait... sok rizsföldi biorobot gyártja a csaló felhasználóka - lehet csak turbó rágó matricákat küldözgetett szét ilyen számban, hogy utána tömeges 50-100$ nagyságrendű csalásokba is belebonyolódhasson... az eddigi 50-100 bizniszem során persze én is jártam már úgy, hogy a sok pozitívan értékelhető jel ellenére kiderült hogy sumákol az eladó, de azért elég jól el lehet őket kerülni odafigyeléssel...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#114) zoli03 válasza Peter789 (#111) üzenetére


zoli03
őstag

Miért kéne a "sorok között olvasni"? Az advanced search-ben bejelölöd a located in-t, kiválasztod az adott országot, aztán utána már csak azokat listázza, amik abban az országban találhatók.

(#115) Hunter2 válasza Typhoon47 (#2) üzenetére


Hunter2
addikt

Egy példa:

Sony ericsson Z520i flexkábel :

-itthon a legolcsóbb: 5000Ft+1500 posta
-ebay: 460Ft postával

Na melyik éri meg jobban? :W

(#116) tomio


tomio
tag

Jó. Köszönet érte.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#117) Peter789 válasza zoli03 (#114) üzenetére


Peter789
senior tag

sajnos sok rizsföldi trükközik olyat - főleg a co.uk-n - hogy angliát vagy más eu országot jelöli location-nek, de távolkeletről küld valójában... ezt főleg olcsóbb számtech cuccoknál, mobil kiegészítőknél tapasztaltam eddig - az ilyeneket lehet kiszűrni ha átnézed a negatívokat, hogy mégis milyen indokkal kapta...

én azért rendelek sokszor a co.uk-ről, mert bár valamennyivel drágább általában mint a globális (többnyire hong kong-i forrással) - de ha tényleg angliából küldi, akkor 4-7 nap alatt meg szokott érkezni a termék, rizsföldről meg a létező legjobb szintidő eddig 13 nap volt, az átlag valahol 2-3 hét között szokott lenni, de volt már amire 5 hetet is vártam...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#118) Peter789 válasza Hunter2 (#115) üzenetére


Peter789
senior tag

példa2:

omnia2-re kerestem védőfóliát. vidéki mobilboltban röpke 1500-ért már túrták is ki a rávalót - mondtam höhö, viszlát...

irány az ebay: co.uk, elvileg angliai forrással 6 db 2.9+0.45 Font = ~1240Ft, ~206Ft / db
(rizsföldről ugyanilyen csomag 160 darabáron)

mert hüje azért nem vagyok... :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#119) SkyLine3000 válasza Viszlát (#110) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nincs mit átgondolnom. Akivel idáig szívtam, mindnek párszáz adás-vétele volt. Én jobban szeretek olyantól vásárolni, akinek qrva sok adásvétele van és legalább 99% fölötti a megbízhatósága. Nyilván félmilliós eladásnál fél százalék is sok negatív, de annak nem mindig az eladó az oka. Úgyh annyiban javítom magam, h inkább 99% fölötti legyen a mutatója és jó sok adás-vétele legyen.
Nekem ez idáig bevált.

(#120) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

példa3:

Samsung Pixon touch panel 3-4 csavarhúzóval, meg pengetővel a szétszedéshez, free shipping-el 1500ft. Itthon csak a touch panel mindenféle segédeszköz nélkül 4000+postánál kezdődik... De lehetne sorolni miért érdemes ebay-en vásárolni.

(#121) Peter789


Peter789
senior tag

tipikus átverős termék: 1$-os free shipping-es USB HUB

első nekifutásra mintha működne: világít, ha rádugsz valamit azt kezeli az OS... de már ott gyanús volt, hogy miért nem detektálta mint HUB eszköz? közelebbről megnézve a nyákot látszik hogy még csak nem is hibás, hanem kifejezetten átverésre gyártott termék: gyakorlatilag egy USB hosszabbító kábelként funkcionál - ha több eszközt dugsz rá, egyből blokkolódik a port - a középső chipset-nek látszó gyantapöttyhöz egyetlen vezeték sem kanyarodik oda, egyszerűen párhuzamosan vannak kötve az aljzatok... :)

szintén USB HUB-okat érintő gyakori probléma, hogy bár USB 2.0 Hi-Speed-nek hirdetik, a gyakorlatban csak 2.0 Full Speed-et tud vagy még annyit se > dög lassú... ez is általában kiderül a negatívokból - ha a több-százezer eladásos rizsföldinek van pár ezer negatívja, de az egyikben sem írja senki ezt az átvágást, akkor lehet rá számítani hogy tényleg azt tudja aminek hirdeti... (persze nem lehet mindet elolvasni, de a CTRL+F a barátod megfelelő kulcsszavakkal)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#122) Hunter2 válasza SkyLine3000 (#120) üzenetére


Hunter2
addikt

most cseréltem egy srácnak érintőpanelt egy HTC hero-n , 10k-ért rendeték vateráról.
Ebayről 3000Ft free shippingel. Mutattam neki hogy mi van , anyázott is rendesen.

(#123) mgTerminator válasza SkyLine3000 (#104) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor van esély hogy én is viszakapom a pénzem? Dec 24.én vettem, ekkor egyből ki is fizettem.

(#124) Peter789 válasza SkyLine3000 (#119) üzenetére


Peter789
senior tag

a sokszázezres, akár milliós eladási számokkal rendelkező eladóknál a 99%-os arányra eső 1000-10e negatív vélemény lehet soknak hangzik elsőre, de mint előbbre írtam, ezeknek hatalmas része csodát várt a filléres terméktől, vagy türelmetlenségből rábökte a negatívot pár nap után a kínaira, stb... vagy egyszerűen csak kötekedő idióta - ha a való életben is 100-ból csak 1 ember lenne idióta, mennyivel szebb lenne a világ, de ugye ennél rosszabb a valóság :)

de ha olyanokat találsz tömegesen hogy DOA ( Dead On Arrive vagyis döglötten érkezett ) és nem küldte újra, az már persze gyanús. Ha a sokezer negatívból csak minden tizedik-huszadik ilyen, attól szintén nem nagyon kell félni - sok idióta van aki ahogy tapasztalja hogy rossz a termék, egyből böki a negatívot és meg se próbálja újraküldetni a terméket - pedig az olcsó termékeknél nem szoktak visszaküldést kérni, elfogadják bemondásra hogy rossz vagy nem érkezett meg, többet ér nekik a jó minősítés hosszútávon... aki újraküldette és az már jó lett, az nyilván pozitívot adott végül, így az a kevés negatív nem mérvadó...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#125) Vicoo


Vicoo
senior tag

Szóval akkor mit éri meg rendelni ? Most néztem, hogy IT cuccot, legalábbis VGAt nem, azok amiket néztem mind drágábbak 2-3000 forinttal mint itthon. Ruha és cipő van egy pár ami tetszik, és itthon drága lenne, illetve óra is, ami tényleg majdnem fele mint amibe itt kerül. Elektronikából csak alkatrészt lehet olcsón kapni ? Vagy én kerestem bénán?

(#126) hemaka válasza Vicoo (#125) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van amit megéri, van amit nem. Ezt nem lehet konkrétan belőni termékekre, mert mindig változnak a termékek is, meg az árfolyam is.

Én pl. 4ezer forintért vettem usa-ból canon eos 5d-hez új expo gombot,videón megnéztem hogy kell szétszedni, szépen kicseréltem. Azóta is vígan működik.
A rendes Canon szervizben nem tudom mennyiért végezték volna el ezt a műveletet, de biztosan nem úsztam volna meg 20ezerből.(plusz felvinni, érte menni Pestre stb...)

(#127) paperboy válasza Quiksilver (#74) üzenetére


paperboy
senior tag

Pedig van, anno eladtam egy yagi antennát szerelvénnyel együtt, szépen ajánlva, súly ugye feltüntetve. Mire a vevőhöz ért nem volt benne az antenna csak a szerelvény, ráadásul látható nyommal összefabrikálták a csomagolást. A posta nem fizette ki a kárt (pedig a beérkezési súly kevesebb is volt), a vevő nagyon rendes volt amúgy, mert tőlem sem követelte, pedig nem volt épp olcsó cucc. Úgyhogy a Posta se 100% biztos, persze mindenütt előfordulhatnak ilyen dolgozók, remálhetőleg mielőbb szabadulnak tőlük, csak ha pont belefut egy ilyen esetbe az ember, az nem túl kellemes, pedig károm igazából nem is nekem volt belőle, de akkor is...

(#128) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Nagyon jó a cikk, hasznos volt számomra és még egy pár ismerősömnek!

Egy kérdésem lenne!
Ha én tegyük fel "Angliából" rendelek valamit, akkor melyik e-bay-t érdemes figyelnem?
Jelenleg a globális e-bay-t mentettem el a könyvjelzők közé, és az is kérte az országot amiben tartózkodóm, és az irányítószámot.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#129) h@jMi


h@jMi
csendes tag

Nekem eddig mindig minden megjött, 90%-ban Kínából, a többi UK és USA. A posta állandóan változó, Kínából eddig a rekord 2 hét volt, míg UK-ből 2(!) nap. Basszus, 2 nap alatt Debrecenből Zalaegerszegre nem érkezik meg egy sima postai levél...

Nem egyszer fordult elő, hogy a csájníz cucc nem érkezett meg 4 héten belül, ilyenkor az 5-ik héten írtam az eladónak, normálisan megfogalmazott levelet (nem fenyegetőzést). Eredmény (eddig): vagy visszafizette a teljes vételárat, vagy megkért, hogy várjak még 1 hetet - és láss csodát meg is jött a posta.

Az a jó, hogy itt a vevőt védi az ebay, de nagyon. Ha bármi gondod van 45 napon belül, nyitsz egy case-t a resolution centerben, és hajszál híján 100%, hogy visszakapod a pénzt. Ugyanis ez úgy működik, hogy az ebay/paypal visszaadja a lóvét közvetlenül, majd utána szépen leveri az eladón. Vagyis nem neked kell foglalkozni ezzel a részével. Ezért félnek annyian a negatív értékeléstől. Eddig nem kellett nyitnom ilyet, bár hozzátartozik, hogy a legdrágább dolog 8-9000 huf körül volt (az is US/UK-ből). Tény, hogy Kínából nagyobb értékű dolgot nem szívesen vásárolnék.

VÁM:
Ismerősöm két érdekes rendelése:
1. Valami komoly (nem desktop) processzor, százezres+ huf tétel. Postai mérete mint a többi levélé. VÁM nuku, átsiklik.
2. Böhöm nagy szerverház, 50-100 euró környéki ár, VÁM megfog, lehet intézni.

Jó, a történet pár éves, de ezek szerint még mindig az megy fináncéknál, hogy ami nagy, az nagyértékű, ami kicsi az kit érdekel...

(#130) h@jMi válasza h@jMi (#129) üzenetére


h@jMi
csendes tag

Még valami...
Az kifejezetten zavar, hogy Mo-hoz képest egyes német és angol licitek során kevesebb, mint a feléért meg lehetne venni nagyon sokmindent, de egy nehezebb termék postadíja már összhangban van az itthoni árakkal. Itt most használt dolgokra gondoltam. Pl. egy minőségibb (relatíve jó állapotú) erősítő német ebayen 30Euró, itthon 20K, de a postával már nem annyira éri meg... (+20-30Euró). Akiknek él kint ismerősük/rokonuk, rohadt olcsón be lehet így szerezni zsír jó cuccokat.

(#131) Atos23


Atos23
senior tag

:R

(#132) kutga


kutga
nagyúr

Nemrég rendeltem én is egy alkatrészt a laptopomhoz ebayről, Kínából, hagyományos postával, PayPalon keresztül fizetve.

Minden rendben ment, kb. két hét alatt kaptam meg, a rendelt alkatrész az itteni árak fele volt (ingyenes szállítás, nem kellett vámot fizetni). Én egyelőre maximálisan elégedett vagyok, bár nem tudom mikor fogok tőlük legközelebb rendelni.

Ha már itt tartunk miután átvettem az árut van valami tennivalóm (visszajelezni az eladónak, értékelést készíteni, stb? :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#133) Viszlát válasza SkyLine3000 (#119) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindössze arra próbáltam meg rávilágítani, hogy ilyet általánosságban kijelenteni idétlenség, vannak például autókereskedők is az ebay-en, akiktől tíz- vagy százezres nagyságrendű feedback-et várni ostobaság. De ugyanez igaz a profi fotós termékekkel üzletelőkre is, ahol pár száz visszajelzés már komoly mennyiség, ugyanis nem filléres termékekről van szó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#134) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Hiánypótló cikk köszi.Bár tényleg mostanság nem annyira olcsó... :R Bár vettem már én is pár dolgot jóval az itteni ár alatt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#135) cybercide


cybercide
tag

Gratula a cikkírónak! Olvastam a neten már sok ebay-ről szóló tanulmányt, de ez tetszik a legjobban! :R Érdemes volt végig olvasni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#136) #13260800 válasza Typhoon47 (#2) üzenetére


#13260800
törölt tag

cáfolnálak még ilyen árfolyamok mellet is rengeteg termék jóval olcsóbban szerezhető be mint itthon. Itt Magyarországon pofátlan árak vannak mind a kisker-nagyker mind a használt piacon. Elég sok mindent emiatt ebay-ről szerzek be.

(#137) randras válasza #13260800 (#136) üzenetére


randras
veterán

Inkább úgy fogalmaznék, bizonyos termék csoportok kerülnek sokkal kevesebbe eBay-ről, mint idehaza. Jellemzően mobiltelefon tartozékok, kábelek, csatlakozók, fóliák, tokok, alkatrészek, szerszámok, stb... Minden, ami fröccsentett! :K

(#138) Silentfrog válasza randras (#137) üzenetére


Silentfrog
veterán

Valoban,most jött nokia n 82 eredeti/???/ akku 700 forintért,postával. Itthon 3500 plusz posta alatt nem találtam sehol.
Érdekelne,hogy a különbözetet itthon ki nyeli be?

(#139) #13260800 válasza randras (#137) üzenetére


#13260800
törölt tag

Hát én meg úgy fogalmaznék, hogy szinte minden. Épp tegnap néztem a CATERPILLAR cipőket még szállítással együtt is olcsóbbak ebay-ről mint idehaza a cipőboltban. És nem ilyen 500 forintokkal hanem 3000 - 5000 FT-al. Aláírom nem mindent érdemes ott venni.

Kedvencem esetem volt amikor a kishugom notijába kértünk árajánlatot gyári aksira. 25 000 Ft alatt nem kaptunk 3 - 4 hét szállítási idő mellet. Én meg lerendeltem az ebay-ről átszámítva kb 10 000 FT -ért szállítással együtt (6 munkanap alatt itt volt). Erről szól Magyarország. Mindenki rabol ahol tud.

[ Szerkesztve ]

(#140) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy tudja-e azt valaki, hogy hogyan lehet visszaigazolt statuszra tenni a cimet. Mar egy ideje hasznalom eBay-t meg Paypalt is, de nem sikerult meg megoldani, amikor vasarolok vmit, ott a cim, ahova szallitjak, de mellette van egy zold felirat, h unconfirmed. Valahol azt olvastam, hogy a bankszamla adatokat is fel kell vinni paypalbe es utanna mukodik, de nalam sajnos ez nem hozott eredmenyt. Vkinek otlet?

(#141) superecneB


superecneB
őstag

Én akkor is szoktam Ebayről rendelni, ha ugyan annyi, tekintve, hogy nem kell elbuszoznom a belvárosba hogy valami kis elektronikai kütyüt beszerezzek, hanem 2-3 hét múlva itt a ház előtt belepottyan a kezembe a postás által, ez nekem 100x kényelmesebb mint hogy én járkáljak utána, arról nem is beszélve hogy egy buszjegy teszem azt 370ftx2 (oda vissza)...

Én vettem már cipőt igaz nem e-bayről de webshopból, körberajzoltam a lábam, (némi ráhagyással, hogy véletlen se szoros legyen) lemértem a méreteket, elküldtem az eladónak, és küldött egy megfelelő méretű cipőt, lehet csak szerencsém volt de mintha ráöntötték volna a lábamra, mondjuk túrabakancsot/makkos cipőt nem biztos, hogy vennék neten, de ilyen játszós cipőt tuti....

[ Szerkesztve ]

(#142) randras válasza Silentfrog (#138) üzenetére


randras
veterán

Hogyhogy ki? Szerinted miért Magyarországon a legdrágább az összes Apple termék, a benzin, az alapvető élelmiszerek a GDP-hez viszonyítva, stb. ? Rengeteg az adó, a legtöbb terméket többszörös árubiztosítással szállítanak ide, mert lassan már "balkán számba" megyünk, csak 1-2 indok a sok közül.

A gyári alkatrészek ára sok mindentől függ, pl. a térség haszon szorzói is nagyon sokat számítanak, van, ahol valamit egyszerűen drágábbnak szánnak a nagy cégek, hogy a fontosabb piacokon nagyobb mennyiségben eladva (olcsóbban) nagyobb profitot érjenek el.

Dyra: hát, cipőt azért pont nem vennék eBay-ről. Négy pár cipőm 4 különböző méretű. (A lábaim azonosak, a cipők gyártói szintén. :Y )

superecneB: [link]

[ Szerkesztve ]

(#143) McSpy válasza kutga (#132) üzenetére


McSpy
őstag

Persze kell értékelni

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#144) koxx válasza StarZ3r0 (#140) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy csak UK, USA, Kanadai címmel rendelkezőknek lehet confirmed addressük, a többieknek verified, de ez miben akadályoz?

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#145) McSpy válasza Puma K (#128) üzenetére


McSpy
őstag

[ezt]kell nézned,vagy az ebay.com-t,de inkább az angol oldalt

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#146) superecneB válasza randras (#142) üzenetére


superecneB
őstag

Ezt most miért küldted nekem?

(#147) LÁZ


LÁZ
addikt

Nekem jók a tapasztalataim az ebay-el kapcsolatban, az 50 bizniszemből 2 volt problémás eddig, az is az adott posta hibája volt, 1ik esetben mondjuk az eladó is idióta volt, de az ebay support megoldotta, és visszakaptam egyből a pénzem.

Úgyhogy ha bármire szükségem van, infos cucc-vga,akármi először ebay, és a japó cuccok is itt vannak max 10nap alatt, a 20-30nap szélsőséges esetnek minősül sztem, volt hogy angliából hamarabb itt volt a cucc, mint mo-n belül :D :((( .

Eladni még nem próbáltam, de érdemes lenne ránézni, mert az itthon eladhatatlan relikviákat,gyüjtői cuccokat biztos, hogy el birja adni az ember jó árban. Vásárláskor pedig az esetek nagyrészében rugalmas az eladó is, számtalanszor volt olyan, hogy irta, csak ámerikába szállit, simán rákérdeztem, és elküldte, vagy leütés után megnézte, hogy mennyi lenne, és kialkudtam egy számomra kedvező postaktsg-et.

Úgyhogy az ebay jó dolog, az is biztos, hogy addiktiv, én biztos, hogy nyugodtabban turkálok ott, mint a hasonló magyar oldalakon.

ps. a csomagra meg simán ráirják, hogy ajándék, jött már számtalan 50-70k-s vga-m probléma nélkül..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#148) Peter789 válasza Silentfrog (#138) üzenetére


Peter789
senior tag

no pont az akku az egyik ingoványos talaj, ne lepődj meg ha kiderül hogy 1-2 napnál nem megy vele tovább a telefon, vagy 1 használat után már visszatölteni se lehet... vettem már szuper jól működő akkut is olcsón, meg olyat is ami valószínűleg csak egy szárazelem volt, mert tölthetetlen - kína útjai kifürkészhetetlenek :D - de itt is segíthet ha nézed az eladó negatívjait, hogy szidják e az adott terméket...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#149) #13260800 válasza randras (#142) üzenetére


#13260800
törölt tag

Pedig én már a cipőt is onnan fogom venni. CATERPILLAR cipőket veszek csak. Elmegyek felpróbálom itthon valahol aztán az ebay-ről meg megrendelem. Lehetőleg EU-ból. És fogtam pár ezer forintot.

Nekem úgy mostanra sok mindenből elegem lett, de főleg a lehuzásokból. Tárhely külföldön 5GB átszámítva 14 000 - 15 000 Forint. Magyarországon 1GB 9000 - 10 000 forint. A support meg olyan , hogy ha szerencséd van akkor talán felveszik a telefont ha nagy szerencséd van akkor kapsz normális suportot amúgy egy büdös bunkó rendszergazdát aki mindenkinél okosabbnak tartja magát. Sokáig erőltettem ezt a Magyar árút veszek mert én Magyar vagyok és ha nem is Magyar árút akkor azt Magyar kereskedőtől. Mostanra elért engem is a válság, ezért minden forintot megfogok amit lehet.

Az ebay egy nagyon jó kis hely csak ajánlani tudom.

(#150) LÁZ válasza StarZ3r0 (#140) üzenetére


LÁZ
addikt

nekem is unconfirmed, de eddig semmilyen problémám-hátrányom nem volt belőle, a paypalhoz ha hozzárendeled a kártyádat, igy is ugy is meg kell adni a kártya adatait.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.