Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok!
Néhány amerikai és ausztrál eladótól nem tudok vásárolni, mert a paypal nem utalja nekik az összeget. Ilyenkor lehet magyarázkodni, ha megnyertem egy licitet, hogy miért nem utalom a pénzt. Nálam lehet ezzel kapcsolatban állítani valamit?

(#502) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Nekem eladási oldalról lenne szükségem egy kis segítségre...
Ott akadtam el, hogy nem tudok megadnom magyar irányítószámot, mert nem fogadja el a hazai 4 számjegyes kódot. Gondoltam, hogy be kell írni elé, hogy H-, de sajnos csak számot lehet beírni.
Ez azért fontos, mert ki kell kalkulálnom egy szállítási költséget, mely nélkül nem tudok továbblépni.
Köszi a tippeket előre is, nekem nem sikerült megfejtenem! :)
Próbáltam többféle szállítási módot, de a formula ugyanaz... ezen a ponton.
Köszi! :)

(#503) frumacsiti


frumacsiti
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Több dolgot is rendeltem már az ebay-ről.
Nem vagyok már kezdő,
de most belefutottam egy problémába,
amire nem-igen tudom, hogy mi, vagy van-e egyáltalán megoldás.

Rendeltem egy bluetooth hangszórót szeptember 3-án.
Ki is fizettem paypallal, viszont a termék nem ért ide.
Vártam több, mint 1,5 hónapot, majd jeleztem az eladónak emailben,
hogy nem jött meg a cucca.
(Mostmár tudom, hogy rögtön aktát kellett volna nyitnom a resolution centerben)

Nem nagyon akarta a pénzt visszaküldeni,
ezért többszöri emailváltás után (miután megígérte, hogy valami gyors-postával fogja küldeni,
így legfeljebb 20 munkanap alatt megkapom),
belementem, hogy küldjön egy másik terméket.

Sem az eredeti, sem az újraküldött termék nem érkezett meg.
A 20 munkanap letelt dec. 17-én. Ma január 1. van.
A megrendelés dátumától 120 nap telt el.

Az eladó többszöri megkeresésre sem volt hajlandó még csak válaszolni az emailjeimre.
Megpróbáltam az ebay-en case-t nyitni a problémáról, de nem lehet, mert 45 napon túl van.
Nem találtam semmiféle kontaktot, ahová jelezhetném a problémámat.
Ennyi idő után még csak negatív értékelést sem tudok adni.

Tudnátok segíteni?
Volt-e már valaki hasonló helyzetben?

(#504) tboydás válasza frumacsiti (#503) üzenetére


tboydás
csendes tag

Szia
Igy még Én se jártam, de ha jól láttam akkor a az Ebay contact us-nál van egy fül a hol reportot tudsz tenni az ominozus dologról. És ha jol emlékszem akkor a PayPal nél is lehet reklamálni.Legalább is amikor Én eladtam addig nem jelent meg a paypal-os számlámon a pénz amíg a vevő nem adott + feedet.
Remélem nem járok Én is így mert jelenleg vagy 6db árum van beragadva 45napon túl. :( ill. sztem irj megint az eladónak hogy írsz egy neg. feedet arra nagyon háklisak.

[ Szerkesztve ]

(#505) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék Ebay-en eladni és a segítségeteket kérem. Az Ebay nem új nekem, minden be van állítva, de a szállítást nem tudom kitalálni.
A német oldalon nem boldogulok, mert nem enged nemzetközi eladást pozitív értékelés nélkül, szóval ez kilőve.
A .com-nál, pedig a szállítást sehogy nem fogadja el, mi a trükkje? Beállítok vmi belföldit, flat rate, és outside from US, ok. Majd a nemzetközinél, nem megy, hogy változó legyen és kérdezzenek rá. Ha továbbmegyek, akkor pedig azt írja a címem alapján nem tud kalkulálni?
A címem sima shipping address, ezt nem is találom hol lehet beállítani: primary ship from address

Előre is köszi.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#506) salesboy válasza frumacsiti (#503) üzenetére


salesboy
tag

Üdv. Sajnos rossz hírem van......... :W már semmit sem tudsz csinálni.
Ébernek kell lenni és a 45 napon belüli "open case" funkciót használni kell különben bukta.

A cikkben is leírtam, hogy ez fontos, erre figyeljetek oda. Valóban igaz hogy még negatív feedback-et sem :( tudsz adni.

Én sose várom meg a 45 napot, ha nem jött a cucc nyitom a vitát és tolják vissza a pénzt. :R

Nem érdemes levelet írni, meg negatív feedbac.et adni hanem egyből open case, ha az sem vált be akkor pedig fokozni kell a vitát, amíg vissza nem kapod a pénzed. De ezt csak akkor tudod, ha 45 napon belül vagy.

Ha addig nem jött meg egy csomag, akkor már nem is fog. :(

NAGYON FONTOS: FIGYELJ ODA A 45 NAPRA ÉS NYISSÁL VITÁT !!!!
(open case a PayPal oldalán a Resolution Centerben)

Üdv a cikk írója ;)

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#507) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Érdeklődnék, hogy Ebay -en hol kell átírni a bank számla számomat , mert most új van? Nem találom, hogy hol kell vagy Pay pal -on kell átírni? :F

Köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#508) skosko


skosko
újonc

Sziasztok,

Ide is beraknám a problémámat:

Kínából rendeltem egy "Gripgo" rendszerű $3-os autós telefon tartót.
Megjött gyorsan, pont ugyan az mint a fotókon, csak éppen használhatatlan, mert a telefont nem tartja meg, leesik róla 1 percen bellül.
Mi a teendő ilyen esetben ?
Visszaküldésnek semmi értelme, és egy másik ugyan ilyennel sem lennék előrébb. :(

Előre is köszi!

(#509) 5381 válasza skosko (#508) üzenetére


5381
aktív tag

Vásárlás előtt tájékozódni!
Tényleg nem bántásból írom, én is kötöttem már látszólag nagy üzleteket Kínával.

(#510) user2211


user2211
tag

Üdv!

Egy eBay eladó küldött egy használhatatlan, ragasztós, foszladozó terméket/röviden szemetet. Írtam neki üzenetet. Az elején a termék árának 25%-át ajánlotta fel, de én kértem a teljes visszatérítést, különben negatívat adok, és nyitok egy case-t, amire ezt a választ kaptam:

"Kedves vevő,

Köszönöm a levelet, mi lenne, ha a teljes vételárat viszaküldenénk, és Ön ad egy pozitív visszajelzést? Egyetért ezzel?"

Mit tegyek? És ha mások a pozitív értékelésem miatt fogják tőle megvásárolni a terméket :F

[ Szerkesztve ]

(#511) kóóó


kóóó
aktív tag

Egyszer velem is megetettek, hogy rendeltem egy szivargyujtos toltot. Nem jott meg, nyitottam case-t, adtam negativot es paypal visszaadta a penzt.
Utana irogatott, hogy valtoztassam meg az ertekelest pozitivra es elkuldi ujbol ingyen,ugyse nagy ertek.
Ugy voltam vele,hogy korrekt igy megvaltoztattam pozitivra, de a beigert termekbol semmi nem lett.
Szoval en mar nem dolok be ezeknek, megy a negativ es nem erdekel mit sirankoznak ossze....

Üdv.: kóóó!

(#512) theo_76


theo_76
aktív tag

Sziasztok!

Regisztráltam az ebay-en, majd a PayPalen... hozzá rendeltem a webkártyámat, majd vásárolni akartam...
A vásárlás valamiért nem sikerült... megnéztem a PayPalon mitörtént... mikor rákattintottam a kártya adataira hibát írt ki... az előzményekben pedig ezt találtam:

Charge From Credit Card (Unique Transaction ID # 9M496957H71241516)

Total amount: 533 HUF
Fee amount: 0 HUF
Net amount: 533 HUF

Date: Aug 18, 2015
Time: 07:20:28 PDT
Status: Denied

Subject: Credit Card
Funding Type: Credit Card
Transfer from: MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
This transaction will appear on your bill as "PAYPAL *VALENETWORK".

Persze a pénz már nincs a számlámon....

[ Szerkesztve ]

(#513) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, az ebay regnél automatikusan adott user id-t, amit a nevemből kreált, ezt megváltoztassam?
ez most értelmetlen szo lett valami ilyen lasz-mert ahogy nézem az eladokat, értelmesebb nevek vannak, szerintetek? köszi

[ Szerkesztve ]

(#514) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Új vagyok teljesen ebay szinten így kérdések lennének de ha valaki aki nagyon tudja mit hogy és megadja a tel számát akkor felhívnám,hogy segítsen.
Köszi

(#515) pimmi


pimmi
senior tag

Azt szeretném kérdezni, ha értékeltem már az eladót, az értékelést lehet módosítani? hogyan, köszi

(#516) Jeanne d'Arc

Tök jó ez a fórum! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#517) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem. Rendeltem egy gsm jelerősítőt letelt a 35 nap. Írtam is hogy nem érkezett meg, erre a gyerek írta hogy kérdezzem meg a családtagokat nem e vették át vagy érdeklődjek a postán illetve mellékelt egy számomra gyanús track számot. Nem jó az angolom valaki megírná mit írjak illetve mi a teendő vagy mire számítsak. Megpróbálom bemásolni de telorol nehéz: The seller has responded to you and offered another solution to solve this issue.

Seller's message:
"As the item had been shipped out and is on the way, please feel ease to wait for the arrival. You can: #1 Ask families or neighbors to see if anyone keeps package for you; #2 Keep contact with local post office for more info as sometimes the delivery would be delayed or left in the post office. For your information, the package would be delayed (even lost) due to the process with the carrier or conditions like bad weather, etc. Sometimes happens and please let us have your patience with us. **As the shipping for the item goes on, would you mind giving the package some more time for the arrival? Thanks for your patience! Welcome to contact us again soon. Jason"

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this request in the Resolution Center.

2014 LCD GSM 900MHz Mobile Phone Signal Booster/Repeater/Amplifier Mini sizeItem # :171613459651Sale price:AU $48.99Quantity:1Sale date:Oct-04-15 13:10:54 PDTSeller:feidong256Case #:5093229410Case opened:Nov-09-15 08:10:11 PSTView purchased item

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#518) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Egy bizonyos eladótól, két terméket is akarok venni, de csak "Buy It Now" gomb van, mindkét terméknél "Add to cart" nincs .

Hogy tudom így először az egyik majd, a másik terméket a kosárba tenni, és utána együtt fizetni a kettőt ?

Üdv.

Astra

(#519) 5381


5381
aktív tag

Sziasztok! Az ebay.com-os regisztrációt lehet valahogy használni pl ebay.de, vagy ebay.it vásárláshoz, vagy oda is külön regisztrálni kell?

(#520) xxxjjjkkk válasza 5381 (#519) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

engem simán beenged a .de re a .com al
mi a gond?

jajó most látom a dátumot :)

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#521) 5381 válasza xxxjjjkkk (#520) üzenetére


5381
aktív tag

Csak rosszul írtam a jelszavam és elbizonytalanított :W Már minden oké. Köszi azért a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#522) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

még új vagyok a témában így szeretnék kérni egy kis segítséget, regisztráltam a PayPal-ra és az eBay-re, sikerült összekapcsolnom a két fiókot. Megadtam a szállítási és a regisztrációs címet is,
Valamiért nem jelenik meg se a Personal Information-nal, se a Adresses-nél, csak akkor jelenik meg, ha rámegyek a change menüpontra. Néztem egy tutorial videot, az alapján kellene, hogy lássam.
Előtte megváltoztattam az automatikusan adott User ID-mat, lehet, hogy ez a gond?
Várni kell míg frissül?

(#523) Vateraadd


Vateraadd
csendes tag

Sziasztok ! Eladni szeretnék ebayen, tudna esetleg segíteni nekem benne x %-ér cserébe ?

(#524) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Üdv

Vennék egy kütyüt ebay-ről, de a postázási lehetőségeknél csak mezítlábas posta van,
az eladó amúgy középmezőnyös, 95% feletti értékeléssel, 7000 körüli eladással.

Változott valami a policiben az utóbbi hónapokban, vagy még él hogy ha nem kapom meg, és az eladó tud tracking infókkal szolgálni mert flat rate-tel adta fel akkor automatice a javamra dönt az ebay egy esetleges reklamáció esetén?

Nem egy hatalmas összegről van szó, 20$ de mivel nem lopom a pénzt ennyit sem akarok bebukni. :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#525) pge0601


pge0601
újonc

Szép Jó Napot,

Segítséget kér egy kezdő.... Mennyi termékre tudok egyszerre licitálni?

darab vagy érték határ van?

(#526) Michigan


Michigan
csendes tag

Sziasztok!

A helyzet az, hogy vásároltam az oldalon, nem kaptam meg a terméket, így visszakapom a pénzt, csak az a gond, hogy paypal fiókom nincs, így ugye a bankszámlaszámra kapom vissza az összeget, hs visszakapom, ugyanis már 8 napja várom. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget előre is.

(#527) Dominiator


Dominiator
aktív tag

Üdv, segítségeteket kérném, Rendeltem Ebayről egy forrasztó állomást és a helyzet az hogy a csomag követés azt mutatja hogy már házhoz szállították de ez nem történt meg. Nincs kizárva hogy a vámon csücsül de semmi infóm nincs. Az eladó is csak azt mondja amit a csomagkövetésben lát vagyis hogy nekem már ki lett szállítva. mit tudok tenni?
(POSTNL a futárcég)

Csomagkövetés

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#528) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

A .co.uk oldalon a nevem így jelenik meg, a .us végűn rendes "á" betűvel, ahogy kell. Gondolom a nevek különbözésével lehet összefüggésben, hogy az Angol oldalon nem fogadja el a bankkártyáimat Paypalon keresztül sem (az Amerikain keresztül működnek). Lehet ezzel kezdeni valamit? A FAQ-ban nem találtam a név módosítására infót, sem pedig e-mail címet, amire írni lehetne nekik. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#529) drag


drag
tag

Vásároltam egy terméket ebayról ami meg is jött de minőségbeli gondok voltak vele, de mivel kis összeg volt nem írtam az eladónak hanem csak egy semleges értékelést adtam. Ő felvette velem a kapcsolatot, hogy vissza utalja a teljes összeget csak adjak neki 5 csillagot. Ez meg is történt egymás között, viszont a termék most a nem fizetett tételek között van. Azt onnan hogyan tudom eltüntetni?

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#530) hernor02


hernor02
tag

Sziasztok!

Vasaroltam egy kijelzot laptopba Angliabol. Nem azt kuldtek amit rendeltem. Vissza is kuldtem, nagy nehezen visszautalta a termek arat. Viszont a 7.500Ft-ot (vissza kuldes ara) csak akkor fizeti ki, ha pozitiv ertekelest adok neki elore. Valtottunk mar vagy 30 uzenetet, de egyikben sem kert elnezest a kellemetlensegert, sot...
Tudok valamit tenni?

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#531) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Két rendelésem a track17 követő szerint már egy hónapja megérkezett Ferihegyre azóta nem mozdult.
Hol és kinél lehet érdeklődni hogy miért nem mozdul?

Forever Apple

(#532) kriszkacsa


kriszkacsa
friss újonc

sziasztok én 4 tételt adtam el ebayen az elsöt augusztus 14 én elvileg ki is fizették de én nem kaptam meg se paypalon se bankártyámra nem érdekezett meg . tanácstalan vagyok probáltam felvenni a kapcoslatot ebayel es a paypallal is de csak robot és semmi segitség ... valaki esetleg tud segiteni ?

(#533) Csom Tam


Csom Tam
újonc

Kedves Emberek! Jó kis cifra Ebay-es csalás áldozata lettem, ezért szeretném veletek is megosztani a sztorimat és a tapasztalataimat az Ebay úgynevezett „Buyers protection” (vásárlót védő) metódusáról. Ezek után szerintem háromszor is meg fogjátok fontolni, hogy rendeltek-e bármit is erről a darkwebre hajazó e-vásártérről, mert telibe fogják ***-ni az esetleges jogos panaszaitokat.
A sztorim röviden: Valószínűleg egy tört program révén életemben először benyaltam (valszeg KMSpico) egy malware vírust, melynek fényében a támadók lényegében hozzáfértek a Google fiókomhoz, így kvázi minden lementett accountomhoz, jelszavamhoz.

A támadók a saját Ebay fiókomon keresztül vásárlásokat kezdeményeztek, lévén hozzá voltak rendelve az Ebayhez is a gyorsabb fizetés érdekében a kártyaadataim, a hackerek pedig ilyen gift cardokat (ajándékkártyákat) kezdtek el vásárolgatni a nevemben. Előtte persze beállítottak egy gmail-es szűrőt a fiókomban, hogy azonnal törölje az ebay/paypal/amazon-os leveleket, így rejtve maradt a tevékenységük, egészen addig, amíg a Revolut nem jelzett a telefonomon a terhelésekről. Az ajándékkártyák kódját pedig rögtön el is kérték üzenetben (ebay-en, az üzenetet pedig hide-olták), ergo teljesült is az adásvétel 1 percen belül, nincs több hetes szállítás, ergo időd sem fellebbezni.
Namármost már eleve az egy óriási biztonsági rés az Ebay-en, hogy nem küldtek a telefonomra kártyatranzakciós megerősítést a vásárláskor, de még egy nyamvadt telefonos megerősítést sem kértek mikor valszeg a világ túlsó feléről lépett be valaki a fiókomba egy full másik IP címről, mint amiről én szoktam. A 21. században ez már szörnyen gáz hiányosság, de ha a te pénzedről van szó, akkor inkább dühítően amatőr.

Na mindegy, öröm az ürömben, hogy a sokat támadott fintech észnél volt, és „csak” az első vásárlás ment végbe, 70 dollár értékben, a többi több 100 dollárnyi gift cardot már nem tudták kifizetni, mert addigra befagyasztotta a kártyámat a Revolut.
A nyilvánvaló baromságomon kívül, hogy le voltak mentve a kártyaadataim, az Ebay vásárlót védő bullshit szlogenjére hívnám fel a figyelmeteket! Sokat leveleztem velük a refundról, miután kinyomoztam, hogy az én fiókomból történt a tranzakció (el lehet rejteni tranzakciókat és üzeneteket az Ebayben, csodálatos feature csalóknak…). Mivel rogyásig van az Ebay ilyen ajándékkártyákkal, így lényegében ezek pénzmosodát jelentenek az ilyen ún. fraudulent tranzakciókhoz. Ezekre nem érvényes a refund, illetve most tudtam meg, hogy eleve az eladó válogatja, hogy biztosít-e egyáltalán refundot. A csalók pedig nyilván rendelkeznek több ilyen kamuaccount-tal is, ahol érdekes módon kb. 10-100-1000-10000 dolláros nagyságrendben vannak termékek, gondolom kitapogatva a kártyalimiteket és a fedezeteket.

Megpróbáltam nem teljesítésre hivatkozva refundot kérni, ezt az eladó és az Ebay is elutasította, az Ebay tehát telibe ***ja, hogy ki hogyan garázdálkodik a piacterén, a lényeg, hogy megtörténjen a tranzakció, amiből leszedi a sápját. Legyen az akár csalárd tranzakció, mint nálam. Semmifajta felelősséget nem vállalnak a piacterükön történt bűncselekményekért, ennek fényében legyetek tisztában azzal, hogy az Ebay-nek van egy jelentős darkweb-es pénzmosodája, ahol a barom/peches meghackelt vevőt semmi sem védi a csalásoktól, csak a jószerencse, mint esetemben a Revolut automatikus kártyabefagyasztása.

Megéri kockáztatni? Az Ebay-en semmiképp!

(#534) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Az ebayen szeretnék feladni egy kütyüt és ez ügyben kérném egy olyan segítség aki már adott fel hírdetést ugyanis nem látom át hogyan kell feladni!

Előre is köszönöm! :R

Cimbee

(#535) kormoskandur


kormoskandur
tag

Életemben először egy speciális PC kiegészítőt meghirdettem és eladtam az ebay-n USA-ba. (eddig vásárlóként voltam jelen) sajnos vesztemre.

Aki megvette és megkapta, már kezdettől több requestet beadott, küldött nekem több fotót a csomagolásról, hogy szerinte sérült, ki se bontotta, állította, hogy nincs benne a cucc (műszaki termék + guide booklet). Sérült volt, kilógott belőle a booklet, de nem nyitotta ki. Írtam neki, nyissa ki, fotózza le belülről, mérje le, stb. Nálam van a gram evidence feladóvevény, stb. Ez nem történt meg. Ezt előterjesztettem az ebay-nak is. Most itt tartunk:

                                                           This case is now closed                         

                                                                                                                                            

Hi Miklós,

                                                                                                                                                                            

We reviewed this case and decided to issue the buyer a full refund.

                                                                                                                                                                          

The buyer claimed that the item didn’t match the description.

                                                                                                                                                         

A refund of US $100.00 was issued on Dec 9, 2021 to the buyer. The refund includes the purchase price plus original shipping.

                                                                                                                                                                 

The refund amount will be recovered from you by eBay.

                        Hi Miklós,                                                                                                                                                                                            

This is a notice to inform you that we will be debiting EUR 83.85 from your bank account ending in 0000 to cover the outstanding fees and expenses.

                                    

We will process this transaction within 3 business days. If your pending and available funds become sufficient to cover any or all of this amount before you are charged, we will debit your pending and available funds and then deduct the remaining amount from your bank account. If you prefer a different payment method, you can update your payment preferences.

                                                                                          

                                You’ll see this charge recorded by your payment provider similar to the following:                                 
                         

Szóval fizessem be az összeget. Ők az USA-ból le tudják vonni az összeget, és ha ellenállok, valami úton-módon behajtják? A Bankom: Takarékbank, erre nem is válaszolt.

(#536) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni, nagy hülyeséget csináltam, eladtam az ebay-en valamit átszámítva ~29e Ft-ért de csak ~7500Ft szállítási díjat adtam meg, ami Europába elég lenne de másik kontinensről vették meg, viszont a Posta oda ~18E Ft.
Vagyis 11e Ft-ot buknék az egészen, aztán lejön az ebay ~14%haszna és alig marad valami.
Valószínűleg elfelejtettem bejelölni hogy csak Europa vagy ilyesmi vagy a többszöri változtatáskor kivettem a pipát.
Ilyenkor mi az jó megoldás? Köteles vagyok azt a postaköltséget elfohadni amit megadtam? A Vatera szerint ilyenkor polgárjogi szerződés kön létre amit teljesíteni kell.
A vevő megvétel előtt már küldött alacsonyabb árajánlatot, így valószínúleg semmi kedve kifizetni a plusz
11e postaköltséget a 7500 Ft felett.
Vagy ad egy negatívat vagy az Ebay szankcionál emiatt, mert nekik is bevételkiesés?
Az a inkorrect ha azt írom a vevőnek hogy elromlott az eszköz? Műszaki eszközről van szó, ráadásul régi, simán elromolhat. Vagy azt mondom hogy elltünt vagy ellopták. Amúgy több minden tünk el tőlem
már, kisebb értékben . sd kártya - mert voltak ismerősök, akik bejártak a lakásba és a kezükhüz ragadt. , Ráadásul túlkevés napot kb 11 napot adtam meg szállításra, már biztos nem ér oda akkor sem ha ma feladnám.

Kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#537) totron válasza mark777 (#536) üzenetére


totron
addikt

A választ nem tudom, de annyit igen, hogy fordított esetben neked jól esne, ha valaki ugyanígy trükközne, mint te szeretnél most? Gondolom bízni szeretnél a rendszerben, akkor légy te is a megbízható közeg része. Szörnyű ötletek.

(#538) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok. Nagyon nem vagyok tajekozott a temaban ezert egy kis segitseget kernek.
US vagy Japanbol torteno vasarlas eseten milyen koltsegek merulnek fel? Vamot adot keel fizetni? Ha igen mennyit?
kb 3-400 usd erteku vasarlas eseten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.