Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) GeoPhoto válasza cellpeti (#29) üzenetére


GeoPhoto
tag

Sajnos az átváltás nagyon fura dolog, mert nemcsak a saját számládtól és kártyádtól, hanem a küldőétől is függ, hogy ténylegesen miben könyvelik.

Két sztori:
Unicredit alapban EURO alapú elszámolással megy európán kívüli utalásoknál (legalábbis a mastercardommal), tehát hiába állítom be, hogy a PP konvertáljon. Ez azzal jár, hogy ők szépen átváltják forintra plusz pénzért, aztán a bank meg átváltja EUR-ra, és vissza forintra, tehát duplán buktam a dolgon. Szerencse, hogy régen csak apróbb dolgokat vettem.

A másik sztori, hogy mivel a PP egyszerű tavaly a Kuponvilág nyaralást is ezzel fizettem, ami ugye forintban kéne hogy legyen. Csakhogy a PP miatt mégis EUROban érkezett a bankba ezért buktam a konverzión. Megkérdeztem a bankot és a PP is, a PP állította, hogy forintra küldött terhelést, a bank meg azt, hogy nekik már EUROban érkezett, szóval sikerült egy ebéd árát bukni (szerencsére csak ennyit). Lehet, hogy ez bankkártya/bank függő is, de érdemes figyelni. Ha van közvetlen banki utalás is akkor - legalábbis magyar viszonylatban - azt célszerű használni.

A másik dolog meg az, hogy a teljes áru visszatérítést visszanyomják a bankkártyához tartozó számlára, de volt olyan részleges refund ami ott maradt a számlán (amíg el nem költöttem :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.