Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gercsa


Gercsa
senior tag

Annyit hozzátennék a dologhoz, hogy a 2 átváltási módszer közti döntés sokszor nem egyszerű.

A paypal árfolyamai általában rosszabbak, de ott azonnal megtörténik az átváltás, de ha a saját bankunk árfolyamát választjuk, akkor megint először csak zárolják a pénzt majd később könyvelik, de a lényeg hogy végső soron a könyvelés időpontjában érvényes árfolyamon kerül majd átváltásra az összeg.

Így ha pl. az ebayes fizetés után 3 nappal könyvel a bank, és addigra gyengült a forint, akkor meg lehet szívni.
Természetesen még nyerni is lehet vele, de ugye nem ez a lényeg, hanem hogy van egy rizikó a dologban.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#2) VincentXxX


VincentXxX
csendes tag

Több helyen olvastam (bár angolul, így lehet félreértettem), hogy a paypal számlához lehet igényelni valódi fizikai bankkártyát, amivel a paypal számlán lévő pénzből fizethetek pl. a sparban. Ez tényleg lehetséges? Ha igen, akkor hogyan lehet ilyet igényelni?

Itt egy leírás: http://www.ehow.com/how_5160146_paypal-debit-card.html
Nekem premium az accountom, de semmi hasonlót nem találok...

(#3) [O]-[C]-[B] válasza VincentXxX (#2) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

US állandó lakcímmel és US premier accounttal. :)

(#4) arpii


arpii
aktív tag

Egy gyors kérdés: ugyebár ezt írja a paypal: "Important!
The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as XY."
Most akkor hogy van ez? Muszáj a saját számláról utalni, vagy elegendő csak bemenni a bankba, mint egy jött-ment, hogy utalni szeretnénk egy számlára x összeget?

(#5) WiZARD


WiZARD
addikt

ha pénzt kapunk paypal accountra, abból azért levonnak 3% költséget, ami nagyon sok.

meg elég gáz, hogy csak forintot utalnak :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6) Melack válasza arpii (#4) üzenetére


Melack
veterán

Édesanyám a sajátjáról utalt nekem, és minden gond nélkül meg is érkezett az összeg. Így a gyakorlat mást mutat, mint az elmélet.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7) arpii válasza Melack (#6) üzenetére


arpii
aktív tag

Akkor nyilván csak azért szeretnék, ha a saját számláról utalnánk, mert akkor az kevesebb adminisztrációval jár részükről.

(#8) Melack válasza arpii (#7) üzenetére


Melack
veterán

És úgy nem kell a pénzmosástól tartaniuk. Mert ez is egy erős tényező.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9) WiZARD válasza arpii (#4) üzenetére


WiZARD
addikt

nem hiszem hogy érdemes próbálkozni sima befizetéssel, mert ha mégse fogadják el, akkor gondolom nem egyszerű visszakapni...
míg ha rossz helyről utalsz, akkor simán visszafordítják, és bukod a költséget, de ezen kívül simán megy.

adminisztráció nem lenne gond, pénzmosás miatt ügyelnek ilyenre nagyon.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#10) MarQs válasza arpii (#4) üzenetére


MarQs
senior tag

Csak a bankszámláról érkező összegeket könyvelik el a Top Up használata esetén, a bankszámla tulajdonos nevének pedig egyeznie kell a PayPal alatt regisztrálttal.
A készpénz befizetést nem működik!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) Melack válasza MarQs (#10) üzenetére


Melack
veterán

Ez azért fura, mert mint lentebb is írtam, édesanyám a saját bankszámlájáról utalt nekem összegt a PayPal számlámra. És ott max a családnév egyezik, más nem. A KPs befizetést gyakorlatban próbáltad?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#12) MarQs válasza Melack (#11) üzenetére


MarQs
senior tag

És nem volt beregizve a bankszámlája a PayPal fiókodba? Érdekes, ez megér egy próbát...
A készpénzes befizetést gyakorlatban nem próbáltam, mert információim szerint már a próbálkozás pillanatában jön a visszautasítás az Unicredites pénztártól - ergo le van tiltva az opció...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#13) Melack válasza MarQs (#12) üzenetére


Melack
veterán

Anyunak semmilye sincs beregelve, nekem elhiheted. Ezért is csináltuk így, hogy neki ne kelljen beregelni sehová sem. :) És működik, normálisan.
Én azt lehet még megpróbálom - kp-s befizetés. Mert ha úgy van, akkor lehet még opció sok-sok embernek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14) MarQs válasza WiZARD (#5) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez így nem teljesen kerek!
Csak akkor számol fel költséget a PayPal pénzküldés/fogadás esetén, ha az összeg hitelkártyáról megy, vagy ha határokon átnyúló tranzakcióról van szó.
Az a 3% levonás pedig valójában max. 3,4% + 90 Ft, de csak hitelkártya esetén, nemzetközi utalásnál meg - a mi (HUN) esetünkben - 1% + 90 Ft + konverzió költsége.

Másrészt az utalt összeg pénzneme csak a bankszámlád, ill. a PayPal fiókod beállításaitól függ. Evidens, hogy egy forint alapú számláról alapból nem tudsz felvenni dollárt, hiába azt utaltak neked.
Eltérő pénznemű P.P. számlára utalhatsz forintot, csak ez esetben át lesz konvertálva az összeg. Ez a bankszámláknál is így van, csak azoknál ált. előre meg kell adni a célszámla pénznemét...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#15) MarQs válasza Melack (#13) üzenetére


MarQs
senior tag

Elhiszem én ha Te mondod! ;)
Azt a kp-s befizetéses történetet meg próbáld ki, aztán írd le ide a tapasznyalatokat...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#16) ruti


ruti
Közösségépítő

kérdésem voln a pénzkivétellel kapcsolatban: ezt írod, "csak saját bankkártyára fog menni"

valaki próbálta már, hogy a webkártyánál ez hogyan működik? a webkártyához tatozó "alszámlára" lehet egyáltalán utalni külső bankszámláról, vagy csak a sajátról?

múltkor próbáltam sima belföldi utalást indítani a webkártya számlájáról, és nem engedte, ezért kérdezem, hogy a ráutalás sem megy? még csak ismerkedek a webkártyámmal :B

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#17) Melack válasza ruti (#16) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben a webkártyádhoz van bankszámlaszám, így arra mennie kellene. De nekem ilyenem nincs, így nem is tudok 100%-os választ adni.
Miért nem a főkártyádra utalsz ki?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18) WiZARD válasza MarQs (#14) üzenetére


WiZARD
addikt

ja igen 3.4%, elég kellemetlen meglepetés volt, amikor párezer$ beérkező léből ennyit levettek.
aztán még a konverzión is szívtam...

van dolláros számlám, de bárhogy olvasgattam nekem az jött le hogy magyarországra ők csak forintot hajlandók utalni :(

azóta inkább kerülöm a paypalt, és ha lehet akkor csak fizetésre használom

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19) MarQs válasza ruti (#16) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha nem adsz hozzá számlaszámot a P.P. fiókodhoz, akkor nem működik a pénzkivétel - nincs hova érkezzen az összeg. A webkártyához csak egy kártyaszám tartozik, ami az eredeti lakossági folyószámládhoz van csatolva.
Weboldalakon elég csak ezt a webkártyaszámot, ill. a kártyához tartozó CVC/CVV kódot megadnod fizetés esetén, majd beállítani a vásárlási limitet - a vásárlás végösszegét - a tranzakció indítása előtt, így csak ennyi pénz kerülhet leemelésre.
Ez a webkártya csak egyfajta biztonsági kapuként működik a bankszámlád és az internet között, tehát pénzt ezen tárolni nem lehet, mivel külön számla elviekben nem tartozik hozzá. Visa Virtual (Virtuon) esetében egészen biztos hogy nem...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#20) Melack válasza MarQs (#19) üzenetére


Melack
veterán

OTPnél igen, ott teljesen külön számlaszám tartozik hozzá, ha jól emlékszem 1 vagy 2 karakter eltérés van a kettő között.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#21) ruti válasza Melack (#20) üzenetére


ruti
Közösségépítő

így van, OTP-nél a vége tér el pár karakterben

most hogy mondod, hát az egyenleg első feltöltést a főszámlámról csináltam jópár éve, amikor lett PP acc-om,
csak nemrég add-oltam a webkártyát,

tehát logikus, hogy a visszautalás a főszámlára tud menni...csak a cikkben lévő mondat zavart meg, miszerint:
"csak saját bankkártyára fog menni, és csak abban az országban kibocsátott kártyára, ahová a reged is szól - utólagos módosítás nem játszik."

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#22) Melack válasza ruti (#21) üzenetére


Melack
veterán

A netkártya is kártya, ez igaz, de abból indultam ki, hogy bankok esetében eltérő a kártya használati megítélése - ez de szép magyaros mondat lett :F . A kiutalásokat érdemes mindig a főszámlára végrehajtani, jó helye van ott a pénznek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23) MarQs válasza Melack (#20) üzenetére


MarQs
senior tag

...és valóban!
OTP-s webkártyáknál tényleg van egy alszámla, de ez a kártya és alszámlája mindenképp csatlakozik egy normál folyószámlához, amire - az OTP oldala szerint - érkeznek az utalások visszavezetések fogadásánál.
Tehát az alszámla csak egyirányú, utalt összegek befogadásához már a főszámla lép színre, így ennek a számát kell megadni a P.P. fiókon belül, hogy működjön a dolog.
Minden nap tanul valamit az ember! :R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#24) haxiboy


haxiboy
veterán

Kérném javitani a cikket : Más számlájáról nem lehetséges pénzt feltenni (Top Up) a paypal számlánkra mert kikötésként szerepel hogy a paypal account tulajdonosának nevével meg kell egyeznie a számlatulajdonos nevének ahonnan a pénz jön!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) Melack válasza haxiboy (#24) üzenetére


Melack
veterán

Ajánlom magam, 13-as hozzászólás:

"Anyunak semmilye sincs beregelve, nekem elhiheted. Ezért is csináltuk így, hogy neki ne kelljen beregelni sehová sem."

Meg lehet próbálni másnál is, nálunk már 2x sikerült, 1x tavaly, 1x idén.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#26) haxiboy válasza Melack (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekünk nem sikerült, kétszer is próbálkoztunk. Egyszer barátnőm számlájáról, egyszer anyuméról. Mind2 esetben 2 hét után visszaküldték a pénzt. Paypal supporton azt mondták a névnek minden esetben meg kell egyeznie.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27) Melack válasza haxiboy (#26) üzenetére


Melack
veterán

Passz, nem tudom. Pedig nem is egy bank :S Akkor lehet nekem van szerencsém azért, mert "tucat" családnevünk van. Akkor beleírom a cikkbe, hogy ezt azért fenntartással kéretik kezelni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28) MarQs válasza WiZARD (#18) üzenetére


MarQs
senior tag

De jól megy! "Párezer$ beérkező lé..." :D
Ha személyes jellegű (családi, baráti) nemzetközi tranzakcióról volt szó és P.P. egyenlegről, vagy bankszámláról ment volna az összeg, akkor csak 0.5% + konverzió lett volna a költség vége, ha pedig belföldön történt volna mindez akkor meg ingyen is, ill. csak a konverzió költségével mehetett volna. A hitelkártyák persze bekavarnak, de ekkora összegeknél mindig érdemes előre gondolkodni... utólag persze mindig könnyebb okosnak lenni. :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#29) cellpeti válasza Gercsa (#1) üzenetére


cellpeti
veterán

én ezt sose nézem, váltsa át azt hadd szóljon. Mondjuk én GPS akksit, SD kártyákat, elemlámpát, kést, LED-es izzókat szoktam venni. Ezek nem nagy tételek.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#30) GeoPhoto válasza cellpeti (#29) üzenetére


GeoPhoto
tag

Sajnos az átváltás nagyon fura dolog, mert nemcsak a saját számládtól és kártyádtól, hanem a küldőétől is függ, hogy ténylegesen miben könyvelik.

Két sztori:
Unicredit alapban EURO alapú elszámolással megy európán kívüli utalásoknál (legalábbis a mastercardommal), tehát hiába állítom be, hogy a PP konvertáljon. Ez azzal jár, hogy ők szépen átváltják forintra plusz pénzért, aztán a bank meg átváltja EUR-ra, és vissza forintra, tehát duplán buktam a dolgon. Szerencse, hogy régen csak apróbb dolgokat vettem.

A másik sztori, hogy mivel a PP egyszerű tavaly a Kuponvilág nyaralást is ezzel fizettem, ami ugye forintban kéne hogy legyen. Csakhogy a PP miatt mégis EUROban érkezett a bankba ezért buktam a konverzión. Megkérdeztem a bankot és a PP is, a PP állította, hogy forintra küldött terhelést, a bank meg azt, hogy nekik már EUROban érkezett, szóval sikerült egy ebéd árát bukni (szerencsére csak ennyit). Lehet, hogy ez bankkártya/bank függő is, de érdemes figyelni. Ha van közvetlen banki utalás is akkor - legalábbis magyar viszonylatban - azt célszerű használni.

A másik dolog meg az, hogy a teljes áru visszatérítést visszanyomják a bankkártyához tartozó számlára, de volt olyan részleges refund ami ott maradt a számlán (amíg el nem költöttem :D )

(#31) cellpeti válasza GeoPhoto (#30) üzenetére


cellpeti
veterán

csak Ebay-re használom PP-t

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32) Pdaw válasza Gercsa (#1) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Nagyvásárlóknak célszerű devizaszámlát nyitni (EURO ill. USD), és a jobb pénzváltókban vett valutát rátenni vásárláskor. Az Unicreditnél az eurószámlát hozzá tudják rendelni a már meglévő Mastercard kártyához, így nem kell újabb kártyát igényelni. USD esetén sajnos új VISA kártya kell.
Devizaszámla vezetése itt kb 3000ft/év, a VISA kártya 4000ft/év, szóval csak tényleg komoly forgalom esetén éri meg.

(#33) Polemius


Polemius
aktív tag

Valahogy nem értem, miért jó számláról feltöltögetni paypal egyenleget? (Eltekintve attól az esettől, amikor valakinek nincs netes fizetésre alkalmas kártyája.)
- Ilyenkor forintot töltesz fel, tehát a paypal fogja átváltani, rosszabb árfolyamon.
- Vagy előre töltesz rá pénzt, és akkor ott áll, bárminemű kamat nélkül, vagy csak amikor vásárolni akarsz, akkor meg esetleg napok telnek el mire rajta lesz.
Ezzel szemben ha kártyára terhelik, akkor egyből az egyenlegből vonódik, ráadásul az átutalás költségét is megúszod. Plusz beállíthatod, hogy a bank váltsa át, általában kedvezőbb árfolyamon.
A kártyaszámot csak a paypal tudja, a napi kártyalimitet úgy állíthatod be, ahogy jólesik.

(#34) fo_di


fo_di
őstag

nekem eddig mindent sikerült ebay carttal vásárolni, amit akartam
igaz, főleg filléres elektronikai kütyüket veszek, de azt mindent tudtam eddig abban (és sokkal kényelmesebb egyben checkoutolni, mint 3x, megjegyzést meg mindenkinek lehet egyénileg is hagyni)

(#35) Melack válasza GeoPhoto (#30) üzenetére


Melack
veterán

Igen, az Unicredit ezt az átváltást a Mastercardra fogja, és nem is keveset kasználnak rajta :/

(#33) Polemius: mindig lesznek olyanok, akik féltik kiadni a kártyaadatokat. Ezen nincs mit csodálkozni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#36) aram01 válasza Melack (#35) üzenetére


aram01
nagyúr

nem ide tartozik, de: hogy tudmo átutalni az mkb-s számlámra a paypal-os összeget? vegyes forint is és dollár is van rajta :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Melack válasza aram01 (#36) üzenetére


Melack
veterán

Ha a célszamla forintos, akkor egyszerűen indítsd el. Ne a teljes összegre, mert az átváltás miatt vmennyit változni fog az összeg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38) aram01 válasza Melack (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

mkb bankos,akkor két hullámban pl: forint aztán dodo indíthatom? aztán simán "forintositják" napi árfolyamon?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) WiZARD válasza MarQs (#28) üzenetére


WiZARD
addikt

külföldi brókercég volt, ahova legegyszerűbben, és leggyorsabban paypalon keresztül tudtam kitolni a lét.
aztán amikor vissza akartam utalni, akkor derült ki (előre kellett volna olvasnom...), hogy csak oda hajlandóak visszarakni a lét, ahonnan kifele is ment, így paypalon jött vissza. elég fájó volt az a -3.4%, és a konverziós bukta...

(szerencsére a nyereséget már lehetett sima utalással kérni, így azt 60$ utalási díjjal, konverzió nélkül megkaptam)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#40) Melack válasza aram01 (#38) üzenetére


Melack
veterán

Igen, így érdemes elindítani. Én ált forintot utalok ki róla, ha úgy van, mert maradt fenn rajta. A valutakonverzió miatt most először talán a dollárt éri meg, amíg magasan van.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41) aram01 válasza Melack (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

értem köszi az infót,nemsok dodom van de talán most a legjobb utalni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) bzsolt99


bzsolt99
tag

Kicsit előre mutató a kérdés.Sokat veszek le ugye paypal számláról.Kérdésem,hogy az utalás nemsokára elvileg már 4 órán belül teljesül.Ez jelenti azt,hogy a pénzt is gyorsabban lehet leszedni ?

(#43) Melack válasza bzsolt99 (#42) üzenetére


Melack
veterán

Ebben nem lennék annyira biztos. A PayPal rendszere nem tudom, hogy "helyileg" hová tartozik. Ha belföldi, akkor elviekben igen. Ha külföldi, akkor nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44) WiZARD válasza bzsolt99 (#42) üzenetére


WiZARD
addikt

ha a paypal magyar bankból utal, akkor igen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45) MarQs válasza Melack (#43) üzenetére


MarQs
senior tag

Gyakorlatilag van belföldi számlaszámuk - ugye az a bizonyos Unicredites, a Top Up opciónál használatos bankszámla - így akár reális lehet az elképzelés...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#46) teratti


teratti
senior tag

Helló!
Nincs Paypal hozzáférésem és gondoltam a munkatársam nagy Ebay "rajongó" és rajta keresztül intézem a dolgom. Röviden a sztori: van egy órám amit meghirdettem egy nemzetközi oldalon, és egy Párizsban, legutóbb Japánban élő srác akarta megvenni és Paypal-t akart. Én tartottam tőle mert tudomásom szerint van egy pénz visszafizetési garancia, ami azt a veszélyt rejti magában, hogy az illető kicseréli az óra bizonyos alkatrészeit (pl. elesett motorral az ugyan olyan órában és összekarcolódott) és visszaküldi, hogy milyen leamortizált órát kapott, visszakapja a pénzt én meg mehetek a levesbe.....és innen mi a fenét tudok csinálni... Úgyhogy mind a kettőnek írtam, hogy nem vállalom be. Egyébként kétszer rendeltem az Ebay-ről, mind a kétszer minőségtelen cuccot küldtek viszonylag sok pénzért az egyiket sikerült visszaküldenem, de buktam kétszeri postát....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#47) MarQs válasza teratti (#46) üzenetére


MarQs
senior tag

Az ilyen esetekre a legjobb megoldás, hogy még az eladás/postázás előtt a termék minden oldaláról készítesz jó pár közeli makrót az ismert digitális dátumbélyeg (-pecsét?) funkcióval, így mondhatni kétséget kizáróan tudod bizonyítani, hogy abban az állapotban került eladásra/továbbításra az áru, ahogy azt a termékleírásban is állítod. A PayPal egy vita során ilyen és hasonló dolgokra szokott hagyatkozni a megoldás keresésénél, tehát erre nyugodtan tudsz hivatkozni. A másik ami fontos, hogy minden postázás után legyen egy elismervényed a csomagküldés mivoltáról, ami itthon az ajánlott feladóvevény szelvényét jelenti - ez is egy bizonyító erejű dokumentum, amit szintén kérni szokott a P.P., ha mondjuk épp a postázás körül van valami mizéria.
Nem annyira ördögtől való ez az eBay-en való eladás - köbö minden problémás dologra van egy, a fentiekhez hasonlóan egyszerű megoldás.

Vásárlásnál a minőségtelen cuccok elkerülésére megint csak a kellő mennyiségű fotó és információ a legjobb megoldás. Ha ezeket külön kérés után sem kapod meg a kedves eladótól, akkor még mindig nálad van a döntés joga, hogy fizetsz-e a kiszemelt termék után, vagy egyszerűen tovább állsz...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#48) pistiamazon válasza Gercsa (#1) üzenetére


pistiamazon
csendes tag

én paypalról szoktam sokkal biztonságosabb és gyorsabb , és mostanában ritkán romlik a forint..

(#49) teratti válasza MarQs (#47) üzenetére


teratti
senior tag

Inkább nem bonyolódom bele és akkor nem lesz baj. :) Megpróbálom elsősorban itthon eladni, személyesen megnézik és mehet az üzlet....ez a legtisztább. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#50) MarQs válasza teratti (#49) üzenetére


MarQs
senior tag

Tény és való! Ettől egyszerűbb megoldás már csak a 100-as szög lehet... :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.