Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cSuwwi válasza nyunyu (#22) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Nálam ugyanez a setup (4k LG, 17-es rMBP, de nem vagyok a kollégád) :)
60W-os töltőnek látja a mac a monitorról jövő usb-c-t

(#52) Reggie0 válasza #16939776 (#48) üzenetére


Reggie0
félisten

Csakhogy itt torpefeszultsegrol van szo, nem tobbszaz voltrol. Nem veletlen 120V (DC) a torpefeszultseg felso hatara, mert ott kezd problemava valni az atutes.
Az altalad linkelt videon nem latom, hogy 48V-on vagy alacsonyabb feszultsegen sikerult-e barmit is prezentalni.

[ Szerkesztve ]

(#53) #06658560 válasza E.Kaufmann (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

És akkor jön az, hogy meg lesz szabva, mennyi és milyen monitort, milyen külső VGA-t lehet rákötni, esetleg külső NAS-t, hogy beleférjen a keretbe? Két monitor, plusz a laptop már igencsak a 200W környéke. És mire kell méretezni az egész rendszert? Milyen NYÁK fog hozzá kelleni?

(#54) Novver válasza Clorf (#1) üzenetére


Novver
senior tag

Ha lerohad egy kondi, menet közben megjavíthatod egy USB kábellel :D

Life is a game... The game is my life!

(#55) Novver válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Novver
senior tag

PC USB-C Daisy Chaining? :D

Life is a game... The game is my life!

(#56) NorbixD válasza #06658560 (#53) üzenetére


NorbixD
tag

Jó az 100 W-nak is. Átlagos monitor 30 W ez kétszer és egy átlagos laptop szintén 30 W. De az átlagos felhasználó nem köt rá két monitort. Talán USB-Cre nem is lehetne Daisy chainben rákötni, de bárcsak itt tartanánk már.
Igen, meg lessz szabva egy fogyasztási keret. De szintén bárcsak itt tartanánk már.
Jelenleg nem opció, hogy a laptop tápolja a monitort mutasson nekem valaki egy ilyet szaladok a boltba érte. Hálistennek fordítva már az!

Nekem az USB-C eddig jóval megbízhatóbb konnektornak tűnik mint a microUSB volt, eddig még nem találkoztam olyannal ahol rosszul érintkezett volna. Telefonomon 2.5 éve bírja.

(#57) NorbixD válasza NorbixD (#56) üzenetére


NorbixD
tag

(#58) Reggie0 válasza NorbixD (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem sokszor erintkezett rosszul a type-C, mert a kis resbe szeret belegyulni a szosz(zsebben hordott telefonnal ez problema).

Azert a laptop sem 30W, mert az akkut is tudnia kell tolteni. Az atlagos laptop inkabb a 65W kategoria. 27" monitor is 65W.

(#59) dabadab válasza NorbixD (#56) üzenetére


dabadab
titán

Talán USB-Cre nem is lehetne Daisy chainben rákötni,

Rá lehet, simán megy a laptop - USB-C - monitor - DP - monitor lánc.

DRM is theft

(#60) NorbixD válasza #06658560 (#53) üzenetére


NorbixD
tag

Milyen NYÁK fog hozzá kelleni?

Szinte ugyanolyan, mindössze a szigetelési távolságot kell a két sáv közt enyhén megnövelni a 48V végett. Nincs szó nagyobb áramról, nagyobb feszültségről van szó, félvezetőkre ró nagyobb terhet.

Reggie0: https://www.displayspecifications.com/en/model-power-consumption/68591d

(#61) Reggie0 válasza NorbixD (#60) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoban, akkor a 100W is kell, mert ugye nem eleg az atlagos fogyasztast kiszolgalni a csucsokat is tudnia kell megtaplalnia.

(#62) #06658560 válasza NorbixD (#56) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem egy 27"-os monitor nem jön ki 30W-ból peak.Megnéztem Cyberporton, a 27"-os méretben 33W volt a minimum egyetlen monitor, két Acer tudott még 41Wattot. És a laptop sem. Valamint pont itt a szabvány, ami 200W-ot kellene átvigyen akárminek. Például külső VGA-nak. És nem csak Daisy Chainben lehet kötni bármit is, lehet külön portokra, ha az úgy van behuzalozva a notiban.

(#63) nyunyu válasza #06658560 (#62) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nincsen csutkára tolva a fényerő, akkor nem esznek olyan sokat az LCDk.
32" WQHD monitorom eszik 125 nitsre bekalibrálva 28.4W-ot a konnektorból.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#64) #06658560 válasza nyunyu (#63) üzenetére


#06658560
törölt tag

És méretezni mire kell?

(#65) fatpingvin válasza Novver (#55) üzenetére


fatpingvin
őstag

FireWire hangok

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#66) Novver válasza fatpingvin (#65) üzenetére


Novver
senior tag

Kezd egyre perverzebb lenni :D

Life is a game... The game is my life!

(#67) akaido válasza Egon (#3) üzenetére


akaido
addikt


+ Power Bank

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68) fatpingvin válasza akaido (#67) üzenetére


fatpingvin
őstag

seggpirító igen

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#69) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Nemsokára a villanyautót is usb-c-n töltjük :D :DDD Vagy nem.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#70) kromatika


kromatika
veterán

5 A.Nem semmi. Jól hangzik.

(#71) Malák


Malák
aktív tag

VÉGRE! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.