Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Clorf


Clorf
tag

Lesz majd USB-C pontheggesztő? :(

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#2) E.Kaufmann válasza Clorf (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem értem, miért fáj neked, ha pl USB-C-n össze lehet majd kötni laptopot, monitort, külső meghajtót, külső GPU-t és egyik se kér majd külön tápot :F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Egon válasza Clorf (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem a Type-C-s vasaló ugrott be... :DDD
Mindenesetre a régi, szinte nulla teljesítményű USB-s pohármelegítők végre használhatók lesznek az új szabvánnyal... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) ollie válasza Egon (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A vasaló mondjuk felvesz vagy 1-2000W-t, így arra messze nem lenne elég.

***

(#5) ddekany válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


ddekany
veterán

Viszont akkor a notebooknak elég durva táp kellene, amilyet alapból biztosan nem adnak hozzá. Szóval +1 táp, viszont egyszerre csak egy tápot kell bedugni, kevesebb kábel.

De nem para ilyen kis tűkön átnyomni ennyi ampert? Kicsit rosszul érintkezik a csatlakozó, keletkezik rakás hő, és nincs nagyon ami elvezesse. Talán.

(#6) Egon válasza ollie (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván irónia volt, azért van ott a szmájli - de:
Most még nem elég, de azért gondolom látod a fejlődés (?) ívét, nemdebár?
Még kettő ekkora ugrás, és cca. 1400W-nál járunk...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) ROBOTER válasza ddekany (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

4 Vbus pin van a csatlakozóban, tehát 1,25 A-t kell egy pinnek tudnia maxi terhelésen. Igaz, ez sem kevés. Bár ha azt nézem, hogy a Wago-k mennyit bírnak, ráadásul ott kör keresztmetszetű a vezeték (a rugólemez emiatt nem tud teljesen felfeküdni), és gyakran még nem is tökéletesen egyenes, mégis 30A-en stabil. Szerintem igényesség kérdése, modern anyagok, modern bevonatok.

Feltételezem a szabvány része lehet egy védelem is, ami pl. feszültségesést érzékel.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr.NX


Dr.NX
addikt

:DDD

Elfogadom a sütiket.

(#9) Zotya84 válasza ollie (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Egyelőre. Azt majd a 3.4.5 verziónál vezetik be... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) nexwo


nexwo
őstag

USB-C spec. 3.0 - 550W egyenáram :DDD

Legalább a táp csatlakozók is már csak USB-C-t tartalmaznak, nem csak a VGA kimenet.

USB-C spec. 4.0 már 1500W és váltó áramot visz át a veszteségek elkerülése végett...

Egyébként egyéb infó a lapcsaládtól: [mobilarena.hu]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#11) kavalkád válasza nexwo (#10) üzenetére


kavalkád
aktív tag

:D :D :D

(#12) vaakuum


vaakuum
addikt

Elképzelem, hogy a tápegységek karvastag kábelkorbácsa és brutál csatlakozói helyett type-c vel kell csatlakozni az alaplapra, a VGA-ra meg az ssd-re is :) :DD

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#13) Alf65 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Alf65
csendes tag

Fájni épp nemfáj.

Nemtudom, rémlik-e, hogy tele vannak a hírportálok kigyulladt mobilokkal.

Na most más készülékek pályáznak a helyükre.

Lehet kötözködni a fizikával, csak kicsi az esély nyerni.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#14) NorbixD


NorbixD
tag

Azt viszont senki se vetette fel itt, hogy egy asztali gép monitor (opcionálisan) táplálható lehetne az USB-C vezetéken át a képi jellel együtt.

Illetve ez jelenleg is megvalósítható lehetne, mert a 100W a legtöbb monitornak bőségesen elégendő. Mindössze a támogatás hiányzik ehhez, mind a monitor mind a grafikus kártya részéről. A monitor felől ebben nem látok semmiféle akadályt. Az amúgy is sok hőt termelő grafikus kártyáról viszont biztos nem hiányoznak 4-5 A áramerősségre képes vezetősávok és feszültségstabilizátorok.

De remélem idővel bevezetésre kerül valami ilyesmi, sokan biztos emlékeznek még amikor a monitor a számítógép tápjától kapta az áramot valamikor réges régen.

[ Szerkesztve ]

(#15) E.Kaufmann válasza Alf65 (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hát igen, a repülés se életbiztosítás, ott is pengeélen használták a fizikát, be is tiltották a repülést a francba... Oh wait!!!! :DDD ;]

NorbixD: Én felvetettem...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) Picco


Picco
addikt

USB-C 100w keresztmetszet erdekessegkent:

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17) opr válasza vaakuum (#12) üzenetére


opr
veterán

Ez mondjuk eleg kiraly lenne szerintem. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) ollie válasza Picco (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#19) raaay válasza Picco (#16) üzenetére


raaay
csendes tag

Azt hittem ez egy tál sushi... :DDD

(#20) ddekany válasza NorbixD (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Ez, hogy képet és tápot is adunk a monitornak egy USB-C kábelen keresztül, amúgy VESA "szabvány", DisplayPort over USB-C néven, már mióta van 100W-os USB-C. Rákerestem kíváncsiságból ilyen monitorokra, és meglepetésemre általában azt hangsúlyozzák, hogy milyen jó, hogy a monitor egyben tölti a notebookodat. Szóval akkor ez mindkét irányba mehet. (Nyilván kell rendes tápkábel is a monitorra, ha tölteni akarsz vele. Az meg nem világos, hogy ha ezt tudja egy monitor, akkor mindig támogatják-e a másik irányt is, azaz hogy a monitor kapja a tápot az USB-C-n.)

[ Szerkesztve ]

(#21) Reggie0 válasza ROBOTER (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyomas kerdese is, azert a Wago eleg durva erovel szoritja. Es nem szedik szet rendszeresen, nem hinnem, hogy tobb ezres csatlakoztatasi ciklusa lehetne.

(#22) nyunyu válasza ddekany (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik kollégám ezért vett 4k-s LG monitort, annak tápjáról ment a '17 rMBP-je.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) NorbixD válasza ddekany (#20) üzenetére


NorbixD
tag

"milyen jó, hogy a monitor egyben tölti a notebookodat"

Igen, valóban. Megfelelő monitor és notebook összepárosításánál működik, tapasztaltam és rettentő kényelmes, hogy a notebookból nem kell semmi más vezetéket a monitorba dugni csak az USB-Ct. Ezen keresztül átmegy:
-audio, video
-tápot kap a notebook, töltődik
-USB hub (billentyűzet, egért, USB kulcsok, stb elég csak a monitorba szúrni)

Ezzel az utóbbival elég sok kisze-kusza vezeték eliminálható, notebook esetén. Tudom mert nekem ilyen Lenovo monitorom van.

Sajnos ez asztali gépnél nem opció, én még nem láttam olyan grafikus kártyát amin lenne USB-C kimenet :( sajnos. Bezzeg HDMI, DisplayPort, stb. ezekből van rajtuk egy rakás.

És szerintem a monitorok se támogatják ezt a visszafele USB-Cről tápot dolgot, jelenleg.

(#24) Reggie0 válasza NorbixD (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

A notebookbol eddig sem kellett mast dugni, ugyanis a tap mar kulon, elore be van dugva a monitorba, igy azert erosen izzadtsagszagu ez a kenyelem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mumukuki válasza NorbixD (#23) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Nekem az rtx 2070-en volt még usb-c kimenet

(#26) dabadab válasza NorbixD (#14) üzenetére


dabadab
titán

Azt viszont senki se vetette fel itt, hogy egy asztali gép monitor (opcionálisan) táplálható lehetne az USB-C vezetéken át a képi jellel együtt.

Ez jelenleg visszafele működik, vagyis a laptop kaphatja az áramot a monitortól. Momentán nekem is így van a laptopom, egyetlen USB-C kábel van beledugva, azon keresztül kapja a monitortól a tápot meg a monitor USB hubját, illetve azon keresztül küldi a képet a monitorra.

#24 Reggie0

Hogy mi?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) E.Kaufmann válasza dabadab (#26) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van aki dísznek vesz laptopot, mint Reggie, és van aki hurcolássza is :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28) fatpingvin


fatpingvin
őstag

csatlakozó revízió is lesz? mert azon a pár vékony pilincka tüskén 100 wattot áttekerni... én lakástüzeket szimatolok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne az Aliról rendelj kábelt. Hamis USB-C kábel régebben is vágott tönkre pl Chromebook-ot, pedig nem volt akkora áramokról szó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) sb válasza dabadab (#26) üzenetére


sb
veterán

És szvsz értelme is így van mivel a monitort általában nem hordozza az ember, a rádugott notit meg igen. Desktop gépnél meg tök mindegy.*

Ha már kényelem akkor ebben még azért fejlődhetnének bőven... egy Type-C sem biztos, hogy mindent tud (felbontás - DP verziótól erősen függ, mellé az USB sávok is kérdésesek sokszor) de mehetne LAN ami még elég ritka, vagy akár több Type-C és KVM-et is kaphatna. Daisy-chain... :D

*Ill. visszatérve a desktop gépre, ha már általában USB HUB-ként is működik a monitor irányába a Type-C akkor ennek desktop gépnél is lenne értelme X kábel felvezetése helyett...

Más: Ha már szóba jött a vezeték/áram téma. A hozzáértőket kérdezném, hogy 3A-ig létezik olyan mágneses csatlakozású Type-C kábel amit megnyugvással lehetne használni stabilan töltésre?

(#31) Zotya84 válasza sb (#30) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem eddig 2A-esek voltak, most jön a feljebb leszólt Aliról a 3A-es. A 2A-essel semmi gondom nem volt.

Bár hozzáértő nem vagyok, csak ott sem veszek meg minden szart.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#32) dabadab válasza sb (#30) üzenetére


dabadab
titán

Én azért örülnék, hogy ha nem három (230 V, DP, USB) kábelt kellene a desktop gép monitorához vezetnem, hanem csak egyet.

LAN egyébként sima USB device-ként működik, az idei Dell USB-C monitorokon van már ethernet csatlakozó is.

DRM is theft

(#33) KISDUCK válasza ddekany (#5) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát én is emiatt agódok. Random géjming laptopba a vga eszik ~80-120 wattot és felpörög a proci és belenenyal a 90-125 wattba, akkor lesz ott hőterhelés azokon a kis érintkezőkön.

(#34) sb válasza dabadab (#32) üzenetére


sb
veterán

Én is, azért írtam.
Ott a kevesebb kábel inkább csak kényelmi dolog de már az se rossz.
KVM-nél meg amúgy is értelemszerű lenne csak 1-1 Type-C-vel dolgozni bemenetenként, mint salátából több portból összefűzni az egészet...

Láttam a Delleket de eléggé borsos áron mennek. A Philipsnél van már 1-2 éve hasonló.
Mondjuk az extra felárak alapján lehet, hogy érdemesebb a külső dokkoló felé menni amíg nincs hozzáadott extra, mint a KVM vagy más.

@Zotya84
2A-es nekem is van, hibátlan. De kéne valami 3A-re is mert a telefon is többet tud és notihoz se lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#35) Gladiator124 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

Az áram továbbra is 5A, a feszültséget emelik meg. 48V-on ilyen érintkezőtávolságok mellett komoly kihívás már a szigetelés is. Ha hosszú a kábel, akkor nem lehet majd csak úgy kihúzni terhelés alatt, mert elfröccsen.

Láttam már Wago-t világítani a fénycsövek helyet. Rendes nappali fény volt...
Villanyszerelőként ha Wago-t látok, akkor nem kell a hibát tovább keresni! Olyan helyen ahol kapcsoló üzemű táp, fénycső világítás, nagyteljesítményű fénymásoló van, a Wago kb. 2 év és vége.

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#36) bolvar


bolvar
senior tag

És milyen távon? Mert eddig gyalázatosan rövid megoldások vannak, amik extrát adnak azok meg gyalázatosn drágák :D A wd16 dokkra is jutott 20 centi mert csak azon megy át a megfelelő delej a support szerint :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#37) tothzoltan


tothzoltan
tag

Na, akkor tisztázzuk akkor ez a
USB 4 Type C rev 2.1. ...
vagy
USB 3.2 Type C Gen 2.1

Szívből kívánom hogy akik ezeket az elnevezéseket kitalálják azoknak legyen 32 foguk, de mind felül.

I'm thinking different.

(#38) opr válasza tothzoltan (#37) üzenetére


opr
veterán

"legyen 32 foguk, de mind felül."
Hatalmas. :DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) NorbixD válasza bolvar (#36) üzenetére


NorbixD
tag

A feszültségnövekedés végett ELMÉLETILEG nagyobb feszültségesést is elviselhetne a rendszer így hosszabb vezeték használata alkalmazható.

Ez a wago-s véleményed számomra egészen új valószinűleg nem sokan osztják. Ja létezik kínai másolat, lehet azokkal találkoztál.

(#40) Reggie0 válasza Gladiator124 (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

48V-on szigetelni nem kihivas, kihuzni a kabelt meg ugyanannyira lehet, mint most 20V 5A-nel.

Az, hogy lattal egy wago-t vilagitani onmagaban meg nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#41) Hoplitész válasza Gladiator124 (#35) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A kapcsolóüzemű táp mi rosszat tesz a Wagóval?

(#42) #06658560 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Biztos nem fog kérni egyik sem? A mostani gamer notik között már két kábel kell a táp csatlakozásához.

(#43) E.Kaufmann válasza #06658560 (#42) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Gémer noti más állatfaj, üzletihez biztos elég, tervezői lehet még necces, Dell Precision töltőkkel falazni lehet. Excelezni, SAPozni és passziánszozni bőven :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) #06658560 válasza E.Kaufmann (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak ha még minden vackot arról akarsz hajtani, akkor már azok is bőven a gamer noti szintje fölé mennek táp igényben.

(#45) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

"Durván megnöveli az USB-C teljesítményátvitelét az új specifikáció"

Azt hittem szokott az ilyesmi erőszak nélkül működni, de ha már ehhez is durvaság kell...

(#46) Reggie0 válasza #06658560 (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Es meg fole is, mert honnan tudna a gyarto, hogy mekkora monitort vagy egyebet dugsz ra. Amugy kesz nonszensz ami itt megy, a PC tapot butitjuk le, hogy legyen csak 12V, mert majd minden eloallitja maganak a sajat tapot belole, mondvan nem kell majd tultervezni a kisebb feszultsegeknel a tapokat, mert nem lehet tudni elore, hogy mennyi terheles lesz rajta. Erre bumm, raagatunk az USB-re mindent mondvan majd a gep tapolja es ismet lehet tultervezni a tapokat, de mar 12V-al egyutt...

[ Szerkesztve ]

(#47) Yeffy válasza opr (#38) üzenetére


Yeffy
veterán

en is ezen rohogok. :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48) #16939776 válasza Reggie0 (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Megszakításnál keletkezik ív, ami ionizálja, a minden más esetben jól szigetelő levegőt. Ha kicsi a fizikai távolság az érintkezők között, ami elválasztaná az íveket egymástól, ezek az ioncstornák össze tudnak kapcsolódni és fennmarad az áram a két kontaktus között.
Természetesen hő, és az anyag szerkezetben maradandó károk keletkeznek.

Ez a videó AC és DC feszültség megszakítását próbálja szemléltetni különböző feszültségekkel:[link]

Lelövöm a poént, hogy DC-t problémásabb biztonságosan megszakítani, mert nem szűnik meg az áram folyása, szűnik meg az ív periodikusan.

[ Szerkesztve ]

(#49) E.Kaufmann válasza #06658560 (#44) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért számold össze, hogy egy munkahelyen, egy akár egy modernebb asztali irodai gép + a LED monitor + a vackok mikor fogyasztanak 200W felett mostanában? Ok, hogy egy infós vagy egy tervező esetleg grafikus ki fog futni a keretből, de pl Gizikének elég, ha nem dugja rá az USB-s hajvasalót.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem azzal, hogy egyre nagyobb feladatokat bíznak rá szegény csatlakozóra, közvetetten az elavulást gyorsítják fel.
Sajnos 2-3 csatlakozó csere után már megbízhatatlan lesz a PCB.
Úgyhogy nem teljesen örülök őszintén, az ilyen jellegű fejlődésnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.