Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ROBOTER válasza Ed Parker (#99) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az idióta kijelentés típustól függetlenül, márkákra hangzott el.

Jobbak a Sony alapú szenzorok (Sony, Nikon, Pentax), ez nem vitás. De a különbség kisebb, mint amit a hanyagabb tesztoldalak kimutatnak. A kritizált kommentelő pont a részletességet emelte ki, na ez az, amiben a Nikon garantáltan nem vezet (RAW, azonos szenzorméret és pixelszám).

[ Szerkesztve ]

(#102) aleister válasza Ed Parker (#74) üzenetére


aleister
veterán

Hogy-hogy miért életlen a Mark III?
Próbáltál már vele zsíros kenyeret vágni?
Életlen az hidd el! :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#103) Ed Parker válasza ROBOTER (#101) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben egyetértünk.

Aleister:több komolyságot ;]

[ Szerkesztve ]

(#104) Byk01 válasza ROBOTER (#93) üzenetére


Byk01
senior tag

Amellett, hogy maximálisan egyetértek veled, itt "FullFrame 6,5fps, 15 keresztérzékelős AF, 1 M Ft" kevered a dolgokat.
A FF és az AF pontok stimmelnek, viszont a sorozatsebesség a D750-hez, az ár meg a 810-hez tartozik. Az ilyen keverés a hitelességet (amit én nem kérdőjelezek meg) alááshatja.

Ali: én a zsíros kenyeret kenni meg harapni szoktam :P

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#105) aleister válasza Ed Parker (#103) üzenetére


aleister
veterán

Bocsánat!
Csak próbáltam a topichoz viszonyulni. ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#106) Freddy76


Freddy76
addikt

Szerintem ez a topik a legékesebb bizonyítéka annak, hogy a tükrösnek leáldozott. Ekkora trollkodás és ökörséggyűjtemény korábban csak milc bejelentések topikjában volt látható. Erre most? Ott az új bejelentésekről langyosan diskurál a halvérű közönség, itt meg trollok lengetik a bunkóikat (vagy fordítva).

;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#107) FEDman válasza Freddy76 (#106) üzenetére


FEDman
addikt

Én már alig várom az első referencia YT videókat amikből kiderül mennyire éles 50Mp-en az 5Ds R! :DDD :DDD

Lassan már viccnek is rossz ami itt megy..

(#108) forceberg válasza Freddy76 (#106) üzenetére


forceberg
veterán

Nem áldozott még le, csak az idő előre haladtával egyre több hülyét szippantott be a fotózás (is)... :Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#109) ROBOTER válasza Byk01 (#104) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mivel a tévesztett adat gyengíti a Nikon helyzetét a vitában, azaz nem ellenem szól, így az egész megszólalásodat hangnemét nem igazán értem.

"Igazad van, sőt igazából még jobban igazad van, de azért mert nem csak igazad van, hanem tévedésből nagyon igazad, ezért el vagy marasztalva"

(#110) fi:zi'k válasza ROBOTER (#109) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gondolom pontosított, hogy ne kössön bele más.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#111) aleister válasza ROBOTER (#109) üzenetére


aleister
veterán

Mit nem értesz benne?
A D750 tech spec-e mellé írtad a D810 árát. Az előbbi 592k 1 misi helyett, és ez a majdnem kétszeres ár, durva tévedés. Ezt pontosította a kolléga.

Az alapkérdéshez visszatérve meg a D750 valóban egy árban van a 7Dm2-vel. Szóval az eredeti témában nemigen volt igazad. Az, hogy a 2 váz közül melyik a jobb már más kérdés. Mintha azt hallottam volna, hogy a 7Dm2 nem sikerült túl jól. Azt viszont tudom, hogy a D750 pont, hogy igen.

Szóval ezt most kicsit benézted. :U

(#69) KTTech:
Igaza lehet -én is egyetértettem vele abban a témában-, de ettől meg nem indokolt az a hangnem, amit megütött.
Van egy mondás miszerint az veszíti el a vitát, aki először emeli fel a hangját. Ha igazad van, felesleges személyeskedni; ha meg nincs, akkor csak még nagyobb luzer leszel ettől.

A fentiek tekintetében nálam az Optikai Ura egyáltalán nem lett szimpatikus, akárhogy is le kéne a bokámat fosni a tudásától.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#112) tecsu


tecsu
addikt

A stílus maga az ember. :K

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#113) ROBOTER válasza aleister (#111) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Mit nem értesz benne?
A D750 tech spec-e mellé írtad a D810 árát"

Az fps-t írtam rosszul, de a vitában a Nikon javára tévedtem. De gondolom ezt képtelen vagy felfogni ésszel.

"Mintha azt hallottam volna, hogy a 7Dm2 nem sikerült túl jól. "

Gondolom egy veled egy szinten lévő szakértő véleménye volt.

(#114) aleister válasza ROBOTER (#113) üzenetére


aleister
veterán

"Az fps-t írtam rosszul, de a vitában a Nikon javára tévedtem. De gondolom ezt képtelen vagy felfogni ésszel."

Ez már csak azért is kellemetlen, mert egyáltalán nincsenek egy ligában. Eddig jóhiszeműen azt gondoltam, hogy egyszerűen benézted a D750 árát. Ez egy szimpla tévedés lett volna a részedről. Mindenkivel előfordul. Node a D810-et hasonlítani a 7Dm2-höz? Hozzátenném még a D750-hez sem igen van értelme.
Ez már a fenenagy hozzáértés, vagy az csak később jön majd? Csak kérdem.

"de a vitában a Nikon javára tévedtem"
Ez hogy jön ide? Szerinted most idejöttek a nikonosok, és ez valami csont lenne feléjük?
Byk01 is, én is leírtuk, hogy az alapkérdésben egyetértettünk veled. Szóval nem kell az áldiplomatikus maszlag, mert már rég másról megy a vita.

"Gondolom egy veled egy szinten lévő szakértő véleménye volt."
Te már csak biztos tudod, hogy milyen szinten is vagyok. A mi kis konverziónkban eddig egyedül itt te tévedtél.

"De gondolom ezt képtelen vagy felfogni ésszel."
Ezt a kommentet megspórolhattad volna a PH szerverének, mert személyeskedésen kívül, konstruktív dolgot nem sikerült produkálnod.

Ha tanácsolhatom számolj el 10-ig! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#115) Freddy76


Freddy76
addikt

Srácok, dobjatok be egy-egy Snickerst.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#116) ROBOTER válasza aleister (#114) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#92) tttzshd:

"Ki beszélt a Canon 5ds-ről ? Nézd már meg egy Canon 7d mark 1-2-őt és egy Nikon 750 vagy 810-et árban hasonló de a Nikon sokkal jobb gép."

versus:

" Node a D810-et hasonlítani a 7Dm2-höz?"

Mindez nekem címezve...

Csak kérdezem tőled, ez már a papucsállatka szövegértési szintjét megüti, vagy az még ezután jön?

[ Szerkesztve ]

(#117) aleister válasza ROBOTER (#116) üzenetére


aleister
veterán

Ez, hogy jön ide?
tttzshd benézte az árat. Te meg az FPS-t.

Erre te jöttél a D810 árával és hibás specével VAGY a D750 specével és hibás árával. Mint utólag kiderült, bevallottan a D810-re gondoltál.
Ha a 7Dm2 árkategóriájában ment a vita, miért nem ignoráltad a D810-et, és mentél tovább D750 vonalon? Ezek már egy szinten vannak.

Nem, te inkább elkezdtél a #93-ban hibás adatokat közölni teljesen más kategóriában, és igen, ez már összehasonlítás.
Parancsolj:

"APS-C 10 kép/sec, 65 keresztérzékelős AF mező, 580 E Ft

versus

FullFrame 6,5fps, 15 keresztérzékelős AF, 1 M Ft"

A nyilvánvaló benézést szóvá tette egy fórumita, de annak is címeztél valami kedveset, meg úgy ánblok csak a személyeskedésre telt eddig tőled.

Valahogy ez jutott eszembe.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#118) ROBOTER válasza aleister (#117) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Nikon fényképezőgép birtoklása automatikusan együtt jár a szellemi leépüléssel vagy ezt úgy tanuljátok utólag, csoportosan?

(#119) aleister válasza aleister (#117) üzenetére


aleister
veterán

Csak csendben jegyezném meg, hogy tttzshd nem használ vesszőket. Feltehetően külön a D750, és külön a D810 árkategóriájára gondolt. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#120) aleister válasza ROBOTER (#118) üzenetére


aleister
veterán

Ez aláírásgyanús, és -a vasárnap esti időpontot figyelembe véve- egyben a Hét Trollja illusztris címet is elnyerted vele.
Pedig erős volt a mezőny, de megcsináltad! :C

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#121) ROBOTER válasza aleister (#120) üzenetére


ROBOTER
addikt

"a Hét Trollja illusztris címet is elnyerted vele"

Nézd:

Ebben a topicban...

- az egyik hülyegyerek kijelenti, hogy az 5D Mark III alkalmatlan munkára, mert életlen
- a másik kategórikusan kijelenti egy komplett márkáról, hogy az egyik részletgazdagabb képeket készít, mint a másik
- majd a profi C-AF-re és fps-re kihegyezett APS-C gépet a FullFrame, képminőségre optimalizált vázzal hasonlítja
- a harmadik leszaroz egy gépet úgy, hogy életében nem látta, csak "hallott" róla valami fanatikus baromtól

Van az a szint, az a közeg, amikor az ember büszke, ha trollnak nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#122) aleister válasza ROBOTER (#121) üzenetére


aleister
veterán

Meg is értem, hogy kiakadtál ezekre. Többször leírtam, hogy melletted álltam ezekben a kérdésekben.
A probléma ott van, hogy valahol elvesztetted a fonalat, és már azokban is ellenséget látsz, akik jóhiszeműen ki akartak javítani (mert igen, hibáztál). Mindezt elég undorító stílusban.

Az utolsó, erősen sarkított ponttal, a békesség nevében úgy csinálok, mintha nem írtad volna.

Joccaka!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#123) Byk01 válasza ROBOTER (#109) üzenetére


Byk01
senior tag

Már elnézést, de a hangnemmel te szálltál el.
Én csak felhívtam egy tárgyi tévedésre a figyelmed amellett ,hogy hangsúlyoztam, hogy a mondanivalód lényegében egyetértek veled.
Annyit kellett volna írnod, hogy "Igen, valóban felcseréltem a két adatot, és erre meg erre így és így gondoltam"!
Ehelyett személyeskedsz és támadsz.

Csak ennyit akartam, többre nem reagálok, Aleisterrel már úgyis átbeszéltetek mindent.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#124) tecsu válasza Freddy76 (#115) üzenetére


tecsu
addikt

Az ámerikai laboraromás, génmódosított sz@r helyett mondhattál volna egy csokit is vagy mondjuk marcipánt. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#125) Freddy76 válasza tecsu (#124) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak éppen "dobj be egy marcipánt" szlogennel nem folyik a csapból is reklám hónapok óta...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#126) tecsu válasza Freddy76 (#125) üzenetére


tecsu
addikt

Ja, hál'Isten engem az nem érint. Mármint a tévéreklám. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#127) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Katarzis volt ez a topic! Volt nagyvárosi studió főnökömre emlékeztetnek a hsz-ek... egy évtizedes munkában megkeseredett, elfásult, mackósan öregedő - de nagytudású fotós mester, ki már undorodva és gyomorgörccsel nyomja le a (történetesen Nikon) expogombot tárgy, vagy csajfotózás közben...
Szegény derék iparos, úgy fel tudta b....ni magát a dolgokon, hogy azt már-már művészi szintre emelte :DDD

Már rémlik, hogy miért is váltottam szakmát úgy sok éve :)) Nem csak fotó, filmszakma is detto! Ahol határidők, hülye ügyfelek, éjszakázás, okostónik, kocaszakértők és önjelölt művészek jelentkeznek dögivel, ott garantált az agyf..sz :D

Kérlek ne vegye senki magára a sztereotípiáktól hemzsegő kommentemet, de tényleg sok nosztalgikus percet okozott most ez! :)

[ Szerkesztve ]

(#128) tetrix válasza Ren Hoek (#49) üzenetére


tetrix
tag

egyértelmű hogy nem akarná ezzel hazavágni a cinema osztályt házon belül.. a 'szlómó-ra egyébként ott a sony nex is alternatívaként,ugyan kroppos szenzorral,de még viszonylag elérhetőbb áron.. dslr videózás mellé bőven jó,bajonett átalakítóval meg feltekerheted rá a meglévő obipkat
- az új Nikonok tudnak 50/60p frekit

[ Szerkesztve ]

(#129) tetrix válasza tetrix (#128) üzenetére


tetrix
tag

látom közben megleltétek a super 35 vonalat.

(#130) #40935168 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1.

Kiegészíteném annyival, hogy a tükörre sincs már nagyon szükségünk, se a mechanikus redőnyre, se egyéb bármire, ami exponáláskor képes ilyen finom felbontású vázat berázni. A fogás, a tank feeling, minden ilyen maradhat, de a belét ki kéne hányni és milc-esíteni, úgy, ahogy van. A milc sokak számára egyenlő a pici mérettel, ebből is illene felocsúdnia 1-2 gyártónak és elkezdeni gyártani vérbei D800-D4 méretű kőkemény profi milc-eket, DSLR-ekből megtartva minden jóságot, pl. fogást, időjárásállóságot, hatalmas akksikapacitást - amire pláne szükség van milc-eknél, markolatot stb. míg az új milc dolgokat lehetne szépen implementálni, kihajtható-agyonforgatható kijelzőtől kezdve wifin át a mittoménmiig.. szóval ilyen igazán csúcs gépeket, amik megérnek mondjuk 1.x milliót egy profinak, mert bár lehet rohadtjó igáslovak a tükrös vasak, de a focus shift, AF pontatlanságok (és nonstop kalibrálgatások) és hasonló anomáliák nagyon nem hiányoznak senkinek. Én el is dobtam a drága tükrösömet obikkal mindennel pont ezek miatt, a sokkal egyszerűbb kis milccel azóta eszembe se jut már, hogy egy expó után megnézzem, jó lett-e a fókusz a modell szemén mondjuk, egyszerűen csak dolgozok, használom, még hisztogramot sem nézek utólag, EVF-ben látom azonnal... egészen más világ. Amire én használom, arra számomra a milc sokkal jobban megfelel perpill, mint a tükrösöm volt, persze hozzá kell tenni, hogy amiben a tükrös jobb, azok a funkciók pont nem kellenek nekem - ellenben a megabrutál pontosságú kontraszt alapú arcfelismerő AF, ami a képmező sarkában is működik, annál inkább.

Szóval még mielőtt hitvita alakulna ki, elég használatfüggő, kinek melyik rendszer mire jobb, mint a másik, de a hosszútávú trend, szenzorfejlődés (nem megapixelben), stb. mégis a milc technológia fele billenti a mérleget majd, ez biztos.

(#131) #40935168 válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fejlesztettek ők, csak nem akarják megenni az erre szakosodott Canon vonalat.. [link]

(#132) tttzshd válasza aleister (#119) üzenetére


tttzshd
tag

Valóban benéztem a d810 árát..nem is egy árban van ,de csak azért írtam a d750 mellé hogy HASONLÓ ,mert nagyon jó kamera lett és automatikusan elnézek az igaz ára felett :K

Visszatérve a ROBOTER úgy látom ő itt az "atyaúristen trollok királya" aki egyből beszólt nekem(mindenkinek),hol ott ez csak a saját véleményem volt a 7d mark 2-ről .Ezért nem is válaszoltam vagy írtam semmilyen hozzászólásához, mert vele nem lehet vitába szállni. :U Különben sem az a típus vagyok aki a gép előtt figyeli a fórumokat hogy kibe lehet belekötni :)

(#133) fi:zi'k válasza tttzshd (#132) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jellemzően ő sem ilyen. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#134) tetrix válasza #40935168 (#130) üzenetére


tetrix
tag

inkább magad nevében beszélj,a prizmás optikai keresőt azért sokan nem dobnák el,én sem :DDD . Az EVF-et direkt azért fejlesztették hogy összetudják nyomni a fényképezőgépeket,másod sorban könnyebbek is lehettek emiatt;valóban lett pát előnye is,hogy a látott kép világosabb lett(mint egy pentatükrös kereső),de itt meg is állhatunk mert látványban közel sincs egy FullFrame-es gép prizmás optikai keresőjéhez,akárhogy szépítjük(persze ha a valós látott képet vesszük alapnak). Két különböző rendszernek lett fejlesztve, az hogy a MILC kategória is néhol EVF-et használ sem véletlen,szintén a súly/méret miatt rakták bele.nyilván nem fognak D4-es méretű MILC-et gyártani mert az nem MILC lenne már,az hogy egy technikai fejlesztést tovább raknak egy pro gépbe nagyon sok idő,egyébként elképzelhetőnek tartom hogy egy új kategória keretében megalkotnának egy pl.evf/prizmás keresőt egyben.

(#135) Studi válasza tetrix (#134) üzenetére


Studi
addikt

Ezeket érdemes lenne még egyszer átgondolnod. :)

Pár szempont:
- miben jobb a pentaprizmás optikai kereső, mint az EVF? Valami konkrétumot tudsz ezzel kapcsolatban mondani?

- D4-es méretű milc miért ne lenne milc? A milc gyűjtő megnevezés, épp úgy, mint a DSLR. Az sem határoz meg minimális/maximális méretet...

(#136) fi:zi'k válasza Studi (#135) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem laggol. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#137) Byk01 válasza fi:zi'k (#136) üzenetére


Byk01
senior tag

Mindig színhelyes :D

Eddig ez nem is jutott az eszembe: ha a monitorokat folyton kalibráltatni kell, mert a technológiai sajátosságok folytán elmászik a színük, akkor az EVF-et nem kell(ene). Itt még az sem játszik be, hogy a folyton változó környezeti viszonyok miatt fölösleges, mint a hátsó kijelzőt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#138) Studi válasza fi:zi'k (#136) üzenetére


Studi
addikt

A normális EVF-ek sem igazán laggolnak manapság. (E-M1, GH4, Sony A7-esek) Legfeljebb nagyon-nagyon sötétben. Értsd: olyan sötétben, ahol az OVF-el már nemigen látsz. :)

(#139) tetrix válasza Studi (#135) üzenetére


tetrix
tag

nincs mit átgondolnom,használtam mindkettőt tudom melyik jobb nekem,de azért a saját nézetemet nem akarom senkire ráerőltetni,kinek mi a jobb azt használja, erről ennyit..
konkrétum: - mielőtt nagyon belemennénk,az egyik valós képet és ezáltal valós színeket mutat,míg a másik ugye additív színkeverésből állítja össze a képet,(a színvisszaadás csak 1 konkrétum).
( hagyjuk már,nincs mit összehasonlítani,ez olyan hogy ha kinézel az ablakon vagy ugyanazt a képet megnézed kamera által felvéve egy monitoron,na melyik jobb/szebb :U ;melyiket akarod jobbnak/szebbnek látni..
" A milc gyűjtő megnevezés" ...meg egy külön kategória is egyben,min ahogy írod a DSLR is az :R

(#140) #40935168 válasza tetrix (#134) üzenetére


#40935168
törölt tag

Itt általában mindenki a maga nevében beszél, de azért Te is gondold át leközelebb: a jövő EVF-je, ahogy fejlődik a technika, félvezetőipar, kb. éjjellátó-szintű lesz komoly dinamikával, nem beszélve arról a csillió infóról, ami kitehető rá extraként és a szimpla felbontásnövelést még nem is említettem.

Tudod, amikor 2000m magasan a romániai Retyezát hegységben kellett egy fényszennyezés-nulla szintű körbe-hegyek katlanban újholdkor FX 14 milin meglőni a Tejútrendszert, valahogy rohadtul nem akartam a végtelen fókuszt az optikai keresőre bízni, inkább liveview-ban ráálltam a millió zajpixel és erősítés ellenére arra a pár legfényesebb csillagra, amire 10x nagyításban még nagyjából fókuszt tudtam állítani. Szóval az optikai kereső kb. a nulla értéket képviselte az egyenletben, persze egy esküvőre és egyéb riportfotóra vagy bármilyen munkára kiváló, de arra az EVF is. Erről hülyeség vitát nyitni, pár év és jobban fogsz látni EVF-el, mint optikaival, úgy fejlődik a technológia, de sok esetben már most jobban látunk EVF-el. Ez nem hitvita, ez tény. Nincs ebben semmi rossz amúgy, csak valszeg sokaknak az ördögtől való dolog és Neked sem tetszik, meg általában sokan beleesnek abba a hibába, hogy visszafele tekintenek és érvelnek, miért fejlesztették ki az EVF-et, ahelyett, hogy előre néznének, mennyi előnye lehet egy durván komoly EVF-nek az OVF-el szemben. Szóval kissé rövidlátás. :U

Tehát a méretbeli előnye, amiért eleinte fő szempont volt ilyet alkalmazni, lassan kiegészül azzal a technikai fölénnyel, hogy hiába van egy büdös nagy gépvázban optikai elemeknek meg prizmának hely, be fog kerülni az EVF, mert a paraszt igényelni fogja a live hisztogramtól kezdve a shadow-highlight villogtatásán át mindazt a klassz feature-t, focus peaking, stb, amit az optikai nem tud. A maradék helybe pedig a kedves utazóközönség igényelni fogja a plussz kis Raspberry-Pi méretű alaplapot, procival, androiddal, ami a tapicskaképernyőről, wifiről, gps-ről, instant fotómegosztásról és minden egyéb geek hülyeségről gondoskodik :U

Imádtam én is a D800 optikaijába belenézni, de rohadtul semmi-bajom a milc EVF-jével sem, pláne nem egy szenzorstabis gépen, ahol az összes létező üveg, amit feltekersz rá, "kistabilizálódik" és ez a technológia még csak fejlődni fog, a prizma meg marad az, ami volt évtizedekkel ezelőtt is már, aztán egy sötétebb koncertfotón kb. kuksizol, hogy most mit is látsz .. (a nagy semmit). Csak példa.

Színek: annyit soha nem fog egy EVF a referenciától (bármit is jelentsen ez) eltérni színhűségben, hogy totál elk*rj vele egy képet, na pláne nem raw-ban.

[ Szerkesztve ]

(#141) tetrix válasza #40935168 (#140) üzenetére


tetrix
tag

mielőtt félreértenéd,nincs bajom az EVF-el;csak a valós reális leképzésével,ez nem rövidlátás!az hogy a technológia fejlődik szintén jó,mire is próbálnak gyúrni?!..arra hogy a keresőkép hasonlítson egy optikai képéhez,azt hogy milyen fjúcsörrel csapják be az agyat, az most mellékes.csak azt mondtam nekem a fotózásban való keresőképes komponálásban az optikai kereső a tuti,de ne azért legyen már jobb egy EVF mert azzal vak sötétben is lehet fotózni koncertet.

(#142) #40935168 válasza tetrix (#141) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem csak azzal lesz jobb, a többi paramétert lehagytad. Tudod, hisztogram és hasonlók. Optikázz tovább, szíved joga azt használni, amit tetszik. Én alig várom már, hogy becsapjanak (mivel is?) :D

(#143) Studi válasza tetrix (#141) üzenetére


Studi
addikt

Videózni is jobban lehet vele. Még napfénynél is. ;) :)

(#144) fi:zi'k válasza Studi (#138) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Engem nem kell meggyőznöd. :N
Szerintem az lenne a nyerő, ha a felhasználó választhatná meg, hogy épp mi kell neki és azt használja.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#145) cOxeR


cOxeR
Ármester

Most már tényleg zárható a topik. ;)

(#146) KTTech válasza Studi (#135) üzenetére


KTTech
veterán

Nem fűti fel a szenzort, jelentősen növelve a zajt...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#147) 80hun válasza #40935168 (#130) üzenetére


80hun
addikt

Támogatom a hozzászólást, valóban a MILC teknológiára kéne öszpontosítani.
Egy DSLR kinézetű milc vázra nagy tudással szivessen áldoznék én is.
Már most is sokan milcre váltanának én is megtettem.

(#148) *Ropi* válasza 80hun (#147) üzenetére


*Ropi*
félisten

Látod a topic címében a "MILC" szót? Na ugye, hogy nem: ez egy dedikáltan tükrös topic, itt felesleges a MILC-eket reklámozni (és a fórum etikai szabályai szerint visszás is). ;) Szuper, hogy Te már váltottál: vannak azoknak is topicjai, ahol beszélgethetsz róluk. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#149) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Így néz ki belülről az 5Ds.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#150) *Ropi*


*Ropi*
félisten

5DS R élőben tesztelve: akkor most mondhatjuk, hogy "ugye megmondtuk"... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.