Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tttzshd válasza Ren Hoek (#45) üzenetére


tttzshd
tag

1Dc...Mennyire látszik a videón hogy dslr kamera :U Egy igazi "filmes" kamera közelében sincs a végeredmény...Nálam a filmere vett minőség az igazi..ez olyan gagyi amatőr kinézet...dsrl kamerákkal nem érdemes erőltetni a filmezést ..főleg a Canonnak..szar életlen videót csinál még ez a 1Dc is.

[ Szerkesztve ]

(#52) ROBOTER válasza tttzshd (#51) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amellett, hogy a film minőségét egy youtube videó alapján akarod megítélni, ami azért erős, vedd figyelembe, hogy szinte mindenki Magic Lanternt használ, aki minőségre törekedik Canon DSLR videónál.

(#53) ROBOTER válasza tttzshd (#51) üzenetére


ROBOTER
addikt

(#54) MIFtIli válasza tttzshd (#51) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

(#55) Ren Hoek válasza tttzshd (#51) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy profi celluloidra forgato oreg roka forumos ismerosomek csinaltak egy vaktesztet anno digitalis es.celluloid kozott. jol fenyelt anyaggal.... nem tudtak kulonbseget tenni :)

amugy en is imadom a celluloidot, szamomra is az A film.

De klippezni,.rovidfilmezni DSLR a legjobb. Vagy ha mutatsz 1-2 millio korul legalabb APSC videos vazat..

(#56) ROBOTER válasza Ren Hoek (#55) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Vagy ha mutatsz 1-2 millio korul legalabb APSC videos vazat.."

A "legalább" szóval azért óvatosan, a Super 35, mint alapszabvány, nagyon közel áll az APS-C-hez.

Ami felette van, az vagy fejlesztés alatt van, vagy a GDP 1%-a felett van árban.

(#57) TeeJay válasza Dare2Live (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

még a Nikon 24MP vs. Canon 50MP különbséget se lehetne látni csak ilyen 3x2méteres nyomaton max...

én meg általában úgy szoktam a fotókat hogy nem azonos méretre kicsinyítem hanem fixen 50% vagy 25%-ra
D90 12MP 25% vs. D800E 36MP 25% összehasonlításban azt vettem észre JPEG esetén hogy utóbbi lágyabb képet kreál persze lehet ez a tömörítés miatt vagy fene se tudja
de élesebbnek tűnt a 12MP-es szenzor 25%-ra méretezve :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58) Ren Hoek válasza ROBOTER (#56) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Már egy ideje nem vagyok a szakmában, és a technikában...szóval legutóbb még az APS-C DSLR / FF volt az egyetlen kiút a pöcsméretű szenzorok világából :)

[link]

Utánanéztem, ez már egy használható darabnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#59) ROBOTER válasza Ren Hoek (#58) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez is Super 35.

Fényképezőgépes FF (36mm szélesség) nem igazán létezik filmkamerában, RED-nél 30mm körül van a legszélesebb (6K) szenzor. Arrinál is 28mm környéke a max.

A 36mm szélességet a Video-DSLR hozta el a filmes szakmába leginkább.

(#60) mzso


mzso
veterán

Ha felviszik 66 megapixelre akkor máris lehetne rögzíteni. Bár alighanem most is tudná 3ccd/3mos verzióban. Mennyi is az effektív felbontás és a tényleges subpixel felbontás aránya?
Ha filmstúdió lennék. 16k-ban forgattatnék, hogy időtálló legyen. :)

(#61) Ren Hoek válasza ROBOTER (#59) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen amúgy visszagondolva az FF-et nem is tartottam annyira jó megoldásnak DOF szempontjából, sokszor már nem reális amit csináltak vele.
Viszont nem kérdés, hogy az 5D MII-vel indult az egész FF-en.

Igazából a lényeg szerintem, hogy mélységélesség és kezelhetőség szempontjából a 35 mm-es film vagy ahhoz közeli nagyon jó. A hangyapöcs szenzoroknál meg bármi jobb.

[ Szerkesztve ]

(#62) ROBOTER válasza Ren Hoek (#61) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyetértek, nekem már sokszor erőltetett művészkedés az FF + nagy fényerő DSLR videóban.

(#63) TeeJay válasza ROBOTER (#59) üzenetére


TeeJay
félisten

itt egy lista a cserélhető objektíves nagyszenzoros kamerákról
[link]

nekem a Canon C100 MKII tetszik
múlthéten láttam használat közben egy Panasonic AF-100-at igaz az micro 4/3 rendszer
de ahogy nézem a listát tényleg csak 1-2 fullframe DSLR tud akkora szenzorral videót rögzíteni
csak ugye nem biztos hogy mindig az a jó ha kicsi a DOF...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64) Ed Parker válasza ROBOTER (#53) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak érdekességképpen :DDD

Ez valami eszméletlen szép

(#65) tecsu válasza TeeJay (#63) üzenetére


tecsu
addikt

A Sony NEX-VG900 egyáltalán nem drága..

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#66) TeeJay válasza tecsu (#65) üzenetére


TeeJay
félisten

végül is csak 1milla és még kell rá egy jó objektív
profik mennyire használnak ilyet? azok nem Canon C100-300-500-at vesznek? igaz az kisebb érzékelős nem fullframe :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67) tabu3x


tabu3x
tag

Stúdióban biztosan szuper lesz.

troll on
Ugyan van 1,6-os crop mód, de csak EF lencséket lehet rátenni? :F
Ugyan belerakták a 7d mk2 összes AF finomságát, de egy stúdiómunkára (is) aposztrófált masinának erre mi szüksége?
Tájfotósoknak is szánják, de a dinamika tartománya az 5d mk3 "mélységben" leledzik?
Még az eskövőfotósokat mondták... pixelsrűrűsége/szenzortech.-je azonos7d mk2-vel, ergó magas ISO képminősége is azonos lesz (ezt Chuck Westfall is megaszonta), ami nem épp jó ajánlólevél a kevés fény melletti fotózáshoz.
troll off

(#68) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon mondogatják, hogy az idei NAB-on lesz egy GH4 "killer"-je a Canonnak. Ez most egyértelműen nem az enthusiast FF kategória, keményen professzionális rétegigény, viszont azt nagyon pontosan kielégíti. Lesz itt még 4K mkIV szerintem. Egyszerűen nem engedheti meg tovább a Canon az eddigi stratégiát üzletileg.

Csak az a baj, hogy nekem sosem lesz gépem, fényképezés szempontból beleestem a tipikus "mindig váró" kategóriába :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#69) KTTech válasza dkekesi (#39) üzenetére


KTTech
veterán

Bocs, de örülnél, ha Roboter technikai tudásának 10%-val rendelkeznél szerintem ;) Így nem mindenki szembe megy vele, max. nem ért hozzá...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#70) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

3 éve várok erre a vázra. Amikor megláttam h 50 megapixel lesz, nagyon nagyon örültem, mert nagy nyomatokkal dolgozom.
A mark III-mat nem vettem meg, mert nagyon gyenge a dinamikája és életlenek a képek vele, köszönhetően az AA filternek.

Amikor lekonyult a szám, az az a pillanat volt, amikor bejelentették hogy a mark III dinamikája lesz benne. (11.5 blende). Ennél a jelenlegi (jobbhíjján lévő) mark II-mnek is jobb a dinamikája.

Tehát ha kijönnek a tesztek és rosszabb lesz az képe mint a NIkon D810-nek, akkor én átmegyek Nikonba.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#71) ROBOTER válasza BLOODSHOT (#70) üzenetére


ROBOTER
addikt

"és életlenek a képek vele, köszönhetően az AA filternek"

:F

A 11 éves 20D pixelsűrűségével van megáldva. Életlen? AA nélkül olyan Moire-t csinálna pl. textileken, hogy csak az olló szedné ki a képből.

(#72) tabu3x válasza ROBOTER (#71) üzenetére


tabu3x
tag

vicc nélkül, kaktuszon is láttam már Moire-t...
de ami még borzasztóbb, azok a recés hajszálak amiket az aa filter nélküli szenzorok produkálnak (bizonyos esetekben).
mikor majd minden gép aa filter nélkül jön ki a gyárkapun, na majd akkor elindítom a filter berakó vállalkozásomat:-)

(#73) BLOODSHOT válasza ROBOTER (#71) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nagyszerű.

Akkor a mark II-m miért élesebb?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#74) Ed Parker válasza BLOODSHOT (#73) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Volt mindkét vázam, hogy a mkIII életlen? :F
Mégis mihez képest? Milyen üveggel?

(#75) BLOODSHOT válasza Ed Parker (#74) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

minden üveggel.

volt nálam is hetkig mark III.

következő optikáimmal volt fos: 24-70 II, 70-200 II, 50 1.2, 24 1.4 II

Szerk.

Egyébként erről most tök feleslegesen vitatkozunk h a Mark III éles-e vagy sem. Mert nem az. Egy fos. Nézz meg kismillió videó van a youtubeon ahol lehet látni h 0 részlet van a képekben. Ha jól emlékszem volt egy csávó aki szétszedte a gépet, és kivette az AA szűrőt. Akkor hirtelen lett részlet.

Amiért felhoztam a mark III-mat a postban, az az volt, h imádkozom hogy ne annak a fos dinamikáját tegyék bele az 5Ds R-be.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#76) ROBOTER válasza BLOODSHOT (#75) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jujj, Youtube videó vs. 22 megapixeles állókép vs AA szűrő?

Te valami eszméletlenül eltévedtél "szakmailag".

(#77) Ed Parker válasza BLOODSHOT (#75) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Háát, ehhez én sem tudok mit hozzátenni.
Mihez viszonyítod az élességet, mi a referencia?
A 70-200II egy elég brutál optika, ha az nem éles, akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

(#78) BLOODSHOT válasza Ed Parker (#77) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

A mark II-höz.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#79) mzso válasza tabu3x (#72) üzenetére


mzso
veterán

Nem kell AA filter jó a supersampling is. :)

(#80) cOxeR válasza BLOODSHOT (#75) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én akkor az elmúlt időszakban csináltam 320 ezer expót és egy sem volt éles? Megyek is egy kalapácsért és bezúzom a mkIII-akat...

(#81) BLOODSHOT válasza cOxeR (#80) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

A mark III az elképesztően erős AA filterét úgy kompenzálja, hogy rátesz egy ilyen borzasztó gusztustalan highpass filtert már a RAW fileokra software-esen. Ezáltal úgy néznek ki a képek, mint ha zsírral lett volna bekenve az optika és utólag rommá lenne élesítve.

Az állandóan lila fehéregyensúlyról meg inkább nem is beszélek.

Ez először ott bukott ki, hogy az 50 1.2-m-nek olyan erős kounturjai voltak 1.2-n, mint eddig egy canon vázon sem.

Ha neked erre van igényed, hajrá. Én inkább kihagytam :))

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#82) BLOODSHOT válasza cOxeR (#80) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

[link]

Ajánlom figyelmedbe.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#83) tecsu válasza BLOODSHOT (#81) üzenetére


tecsu
addikt

Ilyen szinten már Nikon ajánlott. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#84) cOxeR válasza BLOODSHOT (#82) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ebből mit szűrjek le? :DD :DD
Kicsit nyisd ki a szemedet is, ne csak nézzél... vakon bele a nagyvilágba. ;)
Ref kép: 2012.03.22 16:08
Mod kép: 2012.03.31 14:28
Két ilyen képet akarsz összevetni, hol van a konstans mérés? :DDD
Nem kezdem el boncolgatni, hogy hol készült, és mikor megy le a nap... és milyen volt a városi légszennyezettség épp... de már a fénymennyiségből is látszik, hogy más szögből van fény... ráadásul egy ilyen fhd 72 dpi-s képen akarsz bármit is leszűrni? :C :))
Irány a bolt vegyél egy Nikont... és majd ott is nyöszöröghetsz... :)
Köszi én jól megvagyok a vázzaimmal... és nem siránkozom, hogy "életlen". :U
Szerintem ezt a témát zárhatjuk is, részemről parttalan vitát látok benned... :)
Tégy a belátásod szerint, ezzel nincs gond, csak mást ne akarj megtéríteni. ;)

(#85) BLOODSHOT válasza cOxeR (#84) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én megtéríteni? :D

Dehogy akarlak. Canon-os vagyok, ha eddig nem esett volna le. Speciel van 300 másik ilyen összehasonlítás is.

Csak épp ezt a bugyuta demagógiádból szerettelek volna kirángatni, de látom nem lehet. Tök mind1, mert komoly melókra alkalmatlan a mark III. Hobby jó. Kinek mire kell. :)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#86) cOxeR válasza BLOODSHOT (#85) üzenetére


cOxeR
Ármester

"komoly melókra alkalmatlan" :DD

(#87) tecsu válasza BLOODSHOT (#85) üzenetére


tecsu
addikt

Én a múltkor az új Hasselbladdal voltam így. Dobtam is a kukába! Hát hülyének néznek ezek minket?! Kinőttem már a mobilfotózást...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#88) fi:zi'k válasza cOxeR (#86) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tisztára mint vmi kompakt. :(

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#89) tttzshd


tttzshd
tag

Én eddig Canon párti voltam még a 40D idején ...de azóta a Nikon úgy elhúzott képminőség téren hogy következő kamera tuti Nikon lesz.Sokkal részletgazdagabbak és élesebb képeket csinál ma egy Nikon gép.

(#90) ROBOTER válasza tttzshd (#89) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Sokkal részletgazdagabbak és élesebb képeket csinál ma egy Nikon gép."

Erre ez a legjobb bizonyíték.

Ezzel a szakmaisággal javaslom inkább a gyöngyfűzést.

(#91) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Lassan visszajutunk oda, hogy a 41 MP-es Nokia jobb, mint az 5D3... :N Ne keverjük a szezont a fazonnal: mindegyiknek megvan a saját célcsoportja. Nekem az a fontos, hogy se a menyasszony, se a vőlegény ruhájának részletei ne vesszenek el a moaréban. Másnak meg az, hogy a csillagködökben egyenként meg tudja számolni a törmelék darabjait...

Amint a többiek is írták: a dolog technikai megközelítése nettó hülyeség: nem lehet leméretezett és agyontömörített YT videót hasonlítani egy teljesen más kaliberű felvételhez. :N

Ha lenne itt topicgazda, már törölte volna ezeket a hsz.-okat. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#92) tttzshd válasza ROBOTER (#90) üzenetére


tttzshd
tag

Ki beszélt a Canon 5ds-ről ? Nézd már meg egy Canon 7d mark 1-2-őt és egy Nikon 750 vagy 810-et árban hasonló de a Nikon sokkal jobb gép.

[ Szerkesztve ]

(#93) ROBOTER válasza tttzshd (#92) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ki beszélt a Canon 5ds-ről ?"

Canon 5Ds topicban vagy.

"Canon 7d mark 1-2-őt és egy Nikon 750 vagy 810-et árban hasonló "

APS-C 10 kép/sec, 65 keresztérzékelős AF mező, 580 E Ft

versus

FullFrame 6,5fps, 15 keresztérzékelős AF, 1 M Ft

Sok lesz neked az a gyöngyfűzés. A gilisztagyűjtés bőven kimeríti a szellemi adottságaidat.

[ Szerkesztve ]

(#94) Big-Lacos válasza ROBOTER (#93) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

:K

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#95) tttzshd válasza ROBOTER (#93) üzenetére


tttzshd
tag

:C köszi..megpróbálom

(#96) *Ropi* válasza ROBOTER (#93) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak finoman...! Mármint még így is, hogy igazad van! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#97) ROBOTER válasza *Ropi* (#96) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ok, bocs, elvesztettem a fonalat.

Mostanában a Samsung/Apple topicokban is felmerül a fizetett kommentelők vádja. Na most nálam is valami hasonló merült fel, ennyire eszetlen állításokat szerintem még nem olvastam itt. Nem hinném, hogy ezt valaki komolyan gondolja.

(#98) *Ropi* válasza ROBOTER (#97) üzenetére


*Ropi*
félisten

Te egy etalon hang vagy fotózásban, ne kapj "hangszálgyulladást" ilyenek miatt! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#99) Ed Parker válasza ROBOTER (#93) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tök igazad van, ettől független a d750 a flare hibáktól eltekintve egy nagyon ütős kis váz lett, mégha egy hoki műanyag házba is rakták.
Én is Nikonra váltottam 5Dmkiii-ról, mert kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot :D

(#100) tttzshd válasza *Ropi* (#98) üzenetére


tttzshd
tag

ha ő etalon akkor én megérdemeltem hogy leszóltam a 7d mark sorozatot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.