Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) copass


copass
veterán

lépcső, ajtó, lift. gondolom lesz benne vmi védelem is, mert úgy fogják lopkodni mint a huzat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2) ChoppR válasza copass (#1) üzenetére


ChoppR
tag

Tuti megkergetnek majd párat a bennszülöttek :D

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#3) atike


atike
nagyúr

Ami nekem nem megy a fejembe, hogy hogyan lehet alacsonyabb (ráadásnak nagyságrenddel alacsonyabb) a működési költség robotokkal, mint élő emberrel...? :F Csak egy 100 méteres 10 ajtóval felszerelt hermetikusan elzárt folyosón teszteltek vagy mi...? :F

(#4) Cathfaern válasza atike (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ne Magyarországból indulj ki*. Nézzünk inkább svájcot. Ott a minimálbér kb. 1 millió Ft, tehát ha egy futár csak ennyit keres, akkor havonta ennyibe biztos kerül a futárcégnek az alkalmazott (+adók). Egy ember csak napi 8 órát tud dolgozni. Ha ennél nagyobb tartományban szeretnének kiszállítani (pl. hogy délután 4 után is ki lehessen szállítani csomagot), akkor már rögtön legalább 2 futárra lesz szükség. Számolni kell azzal is, hogy a futárnak szabadságot kell adni (~20-25 munkanap, tehát 1 munkahónap kiesés), lehet beteg is. Arról nem is beszélve, hogy a szabadságokat csak részben lehet tervezni, betegségeket egyáltalán nem, illetve felmondás - új munkaerő keresésének is van költsége.
Ezzel szemben milyen költségei vannak egy robotnak? Meg kell venni (oké, ez embernél nincs), utána megkínálod néha a súrlódó részeket olajjal, és túl van tárgyalva... Ha esetleg lesérülne, akkor rögtön le lehet venni a polcról egy másikat és üzembe lehet helyezni.

*Megkockáztatom még Mo-n se egyértelmű a helyzet

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Több okból is gáz:

Egyrészt ugye eléggé védtelen eszköz egy élő, saját akarattal és végtagokkal rendelkező emberi futárhoz képest.

Másrészt ezek a drónos megoldások elveszik az élő emberek munkáját. Persze haladunk a korral meg minden, de egy nem túl szép jövő felé.

Harmadrészt a Skype alapítói kitalálhatnának valami életképesebb ötletet, mint pl. valamilyen p2p alapú chat kliens.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) atike válasza Cathfaern (#4) üzenetére


atike
nagyúr

Ha csak ennyi lenne a robot... :) De ha kinézel az utcákra... Az önjáró autók is már mennek tesztüzemben, de még azért nem bízná rá senki az életét... Az utcán, járdán való közlekedés is a forgalomban való részvétel - nem annyi, hogy van egy lánctalp, az elmegy mindenhogy, Kossuth u. 142, II/14 'oszt cső... Millió egy helyzet, probléma, egyedi megoldást igénylő szituáció van és lesz amivel meg kell birkózni. Szép és jó ez az irány, valahol valamikor ez lesz a jövő oké. De most nem hogy Magyarországon sem, de kb sehol nem tudom azt elképzelni, hogy ez élesben, nagyban is működik. Ha csak nem raknak minden utcasarokra egy depót, ahová központilag kiszállítják az emberek a csomagot, majd rábízzák az okos és olcsó robotra, hogy kézbesítse három házzal lejjebb... :U

(#7) Cathfaern válasza Apollyon (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Másrészt ezek a drónos megoldások elveszik az élő emberek munkáját. Persze haladunk a korral meg minden, de egy nem túl szép jövő felé."
Akkor az utcákon térjünk vissza az gázlámpás közvilágításra, mert az elektromos lámpák is elvették élő emberek munkáját :K

(#8) dabadab válasza Apollyon (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Egyrészt ugye eléggé védtelen eszköz egy élő, saját akarattal és végtagokkal rendelkező emberi futárhoz képest."

És? Komolyan, mindenki úgy ír itt, mintha Kalifornia utcáin folyamatosan felfegyverzett bűnbandák cirkálnának, amik aztán mindent ellopnak, ami ellopható. Ehhez képest tök megszokott kézbesítési módszer az, hogy a csomagokat simán lerakják az ajtó elé, aztán majd a tulajdonos beviszi, ha hazaér (sőt, szoktam én is így csomagot kapni itt Magyarországon is).

"Másrészt ezek a drónos megoldások elveszik az élő emberek munkáját."

Nem tudom, én tökre örülnék, ha a robotok elvennék az összes munkámat és nekem csak annyi dolgom lenne, hogy süttetem a hasam, a robotpincér meg hordja a koktélokat.

DRM is theft

(#9) szupermacs válasza Apollyon (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Egyrészt ugye eléggé védtelen eszköz egy élő, saját akarattal és végtagokkal rendelkező emberi futárhoz képest."

Ez szerintem is probléma.

,,Másrészt ezek a drónos megoldások elveszik az élő emberek munkáját. Persze haladunk a korral meg minden, de egy nem túl szép jövő felé."

Ez nem érdekel, legalább megbízhatóbb csomagküldők lesznek (remélem). És munkája így is lesz az embereknek, mert karban kell tartani őket és programozók is kellenek hozzá.

,,Harmadrészt a Skype alapítói kitalálhatnának valami életképesebb ötletet, mint pl. valamilyen p2p alapú chat kliens."

Minek? Ki használná azt, ha már van ingyenes kliensből rengeteg? Kell nekünk még egy újabb amit felrakhatunk a gépre és a telefonra és a táblagépre, hogy az is foglalja a helyet? Meg majd magyarázzam az összes ismerősömnek, hogy fizessenek már ők is elő rá, mert én is használom és nekem az jó? Akkor már ott az SMS és a telefonhívás. Az fizetős, ha neked csak ez számít.

Néha nem is értem, mit keresel ezen a fórumon, ha ennyire ellene vagy a fejlődésnek. Ne haragudj a személyeskedésért.

(#10) Béééla


Béééla
őstag

Az elektromos robotok nem csak olcsóbbak mint a klasszikus futárral történő megoldás, de a CO2 kibocsátásuk is nulla.

A röfiben meg károsanyag nélkül jelenik meg a delej... Pont, mint a környezetbarát távfűtés...

Viszont túl lassúnak tűnik. Ha már szállítás, én a város több pontján ledobható szekrényekben hiszek. Csak környezetbarátabb egyben kivinni egy csomót, mint egyenként házról-házra járni.

Bélabá

(#11) Apollyon válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

(#7) Cathfaern:
Ezt majd mondd a futároknak.

(#8) dabadab:
"Komolyan, mindenki úgy ír itt, mintha Kalifornia utcáin folyamatosan felfegyverzett bűnbandák cirkálnának, amik aztán mindent ellopnak, ami ellopható."

Nem csak Kaliforniában.

"Ehhez képest tök megszokott kézbesítési módszer az, hogy a csomagokat simán lerakják az ajtó elé, aztán majd a tulajdonos beviszi, ha hazaér (sőt, szoktam én is így csomagot kapni itt Magyarországon is)."

Ez már más tészta, odáig el is kell jutnia a csomagnak.
Ha híre megy hogy mi ez az izé, tuti lesznek szerveződések amik erre állnak rá. Nem véletlenül LÉGI drón volt az első ötlet. (Azokat is le lehetne szedni persze, csak egy fokkal azért nehezebb.)

(#9) szupermacs
"Ez nem érdekel, legalább megbízhatóbb csomagküldők lesznek (remélem). És munkája így is lesz az embereknek, mert karban kell tartani őket és programozók is kellenek hozzá."
Valahogy nem akarnék azon izzadni, hogy a kifizetett csomagom megérkezik-e vagy sem, csak mert a gépet valaki feltolatta a pickupjára, vagy a furgonjába.***

"Kell nekünk még egy újabb amit felrakhatunk a gépre és a telefonra és a táblagépre, hogy az is foglalja a helyet?"

Nem mégegy kell, hanem másik, és legalább olyan jó mint a skype volt. Mondj már légyszíves egy ingyenes, megbízható, p2p alapú klienst, ami minden platformon (x86 és mobil) elérhető, VOIP + text szolgáltatásokkal.

"Néha nem is értem, mit keresel ezen a fórumon, ha ennyire ellene vagy a fejlődésnek."

Nem vagyok ellene a fejlődésnek csak azért, mert nem akarom hogy mindenki által felrúgható robotkában akarják szállítani a kifizetett csomagom.

***szerk: Még azt akartam írni, hogy oké, lesz akinek majd karban kell tartania, de itt pont a spórolás a cél, hogy ne a futárokkal kelljen szállítani. Ergo ha karbantartásra költenék a pénzt futárok helyett, akkor nem lenne értelme beleinvesztálni az egészbe.
Hiszen pont az a lényeg, hogy megússzanak egy csomó pénzt, amit a futárok kapnának.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Cathfaern válasza Apollyon (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ezt majd mondd a futároknak."
Annál a pár futárnál jóval nagyobb balhé lesz akkor amikor az összes hivatásos teherfuvarost lecserélik önjáró autókra. És az lényegében elkerülhetetlen, olyan szintű költségmegtakarítást fog jelenteni.

"Ha híre megy hogy mi ez az izé, tuti lesznek szerveződések amik erre állnak rá."
"Valahogy nem akarnék azon izzadni, hogy a kifizetett csomagom megérkezik-e vagy sem, csak mert a gépet valaki feltolatta a pickupjára, vagy a furgonjába."

Nah izé. Különítsünk el két dolgot:
1. Valaki meg akar rongálni egy ilyet mert az fun
2. El akarja lopni a kütyüt / a benne lévő csomagot, anyagi haszon reményében

Az első esetnek pont annyi az esélye, mint egy futárnál, szóval ezt ugorjuk.
Második eset sokkal bonyolultabb, mint elsőre tűnik. Ugye ezekben a kütyükben garantáltan lesz GPS, esélyesen a gép belsejében, tehát csak úgy lekapni nem fogják tudni róla. Ha nem tudják lekapni, akkor a kütyü szépen követhető lesz, szóval nem fog elveszni a csomagod, max 1 nappal később érkezik meg, miután elkapták a tolvajokat. Ha helyben próbálja kiemelni a csomagot, az se egyszerűbb. Nyilvánvalóan megfelelően megerősített dobozban fog utazni a csomag, szóval kétlem hogy "hozzávágom a féltéglát és kiszedem ami benne van" módszer működne. Ugyancsak nyilvánvalóan a futárcég azonnal értesítést fog kapni, ha támadólag lépnének fel a kütyü ellen (vagy elvesztik a kütyü jelét), és rögtön lehet értesíteni a rendőrséget is.
Mindehhez vegyük hozzá, hogy egy ilyen kütyüben csak kevés és/vagy kis értékű csomag tud utazni.
Na most ehhez képest jelenlegi rendszerben mit kell tenni ha el akarod lopni a teljes furgon tartalmát? Ártalmatlanítani a futárt, csebrerakni elszedni a kocsikulcsot, átpakolni a furgon tartalmát a te furgonodba, és soha senki nem fog megtalálni.
Ha én bűnöző lennék, az utóbbi sokkal szimpatikusabban hangzana :)

Miért jó a p2p chat kliens? Ha a titkosítás a probléma, akkor ott a telegram

(#13) szupermacs válasza Apollyon (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak az utóbbi pár évben használtam skype-ot, de hamar megszabadultam tőle. Nem láttam értelmét FB Messenger mellett.

És így is izzadhatsz, hogy megérkezik a csomag vagy sem.

A felrúgható robotkát meg biztos megoldják, hogy felrúghatatlan legyen, ha egyszer tényleg forgalomba áll.

(#14) Austin F.


Austin F.
tag

Hát, ha ez egyszer begurul a nyóckerbe, akkor nem fog onnan kigurulni... :(

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#15) dabadab válasza Austin F. (#14) üzenetére


dabadab
titán

Az ilyen hozzászólásokról mindig az a srác jut eszembe, aki életében nem járt Budapesten, de attól rettegett, hogy ha leszáll a Keletiben a vonatról, akkor öt percen belül kirabolják, megerőszakolják és megölik (nem feltétlenül ebben a sorrendben), mert az a nyóckerület.

Valójában Budapest közbiztonsága meglehetősen jónak számít.

DRM is theft

(#16) szupermacs válasza dabadab (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy Szabolcsban mi lenne a sorsuk. :D

(#17) scarabaeus válasza szupermacs (#13) üzenetére


scarabaeus
őstag

"A felrúgható robotkát meg biztos megoldják, hogy felrúghatatlan legyen, ha egyszer tényleg forgalomba áll."

Folyékony fém :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#18) dabadab válasza Cathfaern (#12) üzenetére


dabadab
titán

"ezekben a kütyükben garantáltan lesz GPS"

Illetve a leírás alapján kamera is és folyamatos kapcsolatban állnak a központtal.

DRM is theft

(#19) #82729984


#82729984
törölt tag

Mindenesetre ez értelmesebb ötletnek tünik, mint a drónos szállítás. Nagyobb teherbírás, egyszerübb üzemeltetni és megbízhatóbb is (pl. lerobban ott marad ahol volt érte lehet menni, ezzel szemben egy drón lezuhan és összetöri magát is meg a csomagot is).

A biztonsági kérdés meg szerintem nem annyira problémás, mert önmagában a robotot ellopni felesleges hisz ugysem tudsz vele mit csinálni cserébe még a zsarukat is rád hivja, jó eséllyel még le is fotóz.
Ha meg a benne lévő cuccra pályázol akkor meg még sportszerü nehezítés ha mondjuk széfben vannak belül a cuccok.
És nem tudhatod hogy mi van benne, vagy van-e egyáltalán valami (vagy épp üresen gurul vissza), meg a széf feltörése is macera.

És akkor egyből ott tartunk hogy sokkal egyszerübb valaki kezéből kiütni az iphone-t és elszaladni vele mint ezzel a robottal vesződni.

(#20) bambano válasza dabadab (#15) üzenetére


bambano
titán

"Valójában Budapest közbiztonsága meglehetősen jónak számít.": minden relatív... jónak számít, mihez képest?

a cuccra mondjuk lenne ötletem: kívül erős műanyag doboz, aminek a vétlen rongálásokat kellene kibírnia, a szándékosat nem, belül vaskazetta, 50 kV-os sokkolóval összekötve. kamera, hangszóró, mikrofon, felszólítás emberi hangon, bugi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Grodd válasza bambano (#20) üzenetére


Grodd
tag

"Valójában Budapest közbiztonsága meglehetősen jónak számít.": minden relatív... jónak számít, mihez képest?"

Hát pl Ciudad Juarez-hez képest biztosan :)

(#22) bambano válasza Grodd (#21) üzenetére


bambano
titán

akár a családomat nézem, akár azokat a kollégáimat, akik még nálam is vidékibbek, mindenki szerteszéjjel hagyja a kocsiban a cuccait. a műszerész kolléga ignise tetőig van rakva alkatrésszel meg szerelési anyaggal, kulcs-csomók beszórva az ülésre, szélvédő végigpakolva telefon + navi töltővel és tartóval. mindig is így éltek.

én egyszer hagytam fent kezdő kiscserkész koromban az autón a gyári dísztárcsát meg az antennát pesti lakótelepen, reggelre hűlt a helye. 35k-ból meg is tudtam venni az utánpótlást... antennát, márkajelet debreceni lakótelepi parkolóban álló autóról is szedtek már le. haver notebookját pakolták már ki a csomagtartóból, mert amikor megállt hosszabb időre, berakta hátra.

engem mindig idiótának néznek, amikor már beszálláskor úgy intézem, hogy amit majd nem fogok elvinni magammal, azt berakom a csomagtartóba, hogy ne kelljen idegen szemek előtt kinyitni a hátulját. és természetesen az utastér teljesen üres, se parkoló órába való aprópénz, se egy üveg ásványvíz, semmi nincs benne, nyilván navi tartókar sem, mert ha azt otthagyod, keresni kezdik a navit is. antennát lecsavarom, felnit olyat vettem, amihez nem lehet dísztárcsát rakni.

szóval az, hogy melyik város mennyire biztonságos, relatív.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) lysgb válasza szupermacs (#16) üzenetére


lysgb
tag

Néznénk őket s hagynánk menni. ennyi :P

(#24) Austin F. válasza dabadab (#15) üzenetére


Austin F.
tag

"Az ilyen hozzászólásokról mindig az a srác jut eszembe, aki életében nem járt Budapesten"

Köszi a felvilágosítást Budapesttel kapcsolatban, tősgyökeres budapesti vagyok, a szüleim is itt születtek.
De biztosan szép város Sopron is, ahol te laksz.

Majd még kérdezek privátban, ha valamit nem tudok a fővárosról, hogy hogyan mennek itt a dolgok, jó? :K

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#25) Austin F. válasza bambano (#22) üzenetére


Austin F.
tag

"már beszálláskor úgy intézem, hogy amit majd nem fogok elvinni magammal, azt berakom a csomagtartóba, hogy ne kelljen idegen szemek előtt kinyitni a hátulját. és természetesen az utastér teljesen üres, se parkoló órába való aprópénz, se egy üveg ásványvíz, semmi nincs benne, nyilván navi tartókar sem, mert ha azt otthagyod, keresni kezdik a navit is."

Nagyon helyesen teszed szerintem.
Sőt, van, aki szerint a navi tapadókorong nyoma a szélvédőn is vonzza a tolvajokat; meg olyan irányzat is van, hogy a kesztyűtartót látványosan nyitva hagyod, hogy kívülről is lássák: üres.

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#26) Kékes525


Kékes525
félisten

És milyen távolságra? Az akkumulátoruk bírni fogja? Mivel kisméretűek el is lophatják őket. Ezek miatt szerintem megvalósíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Cathfaern válasza Kékes525 (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Mivel kisméretűek el is lophatják őket."
Szerintem minimum 150-200 kilós lesz egy ilyen cucc. Szóval ilyen alapon téged könnyebb ellopni :)

(#28) Kékes525 válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

"Szóval ilyen alapon téged könnyebb ellopni :)" Azért nem egészen. Én el is tudok futni, kiabálni, védekezni tudok, a drón azonban nem. 2 ember seperc alatt feldobja egy teher autóra és annyi. Persze szirénázhat ha ezzel próbálkoznak, de ki figyel arra? A házunk előtt nagyon sok autó van és van amelyik éjjelente órákon át szirénázik és a kutyát sem érdekli. Másrészt az ügyesebbek hatástalaníthatják a védekező mechanizmusait. A repülő szállítás e szempontból jobb, de ott az energiaforrás még inkább lényegesebb. Úgyhogy hagyományos csomagszállítás ezek figyelembevételével olcsóbb és biztonságosabb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Apollyon válasza Cathfaern (#12) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyelőre ez csak ötlet szinten van, szerintem ebből nem lesz egyhamar bármi is. Meg kétlem hogy emberek csomagjaiban fogunk botladozni a járdán vagy akárhol is fog ez menni.
Esetleg úgy találnám ezt valóban biztonságosnak és életképesnek, ha igazából egy tank lenne, egy jó nagy vas, egy vagy több bazinagy üteggel. Akkor már nem félnék hogy csak úgy ellopják ;]

Erre a telegramra ránéztem, a messengeres verzióját elrakom későbbre.
Amivel mostanában próbálkozom, az a tox csak ezt eléggé hekkelni kell.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) Kékes525 válasza Apollyon (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha olyan nagy lenne, akkor a közlekedést veszélyeztetné. A kis gyerekekre szerintem ilyenformán is veszélyesek lehetnek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Apollyon válasza Kékes525 (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A babakocsi sem veszélyezteti a közlekedést.
De már a google autó sem, szóval nem ez az aggasztó rész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) Kékes525 válasza Apollyon (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a babakocsit ember irányítja. A kisgyerekek pedig kiszámíthatatlanok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) Apollyon válasza Kékes525 (#32) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lol, erre írtam előbb a google autós példát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Valóban érdekes felvetés, de sok helyen a világon a társadalom még legalább annyira nincs felkészülve egy ilyen kezdeményezésre, mit mondjuk magára a demokráciára sem.

"Nah izé. Különítsünk el két dolgot:
1. Valaki meg akar rongálni egy ilyet mert az fun
2. El akarja lopni a kütyüt / a benne lévő csomagot, anyagi haszon reményében

Az első esetnek pont annyi az esélye, mint egy futárnál, szóval ezt ugorjuk."

Magamat pl. pont a gátlástalanabb emberek közé sorolom, de azért azt feltételezni, hogy (valaki, én, bárki) ne tűnődne el, kedves kommentelő, hogy milyen morális különbségek vannak aközött, ha a te fejedet taposom szét, vagy csak leszakítom az autód visszapillantóját. Mert hát mint írtad: "az fun". Azért gondolkodj már el, hogy vajon szerinted tényleg ennyire nincs különbség a két dolog között? Már ha csak a te szempontodat nézzük. Fáj a fejem, mert széttaposták. Fáj a fejem amiatt, hogy milyen drága lesz az új visszapillantó. Ugyanaz az eset?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#35) Kékes525 válasza Tiszteletes (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

"nincs felkészülve egy ilyen kezdeményezésre, mit mondjuk magára a demokráciára sem" Azért a demokrácia az egészen más dolog. Én az illiberális államra nem vagyok felkészülve. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Cathfaern válasza Tiszteletes (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hozzam fel azt a példát, amikor USA-ban egy pár éve az volt a menő fiatal (csoportok) körében, hogy tudnak-e akkorát vágni a szembejövő idegen fejébe, hogy egy ütéstől elájuljon? Nem állítom, hogy nincs morális különbség, de csak úgy poénból épeszű ember egy (vagyon) tárgyban sem fog kárt tenni. Ha meg nem épeszű, mert valamilyen befolyásoltság alatt áll, legyen az valami szer (alkohol, drog) vagy csoportnyomás (úgyse mered megtenni), akkor meg úgyse fog azon filózni, hogy mennyire morális amit tesz.
De ennyi erővel írhattam volna azt is, hogy a futár autójában / motorjában is ugyanúgy kárt lehet tenni, mint egy robotban, szóval emiatt nincs különbség a robotos és az emberi futáros szállítás között.

(#37) Tiszteletes válasza Cathfaern (#36) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Mivel viszont a felvetett vitában nem a futár (motorja, autója) vs. guruló kuka volt szembeállítva, hanem a futári mint élő, gondolkodó lény vs. élettelen program által vezérelt valami. Így egyáltalán nem mindegy, hogy írtad, vagy írhattad volna. :) Egyébként a visszavágás (érvelés) egész jó. És itt kanyarodhatunk vissza a bevezetőmondatomhoz. Jelenleg a társadalmunk még nem áll készen ezeknek az eszközöknek a használatára. A költség amit a futár bérén megspórol, azt elviszi a túlbiztosítás és az ellopott, megrongált eszközök állandó pótlása. Ennek az eszköznek egy-egy gyártelepen belüli kézbesítés esetén lenne csak értelme, ahol nem az utcán, hanem a dolgozók közt gurul a kuka.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#38) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

A Bástya utcai wifi jármű: működik. :C

https://www.youtube.com/watch?v=gS-a0Y9uVso&index=7&list=LLuyAt5V2AQGQo360KFa1mYA

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#39) kpal


kpal
veterán

Vajon ez győz vagy a drón .

(#40) Kékes525 válasza kpal (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem a drón. Az sokkal jobb szvsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) Darthforce92 válasza dabadab (#15) üzenetére


Darthforce92
tag

Hát azért elég sok videó van a 8 kerről pl tolvajkergetők és életében egyszer szerintem a többség járt arra, hogy ezt ő maga döntse el.

Egyébként nekem van ide vágó tapasztalatom Pécs meszesi város részéről. A 9. szülinapom után pár héttel 2-3 ismerősömmel elmentünk játszania helyi abc körül. Ott versenyezgettünk ,amikor a legelöl haladóbb kisautót egy az irányában merőlegesen futó kis srác felkapta. Azóta se lett meg. Volt hasonló tapasztalat suliból kirúgott labdával és ejtőernyős action-man figurával . :(

(#42) azbest válasza dabadab (#8) üzenetére


azbest
félisten

"mindenki úgy ír itt, mintha Kalifornia utcáin folyamatosan felfegyverzett bűnbandák cirkálnának"

ez meg a tévében és a mozikban, innen csak azt ismeri az átlagember :)

(#43) azbest válasza Darthforce92 (#41) üzenetére


azbest
félisten

Szegeden a belváros közepén is vannak vicces dolgok. Az egyetem rektori épülete mellett a sétálóutca túloldalán egy óvoda udvara van. Onnan dobálták ki a labdákat egyik este. A biztonsági őr látta meg a kamerák képén és szólt rájuk, hogy azonnal dobálja vissza különben rendőrt hív.

Vagy a pár méterenként jelen lévő koldusok. Ha valamelyik konfliktusba keveredik, akkor megjelenik egy "testőr". Pl régebbi eset, hogy egy leánykának a kezébe nyomott valami kéregetős papírt, az vissza akarta adni, de az nem engedte. A csaj letette erre mellé a járdára, s azonnal ott termett egy nagydarab kopasz, aki ordibált vele, hogy mit képzel, miért teszi tönkre a papírt. Szerencsére jött a villamos, így az ijedtségen kívül nem lett nagyon baj. Simán délben, központi helyen.

De a napokban is volt egy érdekes helyzet, egy kéregetőnek adott aprót egy kolléga, de sokáig kotorászott a tárcájában és beszélgetett közben. Máris ott állt mellettünk egy gyanús alak, azt figyelve, hogy mi történik.

Aki itt él, jár-kel, az már látásból tudja kik az állandó arcok. Persze időszakosan cserélődnek is vagy éppen új mesét találnak ki, vagy máshogy öltöznek. Ritkán azt is el lehet csípni, amikor a bevételért megy a pénzszállító. Érinthetetlenek. Még a "család" neve is közismert.

Kertvárosi részen meg a turistabuszok feltörése a divat. Inkább megkérnek diákokat, hogy éjjel ott partizzanak, őrizzék. Vagy a sofőr kinn alszik.

[ Szerkesztve ]

(#44) Flynn válasza azbest (#43) üzenetére


Flynn
csendes tag

Nem állítom,h nem történtek meg a fenti esetek, de elég rossz képet fest ez Szegedről, holott Magyarország legbiztonságosabb nagyvárosa, ez az a hely ahol tényleg para nélkül hazamehet az éjszaka közepén bárki.

sör

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.