Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Csak azért írok most ide, mert nagyon szimpatikus lett drizzt1666 az alapján, amit leírt.

Azért azt remélem mindenki tudja, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nagyon keveset tud itt bárki ahhoz, hogy így ítéletet mondjon több ember élete felett.

Egy ilyen helyzetbe kerülni nagy hibák sorozatának az eredménye. Ezt Te is tudod. Kerülnek családok ilyen helyzetbe azért is, mert esetleg egy meggondolatlanul, bizalomból bevállalt családi kezesség szakadt a nyakukba, meg azért is, mert a szülőknek fontosabb az ital, és az elszórható földi javak, mint a holnap. Nagyon nem mindegy.

Ezt nekem nem tisztem eldönteni, nem is vagyok kíváncsi rá, Te viszont remélem nagyon is tisztában vagy vele. Mindez csak egy dolog miatt fontos:

Ha csak nem súlyos hanyag, nemtörődöm, szenvedélybetegségektől súlytott évek vezettek ide, nem hagyhatod cserben a családodat. Ők test a testedből, vér a véredből, és soha, de soha nem számíthatsz olyan kötelékre, mint velük van. Édesanyád nevelt fel, vakart ki a sz*rból, etetett, öltöztetett, rohant veled orvoshoz ha kellett. Nem hagyhatod el. Ők meghozhatják azt az áldozatot, hogy téged elküldenek, de te nem dönthetsz így.

Ha csak nem súlyos hanyag, nemtörődöm, szenvedélybetegségektől súlytott évek vezettek ide... mondom még egyszer.

Persze ettől még elköltözhetsz, és kezdhetsz önálló életet. Jobb lenne szerintem is, de a családodról akkor is gondoskodnod kell, annyira, amennyire az erődből kitelik. Ha viszik a lakást, akkor beszállni az albérleti díjukba, havi apanázst adni amíg lehet és tudsz. Mindezt "messziről" is meg tudod tenni, és nem őrülsz bele. Meg kell tanítanod őket arra, hogy hogyan álljanak talpra, és hogyan osszák be amijük van, ha úgy tetszik helyezd őket a gyámságod alá, ez mind OK, de úgy elhagyni őket, hogy boldoguljanak ahogy tudnak, téged felejtsenek el - hát az nagyon rossz karma...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.