Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bencze válasza bazsi83vp (#97) üzenetére


bencze
senior tag

Értem ha trollkodó kedvedben vagy de azért csak látod, hogy nem fél napot hanem fél - egy évet írtam ugye? Érdekes egy egész iparágnak meglepetés, hogy hirtelen kétszer annyi telefont vesznek az emberek világszinten, vagy tudomisén mivel magyarázzák.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#102) MaCS_70 válasza DithenS (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Észre kellene már venni hogy a világ nem úgy működik, mint ahogyan az hiszed.
Van, hogy egyszerűbben, van, hogy összetettebben.

A kartellezés valóban egy LEHETSÉGES magatartás, de nem kizárólag ez vezethet akár hosszú távú ár-együttmozgásokhoz, különösen nem egy kevés szereplős, magas piacra jutási küszöbbel működő piacon.

Lehet, hogy a gyártók egymást figyelik, de az is, hogy éppen csak azonos pályán mozognak.

De arra is volt már példa, hogy teljesen különböző környezetben működő piaci résztvevők teljesen különböző utakon jutottak el gyakorlatilag azonos feltételekhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#103) bazsi83vp válasza bencze (#101) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az a lényeg, amit az írásom közepén a profitról írtam.

Egyébként ha nem tudja eladni annyiért amennyiért, úgyis esik majd az ára. Ha elkel egy minimális többlet raktárköltséggel, de nagyobb nyereséggel, akkor nem drága, csak kissé "luxuscikk" lett.

Most úgy vannak vele:akinek kell, úgyis megveszi. Aki meg tudja venni a 10e forintos játékot, vagy Steam leárazásnál megrakja a puttonyát (hidd el, 'vén fejjel' én is kockulok néha), azt sem fogja a földhöz verni. Egyébként most drágább, de ha 10 év távlatában nézed, azért masszívan csökkent az ár/bit hányados.
De nézd a jó oldalát, a koreainak ebből van a fizuemelés, megdolgozik érte. :)

Egyébként javaslom figyelmesen olvasd el MaCsek_70 kolléga írásait, jól látja a dolgokat, én pedig ma kissé tényleg troll (jó)kedvemben vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104) tailor74


tailor74
őstag

Elég drága volt eddig is. Tavaly sajnáltam a 16 gigára a pénzt, megelégedtem 8 gigával. Hiba volt. :((

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#105) kovy79 válasza MaCS_70 (#20) üzenetére


kovy79
őstag

Kb szó szerint azt akartam írni, amit te. :)
Ilyen a kapitalista világ, a piacgazdaság.
A melósok milliói vannak felháborodva, ha nem nő a fizetésük, amit a munkáltató vagy volumen növeléssel fedez, vagy az árak emelésével (esetleg megszorításokkal, ami elbocsátásokkal jár)...
Az itt kommentelők 99%-a igencsak fel lenne háborodva, ha a fizetése a ram árak szempontjából aranykornak számító (szerintük!) időszaknak megfelelő lenne...
Nem kell csak a magyar béreket nézni, mindenhol elégedetlenség van, lásd a közelmúlt nagy port kavart német Lufthansa, vasutas, postai bérkövetelési sztrájkjait! Vagy ugye a fejlett országok követelték az olcsó munkaerőt biztosító országoktól, hogy azok növeljék a munkakörülmények színvonalát és a béreket (a német szomszédom is úton-útfélen hangoztatta, hogy "jajj szegény kínai munkások" (ez egyébként így van), aztán fel van háborodva, hogy mennyibe kerül egy új IT termék /vagy pl. egy új autó/...)!
Nevetséges, hogy az emberek mindig fel vannak háborodva. Akkor is, ha nem nő a fizetésük, akkor is, ha nem csökken a termékek ára. Ezt a mai helyzetet egy szint után nem lehet fenntartani!
Tudom, van fejlődés, gyártásoptimalizálás és szerintem sem jó ez a mostani globális helyzet, de az éremnek két oldala van!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#106) Televan74 válasza kovy79 (#105) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez is igaz.De sajnos a nagyok a biztos profit jegyében és azért hogy a Kínát távol tartsák,be betonozzák a magas árakat, és inkább a mobil és szerver piacot nézik.

,,A nagyok már nem a piacvezető szerepért harcolnak, hanem a nyereségesség fenntartásáért

Furcsa adalék, hogy ezzel egy időben a három legnagyobb memóriagyártó, azaz a Samsung, a Micron és az SK-Hynix sem arra koncentrál már, hogy egymás alá ígérve komoly konkurenciát jelentsenek egymásnak, így nem növelik gyártókapacitásukat, hogy árakat mérsékelhessenek és így emelhessék piaci részesedéseiket – inkább az „egymás melletti létezés” a cél. A tőkeberuházások esetében így a szinten tartás, illetve a csökkentés lesz a cél, hogy a nyereségesség aktuális szintje tartható maradjon. A nyereségesség biztosításával a vállalatok eredményesen távol tarthatják a kínai félvezető-gyártókat a DRAM piactól, hiszen gyengélkedő külföldi gyártó híján aligha üthetnének nyélbe komolyabb felvásárlást, így konkurenciaként sem tudnak megjelenni a piacon." -forrás

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#107) R3wind


R3wind
csendes tag

Oookééé, azaz nem, marhára nem oké. Tavaly 8GB ddr4-es kit volt egy tízes, most meg kétszer annyiba kerül az utolsó általam ismert ár szerint. Zuhanjon csak le egyszer az ára ezeknek, behúzok 32GB-ot, meg még egy keveset a másik masinához aztán jó pár évre letudva. :D

(#108) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A napokban jatszottam el a gondolattal hogy megnezem olcsoert milyen bika kozepkategorias PC-t tudnek osszerakni.

Nem nagy igenyekkel, sot, egy "Pentium" markajelu butitott csoda is eleg lenne, ha magasan porog az orajel, csumpi alaplapban.

Megdobbentem az arakon.

Napi hasznalatban egy 15"-es retinas MacBook van (2880x1800 IPS), 256 GB SSD, 4 magos i7 (8 szal, 2.2-3.4 GHz turbo), 16 GB RAM, azt hittem ilyet mar fillerekert lehet hozni.

Ezt 2 eve vettem 475K-ert, bontatlan null kilometeresen.

Egy desktop PC-vel kapnek nagy (4K) monitort, eros videot, tanyeros diszkeket az SSD-n felul, es fel milla korul jarnek, ha nem akarnek funkciokban a MacBook CPU-ja ala loni (magok/threadek/orajel/etc).

Utoljara 2005(!)-ben akartam osszerakni kozepkategorias jo ar/ertek aranyu gepet, akkor azt mondtam varok meg.

Hat, varok meg.

[ Szerkesztve ]

(#109) D.Va


D.Va
senior tag

Azt értem hogy nincs elég gyártókapacitás, de december óta kb duplájára nő egy termék ára? Lassan 100%-os áremelés van... 10 ezer helyett most 20 egy 8 gigás ram.. Oszt hogymééé? Pénzéhes csűrhe, nagy bullshit az egész. :W
Ha ennyire nincs kapacitás új gyárat kell húzni vagy legalább bővíteni a mostani üzemeket...

(#110) Apollo_21


Apollo_21
addikt

A válasz a drágaulásra bármi lehet..ki mit gondol róla...
Azé' me menjünk a mobil eszközök irányába, nameg a konzolokra inkább...
Vagy a...ha a HDD piacot vesszük alapul, jött az árvíz..én pont elötte 2hónappal vettem 4db 1terrás vinyót 12be..azóta 20alatt alig lehetett találni...mért? mert ígyis megvesszük...úgyanez Ram-ban, kell? veszed, pont!

Ez az elfogyott meg nincs rá kapacítás meg még mindíg válság van bullshit amit nyomnak, csak kifogás.
A pénzéhes világ azt "sza****" a világra 2010-es évek végére hogy azonkívül hogy levegőt vehetsz és dolgozhatsz, nem jut másra, mert minden luxus cikk ami a kikapcsolódásról szól.

Én ezeket a cikkeket rendre kiszoktam hagyni, csak néha lesek bele, mert tudom a végét.. fogadd el, ennyibe fog kerülni, a mértéke x%. Szomorú sztem:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#111) bteebi válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


bteebi
veterán

"Ezt kartellezésnek hívják, és általában minden orszáb BTK-jában benne van. Remélem jól megkúrják őket."

Az a baj ezzel, hogy a büntetés, ami tulajdonképp kártérítés - tudtommal - nem nagyon szokott eljutni a felhasználókhoz, hanem az állam köszöni szépen, és zsebre teszi (itthon legalábbis tutira így lenne), úgyhogy valamelyest vitatható ennek az értelme. Az utóbbi mondatodban leírtakat meg még lehet, hogy élveznék is :DDD.

#91: "Mit? Ha úgy döntöttek külön nem termelnek többet és nem nyomják le az árakat?"

Ez ugyan fizikailag lehetséges, csak nagyon nem valószínű. Így mindannyiuknak jobb, és ez nem véletlenül alakult így. Simán dönthetett volna úgy bármelyik gyártó, hogy márpedig ő fokozza a termelését, mert bár úgy valamelyest csökken az ár, viszont (ha jól számolta ki) összességében nő a haszon, és hát csak az számít. Ezt meg a többi gyártó többé-kevésbé kénytelen lett volna követni. Ezt hívják versenynek. De nem, végül véletlenül nem így alakult :U.

Mint egy nyolcvanvalahanyas rádiókabaréban. A Los Angeles-i olimpia kapcsán az oroszok azt mondták nekünk, hogy "Úgy döntöttünk, hogy úgy fogtok dönteni, hogy nem mentek el az olimpiára.".

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#112) Dr. Akula válasza bteebi (#111) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, de az elkövetőre akkor is nevelő hatással van, mert ő minden megoldással csak veszít.

(#113) bteebi válasza Dr. Akula (#112) üzenetére


bteebi
veterán

Attól függ. Ha mondjuk kartellezéssel szerez kétmilliárd dollár extra hasznot, de "csak" másfél milliárdra büntetik meg, akkor még mindig megérte. Ha 2,5-3 milliárdra büntetik meg, akkor nyilván végiggondolják legközelebb. Ezért csinálnám én mindig azt, hogy a bizonyított okozott kárnál mindig, mindenképp nagyobb összeget hajtatnék be (legalábbis sok százmilliós-milliárdos károk esetében), mert akkor legközelebb már tényleg meggondolnák, hogy van-e értelme. A pénzbüntetésen felül meg a letöltendő börtönbüntetés is kötelező lenne. A kettőnek együtt már lenne visszatartó ereje. Ha például az említett három cég teljes igazgatótanácsa kapna 1-1,5 év letöltendő börit, és meg lenne ígérve, hogy a büntetés minden visszaesésnél súlyosbodna, akkor nem mernének ugrálni. Addig viszont, amíg csak arról van szó, hogy a büntetés talán eléri az extra profit összegét, és semmi más retorzió nincs, addig hülyék lennének nem kartellezni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#114) Dr. Akula válasza bteebi (#113) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A bűntetésnek mindig nagyobbnak kell lennie a bűnnél, akkor nem éri meg.

(#115) bteebi válasza kovy79 (#105) üzenetére


bteebi
veterán

"Vagy ugye a fejlett országok követelték az olcsó munkaerőt biztosító országoktól, hogy azok növeljék a munkakörülmények színvonalát és a béreket (a német szomszédom is úton-útfélen hangoztatta, hogy "jajj szegény kínai munkások" (ez egyébként így van), aztán fel van háborodva, hogy mennyibe kerül egy új IT termék /vagy pl. egy új autó/...)!"

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy például az Apple/Samsung/LG bődületesen nagy profitot tesz zsebre, míg az általuk foglalkoztatott százezrek (többnyire, bár nem kizárólag kínaiak) meg szarért-húgyért dolgoznak heti 60-70 órát (vagy még töbet) borzalmas munkakörülmények között, és az előállított termékek pofátlanul drágák. (Telefon 250-300k-ért? Egy jó laptop ára. :Y) Ez így finoman fogalmazva nem teljesen korrekt. A borzalmas munkafeltételeket (munkaidő+bér) az sem indokolhatná, ha az anyacég a csőd szélén lenne, ami ráadásul egyáltalán nem így van.

Lehet jönni azzal a szar szöveggel, hogy a profit így, meg a profit úgy, semmi más nem számít. Nem tudom, hogy most épp mennyi kp-je van az Apple-nek, de biztos, hogy volt idő, amikor 100 milliárd dollárnál is több volt. Nyilván nem lehet, és nem is kell nyugati bért adni egy ázsiai gyári munkásnak, de az a minimum lenne, hogy normális munkakörülményeket biztosítsanak - mondjuk heti 40-45 óra munka, vállalható szállás, és az éhhalálnál többre is elegendő bér. Ha emiatt 500k helyett 520k lenne a MacBook, leszarnám. Az meg még kevésbé érdekelne, ha emiatt nem tudnák az évről-évre kb. exponenciálisan növekvő profitot fenntartani.

Ha te cégvezető lennél, alkalmaznál embereket Magyarországon heti 60 órában, veszélyes munkakörben havi 20-30 ezerért (ha biztosan tudnád, hogy nem fognak emiatt megbüntetni), csak azért, hogy a havi x milliós hasznod (ahol x>5) mondjuk x+0,4 millió legyen? Végül is a profit az isten :U. Nyilván nem lehet egy cég veszteséges azért, hogy a szalagmunkás is nettó 250-et keressen, és egy nagyon jól menő cégnél se keressen a takarító/portás félmillát, ugyanakkor senkit sem szabadna kizsigerelni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#116) tomcat78 válasza bazsi83vp (#48) üzenetére


tomcat78
őstag

Én folyamatosan emelem az áraimat :D Mégsincs hiszti belőle :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#117) Dare2Live válasza bteebi (#115) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Apple nem a legjobb plda mert nem gyárt kb semmit. Gyártat.
plnek sokkal jobb a foxcon, samsung, lg...

De még ez is necces. A munkakörülmények meghatározása és cégekkel való betartatása elsődlegesen is állami és nem céges feladat kell legyen! Ha cégnek adsz ki ilyen feladatot az imo kb a kecske káposzta esete lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#118) Eclips21 válasza Televan74 (#60) üzenetére


Eclips21
őstag

Abban a VR sisakban te is megvalulsz xD

(#119) kovy79 válasza bteebi (#115) üzenetére


kovy79
őstag

Amit leírtál nem vitatom, de ez a téma kicsit "hosszabb" ennél.
És igen, én nem alkalmaznék éhbérért munkásokat, még akkor sem, ha tudnám, semmi retorzió nem lenne. De ez én vagyok...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#120) dealerman


dealerman
senior tag

jól van az már 50 ből ki se jön egy "normálisabb" lap+8gb kombó :U ami lassan irodába is kevés lesz,nem hogy........... teljesen megölik a PC piacot :W

underground techno will never die

(#121) Tin


Tin
veterán

figyeljétek meg, amikor a kereslet csökkenni kezd majd, és idővel átfordul komolyabb túlkínálatba, akkor meg megy a sírás, hogy de rossz nekik.

(#122) bencze válasza Tin (#121) üzenetére


bencze
senior tag

Már megy lásd a mások topic, hogy nem mennek az alaplapok. Mindent annyiért adnak el amennyiért hajlandó megvenni a nép...
én most tuti nem veszek és mindenkinek azt mondom várjon. év második felében pedig esedékes az upgrade de csak ha valamennyire normalizálódnak az árak...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#123) Tin válasza bencze (#122) üzenetére


Tin
veterán

2012 októberben raktam össze az előző gépemet:
CORSAIR 16348MB Vengeance DDR3 1600Mhz CL10 KIT 19.990 Ft

2016 decemberben a mostanit:
Corsair DDR4 16GB/3000 C15 KIT Vengeance LPX Black (CMK16GX4M2B3000C15) 35.991 Ft

mivel akkor nem a legolcsóbb helyen vettem, hanem ott, ahol volt raktáron, ugyanannak a boltnak a mostani árát írom be: 44.889 Ft

most lehet jönni azzal, hogy ez tuning ram, de valójában nincs jelentősége, mert a 2133-as is kétszer annyiba kerül most, mint 4.5 évvel ezelőtt.

tudom, dollár, áfa, B-fa, keresletcsökkenés/növekedés, szegény kizsákmányolt alkalmazottak, így tovább.

amúgy a 3000-es RAM tavaly nyáron 24.000 Ft volt.

annyiért adják, amennyiért akarják.

[ Szerkesztve ]

(#124) Piftuka válasza Tin (#121) üzenetére


Piftuka
veterán

Így működik ez a piac. :K Óhatatlanul csökkenni fognak az árak, ahogyan a kereslet is csökken. A folyamatot egyelőre lassíthatja, hogy - a cikk alapján is - viszonylag kevés modult gyártanak.

Ilyenkor volna jó még néhány szereplő piacra lépése, akik aztán elárasztanák a termékeikkel a piacot! ;)

Egyébként pedig jegyezzük meg, hogy a memória modul nem olyan termék, amit akár évekig ne tudna nélkülözni a felhasználók zöme.

"Aquila non captat muscas."

(#125) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nagyon durva árak vannak, most szembesültem vele. Mindig van valami, a HDD gyárakban sem akar apadni a víz úgy látszik: pár éve eláztak és valahogy úgy maradtak... Ezek a kifogások nevetségesek, hogy a mobil piac elviszi... Az a baj muszáj megvenni így is, RAM nélkül nincs gép.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#126) csako


csako
veterán

Szerencsére a 2012 novemberében vásárolt 12 GB-tal elvagyok :)
KINGSTON 12288MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 TRIKIT KHX1600C9D3K3/12GX
16.878 Ft (13.290 Ft)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#127) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Asszem a RAM bővítést minnél hamarabb meg kell lépnem. :/

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#128) Formaster


Formaster
addikt

Ez hihetetlen. Nálunk nyugaton mar megjelentek az emelt árak. 2x8 giga ddr4 annyiba fáj, mint egy új core i5. Hol van ehhez a ram előállítási költsége? Bezzeg a ddr3 nem drágul, így nehéz lesz platformot váltani :(

(#129) MrPetya19 válasza Formaster (#128) üzenetére


MrPetya19
addikt

Azért az is nagyon drága még. (DDR3)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#130) Formaster válasza MrPetya19 (#129) üzenetére


Formaster
addikt

Ja drága, de nemrég még kb egy árban voltak.

[ Szerkesztve ]

(#131) ceia


ceia
őstag

Nemrég készítettem ezt a képernyőfotót. e-digital Őrület! Ne maradj le! :D
Más üzletekben máig "csak" 40-42e ft..

        it's more fun to compute

(#132) #41133696 válasza headhunter (#78) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#133) Formaster válasza #41133696 (#132) üzenetére


Formaster
addikt

Szeptemberre jósolják a következő emelést. Lassa annyi lesz mint egy csúcs vga ;]

[ Szerkesztve ]

(#134) #41133696 válasza Formaster (#133) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de írták talán ebben a topicban, hogy az oka nem is feltétlen a kartellezés hanem egyszerűen a táblagépek, okostelefonok elviszik a kínálatot.

(#135) bencze válasza Formaster (#133) üzenetére


bencze
senior tag

ez tényleg cumi, ha igaz akkor egy gonddal kevesebb, nem kell azon gondolkozzam hogyan upgradelek r5-re az év második felében... kevesebb pc több idő kint, majd jövőre? :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#136) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért tőlünk nyugatabbra elő felhasználókat lehet kevésbé zavarja hogy 160€ helyett 200€(ez csak egy példa) kell kicsengetni a kasszánál.Nálunk az ilyen emelésekre sokkal érzékenyebbek az emberek.

Mondjuk az AM4 -re váltóknak baromira rosszul jött ki most a lépés.Mert ha többet szeretnének kihozni a Ryzenből akkor bizony kell a 3000/3200Mhz -s ram.Persze el lehet lenni olcsóbb 2133/2400Mhz -s modulokkal is.
Tavaly nyáron még mikor tervezgettem az AM4 -re váltást,meg szerettem volna duplázni a mennyiséget,16GB---32GB -ra.De most csak egy 3200Mhz -s 16GB -os csomag fér bele a keretbe.Ez van,ezt kell szeretni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#137) Lord Dion válasza Benőke (#5) üzenetére


Lord Dion
csendes tag

Szintén. Most vettem volna még egy ilyen párost, erre 50k. :|

(#138) Formaster válasza #41133696 (#134) üzenetére


Formaster
addikt

Én nem mondtam h kartelleznek, bár lehetne kissé gyanús, hogy egyik gyártó sem húz fel új gyártósort. Kb 200%-nál járunk és még csak nem is tervezik. Szerintem óriási a baj.

Televan persze nyugaton megveszik, mert letolják, de akkor is fájó pont h 2x8 giga ddr4 3000mhz annyi, mint egy core 5. :((

(#139) #41133696 válasza Formaster (#138) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem összetett dolog ez, mert elvileg a táblagép piac sem nő már olyan dinamikusan. Viszont az SSD-k egyre jobban elterjednek és ez is befolyásolhatja. A gyártóknak meg kell tudni ítélniük, miből adódik a jelenség, milyen természetű az, mert ha 1-2 éves problémáról van szó, nem feltétlenül éri meg új gyárakat felhúzni, ugyanis ha az lecseng, akkor ott állnak kihasználatlanul. Aztán olyan jó buli az az ő szempontjukból, hogy dupla annyiért adhatják el a RAM-ot (mondjuk ahogyan rávilágítottak, ez a duplázódás inkább idehaza igaz), hogy csökkenthethették a termelést is. Az olaj piacon az ilyen megszokott például :) Minket magyarokat a nyugatiakhoz képest még egy ollóval is tettek, mert egyrészt alacsonyak a bérek, másrészt az €/$/Ft árfolyam alakulása is alaposan betesz, és nemcsak a memóriánál.

(#140) Formaster válasza #41133696 (#139) üzenetére


Formaster
addikt

Hogyne, csak otthon?! Nálunk már 270 frank 2x8 giga 3000mhz ez otthon most még csak 45k. Ha megérkeznek haza az új készletek lesz 70k is. Persze a táblagép bizonytalan... viszont itt a növekvő vr, az autókba is egyre komolyabb boardokat ültetnek és az ssd piac folyamatosan ugrik + ott az m2 is meg a növekvő vga dram igény is. Egyértelmű h minden gyártónál elférne mégegy gyártósor, de nekik ez így tök jó. A bevétel nő, befektetés 0...

[ Szerkesztve ]

(#141) #41133696 válasza Formaster (#140) üzenetére


#41133696
törölt tag

... És nem is lehet őket megfogni (szankcionálni), hogy fektessenek be, építsenek új gyártósorokat. Viszont ez lehetőséget is jelent, új olyan konkurensek megjelenésére akik képesek meglovagolni a helyzetet, és új gyárakat is építenek miközben bevezetik a piacra az új márkát.

Például megjelent pár éve az AMD is az SSD és a RAM piacon. Most nem néztem utána, hogy esetleg nem e átcimkézéséről van szó. A Corsair Ramjaim esetében SAMSUNG Chipek vannak.

(#142) Formaster válasza #41133696 (#141) üzenetére


Formaster
addikt

Többnyire csak átcimkézésről van szó. Sajnos elég egyeduralkodó ez a 3 ram gyártó. Ez van, nem lehet őket megfogni, erre csak a számok képesek. Ha emiatt fog szűkülni a profit majd lehet befektetnek, de amig lehet hova árat emelni, addig a profit nem csökken.

(#143) Dare2Live válasza Formaster (#142) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Sajnos elég egyeduralkodó ez a 3 ram gyártó."

Mondjuk ennek a fő oka, hogy ~10évig nem volt egy nagy üzlet a memoria gyártás. Samsung, Hynix "dömping" miatt a legtöbb gyártó vagy csődbe ment vagy felvásárolták.

"Régen" USben ilyenkor ment a darabolás, a pici verseny élénkítésére. Csak hát Samsung, Hynix nem US cég, ROK meg hülye lenne darabolni, nem érdekli őket a verseny csak a profit. Vége a szép időknek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#144) Televan74 válasza Dare2Live (#143) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd a kínaiak 2020-ra felfuttatják a gyártás.Addig meg mi cumizunk.Nem tudom mit fognak szólni az alaplapgyártók és a processzorgyártók.Szűkül a kör,ők is kevesebb terméket fognak értékesíteni. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#145) Dare2Live válasza Televan74 (#144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mit tehetnek? Nagyon keveset...

A cumi másik oka meg, hogy nem 150Ft egy $, hanem 300Ft.... Nah nem mindegy, hogy egy proci... 100.000Ft vagy 50.000Ft.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#146) Raymond válasza Televan74 (#136) üzenetére


Raymond
félisten

"Azért tőlünk nyugatabbra elő felhasználókat lehet kevésbé zavarja hogy 160€ helyett 200€(ez csak egy példa) kell kicsengetni a kasszánál."

Azert az sehol se mindegy hogy valami ketszer annyiba kerul mit par honapja. A cikk ugyan 20%-rol szol, de az igazsag az hogy mara az arak a duplaja a tavalyi melypontnak. Es mondjuk akkor mar nem 160->200 a helyzet hanem mondjuk 113->203 annal amit en vettem. Foleg olcsobb konfigoknal ez nem mindegy ahol pl. a proci (G4560) megvan €60-bol es lap is van €60-70-ert de RAM meg annyiert csak 8GB ahol vagy egy DIMM-et veszel es vesztes a teljesitmenybol vagy kettot (2x4GB), de akkor meg nem mindegy hogy milyen a lap es nem art 4 DIMM slot hogy boviteni is lehessen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#147) Televan74 válasza Raymond (#146) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor képzeld el engem hogy zavar,hogy nem elég egy hónapnyi(kb. 35.000Ft) alkatrészre szánt összeg,hanem lassan két havi kellene. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#148) Raymond válasza Televan74 (#147) üzenetére


Raymond
félisten

Ez a hasznalt cuccoknal is nagyon beut, mert lehet jo gepeket venni - 3-ik gen i5 vagy i3 Dell/HP/Lenovo cegi gepek ahol aranylag modern a platform es eleg lenne bele valami hasznalhato videokartya (taptol fuggoen) de itt sokszot az van hogy minimum RAM-al jonnek (2GB vagy 4GB). Szoval veszel egy komplett tuti gepet 160-240EUR kozott (i3 vagy i5), es kell hozza eleve meg 35-60EUR-t hozzatenned hogy legyen benne 8GB RAM minimum. Az mar eleg tetemes % plusz az eredeti arhoz kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#149) #41133696 válasza Formaster (#140) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ejj ha a 2008-as 150 Ft-os $ vagy 240 Ft-os € lenne, milyen olcsóság lett volna tavaly a RAM. Persze a mostanihoz képest így is, és az is tény, hogy a mostani helyzet miatt akkor is fanyalgás lenne hiszen a drágulás akkor is tény lenne, csak nem mindegy, hogy mennyiről duplázódik a ház. Sajnos olyan kellemes deviza árfolyamok nem lesznek belátható időn belül, és pont ezért szívunk memória piacról függetlenül , a CPU, az alaplap és az összes egyéb komponens terén is, csak a RAM-ok esetében most még külföldön is drágul jelentősen, és 2020 meg messze van. Aki tavalyig vásárolt memóriát nagyon jól járt, sajnos én sem vagyok vizionárius ha tudtam volna tavaly, hogy ez lesz idén bevásároltam volna bőven a 32 GB RAM-ot túl, és most degeszre keresném magam aprón... De legalább jókor építettem meg az új gépemet. Akik viszont lekéstek a gép vásárlással azokat most érzékenyen érinti, és ahogyan előttem is írták, vagy többet fizetnek érte mint az erős CPU-t vagy csak feleannyi RAM-ot vesznek, esetleg 1 nagy memória modult, amivel lemondanak automatikusan a két memória modulnál már jelentkező extra sebességről stb...

(#150) Formaster válasza Televan74 (#144) üzenetére


Formaster
addikt

Ezt a 2020-at olvastad valahol? Sak mert ha addig nem várható árcsökkenés, akkor legkésőbb nyáron bevásárolok. Új gépet akarok és elég szarul érintene a további őszi drágulás.

Viszont ezzel az a baj h az árcsökkenést nem fogják előre bejelenteni. Szal totál kiszámíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.