Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VinoRosso válasza -FLY-> (#47) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem, de nem is azt mondtam, hogy a gyárat zárja be, hanem csak a gyártósort. Ugyanis csökkenő eladások mellett nem lehet ugyanakkora outputtal termelni. De természetesen nem fogja mert a bezárás kisebb várható értékű, mint az árcsökkentés.

(#52) .mf


.mf
veterán

"Ezen túlmenően a TrendForce véleménye szerint az áremelkedés arra is utal, hogy a három nagy gyártó, a Samsung, a Hynix és a Micron az agresszív piacszerzési stratégiák (árcsökkentés, gyártási kapacitás bővítése) helyett inkább a békés együttélés pofátlan árkartellezés felé halad, így maximalizálva a profitot."

Fixed.
Mintha nem lenne már most is elég drága..
Még mindig használatban lévő asztali gépembe 2011 táján vettem 2×4 GB = 8 GB DDR3 RAMot, 8k-ért. Talán azóta sem voltak ilyen alacsonyak a DRAM árak.

Az OEM féléves i5-750-est úgy emlékszem 32-ért vettem hwaprón, a Biostar lap kb 16-18k volt boltból (pedig tud PCIe 2.0 x8+x8 CFX és SLI-t, 4+2-fázisos CPU fesszab, japán szilárdelektrolit kondik, tehát egész korrekt fícsör-szettje volt), a RAM pedig mint fent említettem, 8k. (A 4850 megjelenésekor újan 30k (előző konfigból), a Seasonic 600-as pedig még az azelőtti konfigból 2006-ból, 20k). Ha csak a CPU+lap+RAM kombót nézem, 56-58k egy akkoriban felső-középkategóriáért. Ma ennyiért nemhogy mindháromból kapnál felső-középkategóriát, hanem másfelet vagy egyet sem. És még csodálkoznak, hogy a PC-alkatrészek piacán csökken a kereslet......

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53) Kotomicuki válasza GodGamer5 (#15) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Látod, mint a politikusok: mondanak vmit és a tömeg azt hiszi, hogy tényleg azért van az, ami, miközben teljesen más oldalról fúj a szél!
Nem szabad elhinni, amit mondanak a gyártók, ők csak félre akarnak vezetni..., mint a politikusok!
(Ha nagyon akarnák, akkor féláron is jókora hasznuk volna belőle!)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#54) tothja


tothja
kezdő

Hát akkor kedves gyártók, majd megnézem az áraitokat pár év múlva, amikor kevés lesz játékra a 16Gb.

(#55) sb válasza .mf (#52) üzenetére


sb
veterán

A jó oldalát kell nézni. :)
A gépekben már nálam is DDR4 megy (még áremelkedés előtti) de a fiókban van még összesen 40-50GB DDR3 amit talán nem az emlegetett legolcsóbb 1GB=1k ársávból, de nem sokkal drágábban vettem anno. Biztosan nem ér kevesebbet most sem.

Egy-két napja volt cikk a nem fogyó, túlárazott alaplapokról is. Abból Z77-em volt használtan 18k-ért 3-4 éve, most 25-ért kelt el. :D Kicsit kifordult a világ ezzel a sok mesterséges és technológiai fékezéssel.

De egyébként nem annyira rossz ez. Az eszetlen elavulás sem volt annyira frankó 10-15 évvel ezelőtt. Vagy amit most látni pl. a mobiloknál...

(#56) #72042496 válasza kriszpontaz (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, úgy már értem, hogy ott a laptop is, és ezért nem fontos, hogy felbővítsd az asztali gépet. :K

(#57) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Rohadt drága így is, pedig akartam venni vagy 16Gb-ot, de már nem fogok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#58) t72killer válasza W.Wilson (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egy belpolitikai kötélhúzás része. Megkente az elnökasszonyt, ami a túlment a szokásos "lenyúljuk a részvényesek pénzét" sikkasztási sztorikon. A politikusaikkal szemben szigorúbbak, mint az üzletemberekkel szemben, és ha egy politikus bukik, akkor az a holdudvarból is magával visz valakit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) EVL2 válasza t72killer (#36) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én nem hinném hogy más tészta lenne. Legalább annyira korruptak az amcsik is mint keleten.
Jelentéktelen hogy mi mit hiszünk, hiszen te sem és én sem látunk bele csak a média által közölt blik szintű híreket kapjuk.

(#60) Televan74


Televan74
nagyúr

Már így is 60k a 16GB 3200MHz ram.Hova megy még.A végén tényleg eladok mindent és PS4 pro és VR headset lesz belőle.Aztán ott vakuljon meg a PC piac ahol van. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#61) #41133696


#41133696
törölt tag

Időben vásároltam meg tavaly nyáron a 32 GB RAM-ot :)

Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 4x8GB DDR4 3200MHz - Youtube

(#62) DithenS


DithenS
senior tag

Na remek,már ők is karteleznek.Komolyan a PC-s piacon mindenki kartelezik? RAM,HDD,SSD,Talán az alaplapoknál is megfigyelhető ez.Procrsszornál meg az Intel féle egyeduralom áll fent ami az árakban is meglátszik.Ezek után mi jön még?
De az is szomorú hogy a telefonok lefoglalják a gyártósorokat,remélem 4 gigával el lesznek a csúcstelók is.

(#63) Buky87


Buky87
tag

Tavaly amikor váltottam ddr3-ról ddr4-re azon agyaltam 16gb vagy 32gb legyen. Akkor árultak 10.000-ért 8gb 2133 mhz-es ramot, se hűtőborda semmi csilli-villi led rajta mezei memória. Aztán egy nap bezuhant 7.500 ft-ra és akkor berendeltem belőle 32gb-ot gyorsan belőle (mai az ára 18.000*4=72.000). Biztos nem használom ki még pár évig de legalább van.

(#64) Fecogame válasza kriszpontaz (#50) üzenetére


Fecogame
veterán

Milyen laptopod van, amiben 24GB RAM garázdálkodik? :)

Többiek: Van valami cikk erről a kínai NAND gyárról, ami 1-2 éven belül lesz?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#65) dergander


dergander
addikt

Ezt a GSkill-t tavaly 29e forintért vettem,most 45e és ha még ennél is drágább lesz akkor,bánom hogy nem vettem többet. A használt ára sokkal drágább lesz mint a tavaji új. ;]

(#66) Raymond válasza Fecogame (#64) üzenetére


Raymond
félisten

China's Tsinghua Unigroup to build $30 billion Nanjing chip plant

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) --ka válasza Fecogame (#64) üzenetére


--ka
senior tag

30 milliárd dollárból épül a kínai nagy memóriagyár

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#68) Televan74 válasza --ka (#67) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hol van még 2020.Nekem idén nyáron kellene DDR4 -es ram. :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#69) Lacok


Lacok
őstag

Még időben vettem 16Gb ddr4- es ramot így egy jó darabig nem lesz rá gondom. :P

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#70) --ka válasza Televan74 (#68) üzenetére


--ka
senior tag

Fél lábon is kibírod: "Már jövőre megnyílhat a Tsinghua Unigroup 30 milliárd dollárból épülő memóriagyára." :D ...2020 csak a felfutás, semmi pánik!
(Idézet: a fentebb linkelt hírből.)

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#71) anaqer válasza Raymond (#66) üzenetére


anaqer
veterán

Mondjuk én vonakodnék olyan memóriát venni, ami a google inkompatibilis... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#72) MaCS_70 válasza DithenS (#62) üzenetére


MaCS_70
félisten

Honnan tudod, hogy kartelleznek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) DithenS válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


DithenS
senior tag

Mert ezt teszik,észre kellene már venni hogy a világ nem úgy működik ahogy hisszük.
Nézd meg a HDD gyártókat,van 5-6 márka de az 2-3 cég tulajdonában van akik érdekes mód ugyan annyiért árulják a dolgaikat.Először az árvízre hivatkoztak,de annak már lassan 6 éve és soha sem csökkent vissza az ár.DRAM is nagy biznisz főleg az okostelefonok miatt.Pár telefon és meg is egyeznek az árakról ami megint hasonlítani fog.Szóval ennek nyoma nem lesz csak te veszd észre hogy felnyomják az árakat a duplára valami hülye indokkal például az okostelefonokra hivatkozva,de 5 év múlva is ennyi vagy drágább lesz a ram,olcsóbb nem lesz soha.

(#74) #41133696 válasza DithenS (#73) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért arra is volt példa, amikor évekkel ezelőtt fillérekért lehetett kapni memóriát!

(#75) atiska007


atiska007
senior tag

Vettem: 2016/07/02
16GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL15 (2X8GB) (HX424C15FBK2/16) 1db 20.290 Ft 20.290 Ft

Ma
40.890 HUF ugyanebben a 'vizes' boltban

Azért még egy éve sincs és dupla ár... :Y

Ez nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#76) koko52 válasza atiska007 (#75) üzenetére


koko52
veterán

Igen az a 20% inkább 50%.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77) sid.:Rc211v válasza Melorin (#23) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Az már tényleg best buy ár volt érte :)

MK VII igen, aprón azért lehet találni jó áron, és akkor olcsóbban kijön az ember belőle.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#78) headhunter válasza koko52 (#76) üzenetére


headhunter
addikt

"inkább 50%."

vagy 70-100%...

[ Szerkesztve ]

(#79) bteebi


bteebi
veterán

"a 4 GB-os DRAM modulok ára tavaly szeptembere és októbere között körülbelül 20 százalékkal emelkedett, és ez a trend várhatóan idén is tovább folytatódik, ahogy a gyártók egyre nagyobb kapacitását köti le a mobileszközökbe és szerverekbe kerülő memóriamodulok előállítása"

Mindig van valami jó kifogás... :U Jöhetne már egy árvízzel leöblített földrengés, ami elmosná a tűzvészt, és akkor nem csak az üvegházhatásra meg a nagybani helyzetre lehetne majd fogni az áremelést a következő években. :W

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#80) gargoyl79


gargoyl79
csendes tag

Elég szégyen hogy a gyengélkedő mobil és tablet memóriákra hivatkoznak.
Most persze már hozzá tették hogy kell a szerverekbe.
Mintha eddig nem kellett volna.
Talán gomba módjára nőnek ki a szerver termek a földből.
Szégyen az egész it iparág. :(((

(#81) dementor


dementor
senior tag

Alig vártam ezt a hírt! Nem elég drága még kedves Samsung??? :W

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#82) #72042496 válasza DithenS (#73) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, HDD-knél a dolláros ár két év alatt elég szépen visszacsökkent. Az pedig, hogy nem csökkennek még tovább az árak, azért is lehet, mert némi túlzással már anyagárban adják a HDD-ket, illetve mert az SSD-k miatt időközben annyira lecsökkent irántuk a kereslet, hogy a méretgazdaságosság sem érvényesül.

A kartellezést is rá lehet sütni a dolgokra, én mindenesetre nem vagyok olyan khmm... magabiztos, hogy tényként írjak ilyenekről.

[ Szerkesztve ]

(#83) koko52 válasza headhunter (#78) üzenetére


koko52
veterán

Ó, a matek az az átkozott matek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84) MK VII válasza bteebi (#79) üzenetére


MK VII
veterán

Vissza kell valahogy szerezni a felújításra illetve új gyár építésére elfolyt összeget... :D

(#85) meci77 válasza troviko (#14) üzenetére


meci77
tag

Na ez viszont jó hír! :K Drukkolok a kínaiaknak, mert 2-3 év múlva már sanszos hogy kevés lesz(nekem, játékra) a 2x4 GB...

(#86) DithenS válasza #41133696 (#74) üzenetére


DithenS
senior tag

Pont ezért éri meg.Előállítasz valamit aztán valami indokkal összefogva eladod kétszer annyiért.A hülyének is megéri.

(#87) fuze


fuze
őstag

Tehát ha szeptemberben szeretnék új gépet venni, inkább most vegyek ramot :F

adms.hu | UI Designer

(#88) Weareus válasza fuze (#87) üzenetére


Weareus
addikt

Nyáron esni szoktak a ram-árak, de hogy most mi lesz?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#89) kriszpontaz válasza Fecogame (#64) üzenetére


kriszpontaz
veterán

ASUS G75VX (16+8GB).

(#90) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a három nagy gyártó, a Samsung, a Hynix és a Micron az agresszív piacszerzési stratégiák (árcsökkentés, gyártási kapacitás bővítése) helyett inkább a békés együttélés felé halad, így maximalizálva a profitot."

Ezt kartellezésnek hívják, és általában minden orszáb BTK-jában benne van. Remélem jól megkúrják őket.

(#91) sb válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


sb
veterán

Mit? Ha úgy döntöttek külön nem termelnek többet és nem nyomják le az árakat?
Fentebb írtam: kicsit életszerűtlen pisztolyt tartani bárki fejéhez, hogy miért nem nyomja 2-3x... 1000x nagyobb méretben az ipart, mer' úgy olcsóbb lenne ami jó a zembereknek.

Hajat is sok helyen hasonló áron vágnak, Sopronban meg Szegeden is.
Amíg ez egyedi/piaci döntés addig nem kartell. Csak ha összejátszanak. ...Ami valószínű, de a habzó szájú posztok többsége nem erről szól, hanem hogy mérnemegyreolcsóbbminden. Ez így ebben a formában egy vágy, semmi más.

szerk: Nálam az árnövekedés pár napon belül volt erősen kontrasztos. Konkrétan csütörtökön megrendeltem a ramot, 11k. Pénteken jött a levél, hogy átvehetem. Hétfőn ránéztem a boltra, már 17k volt a ram, így elballagtam és átvettem gyorsan a régi készlet ezek szerint egyik utolsó darabját.

[ Szerkesztve ]

(#92) cheatergs


cheatergs
senior tag

Sirály! Eszerint a kiadóknak engednie kell az optimalizáció nevű "borzalmat" a programozóiknak? Mert ilyen árnövekedés mellett RAM-bővítésre nyugaton se lesz zsetonja az embernek.

Miért nem hiszem ezt?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#93) bazsi83vp válasza sb (#91) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ne aggódj, ha a SzmE látja, hogy felemelték a nagykerben az árat, többnyire kapásból drágábban adja azt is ami esetleg van neki készleten. Egyszerű üzletpolitika.

(#94) lvb válasza Dr. Akula (#90) üzenetére


lvb
aktív tag

Nem igazán van kartellezés. A Samung kvázi monopol helyzetben van a ram gyártás területén.

Aki pár éve örült az alacsony ram áraknak, az most megérdemli a pofátlan árakat. A Samung eléggé dömping-gyanús árakkal vitte csődbe a konkurenseit. Most, hogy már nem maradt ellenfele - a Micron is csak Intel segítséggel élte túl, a Hynix is eléggé kivérzett -, visszafogta a beruházásokat (ahogy azt kell), és hátradölve élvezheti az emelkedő ram árakat.

Most más területeket keresztfinanszíroz(hat) a drága ram árakon elért profitból. Ha kell, simán ki tudja mutatni, hogy ezekkel a ram árakkal is alig van nyeresége.

(#95) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

(#91) sb:
Elég hihető hogy véletlenül pont külön tesznek így, semmi összebeszélés, aha... Tisztára mint Hungarisztánban... :D

[ Szerkesztve ]

(#96) bencze


bencze
senior tag

Azt hiszem ez a szerver / mobilpiacos hiány téma ugyanakkora kamu mint annó az árvíz volt, azt nem hiszem, hogy hónapok alatt ne lehetne kapacitásokat növelni, vagy ekkora cégek ne látnák előre ezeket a dolgokat fél- vagy egy évvel, ahogy jönnek az ügyfelek tárgyalni, szerződni.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#97) bazsi83vp válasza bencze (#96) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Igen és az Audinál is ott van egy komplett gyártósor elrejtve, ha esetleg valakiiért megfutna a megrendelés.... lévén nemfél nap megtervezni legyártani, beüzemelni stb.. ja nem.

Na meg mintha a cég lenne köteles többet gyártani. Lószart, a menedzsment a maximális profitot köteles generálni, ha ez jött ki nekik, hogy így jó, akkor így jó.

A másik ez a kartellezős duma, kár, hogy ezt bizonyítani kellene és az a bibi, a gazdasági környezet minden cég számára ugyanaz... tudjátok mi a kartell, mi a tröszt és a többi? Na pont ezért jó hogy nincsenek nálunk erős szakszervezetek ilyen gondolkodásmóddal. Jézusom. :)

De inkább kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

(#98) bil


bil
tag

Ah, már azt hittem, az ár-hegy tetején vagyunk. Pont Ryzen vásárlás előtt állok kb., de akkor napolom. A normális RAM-ok már most is 40-50 környékén vannak (16GB), ami már gáz, de ha ez tovább emelkedik, akkor marad a Q8200 még egy kicsit.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#99) koko52


koko52
veterán

2*4 gb ram nálam előjegyezhető nyár közepére akciósan 40 000 ft-ért! :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#100) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én még ezt vettem 25k-ért az ősszel, a legjobbkor!! Most meg 42k! :Y
De legalább egy jóóó ideig most hátradőlhetek memória fronton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.