Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) olymind1 válasza Egon (#49) üzenetére


olymind1
senior tag

3 nappal később hogy linkelted már 44k. Az tényleg nem +20%, hanem +80%.

Iponból még nem vásároltam, amilyen áron árulnak, nem is fogok. :N

(#152) Televan74 válasza Formaster (#150) üzenetére


Televan74
nagyúr

[link] :)
Nem tudom hogy idén mekkora lesz a szokásos júliusi-augusztusi áresés,ha egyáltalán lesz,de hogy 40.000 körülire nem fog vissza esni az talán borítékolható.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#153) pengwin válasza #41133696 (#139) üzenetére


pengwin
addikt

Azért én ttól nem félnék, hogy a telefon és a tablet piac RAM igénye egyik évről a másikra eltűnne, amikor már 4-6 GB RAM kell a középkategóriás és jobb androidos telefonokba... Igaz a rendszer nem tud semmi értelmeset kezdeni vele, de sírnak a tesztelők, ha "csak" 3-4 GB RAM van egy 100 ezer forint feletti készülékben. Miért kell több? "Csak!"

Üdv, pengwin

(#154) MK VII válasza pengwin (#153) üzenetére


MK VII
veterán

Azért "kell" 4-6GB ram egy telefonba, mert még mindig olcsóbb mint fizetni a programozókat, hogy olyan OS-t rakjanak össze ami normálisan tudja kezelni és ki tudja használni a memóriát..
Én nagyon megvagyok elégedve a telefonommal (Huawei P9), szinte mindennel elégedett vagyok benne. Egyetlen dolog ami zavar a memóriakezelés.. 3GB ram van benne, de, hogy 1,4GB fölött nem láttam a kihasználtságot az is biztos. Inkább kilövi a programokat, bezárogatja minthogy kihasználná a 3GB ramot.
De ugyan ez van Samsungnál, LG-nél, Sony-nál is.. Iphone meg ugye még keményebben tolja... Az azonnal lövi ki a programot ahogy lezárod a telefont.
Minél több ram szerepel a telefon adatainál annál jobb hasznot hoz.. Sajnos ez az üzletpolitika, attól függetlenül, hogy képtelenek normális memória kezelést írni..

[ Szerkesztve ]

(#155) EVL2 válasza pengwin (#153) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem is ez a lényeg hanem hogy 2 évet bír egy mai 100e feletti telefon és utána úgyis venned kell a következőt. Így persze hogy minden gyártósort lefoglalnak a telefonok. Még dram-ot sokan 5 évente ha vesznek.

(#156) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyorsan terjed a hír!

Csak azt nem tudom, hogy a már a polcon ülő termék árát ez, hogy is tudta ilyen gyorsan módosítani.

Hétvégén az egyik boltban HyperX Predator 32GB ddr4 3000 még 78.000.-Forint volt, még tegnap is, ma meg hétfő, és hipp-hopp ugyan az, már 89.000.- Ft.

Nem viccelnek. :(

(#157) pengwin válasza antikomcsi (#156) üzenetére


pengwin
addikt

"a már a polcon ülő termék árát ez, hogy is tudta ilyen gyorsan módosítani"

Úgy, hogy Magyarországon mindenkinek csak a kifogás kell, hogy nyerészkedhessen... sőt, megkockáztatom, hogy máshol is így működnek a kiskereskedők, csak nálunk az általános pénzhiány és spórolás miatt sokkal szembetűnőbb az ilyen pofátlan trükközés.

De valóban úgy tűnik, hogy fény a magyarországi kisker áremelések sebességének felével közlekedik... a jobb napjain... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#158) #41133696 válasza antikomcsi (#156) üzenetére


#41133696
törölt tag

Például :)

Nem mindenhol van készleten, sok helyen a Webáruház egyfajta átvevő helyet üzemeltet csak.

[ Szerkesztve ]

(#159) antikomcsi válasza pengwin (#157) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak költői kérdés lett volna, ha nem felejtem el kitenni a kérdőjelet.

(#158) GoodSpeed

Tisztában vagyok a webshopok működésével, bár most egy olyan boltot néztem, ahol elég szép raktárkészlet is szokott lenni. Viszont ha nem is ott van az áru, akkor is ott ül egy polcon valahol a nagykerben. De, nyilván ott is olvasnak híreket.

Érdekes, az iponból én is töröltettem magam felhasználónevestől, a gyűjtött pontokkal, meg mindenestől együtt.
Elég nagy a forgalmuk, gondoltam, hogy 6 milliárdos árbevétel felett nem fogja zavarni őket, de hát ez van.

(#160) anaqer válasza antikomcsi (#159) üzenetére


anaqer
veterán

Érdekes dolog esetleg abba is belegondolni, hogy mennyire öngerjesztő egy folyamat ez... és ebben a prohardvernek meg az összes HW hírportálnak is szerepe van.

Lehozni egy ilyen hírt nyilván elsősorban hasznos tájékoztatás - de van egy olyan hatása is, hogy a nép, az istenadta nép jól beparázik és felhalmoz, amíg tud -> ürülnek a raktárkészletek -> hiánycikk -> a kisker nem lesz rest akkora extraprofitot rárakni, amekkorát csak tud. Beindul a csorda-hatás és a nyerészkedés* minden szinten (még a használt cuccoknál is).

Szarügy... de hát ilyen ez a popszakma.

*A már említett 2000 körüli hasonló árugrás idején volt pár ex-gimis ismerősöm, aki időben ugrott és megtakarításaiból vagy esetenként apuci pénzéből betárazott jó pár gigányit, aztán a haszonból autót vett, meg hasonlók...előfordulnak ilyenek. Aztán ahogy ez felgyűrűzik a gyártókhoz is, rájönnek, hogy ha ilyen fasza kis profitot tudnak csinálni, egy picit nagyobb kapacitással még többet tudnak kaszálni, új gyártósorok, stb., de akkor azt a mennyiséget is el kell valahogy adni - erre pár év múltán megint beindul az árverseny is... kezdődik a ciklus előről. Közben persze a júzer szívja a fogát meg anyázik - vagy éppen arra veri magát, hogy de olcsón betárazott még időben... nem kell messzire menni példáért. :DDD

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#161) antikomcsi válasza anaqer (#160) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Így van.

Tulajdonképpen egy ilyen hír, hatványozottan hatásosabb lehet bármiféle csillogó-villogó rgb ledes reklámnál.

A marketing helyett elég a gyártóknak belengetni, hogy drágulás jön, és máris nő a vásárlások száma. És akkor ez szinte az összes ilyesmivel foglalkozó portálon megjelenik, és nem kell fizetniük a reklámért sem.

Én saját magamra vagyok mérges, mert amikor megvehettem volna, akkor vártam, hogy majd az AM4-el együtt, most meg nézek, mint Rozi a moziban.

(#162) anaqer válasza antikomcsi (#161) üzenetére


anaqer
veterán

Én saját magamra vagyok mérges, mert amikor megvehettem volna, akkor vártam, hogy majd az AM4-el együtt, most meg nézek, mint Rozi a moziban.

Én akkor meg most arra fogom verni :DDD, hogy tök jól megleszek pár évig Ryzen* (és főleg a kötelező Win10) meg sok gyors RAM nélkül... amivel játszom itthon, ahhoz bőven elég a 8GB is. (Max. vadászok majd egy levetett i7-et Lightroom-hoz, de az sem égetően sürgős, meg hát elég drága volt mindig is, tehát nincsenek ilyesfajta meglepetések.)

A melós gépbe se kell túl sok RAM, mert főleg puttyolunk. (A szerverbe meg úgyis annyit raknak, amennyi kell - kiszámlázzuk az ügyfélnek, aztán csók.)

Szóval félreértés ne essék - nem azért veszem ennyire könnyedén, mert szarom a pénzt. Egyszerűen csak ez most betárazás nélkül se érint igazán. (Akit igen, attól meg bocs - pech...)

*Mondjuk az AMD-nek ez sajnos tényleg nem jött jól. Végre kidobnak valami tényleg ütőképes és igéretes cuccot, erre a DDR4 piac behány, mint a huzat - ergo mindenki kétszer meg fogja gondolni, hogy vegyen-e új gépet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#163) zozoz1 válasza Televan74 (#152) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nagykeresek szerint idén nem lesz áresés...
A kínai memória gyártás jó esetben 2020-ra fog hatást gyakorolni a világpiaci árakra... :F

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#164) Televan74 válasza zozoz1 (#163) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most még aki akar vehet 16GB 3000/3200Mhz -s csomagokat 41.000-46.000 Ft környékén.Én is vettem,most ez volt a legfontosabb.Lap,processzor és hűtő ráér később is. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#165) #41133696 válasza antikomcsi (#159) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, nem gondoltam, hogy kérésre törlik a fiókot, így aztán nem írtam emailt nekik, de ezt majd pótolom :)

(#160) anaqer "vagy éppen arra veri magát, hogy de olcsón betárazott még időben... nem kell messzire menni példáért."

Vettem a lapot :DDD

"*Mondjuk az AMD-nek ez sajnos tényleg nem jött jól. Végre kidobnak valami tényleg ütőképes és igéretes cuccot, erre a DDR4 piac behány, mint a huzat - ergo mindenki kétszer meg fogja gondolni, hogy vegyen-e új gépet."

Hmm, érdekes gondolat, durva lenne, ha ez bedöntené az AMD-t.

(#166) anaqer válasza #41133696 (#165) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kell magadra venni - ez a topic annyira tele volt/van/lesz hasonló "jajdejóbezzegénmégidőben" beszólásokkal, hogy nincs időm kiválogatni. Váljék kedves egészségükre.

AMD meg... hát, mindenkinek szerencsésebb lenne, ha nem vágná pofán őket ennyire ez a hullám. Valami remény él még bennem, hogy legalább szerver / workstation fronton tudnak aratni, mint annó az első x86/64 procikkal - kell a verseny. (Mondom ezt úgy, hogy 8088-os időkig visszamenőleg kb. 50-50 százalékban volt AMD vagy Intel procim (Cyrix valahogy mindíg kimaradt), GPU kérdésben is megjártam a Trident / Tseng / Cirrus Labs / S3 / Nvidia / ATi frontot...)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#167) MrPetya19 válasza Televan74 (#164) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem én is mihamarabb ,egveszem a 2x8gb-os DDR+ kitet :D

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#168) Formaster válasza Televan74 (#164) üzenetére


Formaster
addikt

Egyet értek, valamikor a nyáron akarok ddr3-as rendszert cserélni, de jobban járok ha a ramokat már most megveszem :K

(#169) MK VII válasza Formaster (#168) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy jobban jársz, ha vársz 1-2 évet... A jelenlegi ram árak is már a pofátlanság kategória. Pont ezt akarták elérni ezzel a hírrel. Hogy mindenki rohanjon vásárolni.
Sírnak az alaplapok miatt utána meg drága ramokkal riogatják az embereket... Tudják ezek, hogy, hogy kell vásárlásra ösztönözni az embereket... És ahogy látom el is érik a céljukat.

[ Szerkesztve ]

(#170) Formaster válasza MK VII (#169) üzenetére


Formaster
addikt

Az a baj már elég régi a konfigom. Még első gen i7. Igaz szépen megy, de renderelésben megfekszik. Ha a kínai gyártás 2020-ra ér el számottevő változást, akkor addig ezek kipréselnek mimden árrést a ramokból. Magyarán ha most nem váltok, akkor 2020-ig nem is fogok :( viszont benne van a pakliban h bármelyik nap elpukkanhat a lapom, akkor meg váltani kell. :(

[ Szerkesztve ]

(#171) MK VII válasza Formaster (#170) üzenetére


MK VII
veterán

Haswell-en nem gondolkodtál? Munkára sokszor jobban teljesítenek a Skylake-nél is. Egy 4790K és évekig használható konfigod van. Semmit nem hagysz ki, ha nem most váltasz ddr4-re.

[ Szerkesztve ]

(#172) Formaster válasza MK VII (#171) üzenetére


Formaster
addikt

De gondolkodtam de olyan eszméletlen árakon adják, hogy akkor már inkább sky/kaby lake-en gondolkodtam. A ramjaimat viszonylag erős áron tudnám eladni. Ha idén jön a kövi i7 akkor a haswell is elég réginek fog már számítani. Nem tudom mi lenne a jó döntés.

(#173) pengwin válasza MK VII (#171) üzenetére


pengwin
addikt

Nem biztos, hogy a DDR3 sokkal olcsóbb, elvégre a DDR4-et valószínüleg viheti tovább a következő konfigjába is, a DDR3 meg max. a használtpiacra mehet extrém nyomott áron.
Nyilván ott a hardverapró, de ott van DDR4 is a bolti áraknál olcsóbban.

Üdv, pengwin

(#174) MK VII válasza pengwin (#173) üzenetére


MK VII
veterán

Nem, nem olcsóbb viszont már nem kell megvennie, mert van... Ergo a memória vásárlás kiesik mint költség, ha Haswellre vált. És Haswell i7-tel hosszú évekig kihúzza munkára. Aztán 3-5 év múlva meg kiderül, hogy mi lesz a memória árakkal.

(#175) pengwin válasza MK VII (#174) üzenetére


pengwin
addikt

Na, ezt benéztem, valamiért úgy rémlett, hogy 1.gen. Core i procik még DDR2-vel menteek, de látom DDR3 1066/1333 volt már azok mellett is.

Egyébként én November-December környékén gondolkoztam fejlesztésen, de már az akkori árak sem tetszettek, drága lett volna a Haswell (használt árak el voltak szaladva) vagy a Sky Lake (drágállottam a DDR4-et) váltás is, úgyhogy inkább az i5-3470-emet cseréltem egy i7-3770T-re, 10 ezer HUF-ból meg is volt a fejlesztés.
2015.08-ban építettem a gépet, akkor sem volt olcsó a RAM (1600MHz Corsair Vengance LP 2*8GB Kit 27.000 Ft volt), de azóta töretlenül megy felfelé az ár, szóval nem volt rossz döntés beruházni arra az extra 8GB-ra...

Üdv, pengwin

(#176) Formaster válasza MK VII (#174) üzenetére


Formaster
addikt

Igen csak 4790k-ból az olcsó ritka mint a fehér holló. Sokszor majd annyiba megy, mint egy 7700k. Akkor mar venném azt, még ha a ramjaimra rá is kéne fizetni. Azon gondolkodom most meghirdetem a komplett konfigom, aztán ha lesz vevő, lehet jön a kaby lake.

(#177) sb válasza MK VII (#174) üzenetére


sb
veterán

Ráadásul van Skylake is DDR3-as lappal. Használatban kb semmilyen hátránya nincs, max később eladni. De ha nagy most a beszerzési árkülönbözet akkor simán megéri akár ebben is gondolkodni.

(#178) Raymond válasza Formaster (#176) üzenetére


Raymond
félisten

Ha csak renderre kell akkor inkabb van ertelme egy regebbi hasznalt 6 magos HP vagy Dell workstationt beszerezni potom aron es azt hasznalni ra. Olcsobb lenne az egesz gep mint egy uj 4790/7700 vagy R7.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#179) Formaster válasza Raymond (#178) üzenetére


Formaster
addikt

Persze de nem csak render, game is megy. A skylakeben gondolkodtam már, de kevés a lap hozzá, normális lapokat ki sem dobtak ddr3-al

(#180) Raymond válasza Formaster (#179) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint megtartod a mostanit es melle egy olcso dedikalt workstation ami csak renderre van. Persze ha hobbi szinten megy teljesen akkor ez eleg extravagans kiadasnak szamithat meg ha csak kb. 250EUR is egy X5650-es 12GB T3500 vagy 500EUR egy 2x X5650-es 24GB T5500.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#181) Formaster válasza Raymond (#180) üzenetére


Formaster
addikt

Asszony megölne h minek még egy gép :DD meglátom, ha pénzé tudom tenni a mostanit akkor lesz csere, ha nem akkor marad így egyenlőre. Most is viszi 4Ghz-en 16 giga rammal, csak viszletek már egy új prociért ;]

(#182) Piftuka


Piftuka
veterán

Én 2011. januárjában 12.740 forintot fizettem 2x2 GB 1333 MHz-es Kingston DDR3 memória modulért.

Azon tanakodom, hogy érdemes-e még 2x2 GB RAM-mal kibővítenem a számítógépemet!? (Figyelembe véve, hogy 8.000 forintért is kapható ilyen kit... Ez most jó árnak számít?

"Aquila non captat muscas."

(#183) anaqer válasza Piftuka (#182) üzenetére


anaqer
veterán

Ha csak nem tervezed egy éven belül lecserélni az egész platformot (amit a helyedben nem feltétlenül tennék), csapjál le rá. A legmezeibb felhasználási területeken is nagy difi van 4 és 8GB között - sokkal nagyobb, mint 8 és 16 között.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#184) #41133696 válasza anaqer (#166) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké nem probléma :)

Egyébként az jutott eszembe, hogy azok akik ugyanúgy platformot váltanak mint én júniusban tettem 19 év után AMD-ről Intelre, csak ők most váltanak nem túl régi már DDR4 RAM-on Intel konfigurációról Ryzenre, őket feltehetően nem érinti a RAM para, bár érzem én is, hogy kevesen lehetnek.

(#182) Piftuka: Gondolom az alaplap már nem garanciális, így ha az elromlik, akkor bizony bukni fogsz a dolgon.

(#185) zozoz1 válasza Televan74 (#164) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Jól mondod. Én is vettem sebtiben egy Corsair 16GB LPX Red DDR4 3200MHz ramot...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#186) Piftuka válasza anaqer (#183) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! Nem tervezem lecserálni a számítógépet, még jó pár évig. A teljesítménye jelenleg mindenre elég. :K

Egyedül a 4 GB RAM-ból hajlamos egy idő után kifutni, multitasking során. Ezért gondoltam arra, hogy bővítem még 4 GB-tal.

"Aquila non captat muscas."

(#187) Piftuka válasza #41133696 (#184) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka: Gondolom az alaplap már nem garanciális, így ha az elromlik, akkor bizony bukni fogsz a dolgon."

Azért egy Intel gyártmányú alaplap ne akarjon ~6 év után még elromlani! :N Hosszabb távra tervezek vele.

"Aquila non captat muscas."

(#188) bil válasza zozoz1 (#185) üzenetére


bil
tag

Detto, bar az enyem nem red.
Aztan lehet megis lufi volt es holnaptol megindul lefele az ára. :)
Na mind1, 42e nem volt olcso de meg nem is horror ar 16 gigaert.
Innen mar csak a proci (ryzen r5/r3) meg egy b350-es lap kell majd.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#189) #41133696 válasza Piftuka (#187) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tudom miről beszélsz :) Muterom 12 éves ASUS A8N-SLI alaplapos rendszert használ 32-bites Windows 10-zel és 3GB DDR I memóriával, két magos X2 4200+ CPU-val :)

(#190) Raymond


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#191) Weareus


Weareus
addikt

A mai játékokhoz elég a 8 gb ddr3 vagy kell a 16?
Szerintem "nyóc" elég.
Úgyis a vga-ramból veszi ki az adatokat, oszt készt.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#192) Dare2Live válasza Weareus (#191) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Úgyis a vga-ramból veszi ki az adatokat, oszt készt."

WUT?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#193) MK VII válasza Weareus (#191) üzenetére


MK VII
veterán

Kivel beszélgetsz? Magaddal? :)
Egyébként, nem! Nem elég már sokszor a 8GB...

(#194) Weareus válasza MK VII (#193) üzenetére


Weareus
addikt

Mihez nem elég?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#195) antikomcsi válasza Weareus (#194) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Például bizonyos beállítások mellett már jó pár játéknál sem elég.

Simán lehet 10 giga feletti memória használat.

Aztán a minap letöltöttem az adobe Muse-t, mert ki lehet próbálni ingyen, és elkezdtem vele szórakozni. Nem is volt olyan sok oldal benne, amikor a gép kiírta, hogy elfogyott a memória, szivacs van. Hát erre sem volt elég 8 giga.

Aztán persze megint ment, amikor mindent leállítottam és csak a Muse-t futtattam, tehát rá lehet fogni, hogy megy, de ez már túl erős kompromisszum. Mindig mentsem és zárjam be, ha egy képet be akarok szerkeszteni? Aztán zárjam a képszerkesztőt, hogy megnyissam a másik progit?

Aztán persze nagyon sok más dologra meg elég 8 giga.

(#196) MK VII válasza Weareus (#194) üzenetére


MK VII
veterán

Játékokhoz... Azt kérdezted nem? :)
De ez is tök változó, hogy mihez nem elég.. Marióhoz meg tetriszhez még biztos elég lesz 50 évig, DE!
Már a GTA V is ki tud futni 8GB-ból.. Az egy éves Just Cause 3 is majdnem 8GB-ot felfal. A CoD Advanced Warfare is már 7,2GB-nál járt ram fogyasztásban. Batman Arkham Knight 8 fölött eszik szépen. Far Cry 4 is már tudott 8GB fölött fogyasztani.. Természetesen nem 800x600-ban lowon értendőek a fogyasztások. És akkor még mindehhez hozzájön, hogy ahogy fogy a ram úgy akadozik, mikrolaggol a program/játék.
Szóval, nem! Nem elég már a 8GB...

[ Szerkesztve ]

(#197) Weareus válasza MK VII (#196) üzenetére


Weareus
addikt

Már 6 éve 16 gb-al indítottam, csak gondoltam, hogy akkor besokalltam egy kicsit. Amúgy 16-ra gondoltam én is, csak mondom, megkérdezem, hátha sok.
Na, akkor 16 gb lesz.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#198) EVL2 válasza Weareus (#194) üzenetére


EVL2
aktív tag

PL: Titanfall 2 (FHD, maxolva multi alatt) 10-11GB-t is megkajál.

(#199) Formaster válasza Weareus (#197) üzenetére


Formaster
addikt

Hogyne kéne a 16. 6 éve az meg ovoerpower volt, de ma simán elváras. Egy premier pro meg be tud kajálni 64-et is. :B

(#200) pengwin válasza Weareus (#191) üzenetére


pengwin
addikt

Egy komoly IDE is kifuthat 8GB RAM-ból, de akár játék is... pl. stratégiai játékok simán meg tudnak enni 10-12 GB RAM-ot.

Üdv, pengwin

(#201) Weareus


Weareus
addikt

Csak azt nem értem, hogy játékoknál miért nem számít kb. lóf@szt sem az órajel?
Ezt meg tudja valaki magyarázni?
Meg az a baj, hogy pl. ddr3-nál most tök mindegy, hogy 1600 Mhz-est veszek, vagy 2133-ast, a játék nem fog profitálni kb. semmit.
Persze az is vicc, hogy az kisebb órajelű, kb. alig olcsóbb kicsivel.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#202) anaqer válasza MK VII (#196) üzenetére


anaqer
veterán

FC4 WQHD high-on simán játszható 8GB-vel is.

Ne tévesszen meg, hogy bizonyos cuccok rákönyökölnek minden elérhető megabájtra. Meglátja, hogy ennyi és ennyi RAM van a gépben, hagy egy kis biztonsági maradékot, aztán a többibe meg az öregistent is bekesseli - ha kell, ha nem.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#203) Weareus válasza anaqer (#202) üzenetére


Weareus
addikt

Lehet én megveszem ezt, és kalap. Nincs gond.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#204) pengwin válasza Weareus (#201) üzenetére


pengwin
addikt

Azért alig olcsóbb az alacsonyabb órajelű DDR3, mert már eléggé jó minőségben tudják gyártani így sok évvel a megjelenése után, már nem kell nagyon válogatniuk a magasabb órajelre képes chipeket.

Valamint azért nem gyorsulnak a játékok, mert a processzornak bőven elég az alacsonyabb sávszélességű memória is. De pl. egy 8-10 magos Intel CPU-t már visszafogná a két csatornás RAM. Vagy ha az integrált grafikát használnád, akkor rengeteget számítana még a memória órajele is, mert a GPU és a CPU is ugyanazt a két csatornányi DDR3-at használná.

Mire kéne neked 32GB RAM? :Y
A 16 még bőven elég lesz pár évig játékokhoz, 32 GB már egy kisebb ramdisk számára is elég, de játékokhoz szerintem pénzkidobás... főleg ilyen árak mellett...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#205) Weareus válasza pengwin (#204) üzenetére


Weareus
addikt

Egyenlőre a proci "vga"-ját fogom használni, dedikált vga később lesz. Nem megyen minden egyszerre bérből és fizetésből...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#206) Fred23


Fred23
nagyúr

(#207) robogos10


robogos10
aktív tag

Minden drágul ezen nem kell meglepődni :(((
1x majd a mi pénzünk is így fog emelkedni :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.