Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VladimirR


VladimirR
nagyúr

lehet tudni, hogy Darrel Ward, a Dell üzleti számítógépekért felelős részlegnek egyik vezetője mire alapozza azon kijelenteset, hogy a win7 dragabb lesz, mint elodei?

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mennyiért is kapják a nagy gyártók a Windows-okat? 3-5$? :U

(#3) bobsys válasza VladimirR (#1) üzenetére


bobsys
addikt

mert a windows 7 megbukott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4) papi77


papi77
addikt

Ezek semmiből nem tanulnak :( :U Ha tényleg 250dolcsi lesz az alap win7,akkor a többség megint warezolni fog...

Az első: NOKIA 1611

(#5) rennes6 válasza VladimirR (#1) üzenetére


rennes6
tag

Ez érdekelhet, egy szakblogger találgat a témában:
http://blogs.zdnet.com/gadgetreviews/?p=4414

(#6) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Remélem nem állnak át a sötét oldalra ismét. Ha most elérhető áron nyomnák a Seven-t, nagyot kaszálhatnának.

Sic Parvis Magna

(#7) kételkedem válasza bobsys (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

Ezt kávézaccból jósoltad?
A végleges verzió még meg sem jelent, az RC verzió igen népszerű, te pedig máris a bukásáról beszélsz :U

Nagyon fontos lenne a megfelelő árképzés, hogy akik meg akarják venni, legalább azokat ne rettentse el az ár. Az biztos, hogy népszerű lesz a warez oldalakon az árától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) VladimirR válasza rennes6 (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat ez sem sok hasznosat mond, plusz ugyanarra a forrasra tamaszkodik, mint ti...

(#9) D1Rect válasza kételkedem (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Lebuktál, nem olvasod rendszeresen az ITCafe-ét. :DDD

(#10) Narxis válasza kételkedem (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem csak ironizált. :D

Thanos was right.

(#11) lúzer válasza 30z.Samu (#6) üzenetére


lúzer
veterán

ez poén, állandóan a megbukott téma megy

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#12) Penge_4 válasza kételkedem (#7) üzenetére


Penge_4
veterán

Az biztos, hogy népszerű lesz a warez oldalakon az árától függetlenül.

Cáfolom az állítást! Én bizony minden élőre és holtra megesküszöm, hogy amennyiben 5000Ft-ért kapható lesz a dobozos Ultimate szaladok a boltba és veszek belőle kettőt is azonnal. :DDD

(#13) azbest válasza VladimirR (#1) üzenetére


azbest
félisten

talán mert üzlei kapcsolatban áll a Dell az MS-sel és már alkudoznak az árakról

az tényleg csúnya dolog lenne, ha az egy éves beetetés után, a vista nyűgjeinek optimalizálását reklámozva extra vastagon fogna a ceruza az árazáskor...

sokan átálltak már most 7-re a userek közül, és a gépparkokat is inkább erre cserélik az xp-s gépekről... nagyot szakíthat az ms.

igaz kevesebb változat is lesz mint a vistából, csak azt nem emlegették, hogy az árak a felsőbb határokhoz igazodnak ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) fordfairlane válasza azbest (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem is az jutott eszembe, hogy ez az interjú a MS - Dell alkut akarja megolajozni. :))

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

...ha véletlenül a termék jól sikerült akkor az árazás lesz elbaxva. Mondjuk valóban nem túl logikus lépés az áremelés ezekben az időkben. Nem tudom hogy mire számítanak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Penge_4 válasza azbest (#13) üzenetére


Penge_4
veterán

igaz kevesebb változat is lesz mint a vistából

Lesz belőle ugyanúgy Home Basic, Home Premium, Business helyett lesz a Professional, utána pedig Ultimate az otthoni full és Enterprise a mennyiségi licenszes céges full.
Ugyanannyi változat lesz belőle, mint Vistából, csak ennél a Home Basic-et is csak az elmaradottabb piacokon fogják forgalmazni, az USA-ban és nálunk nem.

(#17) Lars


Lars
őstag

Itt voltak hírek arról, hogy aki vistát vesz, az áttérhet a 7-re majd " díjmentesen "
Akkor most hogy is van ez ? Még a végén érdemes egy vistát venni, és áttérni arról ?
Mert ezek a dolgok nekem picit nagyon nem vágnak egybe, hogy drágább lesz, de ha most megveszed, akkor használhatod olcsón majd a drágát.
Fenti megállapításomra alapozom azt, hogy a hír valószínűleg csak rém hír :U

(#18) 30z.Samu válasza lúzer (#11) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig ez a rendszer most nagyon jó lett! Ezt a hsz-t is arról írtam! :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#19) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Amúgy a hozzáértőbbeket megkérdezném, hogy mennyire biztonságos a windows 7 a jelenlegi állapotában? Ilyen banki dolgokat lehet rajta intézni? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#20) Lenry válasza Inv1sus (#19) üzenetére


Lenry
félisten

az "ilyen banki dolgok" mind a böngésződön keresztül történnek, úgyhogy tökmindegy ilyen szempontból

szerintem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Penge_4 válasza Inv1sus (#19) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha az MS szerveréről töltötted le, akkor igen, ha torrentről, akkor azért vigyázz vele, lehet benne trójai.

(#22) BloodRay


BloodRay
veterán

Tisztára mint nálunk...
Nem megy a szekér?
Növeld az árakat! :W

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) Fáraó válasza Lars (#17) üzenetére


Fáraó
őstag

Itt volt.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#24) Inv1sus válasza Fáraó (#23) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja, hogy a Tescoba olyan Celeron-os ratyi konfigot kell venni integrált vga-val, fujitsu siemens monitorral, hogy előtelepített vistával rendelkezz? Inkább nem... :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25) papi77 válasza BloodRay (#22) üzenetére


papi77
addikt

Valamiből be kell hozni a 8 milliárd dolcsis fejlesztési költséget...! :U :(

Az első: NOKIA 1611

(#26) BloodRay válasza papi77 (#25) üzenetére


BloodRay
veterán

Azt tudom, de én arra a kretén felfogásra gondoltam, hogy ha drágábban adják több pénzt kaszálnak. Holott ha drágábban adják kevesebben veszik, többen torrentezik/warezelik. Ergo kevesebb pénzhez jutnak végül, mint ha olcsón adnák és vinnék mint a cukrot.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) fordfairlane válasza BloodRay (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

Holott ha drágábban adják kevesebben veszik, többen torrentezik/warezelik. Ergo kevesebb pénzhez jutnak végül.

Ha drágábban adják, akkor viszont nagyobb rajta a nyereség. :U

x gon' give it to ya

(#28) Penge_4 válasza BloodRay (#26) üzenetére


Penge_4
veterán

A profitmaximalizációt és árkalkulációt hosszú éveken át tanulják közgázon. Azt meg eddig is tudtuk, hogy nem a magyar pénztárca alapján kalkulálja az árait az MS, hanem az amerikaiak a fő irányadók.

(#29) Lasi válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Lasi
tag

Eszem-F@xom megáll mennyi okosság gyűlt itt össze :DDD

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#30) BloodRay válasza fordfairlane (#27) üzenetére


BloodRay
veterán

Feltéve ha ugyanannyian veszik mintha olcsóbban árulnák. :)
Penge_4 -> Az tény, hogy nem a magyar pénztárcához igazítják az árakat, de akkor sem csak az amerikai piacra "termelnek".

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#31) Inv1sus válasza Penge_4 (#28) üzenetére


Inv1sus
addikt

És az amcsik most jól állnak? :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#32) fordfairlane válasza BloodRay (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Feltéve ha ugyanannyian veszik mintha olcsóbban árulnák.

Ne kezdjünk bele mikroökonómiai témákba, sosem lesz vége, mindenesetre ez nem úgy működik, hogy ha olcsóbban adod, akkor automatikusan többen veszik meg, és magától értetődően nagyobb lesz a nyereséged. Mindenki egy centért árulná a termékeit, ha ez ilyen egyszerű lenne.

Egyébként sem tudni, mennyire vehető komolyan a hír. A Dell nyilatkozta ezt, és ő ugye abban érdekelt, hogy minél olcsóbban kapja meg, és lehet, hogy ezzel a nyilatkozattal nyomást akar gyakorolni a Microsoftra.

x gon' give it to ya

(#33) BloodRay válasza fordfairlane (#32) üzenetére


BloodRay
veterán

Természetesen amit írsz értem és nem vitatom. :R
Amit írtam(olcsóbb ár), azt ahhoz viszonyítva gondoltam amiről a hír szól(tehát Vistánál is drágább ár).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#34) Penge_4 válasza BloodRay (#33) üzenetére


Penge_4
veterán

Minden új Windows drágább az elődjénél...

(#35) BloodRay válasza Penge_4 (#34) üzenetére


BloodRay
veterán

Kérdés nem-e kéne ezen változtatni tekintettel a Vistára...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#36) fordfairlane válasza BloodRay (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igazából nem tudjuk, mennyibe fognak kerülni a Win 7-es változatok, úgyhogy korai még a kérdés. Majd ha kiadják, és látszik, hogy milyen tempóban terjed, akkor lehet erre okosat mondani.

x gon' give it to ya

(#37) 30z.Samu válasza Penge_4 (#34) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én úgy olvastam korábban, hogy kb egy árban lesz a Vistával.

Sic Parvis Magna

(#38) Keem1


Keem1
addikt

Egy haverom nem sokkal a Vista megjelenése után valamelyik Home OEM változatot olcsóbban vette meg, mint az OEM XP Home-ot. Kétlem hogy ez a spekuláció megállná a helyét. Az XP-t se vettem irdatlanul drágán, valami 25 ezer volt. Nem reménykedem abban hogy a W7 olcsóbb lesz, de hogy drágább... Hát azt erősen kétlem. De persze, a rémhírkeltés az megy remekül. :(
Az ilyen cégekről nem tudok nyilatkozni a jóízlés határain belül.
Amúgy kérdés, hol hasonlítják össze a szoftverárakat. Az XP kifutás előtti árát a W7 megjelenés utáni árával? Ha igen, az nem épp fair dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az RC-t 1 évig lehet használni, addig tuti nem veszem meg. :P

(#40) Keem1 válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


Keem1
addikt

Én se :P

(#41) Penge_4 válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


Penge_4
veterán

És nincs tele bugokkal? Csak abból gondolom, hogy a béta után nagyon hamar jött az RC, de az RC és a végleges között fél év a kitűzött időrés. Fél évet tűznének ki határidőnek, ha valóban stabil lenne az RC? :U

(#42) 30z.Samu válasza Penge_4 (#41) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem eddig semmi bajom nincsen, néhol gyorsabb is, mint az XP. De a biztonság kedvéért fent van az XP is, hiszen elsődleges rendszernek nem mertem feltenni a 7-et. :B Ennek ellenére úgy érzem megállná a helyét így is. Remélem nem lesz a csillagokban az ára!

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43) Hunter2 válasza papi77 (#4) üzenetére


Hunter2
addikt

A többség mindenképpen warezolni fog. :U

(#44) Lars válasza Fáraó (#23) üzenetére


Lars
őstag

Köszi a linket. Akkor viszont nem értem a mostanit, ha az igaz.
No mindegy, vagy bután halok meg, vagy túl okosat kérdeztem :U

(#45) 30z.Samu válasza Hunter2 (#43) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sajnos ez igaz! :(

Sic Parvis Magna

(#46) Inv1sus válasza Hunter2 (#43) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát nekem a munkámhoz sajnos elengedhetetlen lesz a megvétele :) Meg amúgy is törvénytisztelő állampolgárrá szeretnék válni lassan. ;)

Más: jól tudom, hogy a windows megvásárlásával csak egy gépre való telepítési jogot vásárolok? Szal pl a laptopom kedvéért külön kellene vennem mégegyet majd?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#47) Wolverine válasza Inv1sus (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

Pontosan.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) VaniliásRönk válasza Oliverda (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet, hogy csak tapogatóznak, ha nagy a felhördülés nem lépik meg, ha a többség lenyelni látszik a békát, akkor meg lehúzzák az egész világot. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) gabor85 válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


gabor85
őstag

Akkor mindenen fel kéne hördülni, például az ssd árakon is. ;)

(#50) #90996736 válasza Wolverine (#47) üzenetére


#90996736
törölt tag

... és mondjuk újonnan vett Windows 7-et laptopra installálás után nem használom többet laptopon (mondjuk akármi mást rakok rá) és a megvett Windows 7-et rárakom asztali PC-re? amíg a product key a frissítéseknél - lehetőleg - csak egyszer-egyszer tűnik fel és nem mindig több MAC címről, addig nem lesz feketelistás. ugye?

új géphez vásárolt szoftvernél már gondolom ez is gond lenne. Mint eddig se - ha jól tudom - lehetett Laptoppal vett OS-t rárakni mondjuk PC-re (?).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.