Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

nem épp occsó, vajon mikor lesz ilyen a gépemben :)

RTX ON

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

50 év... a cd is valahol itt kezdte. no, majd kiderül, hogy mi lesz belőle.

nomeg az újraírható cuccok... lesznek vajon? ha igen, mikor, és milyen áron?

(#3) Cathfaern válasza ngabor2 (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a baj, mire ez tömegesen elterjed, már lassan 5-10TB-os hdd-k lesznek, s akkor megint ott vagyunk ahol voltunk: archiválás csak nehezen megoldható.

Most olvasom ezt a hírt, ami szerint 2009-re 4TB kapacitású hdd-k várhatók. A holografikus lemez 2008 elején fog megjelenni, aranyárban, HD-DVD és Blu-ray alapján 1 év max arra lesz elég, hogy néhány poweruser elgondolkodjon a beszerzésén...szóval nem túl jó kilátások sajna.

[ Szerkesztve ]

(#4) Major Major válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Major Major
őstag

Kicsit megszaladt mostanában a ló az adattárolók méretével :) Nem nagyon követi sem az adatfeldolgozás, sem a továbbítás. 300GB egy lemezre szerintem még 5 év múlva is több mint megfelelő lesz, és addigra, ha a kék lézeres lemezek árcsökkenéséhez hasonlítjuk, már ez is mindennaposan használhatóvá válik. (feltéve, ha simán haladnak a fejlesztések) És akkor nem beszéltem az ipari felhasználókról, akiknek sem a 18000, sem a 180 $ nem nagy kaland 50 éves biztosított archiválásért.

szerk.: nem tudok írni...

[ Szerkesztve ]

(#5) masterful87 válasza ngabor2 (#2) üzenetére


masterful87
senior tag

Felmerült bennem a kérdés, hogy miért döglenek meg a CD-k?

Ha nem kap napfényt, párát, vizet, port, szobahőmérsékleten van, akkor meddig bírja élettartalmilag? Már a CD.

Egyáltalán miért megy tönkre? :F

[ Szerkesztve ]

(#6) szab.tam válasza masterful87 (#5) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon egyszerűen és lehet, hogy szakszerűtlenül megfogalmazva: természetes módon szétbomlik az anyag, így roncsolódnak, elvesznek a lézer égette pici "árkocskák", és így nem marad mit visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7) marcee válasza masterful87 (#5) üzenetére


marcee
addikt

Nekem 20 év élettartam rémlik a gyári cd-k esetében. Az írtat nem tudom, de az én 12 évvel ezelőtt megpörkölt első kodak adat lemezem még mindig olvasható. Úgy emlékszem a dvd korszak hajnalán bejelentett valaki 100 évre "garantált" írható cd-lemez gyártást is.

\m/

(#8) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem vannak itthon kb 4 éves Tesco-s CD-k és még mindig olvashatóak! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) 7


7
addikt

Én meg már azt várom, hogy lassacskán már olyan adathordozókat is kapjunk, amelyek kevésbé sérülékenyek, mint a jelenlegiek, és már nem mechanikusan kell írni-olvasni őket...

(#10) Kriza válasza szab.tam (#6) üzenetére


Kriza
őstag

Igen-igen, nekem volt olyan TDK meg SONY CD lemezem, ami mintha korrodálódott volna belülről kifelé (megváltozott a reflexiós réteg színe és elkezdett pattogni a festék a hátuljáról).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) #19617792 válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jó de a Tescos CD-k az külön történet! :D
Ki tudja lejárt-e a szavatosságuk már akkor mikor megvetted...

[ Szerkesztve ]

(#12) ngabor2 válasza #19617792 (#11) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, a teszkós cd-k esetén az nem bug volt, hanem feature... a kiadók bíztatására kifejlesztették az időkorlátos lejátszás lehetőségét, pár hónap múlva nem tudtad megnézni a rá kiírt filmet :D

(#13) Youri válasza ngabor2 (#12) üzenetére


Youri
veterán

mint a Princo? :K

RTX ON

(#14) REDeath


REDeath
őstag

csak ez az 50 év nehogy olyan legyen mint a cd-k 100 éves garanciája...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15) raszputyin válasza ngabor2 (#12) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ott a pont! :D :R

(#16) szab.tam válasza Youri (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

princo... :O :O :O pfujj. az összeset átírtam (már amelyiket még lehetett), amikor kijött az olcsobb ritek g04-05.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezt kellene feldugni a nextgen DVD két táborának. Erre kell koncentrálni, lenyomni az árakat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) ngabor2 válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, hirtelen ebből is csinálnának 2, egymással nem kompatibilis szabványt. aztán jönne az lg, és csinálna olyan olvasót, ami mindkettőt megeszi :D

princo... én is mennyit írtam annak idején, gyakorlatilag mind elhalálozott.

(#19) domi007 válasza 7 (#9) üzenetére


domi007
őstag

PenDrive!

Na jó, még fejlődnie kell adattárolásban, hiszen elég kicsi, de már megbízhatóbb mint egy cd!!
Ugyanis a CHIP szerint (ha jól emlékszem ;))
CD: 20-25 év
PenDrive, flashmemóriák (memóriakártya stb.): 30-35év

Voltam!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#20) waterman_ válasza ngabor2 (#18) üzenetére


waterman_
aktív tag

az lg olyan meghajtót gyárt, ami mindent olvas valahogy. nekem sosem volt lg-m, de a szobatársam már másdoszor szívta meg. se olvasni, se az általa megírt dvd-t visszaolvasni nem tudja az írás utáni 2. percben..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#21) waterman_ válasza domi007 (#19) üzenetére


waterman_
aktív tag

pendrivera archiválni olyan mitha oroszruletteznél az adataiddal (dvd-re is). csak adattárolni venni egy 4 gigás pendriveot, nem igazán éri meg. tehát használni is fogod. viszont ha már használod a pendriveot, akkor a hivatalosan 10ezer újraírást kibíró cellák, jó ha 40-50 full erase-write ciklust kibírnak teljesítménycsökkenés nélkül.. vettem egy pqi 4 gigást és nem írtam tele állítom15ször és már ott járok, hogy a kezdeti sebességének harmadával ír. kiváncsi leszek mi lesz később.
ha mindenképpen archiválni szeretnénk, akkor még mindig ott vannak a jó öreg szalagos meghajtók. azok bizonyítottak. kényelmetlen a használatuk, de megmarad rajtuk az adat. aki meg kicsiben archivál, annak jobban megéri évente venni egy winyót.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#22) ddekany válasza waterman_ (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Ha már archiválás, szerintem a jövő (a távoli jövő) inkább az "Internetre" archiválásban van. Azaz, az ember feltölti valahova a cuccot, de nem ő felel a szerverért, nem ő tartja karban, és a szerver "tükrözve" van geológailag távol lévő másik szerverekre, stb.

(#25) ngabor2 válasza waterman_ (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hmmm... én akkor vettem 4x-es lg dvd-írót, mikor 35k volt, nálam volt 2 évig, és egyetlen lemezt se rontott el. nem csak nálam tudta mindet visszaolvasni, hanem máshol is. ezért nem értem, hogy miért zárkózik el mindenki kategorikusan az lg elől. azért, mert 5 mp-cel tovább tart az írás, vagy a lemezfelismerés? de kit érdekel, ha amúgy teljesen megbízható? :F

(#26) maross válasza ngabor2 (#25) üzenetére


maross
veterán

makod volt. talan 2 sajat lg-m volt, es jopar atfutott a kezeim kozott, nyugodtan altalanosithatnek hogy szar:). lehet vannak jobban sikerult tipusaik, vagy rossz tipusokon belul jo peldanyok, franc tudja. inkabb kerulom oket.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ezt a topik is hülye vitába fulladt, hagyjuk már ezt, szögezzük le a tényeket:

- szép, jó, örülünk neki.

- az író drága

- a lemez árából, ami 300 GB majdnem kapni 2 db 500 GB -os hdd-t

összegezve:

- szép és jó, de szar az egész

ennyi, kész.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#28) REDeath válasza Thulcandra (#27) üzenetére


REDeath
őstag

cd is milyen szar volt akkor mikor megjelent nem?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#29) Tombi


Tombi
senior tag

Én majd akkor foglalkozok ezzel ha lesz saját holoszobám á lá Star Trek :)

(#30) 5teve


5teve
senior tag

és ez tuti bírja biztonságosan 50 évig?
Mert gondolom ez a lényeg benne...

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#31) Flashback válasza maross (#26) üzenetére


Flashback
addikt

Hát LG-hez nekem sem volt szerencsém... Az első LG íróm tönkre ment. A második meg: több dvd-t is hibásan írt meg. Volt olyan lemez tipus aminél 5ből 3szor rontott :((( (a márkás lemezekkel nem volt gondja) Aztán besokaltam vettem egy Pionner-t és az tökéletes minden szempontból.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#32) Dare2Live válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2010re meg inPhase 1.6TBs lemezeket igér. A technologiában pedig még ennél is sokkalsokkal több van.
1.6TB pedig annyi mint 3*533gb hdd hmm arra kifér az összes általam fontosnak tartott film HD minőségben és az összes zeném loslessben. Egy lemezre. De ha nem majd 2őre irom ki. :) Ez nekem elég. :D

Viszont nemlátom, hogylesz ebből átlagpolgárnak megfizethető dolog, legalábbis látszólag az írás/olvasás sokal komplikáltabb mint a DVDnél + tömegtermelés még 2010ben is attol félek sehol sem lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Thulcandra válasza REDeath (#28) üzenetére


Thulcandra
senior tag

hmm szóval 1 cd-r árából kaptunk akkor is egy 3x akkora winyót?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) Dare2Live válasza Thulcandra (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

lemezár az tömegtermelés kérdése.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. a fázisváltó memóriákkal mi van? Mert azok talán lenyomhatnák ezeket a midnenféle optikai rendszereket. Ha jól emlékszem gyorsak, megbízhatóak lesznek, ha elkészülnek a sorozatgyártásra alkalmas darabok, kis helyen sok infót tudnak tárolni. És elvileg akkor megszűnhet majd a memória vincseszter optikai meghajtó flashtároló szentnégyszög, és lehet egyetlen adattárolónk midnenféle célra. Talán elég lesz azon tartani az oprendszert, és csak egy slotba bepattintani az egész kártyát és kész, megy a gép, a proci, hagkártya, gpu alaplapon, mondjuk passzív hűtéssel, minden meg van oldva, kb egy kisebb könyv méretében komplett rendszer, amiből a lényeg egyetlen mozgó lakatrészt sem tartalmaz, és mozdítható...

Most kicsit utopikusra sikeredtem, hátha mégis lesz valamikor ilyenünk.

(#36) Flashback válasza #06658560 (#35) üzenetére


Flashback
addikt

Bár tudom nem PH!, de itt sajna nem jött le a cikk...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) Thulcandra válasza Dare2Live (#34) üzenetére


Thulcandra
senior tag

neharagudj, visszaolvastad, hogy én mire válaszoltam azt, s ő mire mondta azt amit mondott?
senki nem vitatkozott azzal a ténnyel h egy termék ára csökken ha tömegcikk lesz.
lényeg az h egy írható cd mikor piacra dobták nem került annyiba mint egy 3x akkora merevlemez.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#38) Tüzi

Kíváncsi vagyok, mikor lesz optronikus adattárulás holografikus mátrixban, meg bioneurális gélcsomagok, és fejlett mittudoménmilyen idegrendszer. (StarTrek) :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nekem nagyon tetszik ez a holografikus adattárolás. :R Bár egyenlőre még BluRay író után sóvárgok... :DDD

Annak idején volt egy LG CD íróm, amivel folyamatosan gondok voltak. Rendszeresen elrontotta a lemezeket.

Aztán később vettem egy LG DVD írót. Nem sokat használtam, próbáltam megkímélni. Az 1 éves garancia lejárta után 1-2 héttel BEDÖGLÖTT... :W

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#40) arpeen2


arpeen2
senior tag

Én már egy újraírható DVD DL RW lemeznek is örülni tudnék. :O

(#41) 7 válasza #06658560 (#35) üzenetére


7
addikt

Well, én is valami hasonlóról ábrándozom. Nem is igazán a méret, hanem a sebesség és fogyasztás okán.

[ Szerkesztve ]

(#42) Jamesch


Jamesch
tag

Hát nekem meg az LG írók a kedvenceim. Eleve minden mediummal elbír, azon kívül bármilyen szar princot visszaolvasott, amikor a toshiba amivel írva lett az nem. Tényleg nem volt még olyan lemez amit ne olvasott volna vissza. Most a másodikat használom, az elspő 3 évig bírta asszem, de sztem belefér mert az LG-k a legolcsóbbak ráadásul

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#43) nap


nap
addikt

Kezitcsokolom, nem lehetne, hogy ezuttal ne korong allaku legyen az adathordozo? Mert a korongrol mindenki kenyszeresen asszocial arra, hogy ezt porgetni kell.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44) Jim Tonic válasza nap (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem lehet, hogy ennél a verziónál forog a korong? Mármint csak annyit, amennyilyik területről olvas. Mondjuk felszínes keresgélés után nem találtam a gyártó oldalán választ.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt hogy hoztam össze, b.zmeg. :K ..amelyik...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Bgs válasza Enszuke (#24) üzenetére


Bgs
senior tag

Jaja.... soft raid. :)

Nekem van egy rendszerem, amivel tobbkulcsos titkositas is van rajta. Akar az NSA is elviheti, meg nem mondjak mi van rajta ;]

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#47) REDeath válasza Thulcandra (#37) üzenetére


REDeath
őstag

csak azóta "kicsit" változott a világ, a gazdaság, a termelés, meg úgy minden

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#48) 7 válasza nap (#43) üzenetére


7
addikt

Nem tudtam, hogy nem kell pörgetni. Nagy öröm ez számomra :P

Viszont belegondolva a korong egy praktikus forma. Nem akad bele semmibe, nem törik le a sarka, ha leesik, nem gurul el, ha lapjával teszed az asztalra, ilyesmik.

No meg szimbolizálja a tökéletességet, a kontinuitást, a teljességet :DDD

(#49) pilóta


pilóta
nagyúr

Szvsz manapság legolcsóbban, leggyorsabban és legegyszerűbben HDD-re lehet archiválni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) Jim Tonic válasza pilóta (#49) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jah, csak nem 50 évre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#51) liksoft válasza nap (#43) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha megnézed a fényképet, hasonlít az 1.44-es floppy-hoz. Ennek is van ablaka a dobozon. Biztosan többen emlékeznek még rajtam kívül is a CADDY-s CD drive-okra, vagy az optikai lemezekre. Ugyanígy néztek (néznek) ki, és azokat bizony forgatni kell. A védődoboz ablaka ugyanis nem szokott vándorolni a lemez felett ha az áll. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52) liksoft válasza Jim Tonic (#50) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen öreg lennék? :F Már eltelt 50 év az optikai (CD-DVD) tárolásban? Vagy már annyi amennyit garantáltak rájuk? Adatvesztés persze nem volt. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53) Cathfaern válasza Jim Tonic (#50) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért azt ne felejtsd el, hogy idővel ígyis-úgyis veszel nagyobb hdd-t, s arra gond nélkül csak átmásolod az adatokat, míg CD esetén ez messze bonyolultabb.

(#54) Jim Tonic válasza Cathfaern (#53) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem arról van szó. Hanem egy cégnél lemented az (aznapi) adatokat, aztán bevágod a sufniba. Ha kell, előveszed, ha nem, nem. Egy HDD-vel ezt nem tudod megcsinálni, a mágnesezésre épülő technológia miatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) Jim Tonic válasza liksoft (#52) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Félreértesz. Én az 50 évet a garanciára értettem, amit itt írnak.
A CD-k, DVD-k 10 év alatt is megmutatták, hogy elfelejtenek mindent (lebomlik).

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#56) Bgs válasza pilóta (#49) üzenetére


Bgs
senior tag

Attol fugg milyen mennyisegben archivalsz. Ha kisebb mennyisegben (max par TB evente) akkor tenyleg, Ha ennel tobb, akkor pl. joval olcsobb egy LTO3 vagy lassan az LTO4 is. A medium sokkal olcsobb, a drive sokkal dragabb. A vegeredmenyt az archivalt mennyiseg hatarozza meg.

Tarolas is erdekes. Parszaz hdd-nel mar picit maceras :W

Mondjuk egy LTO kazetta sokkal megbizhatobb is, ha a hosszu tavu tarolas es adatvisszanyerest nezzuk.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#57) #19617792 válasza REDeath (#28) üzenetére


#19617792
törölt tag

És mikor a floppy jelent meg? :)
Egyébként részben (csak részben) igaza van! Annyiban, hogy drága...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.