Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Neovenator válasza Cifu (#9) üzenetére


Neovenator
senior tag

8gadgetpack ? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#52) Nartaas


Nartaas
tag

Van ahol azt lehet olvasni, hogy win32 appok is mennek majd rajta. Ha így van akkor életképes lehet, budget gépekre jó lenne egy minimál design-os windows.

(#53) Sweet Lou 6 válasza Nartaas (#52) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha igaz, hogy az oktatási piacra szánják, akkor nem fognak rajta menni. Pont azért, hogy tényleg lightweight legyen, kihagyják belőle a win32 réteget és csak UWP/webappok futnak majd rajta. Állítólag a Chrome OS is azért népszerű az US oktatási piacán, mert kb vékonykliensként használják.
Egyesek szerint hasonló lesz az alapja, mint a Windows Phone-nak volt csak másik shell-el, így már magától értetődő a win32 inkompatibilitás is.

sweetlou6.wordpress.com

(#54) Lalikiraly válasza Cifu (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Pontosan.
A felhasználók, nem hogy nem foglalkoznak a csempékkel, hanem törlöm az összeset :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#55) Lalikiraly válasza arn (#7) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Tényleg vicc, hogy Win95 óta hordoz stílusjegyeket magával.

És amúgy arra is gondolhatnánk, hogy a sok ui sok futtatási környezetet kér nem? Ez pedig megintcsak hardverigény...

Amúgy tényleg miért nem lehet azt, hogy telepítéskor döntse el a paraszt, hogy mit akar felrakni? Hát asszem lenne pofáraesés, hogy az alapból telepített alkalmazások, vagy funkciók 90% repülne... Biztos tátanák a lepcses szájukat, hogy ők maj megmondják mi kell neked... Hát jól megmondták, a Win10 egyre- de inkább kettőre több szeméttel és funkcióval van tele, amit el sem lehet tűntetni. Minek van a filekezelőben a 3D szar? Minek, a büdös életbe nem lesz a gépemen 3D nyomtató sem. Köszönöm ennyi.

Bocsi a kirohanásért, de néha durván tele a t.... vele. Pedig csak egyszerű és gyors kicsi rendszert szeretnék. Tudom ott a Linux pl az Endless OS, várom is az új kernelt hogy legyen tapipad támogatás...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#56) King Unique válasza Lalikiraly (#55) üzenetére


King Unique
titán

"Minek van a filekezelőben a 3D szar"

Az a vicc, hogy ezt felhozod, amikor csak egy üres mappa és kb. senkit nem zavar... Ha annyira nem tetszik, akkor nem kötelező használni, lehet nyomogatni az "endlesz" izét... Ez az egyre több "szeméttel" van tele pedig megint röhejes, mert egyrészt a modern alkalmazások használata többnyire szintén csak opcionális. Másrészt attól, hogy ezek ott van vannak a rendszerben, még ugyanúgy működik és jól használható. Plusz attól még fel lehet tenni külső programot és azt beállítani alapértelmezettként, ha valaki nem a beépített böngészőt, vagy épp fénykép- és videólejátszó appot akarja használni. Milyen érdekes, hogy én nem szoktam erővel kigyomlálni ezeket, meg erővel visszabutítani a rendszert a 7-es szintjére, aztán mégis oké évek óta. De akinek annyira nem kellenek a beépített appok, akkor van lehetőség uninstallálni őket.

[ Szerkesztve ]

(#57) Cifu válasza King Unique (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ettől még mi a francért nem lehet egy kattintással törölni, ha nincs szükség rá?
Engem például zavar(t)...

Persze, registryben turkálással megoldható, de finoman szólva sem felhasználóbarát a Microsoft hozzáállása...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) King Unique válasza Cifu (#57) üzenetére


King Unique
titán

De, képzeld lehet törölni, el lehet távolítani most is bizonyos beépített alkalmazásokat a gépházban, sőt a következő kiadásnál még többet. Viszont PowerShell-ben az összeset el lehet, ahogyan grafikus felületen olyan ingyenes és portable külső programmal is, mint a GeekUninstaller.

(#59) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én azért kíváncsi lennék, hogy a Chrome OS mennyire elterjedt százalékosan, akár ha csak az oktatási szegmenset nézzük, mondjuk az USA-ban, ahol gondolom jobban elterjedt.

A koncepció tetszik, csak a megvalósítás és főleg az árcédula nem illik az egészhez. Olyan mint anno a netbook volt. Kitalálták, jó volt, aztán mivel kelendő lett, megemelték az árát olyan durván, hogy okafogyottá vált az egész koncepció.

Ki vesz chromebookot olyan áron amennyiért rendes notebookot is lehet kapni, sokkat több memóriával, háttértárral, erősebb processzorral, jobb nagyobb kijelzővel? Az OS-nek van haszna, de miért kell ilyen rosszul árazni? Nem az lenne a cél, hogy vegyék az emberek, iskolák?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) sb válasza arn (#47) üzenetére


sb
veterán

Én eleve úgy futottam neki, hogy akkor végre magas dpi + skálázás, mert már használható.
Már így használom egy ideje a notit és ott nem zavart, kevésbé volt homályos skálázással.

32" 4k optimális lett volna:
- 150%-on 0.27-es (=FHD, 24") betűméret jön ki.
- Ha mégis sűrűbbet akarok akkor 125%-on 0.23 (=QHD, 27")
- Játékra meg ha 2 évente elindítok egyet és nem 8 éves akkor FHD 2x nagyításban talán nem rossz rajta.

Az a gond, hogy nálam a nagy pixelmérettel kiesik sok alternatíva.
27" QHD kicsi.
4k-ban csak 48"-tól lenne jó natívan, ez kiesik.
29" széles FHD-val (nemtom azmiaz) jó. De ez még kicsit kisebb magasságra mint a 24" 16:9 és olyan nagyon sokat nem is ad hozzá produktív munkához. Webezéshez, stb... meg értelmetlennek találom. Játékhoz, filmhez jó, egyiket se használom. :)
34" FHD már pixeles nekem is.
32" QHD jó. Viszont alig olcsóbbak mint a 4k monitorok és a high dpi-től el lehet búcsúzni. Általában rosszabbul felszereltek is. :( Type-c-t vagy freesync-et pl alig találtam.

Munkára egyébként 2x24" FHD egyszerű és olcsó megoldás lenne. Csak az meg otthoni használatra nem szimpi nekem. Oda 1 nagy monitor jobb lenne.

szerk: Ja és még pár sz*patás: 4K-t notiról alig lehet meghajtani 60Hz-en. HDMI-n nem jön ki 10-ből 10-szer. Type-C-n meg vagy csak TB-vel vagy alternate mode-ban úgy, hogy akkor búcsúzni kell a dokkolótól. Ez is mekkora öngól.
De mondjuk a 2xFHD-hoz is trükközni kell ha nem akar az ember vga kimenetet használni. Type-C-n kijön megfelelő dokkolóval és annyi.

Kicsit el is ment a kedvem a váltástól, mert igazán jó univerzális megoldás nincs, akkor se ha megfizetné az ember. :(

[ Szerkesztve ]

(#61) gV válasza arn (#7) üzenetére


gV
őstag

nem rossz kép az egységes kinézet hiányának bemutatására, de nálam az visz mindent, amikor egy ablakban valósul meg mindez. win95(gomb)/vista(hiba ikon)/10(ablakfejléc):

:(

(#62) Cifu válasza King Unique (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt ugye érzed, hogy most ugyanazt írod, mint én... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#63) McSico


McSico
senior tag

"...a Microsoft egy belső dokumentumára hivatkozva, hogy a felhasználók nem különösebben használják vagy konfigurálják a start menü élő csempéit, inkább kitűzik a fontos dolgokat a tálcára."

Ezen mi a meglepő? Talán ha az élő csempét ki lehetne tenni az asztalra, hogy szem elött legyen, akkor talán használnák az emberek velem együtt. Arról nem beszélve hogy a modern appoknak szintén nem lehet asztalra tenni parancsikont, így marad a tálca.
Lenne még még mit csiszolni hogy használhatóbb legyen ez a kettős életet élő winndows.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#64) King Unique válasza Cifu (#62) üzenetére


King Unique
titán

Az eltávolításnál a modern alkalmazásokra utaltam, ami megoldható pár kattintással és nem kell hozzá registry. A fájlkezelőben annak a mappának az eltávolítására célozhattál, max. ahhoz kellhet. De egyértelműen leírni már nem sikerült, azért is volt félreérthető... :D

(#65) #16820480 válasza Tigerclaw (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minek vegyen valaki erősebb (energiapazarlóbb) hardvert, ha elég neki ez is? Minek vegyen bonyolult OS-t, amikor nem ért hozzá, és kb 90%-ban úgyis böngészőben lakik már?

Én örülnék neki nagyon, ha végre bekerülne minden alkalmazás Windows Store alá, és nem egyesével kellene frissítgetni őket, meg nem szemetelnék tele a letöltött csomagokkal a gépet. És még lehetne sorolni. Ez minden nem probléma Chrome OS alatt, szóval sokkal vonzóbb az olyanok számára, akik nem értenek hozzá és nem is akarnak érteni.

(#66) Jesus_Shaves válasza Lalikiraly (#55) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

RAM hibás gép hetente telepített Win98 rendszere miatt erősen él bennem az emlék, hogy ott bizony ki tudtad választani telepítéskor, mi kell és mi nem kell. Nyomtató, telnet, kisegítő lehetőségek, kiskutyafüle - pipa ki, nem is települt. Még írta is, hogy ez a beállítás mennyi helyet kér a lemezen.
Például a helyi fiók használatakor kötelezően megadandó három darab jelszóemlékeztető kattintgatása helyett ezt a lehetőséget hasznosabbnak érezném most...

(#67) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon utálom a csempéket. Borzalmas és nagyon ronda. Amit gyakran használok én is inkább kitűzöm.

(#68) cog777 válasza Sweet Lou 6 (#53) üzenetére


cog777
senior tag

Office365 vajon win32-on alapul? Mert akkor azt megsem lehet kihagyni.
Vagy webes office-t szannak az oktatasra?

Mondjuk mikozben a G Docs-al megosztott dokumentumot siman tobben is tudtak szerkeszteni a cegnel, az Office365-tel keszult doksit csak nyogvenyelosen, allandoan be kell zarni es ujranyitni a megosztonak az Office-ban hogy a valtoztatasok megjelenjenek. Ami azert nem nagy moka ertekezlet kozben...

Masik erdekesseg, amikor valaki befejezte a szoveg bevitelt egy szovegdobozban, a tobbiek fuggoben levo szovege eltunik.

Ezek lehetnek helyi problemak, de azert felettebb bosszantoak, kb visszasirjuk a GDocs-ot mert az mukodott out of box.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#69) arn válasza sb (#60) üzenetére


arn
félisten

32es qhd pva panelre epulo monitorokbol most van felhozatal, 144hzet tamogatnak. Az asus hianyzik a tablabol, pedig talan az a legjobb valasztas a samu helyett. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) Lalikiraly válasza McSico (#63) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na a számból szedted ki a szót, ha az asztalon lehetne a nyomorék csempe, még érdekelne is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#71) sb válasza arn (#69) üzenetére


sb
veterán

Más kategóriát nézek. 60 helyett 75Hz-et és bónusznak freesyncet el tudok képzelni, de játék nélkül 144Hz-nek túl sok értelme nincs.
Ill. áttételesen lenne, mert pl. most AOC VA-t használok, de annyira hihetetlenül lassú, hogy sima scrollnál szétfolyik a kép, hiába 75Hz. Nem vagyok rá túl érzékeny, de ez nagyon gáz. Szóval gyors panel, főleg VA esetén nem árt... de csak azért, hogy tudjak szöveget, weboldalt scrollozni szétfolyt pacák nélkül kicsit drága a 144Hz. :)

szerk: Meg VA-ból nagy részük ívelt. 27"-ból szinte mind, 32"-ből meg ami gyors paneles. Nem tudtam megbarátkozni vele, bár csak boltban néztem. Lehet, hogy itthon menne. De akkor váltogatni is kéne mert a munkahelyen nyilván sík van.

[ Szerkesztve ]

(#72) vlevi válasza McSico (#63) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez már bennem is megfogalmazódott, még a Win8 megjelenésekor.
Mert már az is el volt rontva azzal, hogy külön volt startképernő, és desktop.
A csempéknek ráadásul megvan az a rossz tulajdonsága, hogy, a startmenü megnyitásakor nem azonnal működnek, kell nekik pár másodperc, mire magához tér, és mutat valamit.Van, amelyik viszont sosem hajlandó rendesen frissülni, pl. az OTP app árfolyam csempéje, még a hónapokkal ezelőtti árfolyamot mutatja.
Vagy, csak annyit csinál, hogy forog egyet a tengelye körül, ami szerintem baromi idegesítő.
Azt vettem észre (ez persze nem reprezentatív felmérés, csak megérzés), hogy nem csak a felhasználók nem használják a csempéket, hanem úgy általában fejlesztők sem törik magukat, hogy UWP appokkal árasszák el a store-t. Sőt, még a Win8 és 8.1 időszak közben, valamivel a Win10 megjelenése előtt már lehetett látni, tapasztalni, hogy fogynak az áruházbeli alkalmazások, mert az elején készült jópár alkalmazás, de aztán érdeklődés hiányában úgy maradt. A kettő persze összefügg. Ha nincs egymilliárd user, akkor a fejlesztőnek nem éri meg invesztálni egy senki által nem használt platform alkalmazásfejlesztésébe, és mivel nincs értelmes szoftver, ezért mindenki inkább más platformot választ. Én is szomorúan láttam, hogy azt, amit telefonon nagyon jól tudok használni, az Windows-ra nincs meg.
A gyári posta és naptár nyomába se érhet a Google-es megoldásnak.
Olyan rss hírolvasót, ami hasonlítani a droidosra, szintén nem találtam.
Tapatalk fórum olvasóra volt egy Win8-as próbálkozás, de ez volt az egyik olyan alkalmazás, amit beszüntettek.

(#73) arn válasza sb (#71) üzenetére


arn
félisten

nagy kijelzonel jo az ivelt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) Tigerclaw válasza #16820480 (#65) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem kell erősebbet vennie, de akkor az árcédulája is tükrözze a benne lévő gyenge hardvert és limitált OS-t.
Sokaknak elég egy VW polo, de nem fogjál passat áron megvenni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#75) sb válasza arn (#73) üzenetére


sb
veterán

Munkára valahogy nem tudom elképzelni.

(#76) Polllen válasza Ghoosty (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem értem a felvetést. A csempéket el lehet távolítani a start menüből és akkor csak a lista marad, mint a régiben...

Pl.:

Ehhez semmi külső program nem kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77) arn válasza sb (#75) üzenetére


arn
félisten

Miert? Fel sem tunik, fotozasnal meg ilyesminel sem. Igaz nem epuleteket fotozom :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#78) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "normál" winfosch is dobhatná, telepítéskor első dolgom a bazári vackok kinyesése... Meg szoktam tartani a csempéket, de semmi izgő-mozgó kacatra nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79) #16820480 válasza Tigerclaw (#74) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, de ha nem limitál az OS valakit, akkor nevezheti limitáltnak? Valószínűleg nem fogja, mert teljesen kielégíti.

Több videóban (pl.: [link]) láttam már ezt emlegetni, hogy igazából egyre inkább abba az irányba megy az iparág, hogy a bonyolultabb, túltervezett és felesleges kód helyett minél egyszerűbb és energiatakarékosabb legyen. Például CISC vs RISC, igaz hogy az előbbi komplexebb, többet is tud(hat), de közben meg csomó áramot zabál, ha hajtod.
Egy ChromeBook mondjuk 600$ körüli áron elmegy 10-12 órát egy töltéssel, hasonló áron laptopok ennek jó ha felét, és mellé nagyobbak, nehezebbek, stb.

(#80) vlevi válasza #16820480 (#79) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erről az jut eszembe, hogy sok évvel ezelőtt még vérre menő vitákat folytattunk arról, hogy melyik fordító állít elő optimálisabb ködöt, fut gyorsabban, satöbbi. Most meg minden a javascript. Ami minden, csak nem optimális.

(#81) Apollyon válasza #16820480 (#79) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"hogy igazából egyre inkább abba az irányba megy az iparág, hogy a bonyolultabb, túltervezett és felesleges kód helyett minél egyszerűbb és energiatakarékosabb legyen."

Erre már igazából a '70-es években rájöttek. Keep It Simple, Stupid.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#82) Ghoosty válasza Polllen (#76) üzenetére


Ghoosty
őstag

Engem annyira nem zavar, így nem néztem utána, hogy mennyi minden állítási lehetőség van. Csak a híreket, meg hozzászólásokat olvasva mindig azt látom, hogy ezt eltörlik, azt módosítják, az emberek meg sírnak, hogy miért kötelező. De ha ennyire egyszerű visszaállítani, akkor valami kommunikációs hiba lehet.
Ezen kívül még nagyobb szabadságra gondoltam, mint mondjuk andoridon a különböző launcherek. Így aki szerette a régi Win7 felületét, az visszahozhatja. Lenne többféle hivatalos GUI.
Persze mondom mindezt úgy, hogy még háttér képet sem szoktam átállítani, annyira nem érdekel a dolog, bár a Win8 megoldásától a falra mászok. Szüleim gépe ilyen és csak nagyon ritkán használom.

(#83) zizidor válasza Polllen (#76) üzenetére


zizidor
senior tag

Nálunk a kedves rendszergazda rögzítette a csempéket, semmit nem lehet változtatni rajtuk.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#84) #16820480 válasza vlevi (#80) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ma láttam azt hiszem róla hírt, hogy a JS átvette a trónt a Java-tól legnépszerűbb programozási nyelvként.

(#85) Polllen válasza Ghoosty (#82) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából ez felhasználó és MS hiba együtt.

Az MS nem tud még mindig egyszerűen kommunikálni, a felhasználóknál meg becsípődött, hogy a csempe nem jó és ahelyett, hogy megnéznék mit tud a rendszer, inkább mókolnak. Azt már ismerik a windows 8 óta. ;]

zizidor

Az derék... Nálunk "csak" olyan ikonok vannak, amit hiába törölsz asztalról, tálcáról, minden indulásnál szépen visszapakolja a rendszer, mert policy szerint az nekem kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#86) zizidor válasza Polllen (#85) üzenetére


zizidor
senior tag

Ó, ez a kedvesség is megvan részükről, én meg en bloc kikapcsoltam az asztali ikonokat (azt lehet), és csak a tálcára van kitűzve ami kell. Fél siker...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#87) sb válasza arn (#77) üzenetére


sb
veterán

Valahogy excelhez, grides vagy akármilyen riportokhoz, stb... nehezen tudom elképzelni, hogy jó, ha nem sík és egyenes minden vonal.
Ill. hogy hozzá lehet-e úgy szokni vagy rossz, ha közben váltogatod: otthon ívelt, munkában sík.

De mivel nem próbáltam így ez csak előre okoskodás. Neked nyilván több tapasztalatod van. Nekem nulla. :)

Praktikusan meg amúgy helyügyileg is jobban elférne a sík. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) arn válasza sb (#87) üzenetére


arn
félisten

ha zavart volna, mar reg kivagtam volna :) optimalis magassagban persze.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#89) sb válasza arn (#88) üzenetére


sb
veterán

Gondoltam... de ki tudja mire használod. :D

(#90) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ahogyan mások is leírták már: érintőképernyőn ezek az élő csempék egy nagyon is jól használható megoldást nyújtottak, azonban az egérvezérelt desktopon nem annyira ergonómikusak a Start menü listás böngészéséhez képest. Emiatt nem meglepő a felhasználó megosztottság sem, bár a W7 widgetekhez hasonló, élő desktopban létok fantáziát. Mondjuk azzzal is lehetne olyan kaotikus asztalt alkotni, hogy ihaj!
Ugyanakkor továbbra is: a Microsoftnak Microsoftnak kéne maradnia, és nem másokat (Apple, Google) majmolnia.

(#11) arn Ez ma már kevésbé állja meg a helyét, és nem árt, ha az az oprendszer "bundle"-ben tartalmaz némi alapvető multimédiás (zene- és filmlejátszó, képnézegető és -szerkesztő) illetve munkára alkalmas (pl. szövegszerkesztő, böngésző) szoftvert is. Lásd: nem véletlenül lett az Ubuntu/Mint a legelterjedtebb Linux distro, és nem valamilyen "csupasz" variáns.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.