Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem hiszem, hogy bármi jóra vezet az össze-vissza csapongás. Jó lenne már eldönteni, mit akarnak. Mi lett a Windows 10 S-el? Azt nem pont ugyan erre szánták? Hogy örülhet most aki esetleg azt választotta a Google vagy az Apple ellenében... WP, Windows RT... Aki egyszer ezekkel beszopta szerintem messzire kerüli őket.

MZ/X

(#2) VIC20 válasza DopeBob (#1) üzenetére


VIC20
őstag

,,Azt nem pont ugyan erre szánták?"

Nem. Ugyanerre esetleg.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Az esetleg nem merült fel a zseniális Microsoft GUI fejlesztők piciny fejében, hogy az egész élő csempe ötlet úgy marhaság ahogy van? Végül is a Windows 8 óta tudjuk és tapasztaljuk eme tényt, de azért még a Windows 10 esetében is ragaszkodnak hozzá.

Kész szerencse, hogy a ClassicShell megoldást nyújt arra, amit a Microsoft évek óta képtelen meglépni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Bici válasza Cifu (#3) üzenetére


Bici
félisten

Nekem az elo csempe kifejezetten tetszik / tetszett mobilon, tableten, es meg desktop-on is tetszene, ha nem egy kulon megnyilo menu szeruseg lenne, hanem pl. desktop widget formaban mukodne. Vagy igy is tudna mukodni.
Nekem sokszor jonne jol Droidon, hogy lassam bizonyos appok frissiteseit.
Ertesitesek helyett, vagy azok kiegeszitese-keppen szerintem nagyon jol lehetne hasznalni.
Sajnos, a koncepcio jelenlegi kivitelezese gyenge, nem hoztak ki belole azt, amit lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) zarayg


zarayg
aktív tag

Nem lenne rossz, de először látni kéne valamit belőle, addig talány minden! :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6) #16820480 válasza Cifu (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem abban a pillanatban váltanék WIndows-ról, amint újra ezt a W7-es felületet kellene használni. Sajnos az irodai VM-en még az fut, és egy katasztrófa. Szerintem sokkal szebb az új kinézet, most telefonra is feltettem, üdítő a sok ikon után.

(#7) arn


arn
félisten

mivel van tobb retro gepem, amiken regi oseket hasznalok, pl a win98 hasznalat szempontjabol sokkal letisztultabb (amugy egy instabil sz*r) - de ezzel csak azt akarom irni, hogy nem kell tulbonyolitani. az meg mar tenyleg a vicc kategoria, hogy nincs egy profil az adott tipusu gepekre (mittomen desktop, laptop, etc).

emlekszem, hogy regen a mobilra akartak desktopot varazsolni, most meg meg mindig ott tartanak, hogy a desktopbol csinalnak mobilt. mindketto egy rakas kaki volt osszessegeben. amiert kar, mert a motorhaz alatt sokkal jobb lett, mint korabban.

a legrosszabb, amikor nincs egyseges kinezet, hanem vannak funkciok, amik mindenfele regi szirszar toolokkal erhetoek el... win10, winxp, win98, igy 20 ev tavlatabol nem artana megoldani ennek egysegesiteset. ha eltunik az x86 platformfuggoseg, lehuzhatjak a rolot - egy kis kozosseg altal fejlesztett linux distrib is atgondoltabb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) #77646080 válasza #16820480 (#6) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem sokkal szebb az új kinézet,

Teljesen egyetértek. Jó ránézni.

(#9) Cifu válasza Bici (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amit mondasz az a Windos 7-es féle widget-lehetőségek feltámasztásának tűnik. Azzal anno az volt a bajuk, hogy abban a formában sebezhetőségi problémákkal bírt. Mondjuk én is visszasírnám ezt a lehetőséget, még jó, hogy a Windowst már csak játékra használom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Cifu válasza #16820480 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Telefonra az egy dolog, de asztali / lapos gépre mi a fenének az élő csempe? :F

Nem kellene keverni a feladatokat. A legkülönfélébb GUI-kat használtam már, és azért a nagy általánosságban a hagyományos tálca és legördülő menük megoldottak mindet.

A Win10-nél az arn által bemutatott őskáosz az, ami a legjobban jellemzi a Win10 GUI-t. Van gépház, van vezérlőpult (természetesen mindkettőt kell használnod, nem lehet ám az egyik (bármelyik!) felületen megoldani az összes beállítást) és akkor még a különféle ablakokba rakott egyébb opciók. Ehhez képest a Windows 3.1 maga volt az ergonómia...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) arn válasza Cifu (#10) üzenetére


arn
félisten

most epp a skypeon gyakorolnak, es teszik hasznalhatatlanna :D legalabbis 10-15 eve egy tok jol hasznalhato program volt.

szvsz kicsit elvesztettek a fonalat, hogy mire valo az oprsz:
* programok inditasara - ikonok, start menu, taskbar eleg (win98 is tudta)
* kezeli a hwt - gyk ui szempontjabol csak beallitasokat elerni. ez vmi uberkaosz a win10ben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Bici válasza Cifu (#9) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem az lenne az igazi, ha a csempeket lehetne fixalni a desktop-on, a jelenlegi technologiai hatteret kiegeszitve. Vagyis csak arrol lenne szo, hogy a Win8-fele start kepernyon lehetnenek ablakok a csempek felett. Ezenkivul a csempeknel egyenkent allithato lenne, hogy melyik eseten kerek ertesitest, es melyiknek legyen elo a csempe.
Ez szerintem nagyban novelne a lehetosegeket.

De ez csak a desktop vonal. Tableten es telefonon meginkabb hasznos szerintem az elo csempe.
Az egesz csak annyirol szol, hogy ertesitesek helyett van egybol egy elonezeti kepem az alkalmazasok allapotarol. Lehetne az egeszet elo ikonnak is hivni, ahol az ikon eleg nagy ahhoz, hogy lathato legyen benne a tartalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) arn válasza Bici (#12) üzenetére


arn
félisten

erre kellene a profilozas - a mobil ui != desktop ui

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Részemről: hipp-hipp-hurrá.

Desktop gépen mind Win8, mind Win10 esetén herótom van a csempézéstől.

Volt Win8 Phone-os telefonom (Nokia 925, a mai napig "visszasírom"), ott remek volt az élő csempe, mivel volt értelme: a csempesor volt a fő interface.

A workstation-ömet most húztam újra (Win10), és igen: minden ami fontos, az a tálcára van tűzve; a "start menüből" pedig minden csempét kivágtam.

Képernyő-tapizós mobileszközökön teljesen korrekt a csempe, de klasszikus desktop Windows környezetben (ami hál' istennek nem pusztult ki, bármennyire is hajtottak rá az elmúlt 10 évben) abszolút felesleges: kezeléshez van egér/tapipad és billentyűzet, az alkalmazások jelzéseit pedig a tálca és környékén lévő csillió státuszikon úgyis leköveti.

PS: Nekem még mindig a Win7 az etalon user interface tekintetében; azt kellett volna ráncfelvarni, ha már hozzá akartak nyúlni... Amit a Win8 és Win10 rendszereken start menünek csúfolnak, az egy vödör f0s, bár Win10-en már legalább kevésbé híg állagú. A gépház koncepciója pedig egy rettenet, így nekem a vezérlőpult is ki van biggyesztve a tálcára.

@arn

+1

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#15) Bici válasza arn (#13) üzenetére


Bici
félisten

Persze, az alap, hogy mashogy is mukodhetne az egesz mobilon es dekstopon.
En csak amellett foglaltam allast, hogy sok alkalmazas eseten jobb az elonezet, mint az ertesites. Es erre az elo csempe az egyetlen altalam ismert megoldas. A megvalositas termeszetesen lehet sokfele.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Jesus_Shaves válasza arn (#7) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

A legszebb az ezekben a legacy elemekben, hogy sokszor pocsékul skálázódnak hidpi mellett. Céges UHD monitoron nagyítóval kell nézni egyes ikonokat, mert nem skálázza az adott felbontásra - vagy ha igen, akkor meg egy szétmosódott pixelmassza lesz. Programoknál ok, főleg, ha régiek, de az - állítólag - modern rendszer elemei lehetnének konzisztensebbek....

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

"Valószínűleg a Windows operációs rendszert ennek megfelelően tervezik át."

A nem fiatalok azt rühellik leginkább, hogy folyton újra kell tanulniuk mindent, miközben elvileg ott van a Big Data és társai, amik csalhatatlanul megmondják mit akarnak a felhasználók, ehhez képest folyton áttervezhetnek mindent.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Bici válasza gabor7th (#17) üzenetére


Bici
félisten

A nem fiatalok jobban teszik, ha porgesben tartjak az agyukat, kulonben idos korukra marha kiszolgaltatottak lesznek. Ennek persze sok modja van, nem csak a windoz ujratanulas, de barmilyen tanulastol elzarkozni szerintem rossz irany.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) zolee001 válasza Bici (#4) üzenetére


zolee001
őstag

Nekem is tetszik a live tile,pl a news ,a mail,calendar,rss valamint külsök amik megfelelöen müködnek,csak ránéz az ember és rögtön látja ha van valami értesités.
A store only futtatás garantált bukta (ismét) na meg ha csak eszközzel lehet majd megvásárolni akkor ki az aki még hisz az MS-nek?
Surface 1 (Windows RT is micsoda sikertermék lett mint ahogy a WIndows 10S)
WP 7,aki megvette (nem olcson) dobd ki mert jön a WP8,8-rol 8.1-re dobd ki mert nem kompatibilis (also szegmens) ,8-1-röl 10 re szintén dobd ki és vegyél kompatibiliset,10-röl meg vegyél androidot/ios-t mert kukáztuk az egészet.
Érdekes hozzállás mivel arm-ra továbbra is fejlesztenek és a világ legnagyobb szoftver cégének nincs kapacitása a WP vonal további supportálásához ne adj isten fejlesztéséhez? Nincs
Ellenben feltalálák a dark és a light témát (felkészül a pink theme csapat HOT usereknek) a nagy sikerü print 3d-t,paint 3d-t a people bart ami már el is tünt a sets amibe bele is tört a bicskájuk.
Az egész azt a benyomást kelti,mintha nem tudná a jobb kéz ,hogy mit csinál a bal,igen erös tisztogatást kellene végrehajtani a részlegvezetök körében és a megfelelö embert kinevezni.
A cikkben szereplö terméket viszont kiváncsian várom,pudig prübája az kóstolás és kiderül.

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Dobhatnák az összes verzióból az élő csempéket, sőt felőlem az összes csicsával együtt.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) zolee001 válasza Cifu (#9) üzenetére


zolee001
őstag

Windos 7-es féle widget-lehetőségek feltámasztásának tűnik. Azzal anno az volt a bajuk, hogy abban a formában sebezhetőségi problémákkal bírt

Az volt a hivatalos duma mert akkor éppen az UWP volt az atyaisten,most azt kukázzák.
Én a W10-ben is használom a W7 widgeteket,rádio,notes pl
Anno W8-on valahogy nem jött be a rádio app és az idöjárás app 24 colon pláne,hogy nem lehetett tálcára ,háttérbe rakni
(Eme remek ötlet feltalálöjával azért elbeszélgetnék éjjel egy sikátorban:-) )

(#22) gabor7th válasza Bici (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Biztos lehetne írni valami tanulmányt róla mennyi milliárd dollár kárt okoz az, hogy újra és újra fölöslegesen erre megy el az idő ahelyett, hogy dolgoznának és valami hasznosat tennének.

A jövő a nem változó rendszereké, hisz a lakosság nagy része öreg lesz és ők nem rajonganak ezért, és a ha hatékonyan akarják őket használni akkor véget kell vetni a "minden héten forradalom" hozzáállásnak.

Igazából a techcégek erre a korra már állnak is át, hisz már nem igazi innovációval állnak elő többnyire hanem a meglévő dologkért kérnének újra és újra pénzt amit szolgáltatásnak neveznek.

Az innováció látszata még fontos úgyhogy átszabják folyton a jól betanult menüket, ami viszont káros és igazából mivel mindig látszólag mellélőnek látszik is, hogy nem is hasznos még szerintük se.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) sb válasza Bici (#4) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek és ezt írom én is évek óta.
Úgy, hogy közben szintén classic shell-t használok Win7 óta, így gyakorlatilag tök ugyanúgy néz ki a start menüm W7-8-10 alatt.

Szerintem a kettő nincs ellentmondásban ha widget szinten lenne kezelve és nem a start menü kiváltására.
Tök logikus, nem is értem mit szarakodnak rajta. Ill. értem: egyszerűen csak ergonómiában kéne gondolkodni ami kb. 10 éve fel sem merült náluk. A droidon/mobilon megszokott widgetes, állandóan frissülő, élő felületek nagyon ergonomikusak, nem kell kattingatni, látszik minden. Win-en ez 27 kattintás mire látod jött-e leveled vagy bármi más, amit integrálni lehetne egy élő felületbe. Ezen nyilván az is ront, ha a start menü mögé cseszik be.
A start menü meg megintcsak jó a strukturált programkezeléshez. Egyszerűen más feladatok, mindkettő optimális valamire.

Ehhez képest jön a flat meg minimal design évek óta. Mintha direkt azon erőlködnének, hogy hogy nem találsz meg egy programot (mert nem látszik), kevered össze 20 másikkal színek, formák nélkül.
Mondjuk ez mobilra is igaz sajnos... de legalább ott ezeket leszámítva a maradék ergonomikus fejlesztés.

(#24) Döglött Róka válasza gabor7th (#22) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kimaradt, hogy a felhő rossz. Csalódtam...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) gabor7th válasza Döglött Róka (#24) üzenetére


gabor7th
addikt

Azzal is volt baj múlt héten:

"Lassan két napja, hogy gondok vannak az Office 365-el. A problémát most is főként Nyugat-Európában tapasztalni, de hazánk is érintett."

"Csütörtök reggel óta Európa nyugati felében gyakorlatilag elérhetetlen az Office 365, de a világ más pontjairól is jelentettek problémát. Az előfizetők szinte alig férnek hozzá a leveleikhez. A Microsoft mérnökei már dolgoznak a hiba elhárításán, de a jelek szerint lassan halad a dolog."

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) sb válasza Jesus_Shaves (#16) üzenetére


sb
veterán

Sajnos ez jellemző. "Régi" programoknál is jellemzően MS termék ami a legszarabbul skálázódik.
Fix skálázásnál is egy szar az összes Office, Outlook, SQL Management studio, stb...
On the fly skálázás meg majd a 22. században lehet valamikor... amikor kétféle skálázású kijelzőt használsz és át tudod húzni homály nélkül egyikről a másikra.
Érdekes módon egy TotalCMD, Firefox 100%-os így is.

Én most vittem vissza a 32" 4K monitort emiatt. Tartalomfogyasztásra, otthoni használatra már jó lett volna, de sajnos (szerencsére) dolgoznom is kellene otthonról róla, így meg kuka a nagyítás miatt jellemzően az MS progik miatt.

(#27) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én csak azt nem értem, miért nem lehet választani, hogy milyen legyen. Aki a csempéset szereti, az kiválasztja, hogy csempés legyen, aki a win7 féle Aero-t szereti az azt.
Nem hiszem, hogy az 1 példányra jutó költség olyan nagy lenne, ha a GUI-ban lenne pár választási lehetőség.

(#28) #16820480 válasza Cifu (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

A (teljesen haszontalan) desktop helyett kellene live tile widgeteket bevezetni, és a start menü helyett a live tile desktop előreemelését. Sokkal jobb kihasználása lenne a helynek, mint a mostani start menü. Sőt, eleve a taskbaron is sok infóval nem szolgálnak az ikonok, azok helyett is lehetne kis csempéket használni, akár váltakozó preview-val, akár csak simán értesítési számokkal, és így tovább.

Az tényleg nem a legjobb, hogy még mindig nem egységes az egész felület, de azért a gépház sokkal jobb és áttekinthetőbb (és kereshető!) a vezérlőpultnál, csak kicsit több energiát kellene fektetni bele, hogy az egész rendszerben csak ilyen felület maradjon (ezen amúgy elvileg folyamatosan dolgoznak).

(#29) arn válasza sb (#26) üzenetére


arn
félisten

akkor jo, hogy nem vagtam bele :) maradt a qhd ill lett uwqhd

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Solten


Solten
addikt

Kezd vegre magara talalni a Microsoft abbahagyvan a szellel szemben vizelest: fejleszti az uj bongeszojet Chromium alapon, elhagyja a hulye csempeit... Nah van meg remeny. Ez a Lite egyebkent hanyadszori nekifutas? 3?

Saor Alba

(#31) Duck663


Duck663
őstag

"Nemrég a Windows Central azt írta a Microsoft egy belső dokumentumára hivatkozva, hogy a felhasználók nem különösebben használják vagy konfigurálják a start menü élő csempéit, inkább kitűzik a fontos dolgokat a tálcára. Valószínűleg a Windows operációs rendszert ennek megfelelően tervezik át. Utóbbi érintheti a komolyabb változatokat is, amelyekkel kapcsolatban szintén vannak pletykák a felhasználói interfész megújítására vonatkozóan." 10 év alatt el fognak jutni oda, amit én az első pillanattól kezdve szajkózok, hogy rossz a koncepció, kukába vele és kidobják, csak túl lassú ez a folyamat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#32) #40553216 válasza zolee001 (#19) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#33) vlevi válasza Cifu (#9) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azzal anno az volt a bajuk, hogy abban a formában sebezhetőségi problémákkal bírt."
Ami igaz is volt, mert a W7-es widget egy szövegesen megírt javascript kódrészlet volt. Oda bárki bármikor olyan kódot cserél be, amilyet nem szégyell.
Zárójelben jegyzem meg, ennyi erővel a teljesn jelenlegi web egy darab nagy biztosnági kockázat, mert bármelyik javascritpet kicserélhetem bármire, és senki nem veszi észre...

(#34) apuka80 válasza Duck663 (#31) üzenetére


apuka80
csendes tag

"10 év alatt el fognak jutni oda, amit én az első pillanattól kezdve szajkózok"
-> Hát neked e'csém, iga-igazad van!

(#35) zolee001 válasza #40553216 (#32) üzenetére


zolee001
őstag

Értsd ugy,Surface tab (WinRT)
Amugy jogos mert a surface 1 talán EZ volt,valakinek a marketing részlegen nagyon tetszik a surface szó

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy "nem tudok semmi-t, és nem is akarok tőled semmit" verziót tényleg összedobhatnának, mert vagy 40-50 procest tiltottam le az msconfig-ban és nem csökkent az UX, sőt... :U

(#37) tibaimp válasza Cifu (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van! Pont ezt akartam írni, én a cikket így írtam volna:

"...nem különösebben használják vagy konfigurálják a start menü élő csempéit" -- sőt a legtöbb felhasználó visszaállítja a korábbi win7, win xp kinézetű start menüt egy külső program segítségével....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) zizidor válasza tibaimp (#37) üzenetére


zizidor
senior tag

Úgy, úgy! Eleve meg kellett volna hagyni a választás lehetőségét. A hozzászólásokból is látszik, hogy van aki szereti az élő csempéket, van aki nem. Én speciel idegbajt kapok attól, hogy össze-vissza zizegnek, ahol lehet egyből ki is kapcsolom. De nem nézem le azokat sem, akiknek ez bejön.

Ugyanígy meghagyhatták volna a Win7 Aero felületet, mert sokan szerették, és tapasztalatból mondom, hogy az idősebbeknek igenis probléma, hogy nem ugyanúgy néz ki, hogy nem ugyanott van, arról meg ne is beszéljünk, ha esetleg nem ugyanúgy működik...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#39) sb válasza arn (#29) üzenetére


sb
veterán

Egyébként munka nélkül használható lenne.
Még azzal sem rossz kompromisszumos megoldásként a régi win8-as skálázással a szarabb MS progiknál.

Szóval az a helyzet, hogy ezzel együtt is 95%-ban jó lett volna a 4k+skálázás. Csak az a gond, hogy a musthave progiknál a maradék 5%-nál ez vétóval ér fel ha nem megy rendesen. :(

(#40) arn válasza sb (#39) üzenetére


arn
félisten

ha sok penzt koltok vmire, nem vmi szuksegmegoldast szeretnek :) ahogy szamolgattam kb a 43as 4k monitoron lenne hasonlo ppi, mint 27es qhdn. de ott meg olyan erzes lenne, mintha beszippantott volna a matrix.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) kilua


kilua
senior tag

Nem is tudom mit akarnak az élő csempékkel meg mobilnak nevezett kinézettel.
Még tableten is szar, legalábbis, intel atomos x86os windowsos tabletem van, de inkább azon is 90%ban android x86 fut nálam (dual bootal telepítettem mert használhatóságban tableten ég és föld a különbség ha csak touchscreen van)

[ Szerkesztve ]

(#42) Cifu válasza arn (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

de ott meg olyan erzes lenne, mintha beszippantott volna a matrix.

Hát nem pont ez lenne a cél? ? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Male válasza arn (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor egy kis egységes dizájn by WS2012 :) ...felhívnám a figyelmet az előtérben lévő IIS-nek az IE8-as dizájnra például... de jó a három különböző frissítés gomb, lapozó, stb... katt ,,,ha kicsit keresgélek benne, lehet, hogy van még egy másik korszakból is minta benne :DDD

(#44) arn válasza Male (#43) üzenetére


arn
félisten

en amugy megertem, hogy van visszamenoleges ablakrender a legacy programokhoz, de hogy a sajat szarjaikat nem tudjak rendbetenni lassan evtizedek ota? ez annyira alap lenne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) sb válasza arn (#40) üzenetére


sb
veterán

Nálam ha kilőttem volna a kb. 2db munka progit akkor teljesen jó lett volna. Maradt volna a szép nagy ppi és sokkal jobb kép. Sajnáltam csak emiatt visszavinni.

Persze, matekkal 43" körül jön ki... vagy 48" körül ha 24" FHD-ból indulok ki. (Sajnos itt hendikepp a rövidlátás is, mert a szemüveg kicsinyít. Szemüveggel nekem a 0.27 körüli képpontméret kényelmes, a 0.23 már nagyon kicsi. Szemüveg nélkül meg a 0.27 kiveri a szemem olyan pixeles. :D)

Ezek viszont már túl nagyok monitornak. Perifériára játékban jó, lesz ott még 1-2 fa vagy hasonló ami semmire se kell amúgy. :D ...de nyilván a feelinghez hozzáad. Munkára, normál felhasználásra viszont ez már nem igazán alkalmas mert folyamatos nyaktorna. De engem pl. kissé zavar a 32" fényereje is. Hiába van visszavéve ha 2x akkora terület világít az ember arcába.
Plusz itt már a magasság kérdése is bejön. Soha nem értettem a 21:9 monitorokat, de a 32"-os után rájöttem, hogy erre jó. :) A 32" olyan magas, hogy (sajnos túl magas) asztallapra teljesen letolva van épphogy ergonomikus magasságban a teteje. Onnantól szintén nyak+hátfájás jön.

Most ezt a32" WQHD AOC-ot is vissza kell vinni a változatosság kedvéért, de ettől még valószínűleg marad a WQHD 32" mert alatta meg méretben/pixelsűrűségben nekem így nincs alternatíva 24" FHD-hoz képest ha nagyobb felbontást akarok. Talán még egyszer megnézem a 27"-t, de nem adok rá sok esélyt, hogy kényelmes lesz nekem. Pedig az méretben, magasságban is élhetőbb lenne.

(#46) erahurka


erahurka
félisten

Nem örülnék ha eltűnne ez a kitűzögetős lehetőség. Ok, élő csempéket én se rakok ki, de parancsikonos csempéket igen. Remélem ilyesmire azért lehet majd később is használni a start menü jobb oldalát. Asztalról semmit sem szoktam indítani, max tálcáról.

(#47) arn válasza sb (#45) üzenetére


arn
félisten

erre celoztam, hogy olyan nagy, hogy egyszeruen az ember mar hatral... tul sok input. ha meg tul messze kerul, megint nem latom rendesen :) webfejlesztesre, es jatekra nagyon bejott a 21:9. a 32:9et mar inkabb munkara tudnam elkepzelni - inkabb mennek vissza 16:9re, mint ebbe az iranyba. eloszor en is 32eset akartam, de 4knal nem volt jo a ppi, qhdbol meg nem nagyon volt normalis minosegu monitor akkor meg (most mar nagyobb a felhozatal). 21:9ben nem igazan hittem, meg a gorbuletben sem - de megneztem eloben, es teljesen termeszetesnek hatott az egesz. igy lett ez - ami gond vele a hattervilagitas homogenitasa katasztrofalis. ilyet kerek oledben, 144hzig.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) Male válasza arn (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem hozzá sem nyúlnak... pl az RRAS ha jól emlékszem a WS 2003-ban pontosan ugyan így volt... és a WS2016-ban is ilyen. Vannak ennél idegesítőbb dolgok is, pl a megosztásnál a felhasználókat amikor hozzáadja az ember, akkor alapból kézzel kell begépelgetni a felhasználó neveket, majd check names-re leellenőrzi, hogy van-e tényleg ilyen a gép felhasználói között, vagy elgépelted... ez minimum 16 éve így megy, annyira nem képesek, hogy egy nyamvadt listát kitegyenek oda, vagy legalább egy autocomplete-et... (Jó, végül elérhető a lista,a logikusan az Advanced gombra nyomva, majd Find now... és kidobja a listát, aminél már kattinthatsz, de erre a körre mi szükség van, pláne mint advanced, ahol nem tudom ki keresi magától...)

(#49) sb válasza arn (#44) üzenetére


sb
veterán

Ez lenne az alap, igen.

De a vicc, hogy még így is lenne félmegoldás rá, külön app támogatás nélkül is.
A win10-ben többféle skálázás van:
1. A régi GDI-os felületű progikat bitmap alapon skálázza: homályos lesz minden, ikonok, betűk.
2. Mixelt mód: Betűket tűélesen nagyítja, melléjük a menük, ikonok, bármilyen bitmap sima méretezéssel, homályosan.
3. Félig nagyít: betűket tűélesen, minden más bitmap marad eredeti méretben. Irtó hülyén néz ki, mini ikonok és szétcsúszott GUI. Kb. használhatatlan.

Ebből a 2. a leghasználhatóbb a régi progikhoz, mert nem csúszik szét a gui, az ikonok elviselhetők homályosan, a szöveg meg tűéles. Mégis az 1. módszer a win10 default skálázása, a 2. módszer a win8-é volt alapból. :D

(#50) tibaimp válasza zizidor (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy van, meg kellett volna hagyni a választás lehetőségét. Ráadásul én még az egyel korábbi, a klasszikus win xp stílust használom, de persze kinek mi tetszik, ahogy írod is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.