Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza ^Clown (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amit lehet, megtettünk. Talán a világon nincs még egy állam, ahol annyi kedvezménye lett volna egy kisebbségnek, mint nálunk. Nem mai keletű a dolog, már az "átkosban" is így volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) 8th


8th
addikt

A rasszista Magyarországról elüldözött szegény menekülő roma élősködőkből családokból elege lett Kanadának? Felháborító! Rásszistá kánadájiják more! Há fusson kija szemük (by győzike). :DDD

néznivaló

Mi az úristent kezdünk tízezer hazatoloncolt nincstelen romával? Hol fognak lakni mit fognak enni? Majd építenek nekik házat a mi adónkból mert volt annyi eszük hogy minden hidat felégettek magött mögött vagy mi? :U

[ Szerkesztve ]

(#53) alibaba78 válasza Lauda (#46) üzenetére


alibaba78
őstag

En nem is allitottam, hogy szidtad volna. :) Ezt epp neked mondtam, de ebben a topikban a legelso hsz-em szolt annak, akitol kikertem magamnak az allitasat. Persze o lapit, ahelyett, hogy helyesbitette volna az egyebkent komoly intelligenciara utalo mondandojat.

Mr x: Az osszes cigany baratomnak megmondom a velemenyemet, ha nem tetszik, amit latok. Legutobb az egyiknek az edesanyja kert tolem segitseget, hogy ugyanmar vigyem be oda a fiacskajat, ahol elozoleg dolgoztam, mert szegenyket nem veszik fel sehova a szarmazasa miatt. A valasz sem varatott magara sokaig. Aki keres, talal. Ne legyen lusta a fiacskaja munkat keresni, es elobb-utobb meg lesz az eredmenye. En pedig nem fogom lejaratni magam, ha netan egyik nap elfelejt felkelni.
Tehat osszefoglalva nem csak titeket kerlek, hogy ne viselkedjetek igy! Minden ciganyozasnal jusson eszetekbe, hogy van olyan, aki talan nem szolgalt ra a sertegetesre, es rosszul esik neki!

(#54) Dany007 válasza Vakegérke (#51) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, pontosan erről van szó.
Nem is értem, hogy állami / országos szinten mi más lehetne még tenni? Mi többet a "mi" részünkről? Már ezelőtt 100 éve is szó volt roma intergrációról. De évtizedek óta biztosan.
És lett eredménye? Semmi. Azóta is százmilliók mennek el roma integrálás címén. Eredmény nulla, semmi nem változott.
Akkor el kéne gondolkodni, hogy vajon hol lehet a probléma? Kiben lehet a probléma?

Pár hónapja volt egy Napló riport egy roma asszonnyal. Kérdezték mért nem megy el dolgozni? Megmondta, hogy több pénzt kap segélyként, meg mert kisebbségi, meg mert van 3 gyereke, mint amennyit egy rendes munkahelyen megtudna keresni. Aszondja, akkor minek menjen el dolgozni? És szomorú de igaza van!
Ennél jobban már nem lehet őket támogatni. Egyszerűen be kell látni, hogy a többségük nem is akar integrálódni.

Semmiben sem különböznek a többiektől. Ugyanúgy joguk és lehetőségük van a tanulásra. Majd ha elvégeznek egy egyetemet ugyanúgy lehetőségük van munkába állni. De már ott bukik a dolog, hogy tanulás! Korábban már írtam a 94'-es tanulmány alapján 8%-uk végezte csak el a középiskolát! 8%! Akkor mégis mit lehet elvárni? Csoda, hogy nem kapnak munkát?

(#55) Vakegérke válasza alibaba78 (#53) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt olvastad már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) Mr X válasza alibaba78 (#53) üzenetére


Mr X
veterán

Tisztelendő, amit csinálsz. Hozzáteszem, mint írtam, én nem ítéelek el senkit egyből.

(#57) Dany007 válasza alibaba78 (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Ha rám gondoltál, márpedig ki másra akkor a véleményemet továbbra is vállalom.
Én személy szerint nem szeretném ha a több ezer hazatérő, így 3-4 év után ide jönne haza.

Hiszen gondolj csak bele. Eladták mindenüket. Nincs házuk, nincs munkájuk, nincs egy fillérjük sem. Vajon mit fognak kezdeni itthon? Vagy az én adómból építünk nekik ingyen házat? Kapnak majd segélyt meg ellátást csak azért mert 3-4 éve elhagyták az országot és most visszaküldték őket?

Vajon mért mentek el annak idején? Nyilván azért, mert itthon nem tudtak maguknak megfelelő körülményeket teremteni. Akkor vajon ha hazajönnek majd jobb lesz a helyzet? Lesz majd munkájuk, lakásuk szép nyugodt életük? A fenéket. Az elmúlt 3-4 évben csak rosszabb lett itthon, ha akkor nem jött össze nekik most se fog.

Az üldöztetésről pedig csak annyit, hogy képzeld el a szituációt amint egy magyar és egy roma megy egymással szembe az utcán. Vajon melyikük fog előbb átmenni az út túloldalára?
Mert én már rengeteg ilyet láttam. Elhiheted, itthon nem a romák félnek a magyaroktól - bár biztos van olyan is - hanem többségében fordítva!

A rendes dolgozó emberekkel semmi bajom sincsen. Én is ismerek egy-kettőt. De azt is el kell ismerni, hogy a többség nem az.

(#58) KaiotEch válasza alibaba78 (#53) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ömm tudom, hogy rám gondoltál, de hiába. Ez az én álláspontom, az összeset elítélem, nem alaptalanul! Talán Te különbözöl a többitől, de lehet, hogy nem. 100ból ha 2 normális van az országban. Lopnak, csalnak, hazudnak és sorban állnak a segélyért, a munka meg büdös, és úgy születnek, mint a nyulak 3 havonta 8. Ha egy magyar ember megy segélyért azt elhajtják. Bp-en szükséglakást biztosítanak az összesnek, és az, hogy megszülik a gyereket beadják állami gondozásra az unokatestvér meg kiveszi és az után is kap többet, mint Mo-n a minimálbér, azt felháborítónak tartom. Ez az egyik oka, hogy nincs pénze az országnak, mert havi szinten 300eFt-ot csak úgy kapnak segélybe és emellett a magyar ember nem mer elmenni szórakozóhelyre, mert 15 cigány beleköt. Sajnálom, de az a baj, hogy a vérben ez már bennevan. És az is szép látvány mikor a Róbert Károly körúton a gyalogátkelőnél a 3 sávos úton a ~5 éves kis purné az útra pisál. És azt ne mondja nekem senki, hogy az új BMW-ket abból veszik, hogy agyondolgozzák magukat.

[ Szerkesztve ]

(#59) moonlight115


moonlight115
tag

Nekem az a véleményem, hogy nem szabad általánosítani.

A munkahelyemen, ami egy szépségszalon, van egy kozmetikus tanuló. Egy kicsit látszik rajta, hogy cigány származású. Hiába ő a legszorgalmasabb, a legkedvesebb, mégis, van olyan vendég, aki nyíltan kijelenti, hogy őhozzá ugyan ne nyúljon egy " olyan ". Most képzeld magad a 20 éves lányka helyébe!

De olyan is van, mikor egy cigánylány jön, mondjuk műszempillát feltetetni. Az ugye nem 10 perc. És jön vele a rokonság. Anyós, após, férj..... Beülnek bámészkodni, mint a moziban. És a kisgyerekek, akik ott szaladgálnak az üzlet közepén, az én kezemben nagyon éles olló, épp hajat vágok..... Kész balesetveszély. És senki nem mer rájuk szólni.

Vakegérke , én veled értek egyet ! :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#60) alibaba78 válasza Vakegérke (#55) üzenetére


alibaba78
őstag

Bocsanat, efelett elsiklottam. :B
Ez nem egeszen igaz (szerintem). Az az ember, aki utalja a fajtajat, nem lehet buszke a szarmazasara. A ketto kizarja egymast.
A tobbivel nem tudok vitatkozni, ugyanezt el(t)em at.

Mr X: Tisztaban vagyok vele, hogy nehez nem megkulonboztetni az embereket. Minden tiszteletem azoknak, akik igy gondolkodnak. :R

Dany007: Ebbol, amit leirtal, nem feltetlenul kovetkezik az, hogy hazajonnek, es egytol-egyig segelyert fognak sorban allni. Ha tehetnem, kihoznalak ide egy par evre, hogy a sajat borodon tapasztalhasd meg a megkulonboztetest pusztan olyan aprosagokert, hogy milyen orszagbol jottel. Itt ugyanis a helyiek utaljak a kelet europaiakat, es ezt elobb-utobb a tudtodra is adjak. Majd esetleg akkor megertened (talan) mirol beszelek. :(

KaiotEch: Te tipikusan az a szemellenzos tipus vagy. Se hall, se lat...... Par evvel ezelott egy jobaratom (most mar sogorom, es feher) edesapja meghalt. Sajnos nem volt eleg penze, hogy az elhunyt vegakaratat teljesitse (koporsos temetes), de meg a hamvasztasra sem. Felajanlottam, hogy elmegyek vele az onkormanyzathoz segitseget kerni, termeszetesen visszateritendot. Az most mellekes, mit vagott az arcomba az ugyintezo, de meg mielott sorra kerultunk volna, korbeneztem a varoban. kb.: 20 ember varakozott, abbol 2 volt felismerhetoen cigany (IV. ker.).

Nem szeretnek politizalni, de szerintem alapvetoen nem az az ember a hibas, aki kihasznalja a lehetosegeit, hanem a kormany, aki lehetoseget nyujt ehhez ezusttalcan. Es valoban, minek menjen el dolgozni, ha az allam eltartja? Majd ha az allam rajon, hogy talan nem kellene tamogatni a lehutoket, esetleg ellenorizne oket, majd talan akkor lesz valtozas. Ugyanez tortenik itt, angliaban is. Aki csak teheti, az szuli orrba-szajba a gyerekeket, mert kellemes tamogatast kapnak a kormanytol.
A minap olvastam egy roman szarmazasu norol, aki 5 eve el itt londonban, es megiteltek neki evi 24k font segelyt. Csakhogy ertsd, en 18k fontot keresek evente, es dolgozom, ez az ember meg rohogve jobban el.

(#61) Vakegérke válasza alibaba78 (#60) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hol mondtam olyant, hogy büszkeség? Csak annyit mondtam, hogy nem szégyellték származásukat.
Szóval átéled te is a keservet, amelyet a bűnöző, másokat kihasználó réteg miatt kell elszenvedned. Nehéz sorsod van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) alibaba78 válasza Vakegérke (#61) üzenetére


alibaba78
őstag

Valoban, ezt a szot nem hasznaltad. Csak ugy gondoltam, aki nem szegyelli, az buszke ra, es forditva. :B
Sokunknak, mint embernek van nehez elete, ezert en nem is panaszkodom. :)

(#63) 8th válasza KaiotEch (#58) üzenetére


8th
addikt

Én nem írom le a véleményemet mert sehogyan sem fér be ezen fórum keretei közé. Csupán annyit mondanék, hogy aki annyira védi ezeket a "kimenekült" cigányokat (és itt most nem azokra gondolok akik tisztességgel felnevelik a gyerekeiket, dolgoznak stb...) az költözzön be közéjük egy kis faluba. Én köztük nőttem fel vidéken egy 1700fős faluban. Nap mint nap láttam az állandóan büszkén emlegetett "kultúrájukat". Annyira megszerettették magukat velem, hogy ma már a puszta látványuktól is mérhetetlen undor kap el. Sajnálom ez van. Maguknak köszönhetik. Még egy kérdés. Miért mindig csak egyetlen kisebbséggel van a probléma Magyarországon? Bács-Kiskun megye. Hajós nevű település java részt a horvát kisebbségbe tartozó magyar állampolgárok lakják. Mintatelepülés a környéken. Alig tíz kilométerrel arrébb Miskét 80%-ban oláh cigányok. Na azok még egymást is meglopják éjszaka. Ragozhatnám sokáig. Aki védi a hazatérőket az költöztessen be egy családot magához a kisszobába. Ennyi. Nem a normálisan élő cigánysággal van itt a probléma (ilyet is ismerek nem egyet nem kettőt) hanem azzal a sok ingyenélő lusta szarral akik odakint a MAGYAROK! "jóhírét" öregbítették, és szervezett keretek között menekültek el az országból a rasszista gyilkos magyarok elől. Pióca népség. Hányat is hoztak haza azóta mert mint kiderült csakis a börtönbüntetés elöl "menekült" ki Kanadába... Röhej. És ezeket sajnáljam? Egy faszt! :U

[ Szerkesztve ]

(#64) Dany007 válasza alibaba78 (#60) üzenetére


Dany007
veterán

Elhiszem amit mondasz. Nem csodalom ha ott kint mar unjak a keletieket. Bar ugy tudom foleg a lengyelekkel van gond.
Bar nemtudom ezzel mire is akartal celozni? Hogy nem konnyu kint se az elet? Nem hat. De ok menekult statuszt kertek... Nem csak mezei bevandorlo munkasnak mentek. Ez azert mar sokat elarul. Meg sz.tem (csak maganvelemeny) oket nem is igazan erdekli mit gondolnak roluk a tobbiek.

Igen nem feltetlenul kovetkezik a segelyert sorbanallas. De nagyon valoszinu.
Ha nem lenne se hazam se munkam (tobbeknek vegzettsege se) se penzem en se tudnam mit csinaljak. Azert egy Kanada meretu / lakossagu orszagbab megiscsak tobb a munkalehetoseg (osszessegeben) mint itthon a valsagban.

A tobbivel pedig 100%-ig egyetertek. Az itthoni rendszer a hibas. Ugyanis tobbfele helyzetben is pozitiv diszkriminaciot alkalmaz.
Ugye ahogy az emlitett Naplo riportban is elhagzott, a no megtud elni 2-3 gyerekkel mindenfele munka nelkul.
Mi meg a parommal nem merunk bevallalni egy masodikat, mert egy gyerekkel is nehezen jovunk ki. Mondjuj nekem a segely meg eszembe se jutott. Azt se tudom mit lehet es mit nem... De nem is szeretnem. Szegyellnem!
Pedig jovore asszonysag mar csak havi 25 ezer gyest fog kapni a pici utan. Ez durvan otode a kirabbifizetesenk... En keresek 100-110-et aztan eljunk meg harman lakashitellel (forint alapu). Ugyhogy vszinu eleg koran bolcsibe kell majd adnunk a picit. Ezt azert jo lett volna elkerulni. Legalabbis megvarni mig 2 eves lesz.

@ 8th:

Kicsit eros, de :R

[ Szerkesztve ]

(#65) 8th válasza Dany007 (#64) üzenetére


8th
addikt

Ha erős ha nem ez az igazság. Ja és még valami: [link] Itt nem említik de "bevándorlók" voltak, hogy melyik országból azt szintén nem tudni. De nekem van egy tippem.

[ Szerkesztve ]

(#66) alibaba78 válasza Dany007 (#64) üzenetére


alibaba78
őstag

Lengyel, vagy magyar, litvan, vagy szlovak egyre megy. Kelet europai.
Ezzel csak arra akartam celozni, hogy egy dolog beszelgetni a megkulonboztetesrol, es egy masik megtapasztalni. Ha itt lennel, akkor megtapasztalhatnad a megkulonboztetes egy formajat. Csak erre akartam celozni.

Nekem nem volt sem hazam, sem munkam, amikor kijottunk ide, megsem kertem egy cent segelyt sem. Szegyelltem volna csakugy, mint te.

Annyit meg, hogy nem vedeni akarok senkit. Tobbe-kevesbe igazat adok a serelmeiteknek, es vhol hasonlokeppen gondolkodom, de ha 10-bol 9 ember szemetlada, nem mondhatod, hogy mindegyik szemetlada. Mert a kivetelnek eselyre van szuksege, hogy bizonyithasson.

KaiotEch Persze, kolbaszbol van a kerites. :D Akiket ismerek idekint, annak kb. a fele mar hazakoltozott. Kicsit jobb a helyzet, es tobb a lehetoseg szerintem. Kb ennyiben ki is merul.

[ Szerkesztve ]

(#67) KaiotEch válasza Dany007 (#64) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet nem könnyű kint az élet, de itt sem. Csak annyi a különbség, hogy kint az emberek 6x annyit keresnek, mint itt, ugyan annyi melóért, és azt nem hiszem, hogy a megélhetés is legalább annyival többe kerül. No mind1 már elkanyarodtunk a témától. Nem kifejezetten neked írtam Dany, csak úgy allgemein.

(#68) Lauda válasza 8th (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Mit gondolsz, mibol masbol epitenenek? De amugy a media megint a baromsagot hajtja. Nagyon sok roma mar nincs is kanadaban, akiknek a mai napig utaljak a segelyt. Kimennek 12-en, lejelentkeznek menekultnek, megallapitjak a segelyeket minden francot es 3-4 kintmarad felvenni a penzeket, a tobbi hazajon. Szoval ugy kapjak a segelyt, hogy nincsenek is ott. Mire ez kiderul, evek telnek el, aztan szepen eltunik az a maradek 3-4-is, hazarepul, vagy leutazik floridaba es sosem talaljak meg oket. Es ezt szorozzuk fel tizezres nagysagrendbe. Tehat ezek nem is akarnak ottmaradni, arra megy ki az egesz, hogy evekig kapjak a segelyt a kanadai kormanytol, kozben a nagy resze itthon van magyarorszagon. A bevandorlas es a hatarvedelem nincs kapcsolatban, tehat kifele siman utazhatsz, nem jelentik le a tobbi hatosagnak. El se tudjatok kepzelni hany millio kanadai dollar megy a kukaba. De tudnek meg meselni mit muvelnek ott a romak.

[ Szerkesztve ]

(#69) mickemoto


mickemoto
őstag

Amennyiben bekövetkezik a visszatoloncolás, az rengeteg feladat elé állítja a helyi településvezetőket, hiszen a családok ingóságot és ingatlant is eladva hagyták el az országot

Ez jó, ki vesz cigányoktól ingatlant, szerintem nemhogy magyar de még cigány sem.Akik kimennek azoknak kb. nincs semmijük, ha meg visszajönnek a saját putrijuk ott várja őket ahol hagyták.

(#70) Smani válasza baluka26 (#14) üzenetére


Smani
senior tag

Warezoldal? Nemár?! Melyiket?

(#71) 8th válasza mickemoto (#69) üzenetére


8th
addikt

Nem valószínű. Abba már vagy beköltöztek vagy elbontották és eladták a "tesók".

(#72) ricsi99 válasza Gergő_ (#30) üzenetére


ricsi99
addikt

Én örülök ennek a törvénynek.
Sajnos nem Magyarország krémje van itt a kirakatban. Akik rendes dolgoznak ,azok pillanatok alatt beilleszkednek s soha nincs veluk gond. Az állam megadja itt a lehetöséget arra, hogy megélj normálisan ha akarsz.
Termeszetesen itt is a beilleszkedésre képtelen népcsoport a fö probléma.
UI:arrol a "wárezoldalrol" te sem tölthettél le semmi illegálisat...saját filmlistám volt fent amit a haverokkal csereberéltünk.. ez volt a hobbim ..nem árultam.

"Maffia" persze megtalált... de ez itt messze nem éri el azt a szintet... mármint értelmileg... csak arrol van szó ,hogy kihasználnak messzemenöleg....Mivel hivatalosan információ adás nincs ,igy könnyű csöbe húzni bárkit...s ha kiforgattak a pénzedböl 1* ,utánna nem mersz senkihez sem fordulni ha nem vagy perfekt angol.
4 honap után megkaptam a munkavállalásit azóta dolgozom, az összes segélyt lemondtam (ezért itt komplett hülyének tartanak) , eltartom magam,( támogatom az otthon maradt családot) nyugodtan élek. Várom a tárgyalást. Ha maradhatok hozom a családot... nem segélyre ,szüken de megélünk 1 fizetésböl.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#73) fps8


fps8
senior tag

Mi a mostani állás? Ki szeretnék én is menni, legalább is erősen gondolkodom rajta már évek óta. Ha most szeretnék nekivágni, mik a lehetőségeim?

"War... war never changes"

(#74) Lauda válasza fps8 (#73) üzenetére


Lauda
félisten

Menekultnek? Hat nem lesz konnyu dolgod. Magyarorszag is felkerult a biztonsagosnak nyilvanitott orszagok listajara [link], dontsd el, mennyi az eselyed.

[ Szerkesztve ]

(#75) fps8 válasza Lauda (#74) üzenetére


fps8
senior tag

Ezt vágom, de azért mégis csak számítok valami hasznosabb válaszra...

"War... war never changes"

(#76) Lauda válasza fps8 (#75) üzenetére


Lauda
félisten

A foldon egyetlen ember sem tudja ezt megvalaszolni. A kerdesed olyan, mint ha azt kerdezne valaki, hogy nyerek-e a lotton jovo heten?

De csak varj akkor. Annyit tanacsolok, hogy aki konkretumot ir, annak ne higyj, mert nem mond igazat.

(#77) dh66e válasza fps8 (#75) üzenetére


dh66e
veterán

Keresel kint egy olyan személyt aki olyan munkával tud megbízni ami specifikus és persze nem talál rá kanadai munkaerőt-ez ott nem bemondás alapján működik szigorúan ellenőrzik a vállalkozást.Másfél-két évet lehúzol nála,közben intézed a letelepedést az se megy hamar stb stb stb.
Magyar bizonyítványokat nem fogadnak el csak úgy, minimum különbözeti vizsgát kell tenned( könnyebbség ebben az esetben hogy tolmács segítségét igénybe veheted,de azt is lecsekkolják hogy nehogy szakmabeli legyen) a legegyszerűbb szakmunkás meló miatt is.Iszonyat sokan takarítanak kint mert nem beszélnek(jól) angolul és nincsenek kinti elfogadott papírjaik.
Sajna a "Hamiltoni romák" csak rontottak a helyzeten mert mindenkit egy kalap alá vesznek már a reptéren kezdődik a hajcihő,de ez érthető is a részükről mert elég sokáig dobálták a pénzüket abba a bizonyos kútba.
Szóval nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.