Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Amennyiben bekövetkezik a visszatoloncolás, az rengeteg feladat elé állítja a helyi településvezetőket, hiszen a családok ingóságot és ingatlant is eladva hagyták el az országot - emelte ki Forgács István."

Nem hiszem, hogy bármilyen feladat hárulna a települések vezetőire. Nem az ő dolguk gondoskodni olyan személyekről, akik elhagyták lakhelyüket, és bizonyára bejelentett lakásuk, házuk sincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Visszatoloncolas? Azt se tudjak hol van az a sok almenekult. Kanadan belul szabadon mozoghatnak, a budos eletbe nem talaljak meg oket. Meg nem is fogjak keresni. Max megvonjak a juttatasokat es mehetnek feketen dolgoni, ha maradni akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#3) darál0w


darál0w
Jómunkásember

a magyart is idézőjelekbe tehetted volna.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4) moonlight115


moonlight115
tag

Hát, igen, ez nehéz ügy. Mindenki szabadulni akar tőlük.
Lehet, hogy hazahozzák a kanadai állampolgárságú gyerekeiket, és valakiknek ez is egy új üzleti lehetőséget jelent majd ?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kezdjük ott, hogy ennek a "népnek" hol is van a hazája? Úgy tudom igazából nincs is, csak mindenhova bevándorlók? De szerintem a bermuda háromszögben jó helyen lennének.

(#6) kmisi99 válasza KaiotEch (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

A színük alapján meg gyakorlatilag is indiaiak lennének ott jó helyük lenne.

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

A magyar menekülteket hazatoloncolhatják...

═════════════════════════════════════════

(#8) Lauda válasza RootRulez (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Az a baj, hogy kanadaban senkit se erdekel ki roma es ki nem. Az allampolgarsag a lenyeg es ott sajnos magyar van nekik is. Amugy most ez lehet csunyan hangzik, de echte magyarok kozott is van annyi troger kanadaban/usaban, hogy valami eszmeletlen. Uzletagat epitettek az erkezo, fokepp magyarok kizsakmanyolasara.

Dolgozzal 400k-ert az usaban szallodai takaritokent....Aha, persze. :W max nyaron, napi 30 szobat kitakaritva es megrohadva a munkaban, mas mocskat sikalni es jo ha marad apropenz hovegere. Ezenkivul feketemunka, papirok, biztositas minden nelkul, szuper. :W

[ Szerkesztve ]

(#9) Dany007 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Amúgy sem településeknek fognak gondot okozni, hanem leginkább nekünk! :((
Remélem egyből elvándorolnak egy másik országba.

(#10) Gergő_ válasza KaiotEch (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

Dunába lövetős szöveg már nem menő?

Azért nem mindegyik lehet tróger, amijük volt azt eladták, feladták. Kicsit olyanok mint a szerb határnál bujkáló kandahári menekültek. Sokan nem mihasznák és bíznak magunkban persze nagyon korlátozott esélyekkel. Nem ítélném el őket.
Itt a blogouton is volt egy fiatalember, aki megpróbálta kint újrakezdeni a semmiből, mert nem volt megelégedve az addigi körülményeivel. Ő dolgozni ment ki, itt mégis sokan a sarat hányták rá.

(#11) Dany007 válasza Gergő_ (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, azért tudjuk, hogy a többség itthon is megélne munkából. Persze ahhoz azért több kell, mint 8 általános. De vannak olyan körök ahol még az is nagy szó.
Így meg se itthon se kint nem lehet megélni. Maximum a menekült státusznak köszönhetően kapnak plusz javakat - pénzt szállást ellátást talán.

Igazából nem akarok belemélyedni a témába mert megint lecsapna a "hammer". Ezért is próbálok általánosságban beszélni. És amit írtam az sajnos általánosságban értendő. Szal nem kell dunába-lövésről beszélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) KaiotEch válasza Gergő_ (#10) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szennyezzük a Dunát? :D

Amúgy a kisebbségről nekem bárki papolhat soha nem fogom elhinni, hogy dolgozni szeretne menni bárhova. Mindenhol csak a lopás, csalás, verés megy. Persze egy sima magyar "színű" emberben is benne van, de talán kevesebb. Én magamból indulok ki és igenis én szeretek dolgozni, ha a szakmámban dolgozhatok. Vagy olyan meló ami nem a szakmám, de szeretem csinálni.

Valamikor tavaly volt a TV-ben, hogy vidéken nem kapnak segélyt, ha nem dolgoznak érte. Pont néztem a műsort, és a riporter kérdezte a "mozdonyszőkéktől"(akik csak álltak és nézték a többieket, hogy szedik a szemetet), hogy "Önök mit csinálnak egész nap azért, hogy kapjanak segélyt?" Válaszolni nem tudtak inkább arrébb mentek és felemeltek 2db szemetet a földről, mintha csinálnának valamit.

(#11) Dany007: A másik baj az, hogy nagyon nagyon kevés a munkahely. Mindenhol 2-5 év munkatapasztalatot várnak el az embertől, de egy fiatal pályakezdő hol tanulja be, ha sehova nem is veszik fel? Hogy alapítson családot? Mert ez utóbbi is probléma az államnak, hogy kevés a gyermeknemzés...

[ Szerkesztve ]

(#13) Mr X válasza Gergő_ (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Dolgozni ment ki, de egyből a menekült-kártyával indított, az ingyen szállás és ellátás miatt. Utána sem olvasott a dolgoknak, aztán kint lepődött mg, hogy nem adnak neki azonnal munkát. Nyelvtudása sem volt.

Arról nem is beszélve, hogy a családját itthon hagyta, boldoguljanak, ahogy tudnak. A pénze pár hétre volt csak elég, szállással annyira sem. De azt a pénzt vajon honnan vette el? A családjától.

Felelőtlenség volt, amit csinált, és ő volt megsértődve, mikor ezt le is írták neki.

(#14) baluka26 válasza Gergő_ (#10) üzenetére


baluka26
veterán

Ja dolgozni ment ki :D

Később megtaláltuk, hogy warez oldalt üzemeltetett :D Tényleg ultrakorrekt csávó volt.
Meg regisztrált volt kanadai társkeresőn, itt meg előadta a nagyhalált, hogy mi lesz a beteg feleségével (?).

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) Dany007 válasza KaiotEch (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Kevés a munkahely de ha valakinek vannak adottságai, képessége azért lehet találni.
Én is ~ 1 évet kerestem állást mire lett munkahelyem ami fix és hosszútávú. És ez még anno 2005-2006-ban volt. Jóval a válság előtt.
Sok helyre keresnek pályakezdőket de tény, hogy az a bizonyos léc jóval magasabb. Ma már nem elég egy érettségi. Tudjuk kiknél meg kb 8% az akinél ez megvan.

(#16) alibaba78 válasza KaiotEch (#12) üzenetére


alibaba78
őstag

"Amúgy a kisebbségről nekem bárki papolhat soha nem fogom elhinni, hogy dolgozni szeretne menni bárhova."

En dolgozni jottem ki, es dolgozom is. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) bullseye válasza baluka26 (#14) üzenetére


bullseye
addikt

bocs az offért, de a sebészgyerekekkel mi lett, róla is kiderült valami, vagy csak a nagy szeretetet nem bírta, amit itt kapott?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18) Dany007


Dany007
veterán

Azért furcsa, hogy ha kanadai menekültek akkor egyből a kisebbség ugrik be mindenkinek. Úgy értem a cikkek szintjén. A híradó.hu-n pl ezt olvastam:
"Mint mondta, jelenleg Kanadában nagyjából 8-10 ezer roma tartózkodik, a hivatalos számok szerint 10 ezer a létszámuk az elmúlt 3-4 év vonatkozásában. "

Kb mintha más nem is lehetne menekült. Persze ezzel még semmi baj nem lenne, ha nem minket tartanának itt diszkriminatívnak ha egyből velük azonosítjuk be a kanadai menekülteket. :U Ezek szerint nem csak mi vagyunk vele így a fórumon.

(#19) Lauda válasza Dany007 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

Mi ebben a furcsa? Ez olyan mint az elalvo kamionosok, 10-bol kilenc roman, tehat ha olvasod, hogy elaludt a kamionos, egybol a roman jut eszedbe nem? ;)

(#20) KaiotEch válasza Lauda (#19) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azok nagyon okosak... IFA-nál is a 6 hengerből 2-t levertek, merthogy úgy sokat fogyaszt... :W Meg lekapcsolják a lámpákat is hiába van korom sötét, hogy még kevesebbet egyen.

(#21) alibaba78 válasza Dany007 (#18) üzenetére


alibaba78
őstag

Az egy dolog, hogy hova azonositjatok be a kisebbseget, az pedig egy masik, ahogy beszeltek rolu(n)k.

(#22) Dany007 válasza Lauda (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de ha így teszek akkor egyből megvádolnak, hogy rasszista vagyok, diszkriminatív és előítéletes! És persze jönnek a szankciók a fórumon.

Múltkor pl dabadab tette ugyanezt. Aszondja, hogy minden tény és bizonyíték nélkül előítéletből mondtam azt, hogy a roma nők igenis köztudottan fiatalon vállalnak gyereket. Az átlagnál jóval fiatalabban.
Aztán 2 hsz-szel később egy fórumtárs segítségével komplett tanulmányt + felmérést találtam ebben a témában, ami voltaképp bizonyította az igazamat!
Ezt beírtam a fórumba, de annyit sem kaptam válaszként, hogy "jó bocsi igazad volt"...
Úgyhogy már jobb vigyázni, mert ha ilyen témáról van szó, mondjál bármit is, tuti, hogy rasszista vagy előítéletes vagy. Akkor is ha tényekkel tudod bizonyítani az állításod.

@alibaba78:

"ahogy beszeltek rolu(n)k."

Ezt hogy érted? Igazából a legtöbb ember saját tapasztalatból beszél. Az előítéletek alapja is 99%-ban a negatív tapasztalat. Senki se az ujjából szopja az előítéletes véleményeit.
Bár én próbálok pozitív lenni, de sose kapok ebben visszaigazolást. Sőt, inkább ellentéteset.

[ Szerkesztve ]

(#23) bullseye válasza Dany007 (#18) üzenetére


bullseye
addikt

Ez azért nem diszkrimináció kivételesen, mert a sajtó az elmúlt években a romák menekültként való kivándorlásától és ottani egyéb dolgaikról többször írt (rabszolgamunka, egymás kihasználása, minimális valódi megmaradás), a tévében is szerepeltek "visszatértek", stb. stb. Ezekből a cikkből is úgy tűnt, hogy szinte csak romák veszik igénybe ezt a "lehetőséget". Másról nem is tudok aki kiment menekültként, csak a már említett itteni srác, meg még egyről olvastam, akit a romák üldöztek ki. Ami mellesleg szintén nem jogosít, csak az állami üldöztetés, úgyhogy azért is volt ügy a roma kivándorlási hullámokból mert:
1, egyértelmű volt, hogy a legtöbbjük a laza, hibás szabályzásra megy ki, segélyre, hazugsággal
2, durván leépítették az országimázst a kihangsúlyozott üldöztetésükkel (meg a kint gyorsan kiépülő maffiájukkal, ha igaz)
3, Kanada már fontolgatta a vízumkényszert Magyarországgal szemben - ami nagy kiszúrás azokkal akik simán kivándoroltak, mert ugye azt is lehet.

Szóval nem attól diszkriminatív egyik-másik hozzászólás, hogy tudja a háttérinfókat a beírója...

alibaba78
Kérem ne zavarjuk meg tényekkel a rassz-sztereotípiákat! Most max. Te leszel a kivétel, aki erősíti a szabályt, meg aki érdekében a maradék százezreket rühellik...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#24) Lauda válasza Dany007 (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Eloszor allitasz valamit, majd azt mondod ilyet ne allitsunk. A cikkben kimondottan a magyar menedekkero romakrol van szo, nem ertem mi lehetne ezzel a problema most. De ha fosol akkor minek irsz ide? ;]

(#25) Dany007 válasza Lauda (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából próbálok a határon egyensúlyozni, mert azok eléggé elmosódottak. :)
Fosni fosok persze, mert ilyen cikkek után már ki tudja hol a határ. :) Mármint a határ ezen a fórumon. Lehet-e említeni és milyen mélységig. Vagy ha kimondjuk a bűvös szót akkor már jön is a bann? Vagy szövegkörnyezettől függ... stb...
Szóval igen, elég kesze-kusza a megnyilvánulásom ezzel kapcsolatban, elismerem.

@bullseye:

Na jó, de a határ szerintem igen elmosódott. Ezek szerint ha pozitívan / vagy rájuk nézve nem negatív mondatban beszélünk róluk akkor azt lehet, ha negatívan azt már nem?
Megfigyeltem különböző híradásokban ez így működik.
Amúgy nekem is feltűnt, hogy többségében ők menekülnek ki. De ez akkoris általánosítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bullseye válasza Lauda (#19) üzenetére


bullseye
addikt

Russel Petersnek volt erre egy remek anyaga, de nem találom a neten (red white and brown-ban asszem), hogy a média csak egymás mellé rak képeket, és hagyja, hogy levonjuk a tanulságot...
pl. autóbaleset és egy kínai fickó, robbanás és egy arab...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#27) Lauda válasza bullseye (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi az egesz, vodkarol ruszkik, hamburger/cola amerika stb, millio dolog van, ami berogzult az ember fejebe. :)

Dany007 feszegesd csak a hatarokat, ugyis eszreveszed hol lepted at. ;]

(#28) djculture


djculture
félisten

Szerintem politika mentesen meg nyomdafestéket tűrően csak el lehet mondani ki mit gondol erről a témáról. Egyébként gyanítom hogy az a bizonyos fórumtársunk is hamarosan itthon lesz, vagy már felültették rég a repülőre és itthon van. Van egy ott dolgozó haverom aki már vagy 30 éve ott lakik, az mondta hogy eléggé be vannak már pipulva a hatóságiak a magyarokra. Én ezeket nem is nevezném már magyaroknak, mint ahogy más is felvetette már ezt itt.

(#29) Dany007 válasza Lauda (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez nagyon igaz! :DDD
Jólesett így munkaidő végére! De akkor abba is hagyom... Megyek haza ebédelni és House-t nézni... Na meg persze babázni! =)

(#30) Gergő_ válasza baluka26 (#14) üzenetére


Gergő_
őstag

hát az hogy warezoldalt működtetett vagy hogy alakult a magánélete, engem nem érdekel. azért mégsem kurvákat futtatott, reméljük. :D
egy hajléktalanszállón lakott, mindenféle kapcsolat nélkül. ez kicsit más azok a kivándoroltak akik a maffiát tartják el kint. bár jó eséllyel rá is lecsaphatnak.

(#31) Vakegérke válasza djculture (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár lett volna mondanivalóm, türtőztettem magam. Igyekszem jó kisfiú maradni. :)

Nos, adódik a kérdés. Aki egy egész országot lejárat, attól megvonható az állampolgárság?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Mr X válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Mr X
veterán

Nem vonható meg, mert akkor már szeretett vezéreink sem lennének magyar állampolgárok. :D

(#33) Lauda válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Kizarolag a szerzett allampolgarsag vonhato vissza.

(#34) bullseye válasza Dany007 (#25) üzenetére


bullseye
addikt

az emberek (így általánosítva) szeretik elfelejteni, hogy van semleges is...

én is mindig hallom, hogy "muszáj szeretnem a xxxx, hogy ne legyek fajgyűlölő"... ki kérte rá? sőt, ha mindenkit szeretne egy csoporton belül, ismeretlenül, az is előítélet lenne, és elég fura is (na kivéve talán a nagymellű, hosszúcombú svéd légikisérők kisebbsége esetén)

a legtöbb, amit elvárhatok, vagy bárki más, hogy legyen semleges, és döntsön mindenkiről egyénileg, tapasztalat alapján. És ha a tapasztalata alapján úgy érti, hogy minden szeplős ember részeges és nekrofil, akkor se legyen teljesen elutasító a szeplősökkel, max. óvatos... R. A. Salvatore ebből lett híres :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) alibaba78 válasza bullseye (#23) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem a cikkre kaptam fel a fejem, mert ezt a sztorit mar ismerem, hanem a forumtarsak megnyilvanulasara. Az egyik nem hiszi, hogy a kisebbseg kozott vannak olyanok, akik akarnak dolgozni, es tisztessegesen elni, a masik pedig azt kivanja, menjenek mashova, de ne haza. Holott fogalma sincs, kikrol beszel. Csupan ennyi a banatom, ha megengeded?!

(#36) Mr X válasza bullseye (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Az a gond ezzel, hogy ha már háromszor járt úgy, hogy egy csapat aluljáró-huszár mellett elsétálva megverték, negyedszerre nehéz lesz megmagyarázni neki, hogy a negyedik csapattól nem kell félnie.

(#37) Lauda válasza alibaba78 (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Egyebkent kikrol beszel a cikk, ha mar elohoztad a temat? :) Nagyreszt valos menekultekrol, akik dolgozni szeretnenek kanadaban, vagy az allamon eloskodo, kamumenekultekrol?

Vagy szerinted akar, kikrol van itt szo?

Nagyon magadra vetted ezt az egeszet, pedig nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#38) bullseye válasza Mr X (#36) üzenetére


bullseye
addikt

írtam, hogy óvatos nyugodtan legyen... DE ennek a valakinek félnie kell a 70 éves nénikétől és 4 éves gyerektől is, mert hasonló a bőrszíne? Itt már sokkal jobban behatárolt a dolog korra, nemre, egyéb külső-belső jellemzőkre. Annyira, hogy szerintem pl. nem is úgy kell őket meghatározni, hogy magasak, vagy pólót viselők, hanem úgy, hogy bűnözők.

Tudom, egyes külső jelek feltűnőek, de fordított helyzetben látni, hogy nem tökéletes a módszer. pl. ha valakit neonácik vegzálnak rendszeresen, és a fehéreket kezdi el utálni, vagy a magyarokat, esetleg a keresztényeket emiatt. Soha többet nem merne BKV megállóba menni, mert ott sok van belőlük?

@alibaba78
Azt hittem érződik a "finom" irónia azon soraimon...

@Lauda
Ja, magára vette fölöslegesen... pl. az 5. hozzászólást, ami teljesen ártatlan felhőcskés-habocskás senkire nem vonatkozó

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na, akkor 10.000 menekült = 2.000 család, itthon kapnak havonta családonként kb. 160.000Ft-o, az annyi mint...

Amúgy a kedves kommentelők vajon átgondolták, hogy vajh' a nem épp kirekesztő viselkedésükről híres kanadaiak miért is akarják kitoloncolni a romákat?!

[ Szerkesztve ]

(#40) Mr X válasza bullseye (#38) üzenetére


Mr X
veterán

A gyerekre leírok egy velem történt esetet.

Sétálok az utcán, családi házak között. Jön velem szembe egy 10 éves forma gyerek. Ahogy közel ér, elkezdi mondogatni, hogy "Mi van te g*ci! Megöllek, leböklek!" Na mondom, milyen erősek vagyunk. Aztán mikor körülnéztem, azt látom, hogy az egyik kerítés fölött öt szempár lesi, mikor lehet jönni "megvédeni" a gyereket. Szóval van az a helyzet, mikor igenis még a gyerektől is tartani kell.

Nem tartom magam rasszistának, nálam mindenkinek van egy esélye, de én bizony messzire kikerülöm a csapatba verődött nagyfiúkat.

alibaba78:

Bocs, de szerintem ne csak a kialakult véleményt kérd ki magadnak, hanem kérd számon azokon, akik tehetnek róla, hogy ez a kép alakult ki. Mint írták, a legtöbbeknek nem divatból az a véleményük, ami, hanem tapasztalatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41) alibaba78 válasza Lauda (#37) üzenetére


alibaba78
őstag

Utoljara irom le, hogy alapvetoen nem a cikkre, hanem a hozzaszolasokra kaptam fel a fejem. Nyilvan otthon, vagy talan az egesz vilagon utaljak a ciganyokat azert, amiert, de engedd mar meg legyszives, hogy azert a magam, es a hasonlokeppen jart tarsaim neveben (hiszen senki sem kerdezte meg, hova akarok szuletni?) kikerjem magunknak! Koszonom!

(#42) Vakegérke válasza alibaba78 (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jövök a sablondumával. Igen, volt pár cigány haverom. Nem roma, cigány. Ők nem szégyellték származásukat.
A lényeg az, hogy jobban utálták fajtársaikat, mint a legelvetemültebb divatrasszista. Az ok egyszerű. Bár dolgosak voltak, tisztességesen éltek, mégis egy kalap alá vonta őket a tömeg a gazember csalókkal, kajakra lejmolókkal, piti bűnözőkkel.

Nem könnyű tisztességes romának lenni. Saját közössége kiveti magából, hiszen a gádzsókhoz húz, nekik "nyal". A gádzsók meg eleve fenntartással fogadják, hiszen beskatulyázzák.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) alibaba78 válasza Lauda (#37) üzenetére


alibaba78
őstag

Es meg valami. Nem en hoztam elo a temat.

(#44) bullseye válasza ^Clown (#39) üzenetére


bullseye
addikt

Igen, azért mert menekültként jelentkeztek, és nem jogosultak erre a státuszra...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#45) ^Clown válasza bullseye (#44) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Óh, szerintem meg azért, mert hála a külön erre szakosodott ügyvédeknek és jogászoknak, ott is megtalálták a kiskapukat arra, hogyan lehet munka nélkül jól élni. Tisztelet a kivételnek.

A roma társadalomnak nem arra kellene várnia, hogy kívülről megregulázzák őket. Nekik kellene kirekeszteniük a bűnöző, ingyenélő réteget...

Na megyek feljelentem magam a Cohn-Benditnél :)

(#46) Lauda válasza alibaba78 (#41) üzenetére


Lauda
félisten

En speciel sehol sem szidtam oket, de azert valaszolok. Nem a dolgozo, adotfizeto romakat szidja, aki szidja, hanem tudod melyikeket. Nekem sincs veluk bajom, ahogy a dolgozo, tb-t es adot fizeto afrikaival es ruszkival sem, mint irtad is, errol nem tehetunk, hogy hova szulettunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) bullseye válasza ^Clown (#45) üzenetére


bullseye
addikt

A magyar társadalom meg kirekeszthetné az adó és TB csalókat, a családi erőszakot elkövetőket, a megélhetési politikusokat, stb.

És élhetnénk egy Roddenberry féle utópiában.

De kezdjék a cigányok, zsidók, homoszexuálisak...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#48) ^Clown válasza bullseye (#47) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mivel elvileg a romák szeretnének integrálódni a többségi magyar társadalomba, először nekik kellene lépniük. Az adó és TB csalás nyilván rossz dolog, igazad van, de ne keverjük ide, mert nincs egyensúlyban pl. egy adócsalás a romák egy rétegét érintő, a hosszú évekig segélyen élés következményeként kialakuló bűnözéssel, életellenes cselekedetekkel.

(#49) nincsisbéla válasza darál0w (#3) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Naaa, ne légy rázisá'! ;]

Mentalita'

(#50) bullseye válasza ^Clown (#48) üzenetére


bullseye
addikt

Az adócsalás körbetartozáshoz vezet, az munkhalyek megszűnéséhez, segélyhez, félelemhez, haraghoz, szenvedéshez és a sötét oldalhoz...

az életellenes cselekedetekkel meg törvényeknek és rendőröknek/ügyészségnek/bíróságnak kell foglalkozni

De tényleg tehetnének valamit a romák is, de mit? A megélhetési bűnözés ellen még valamit tehetnek, lebeszélhetik, feljelenthetik őket, de a lényeg a szervezett bűnözés ott is. Az ellen nem hiszem, hogy pár civil bármit tehetne...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.