Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza Dilikutya (#50) üzenetére


Chaser
titán

anno egyik haverom anyjának biciGlijét a bolt elöl lopták el, mert nem volt lezárva, az adott város legjobb környékén, annyira lepukkant járgány volt hogy 5k-nél nem igen ért többet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Dilikutya válasza Chaser (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, vannak ilyen nyomorultak is, de aki már a lakatot fűrészeli életvitelszerűen valami komolyabb bringáról, annak azért járna a tarkónlövés.
Amúgy visznek mindent, ami mozdítható. Nekem egyszer a szolnoki Auchan-nál a szilikonpántos piros fényt vitték el. Filléres, legolcsóbb szar, de hátra pirosan villogni tökéletes, elöl van igényem a nagy fényre. Valami csóri leakasztotta, ennél nagyobb öröm soha ne érje élete hátralevő részében. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) Kolondrum válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lakat. Én vettem egyet, láncot lakattal, 6.3Kg-os. Csak a lakat 1.1. Erővágóval sem lehet nekimenni, de nem is cipeled magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#54) Hieronymus válasza Kolondrum (#53) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A lakatok többsége egyszerűen nyitható.
Linkelek egy nyitási módot. Ez lassú és gyakorlatot igénylő megoldás.
[link]

A gyorsabb az üdítő/sörös doboz oldalából kivágott idom. Azonos idő alatt nyitja a zárat, mint te a kulccsal.
És kevés lakat védett a nyitás ellen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Teljesen mindegy szerintem, hogy mennyit ér a kerékpár, az említett irat szerint, ha nem eltulajdonítási szándékkal vitte el, akkor csak szabálysértés. Egyébként pedig szerintem hasznosabb fellebbezni, mint itt elégedetlenkedni. Persze, ha volt fellebbezés, akkor semmi gond. Ha nem volt, akkor pedig még bizonyos időn belül meg lehet tenni. Véleményem szerint, ha nem jelezte senkinek, hogy kölcsönveszi, akkor bizony azt el akarta lopni. Ilyen egyszerű.

(#56) ncc1701 válasza Kolondrum (#53) üzenetére


ncc1701
veterán

A ~40 ezres cuccot is 10 perc alatt lekapják a bicóról. Innen kezdve az a legtutibb, ha az ember nem hagyja felügyelet nélkül.

(#57) D1Rect válasza ncc1701 (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy csak 9 percig.

(#58) weiss válasza Lauda (#46) üzenetére


weiss
addikt

5000 óra közmunka, kőfejtő, végtelenek a lehetőségek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#59) Kolondrum válasza ncc1701 (#56) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arról igen, utcán. Én a láncot mint pluszt kezelem a többi 4 védelem mellé. Motor - parkoló.

(#60) Lauda válasza weiss (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lenne jobb 10000 ora inkabb?

(#61) Hieronymus válasza Lauda (#60) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Életfogytiglan?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62) Lauda válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Giotin?

(#63) D1Rect válasza Lauda (#62) üzenetére


D1Rect
félisten

Deal.

(#64) Chaser válasza Lauda (#62) üzenetére


Chaser
titán

de magának kéne megépítenie közmunkában ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) D1Rect válasza Chaser (#64) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD :DDD :DDD

(#66) weiss válasza Lauda (#60) üzenetére


weiss
addikt

Te is nagyon jól tudod, hogy mondtam egy random számot, nem kell bal@&#>ni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#67) Hieronymus válasza Lauda (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Giotin?"

Ugyan már.

Ez volt az első demokratikus és humánus kivégző eszköz. Feltéve, hogy kivégzőeszközre használható ez a két jelző.

Olyan visszavonhatatlanul választja el a fejet, a testtől. hogy felmerül a kétely. Mi van ha mégsem ő vitte el a biciklit. Vagy nem azt a biciklit vitte el, amiért a fejét veszik.

Mi van ha én követek valami szabálytalanságot?
Rossz biciklire ülök fel véletlenül. Egy pont ugyan olyanra, csak a másik sorból.
Ha ezért a fejemet veszik és előtte egy etikai kisebbség (Jól érted, nem etnikai.) tagjának a fejét választották le a Giotinnal és ezért elfertőződik a sebem, mit csinálok. Betegen még a pokolba sem engednek be. Tévedésért meg amúgy sem pokol jár, legfeljebb valami tisztító tűz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#68) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én sem örülnék ha ellopnák a bringámat, nem ér már sokat, de én raktam össze, minden egyes csapágy golyót (profi versenyzők által keveset használt márkás csapágyakkal stb), küllőt én fűztem (alufelni), jó a láncot nem szemenként raktam össze, de van benne meló. Számláim már nincsenek meg. Nem aluváz, de jó minőségű, jó nevű, nyugati alkatrészekből van, és jól össze van válogatva mindene. Manapság ritkán megyek vele.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69) Dilikutya válasza Chaser (#64) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elülteti a fát, kitanulja az asztalosmesterséget, aztán a sírkövest. Amíg nő a fa, kibányássza a követ, majd kifaragja a sírkövet. Kivágja a fát, elkészíti a koporsót, majd az akasztófát. Közben kendert termeszt a kötélnek. Megfonja a kötelet, felteszi a bitófára. Felmegy, feladja magának az utolsó kenetet (mert volt ideje papnak tanulni, amíg nőtt a fa), majd meghúzza a kart, és felakasztja magát. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) Chaser válasza Dilikutya (#69) üzenetére


Chaser
titán

azt kihagytad, h lehetőleg úgy, h a koporsóba minden testrésze belecsússzon, a koporsó pedig a sírba, és automatikusan temesse is be a szerkezet amit ő épített :K
és persze először is vegye meg magának a sírhelyet...:)

egyébként publikba tétel, ha mondjuk legalább 3x csinált valamit az emberke x időn belül az korrekt, nem lehet ráfogni h egyszeri megbotlás volt, és mellé közmunka, de ezt minden lopásért ami nem szabálysértés kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Lauda válasza Hieronymus (#67) üzenetére


Lauda
félisten

(I)Olyan visszavonhatatlanul választja el a fejet, a testtől. (/I)

Ez a muveszi megfogalmazas, nagyon szep lett. :R :DDD :DDD Fel is merul a kerdes, hogy lehet visszavonhatoan elvalasztani a fejet a testtol? :F ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#72) Dilikutya válasza Lauda (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majmokon már kísérleteztek ezzel. Még nem tökéletes, a páciens sem az igazi még utána, de rövid ideig már "működik". :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) Chaser válasza Lauda (#71) üzenetére


Chaser
titán

nézd meg a now you see me2-t, ott kiderül...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) sanzi89 válasza Lauda (#45) üzenetére


sanzi89
addikt

Kész... Ezért is tartunk ott ahol. :W
Bele se kezdek az érvelésbe, vitázásba mert teljesen felesleges, csak elszomorít, hogy még mindig vannak akik a bűnözőket, tolvajokat védik, aki meg nagy nehezen vett magának egy bringát, az örüljön, hogy meglett. Az, hogy valaki ellopta - mert lehet ezt akárhogy csűrni-csavarni, egyszerűen ellopta - meg következmények nélküli. Persze, szabálysértés, lószart.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#75) Lauda válasza sanzi89 (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Engem is elszomorit, mikor vedik a bunozoket es a tolvajokat.

Az meg vegkepp, mikor ertelmesnek tuno emberek nem hasznaljak az eszuket, pedig azert van.

[ Szerkesztve ]

(#76) Hieronymus válasza Lauda (#75) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben az a tragédia, hogy a büntetésnek nincs elrettentő hatása.

Én elég vegyes környezetben nőttem fel. A szüleim boltot üzemeltettek a város legproblémásabb negyedében.
A kemény mag, már kora gyerekkorban lopásra nevelt. Ha lebukott gyerek, az elemelt csokit vissza kellett adnia és kapott mellé két nagy pofont.
A történet látszólag normális, ha nem tudod, hogy a beígért pofont a lebukásért kapta. Legközelebb jobban vigyázott.

Az értékrend felnőtt korra is megmarad. Ha lebukik, a büntetést a lebukásért könyveli el magának és nem a lopásért. (A büntetés nevelő hatása, csak a mesében létezik. Ráadásul a lopás közben fel sem merül a lebukás lehetőségének gondolata. Nem mérlegelnek.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.