Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d@vee


d@vee
őstag

Magyar igazságszolgáltatás :DDD Gratula...
Nekem vagy 10 éve lopták el a BMX-emet, egy kissebbségi...megtudtam ki volt, de nem érte meg visszavenni, mert kiszedték az ülést, leszedték a kerékről a külsőt és a belsőt)gondolom eladták egyből) és küllővel jártak vele -.- :W

Ja

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Undorító.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Magyarország jobban teljesít... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez felháborító.

Enyém nem tescó gazdaságos bicó (újonnan ilyen 1000$ volt az ára, itthon nem is volt kapható ez a scott bicó), de direkt nincs is lakatom, amikor leteszem, mindig mellette vagyok pár méterre. Durva önbíráskodást tennék, ha vki elkezdené babratolni. :)

(#5) Chaser


Chaser
titán

holnap megyek a bótba' aztán kiviszek mindent, hát ha vinni mindent szabad és még ráadásul le sincs zárva...hihi:)
sztem aki ezt a kezéből kiadta jogot életében nem tanult/látott, kitolnám én ezt a médiának:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Lehet en vagyok szuk latokoru, nem ertem itt mi a gond. Mivel nem buncselekmeny, hanem tulajdon elleni szabalysertes, lefolytatjak ezt az eljarast. A kerekpar itt akkor meglett vegul?

[ Szerkesztve ]

(#7) Ringman


Ringman
nagyúr

fő a jó statisztika!

(#8) marositech válasza Lauda (#6) üzenetére


marositech
senior tag

A lopás nem bűncselekmény? Szerintem az. És itt ez a probléma.
Függetlenül attól, hogy visszakerült a kerékpár.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#9) Lauda válasza marositech (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem pedig ez nem problema. Huzni kell egy hatart valahol. Nem lehet minden lopas buncselekmeny. Ha igy lenne egy doboz tejfol/egyetlen csoki ellopasat is buncselekmenykent kellene kezelni.

(#10) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ezert volt erdekes a Tolvajkergetok, egy olyan modszert mutattak amit a rendorseg minden tovabbi nelkul adaptalhatott volna. Ezzel gyakorlatilag felszamoltak volna a jelenseget.

Persze ez a mai napig nem tortent meg.

A papir amugy erdekes :). Ugy erzem azert ha hozzaerto megpiszkalna nem allna meg a helyet.

(#11) RexMaximus válasza Lauda (#9) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

De hol a hatar? Mert ma a kozossegen elekpeszto karokat okozo szemelyekkel tul elnezoek. Vagy akkor lepnek ha par tucatszor bukott vagy ha nagyon komoly galibat okoz.

Csakhogy nyugodtan szorozhatunk legalabb tizzel mert jo kerdes hany akciora jut egy bukta.

(#12) Chaser válasza Lauda (#9) üzenetére


Chaser
titán

ha van autód aztán valaki elviszi, majd utána benyögi nem lopta el csak közlekedni akart vele akkor is ezt mondd ( : de aki kiadta ezt a baromságot hivatalos formában azzal is úgy eljátszanám osztán' mutatnám neki a papírt amit kiadott...hihi ( :
lopás...pont, teljesen mindegy mi volt a szándéka vele, más tulajdona
a határ az értéknél van, ami jelenleg talán 10k, alatta szabálysértés, felette bűncselekmény

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Lauda válasza Chaser (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan ezt fogom mondani. Az auto lopas mar buncselekmenynek fog minosulni.

Igen, pont ezt mondom, van egy ertekhatar, ami ertheto es logikus. Alatta szabalysertes, felette buncselekmeny.

Szerintetek itt most az a baj, hogy nem buncselekmenykent kezelik?

[ Szerkesztve ]

(#14) 8th


8th
addikt

Lopd vissza. Köszi... :C

(#15) Hieronymus válasza marositech (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A lopás nem bűncselekmény?"

Egy bizonyos összeghatár alatt szabálysértés fölötte bűncselekmény.
Az összeghatár változó. Függ az eltulajdonított dologtól. Például a járművek és a szoftverek esetében teljesen más az összeghatár.
Tovább bonyolítja a dolgot, hogy az egymásután elkövetett cselekmények okozta kár összeadható. Ha ez volt a többedik kerékpár és ez kiderül a szabálysértési eljárást lefolytató hatóság előtt, akkor visszakerül az ügy a nyomozóhatósághoz és bűncselekmény elkövetésével gyanúsítják be az illetőt.

És igen. Nagyon nem mindegy, hogy mit mond a gyanúsított/elkövető. Ha ki van okosítva, sokkal kevesebbel megúszhatja a lebukást. Vészhelyzetben, patikába kellet sietnie és gondolkodás nélkül vitte a kerékpárt vagy bevallja, hogy este azzal a kerékpárral akart virítani a kocsma előtt és ott el is akarta adni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) Molk válasza Lauda (#13) üzenetére


Molk
tag

Te most ugye csak azért véded ezt az oldalt hogy egy kicsit vitatkozhass? :)

Persze értem, többfelől is meg lehet közelíteni ezt az esetet (jogi/ morális és totális egyetértés sosem lesz), de azért ne mond azt, hogy nem érted, hogy itt mi az ami az embereket kiakasztja...

Igen, pont ezt mondom, van egy ertekhatar, ami ertheto es logikus. Alatta szabalysertes, felette buncselekmeny.
Na, mert minden bicikli húszezer forint?

(#17) nemlehet válasza Hieronymus (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Csak hogy ennek nem kéne számítani. NEvetséges, főleg, ha levágja a lakatot. Ok, hogy jelenleg ez a törvény, vagy legalábbis így is értelmezhető, de nekem is az az érzésem, hogy ez a papír valójában nem állna meg ha egy jó ügyvéd nekiesne.

Amúgy remélem hogy aki itt okoskodik azt jól megrugdalják egyszer az utcán majd amikor feljelentést tesz elutasítják azzal, hogy csak ütemesen útban volt a másik járókelőnek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Lauda válasza Molk (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Marmint mit vedek nem ertem. Nem vedek semmit. Gondolkodom, az utobbi evekben ez itt nagy problema lett. Anno meg gondolkodo emberek irtak ide, legalabbis joreszuk gondolkodott. Most csak frocsog.

Na, mert minden bicikli húszezer forint?

Ezt miert kerdezed?

de azért ne mond azt, hogy nem érted, hogy itt mi az ami az embereket kiakasztja...

Ezzel kezdtem az elejen. Mi az ami kiakasztja az embereket?

[ Szerkesztve ]

(#19) Eastman válasza Lauda (#18) üzenetére


Eastman
őstag

A főkönyvelő meg azt mondja majd, hogy azért vitte haza a hatmillió forintot pénteken, hogy hétvégén otthoni fénynél alaposan átvizsgálja a bankjegyeket.

Veszélyes a jogbiztonságra a fenti papír.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) dabadab


dabadab
titán

Egyébként a dolgot azért nem értem, mert a BTK szerint a szabálysértési értékre, de dolog elleni erőszakkal (márpedig a lakat levágása az) elkövetett lopás az bűncselekmény (konkrétan vétség, ami a bűncselekmény két kategóriája (bűntett és vétség) közül az enyhébb).

szerk: ja, hogy szerintük nem lopás - aha! Érdekelne, hogy a "bizonyítást nyert" az konkrétan mit jelent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Armahun


Armahun
addikt

Remélem kb annyira lehet hiteles a fenti iromány, mint az alábbi: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) Molk válasza Lauda (#18) üzenetére


Molk
tag

Ezzel kezdtem az elejen. Mi az ami kiakasztja az embereket?
Szerintem(!) az a probléma, hogy következménynélküliség van (ill. a következmény nem éri el az elvárt hatást). ...Bár lehet, hogy a sharing economy-t próbálják ezzel népszerűsíteni - csak még nem vagyunk hozzá elég érettek. ;)

Az auto lopas mar buncselekmenynek fog minosulni...Igen, pont ezt mondom, van egy ertekhatar, ami ertheto es logikus.
Arra szerettem volna célozni, hogy egy bicikli ellopása kölcsönzése is lehet több százezres kár, illetve fájhat a tulajnak ugyanannyira mint egy autó ellopása (bár ez kétség kívül a rendőrséget nem érdekli).

(#23) Hieronymus válasza dabadab (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"márpedig a lakat levágása az"

A lakat levágása nem bizonyítható, nyomtalanul lehet eltávolítani. Az sem bizonyítható, hogy volt rajta lakat.
Sőt az eltávolításra ha beismerte a nyomozati szakaszban, a bírósági szakaszban még mondhatja, hogy nem lezárva volt, Csak a kerékre volt tekerve, lezárás nélkül. Ő, csak levette, majd az ülés alá feltekerte. Szerencsétlen módon elhagyta útközben.
Képtelenség rábizonyítani a hazugságot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Molk válasza Armahun (#21) üzenetére


Molk
tag

Innen indult az egész. LINK

(#25) nemlehet válasza Hieronymus (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért érzed hogy ez kicsit furcsa hozzállás a dologhoz remélem... Ilyen logikával mindent ki lehet magyarázni. Hát én csak sétáltam az úton aztán hirtelen arra farolt egy autó én megbotlottam egy vakondtúrásban és beestem a nyitott ajtón amitól annyire megijedtem, hogy egy bontó felé indultam el, nehogy útakadályt képezzek. Ha valakit lopott cuccal kapnak el az nem jó védekezés, hogy senki sem tudja hogy került hozzám (nem is működik ez a védekezés).

Amúgy nekem is 600 eurós biciklim van (és még csak nem is valami hyperextra), szóval az értékhatárral indokolni ezt határozatot nagyon vicces dolog.

Amúgy az egészben tényleg az a veszélyes hogy ebből lesznek az olyan esetek, hogy szépen egy éjszaka ha elkapják a tettest akkor a kocsi után kötve végighúzzák a falun és társai. Ha az állam nem véd meg, sőt cinikusan kiröhög akkor nagyon gyorsan el fog durrani az emberek agya.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) ncc1701 válasza Lauda (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Leszarom az értéket, itt az elv számít. Engem anyukám arra nevelt, h ami a másé, azt ne piszkáljam. Pontosan ugyanezt várom el a másiktól is.

(#27) ncc1701 válasza nemlehet (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Szemet szemért. Régen is működött...

(#28) RexMaximus válasza ncc1701 (#27) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

ma is mukodik, csak az erosebb tudja ervenyesiteni a vegen az "igazat" ugye :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Atyaúristen! Olyan van, hogy meglátok egy lelakatolt brigát és csupán csak azért feszítem le a lakatot, hogy közlekedjek vele? És persze visszaviszem becsületesen oda, ahova találom.
Agyam eldobom!

(#30) Eastman válasza Scroll Lock (#29) üzenetére


Eastman
őstag

A tulaj vajon adott számlát a kerékpárkölcsönzésről...?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) dabadab válasza ncc1701 (#27) üzenetére


dabadab
titán

Régen se működött (illetve, ahogy arra Gandhi rámutatott, a konzekvens alkalmazása oda vezetnte, hogy záros időn belül mindenki vak lenne).

DRM is theft

(#32) Molk válasza dabadab (#31) üzenetére


Molk
tag

...mindenki vak lenne
Nem is kölcsönözne senki így biciklit. ;]

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez valami vicc?

(#34) 8th válasza Kolondrum (#33) üzenetére


8th
addikt

Nem.

(#35) D1Rect válasza 8th (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Hé' ez az én szövegem! :)

(#36) Magnum_


Magnum_
nagyúr

undorító, hogy mit művelnek itt... jogállam. az.

I humbly and respectfully decline™

(#37) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hasonló nekem is érik, de nem publikus. Én kátyúban borultam fel nem régen.

(#38) thesound


thesound
őstag

Pár éve, -mintha úgy emlékeznék- hogy megemelték 20 ezerről 50 ezerre az értékhatárt. Tehát 50e alatt csak szabálysértés. Persze a rendőrségnek az életben nem bizonyítod be, hogy drágább volt a bicikli.

Amúgy meg az országban jogszolgáltatás van, nem igazságszolgáltatás, de ez már innen erősen politika topik.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#39) Dilikutya válasza thesound (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Számla? Egy réginél mondjuk mindegy, de ha valami újabb gépet lovasítanak meg, ott azért szerintem számít. Sokan járnak 200-300 ezres bringákkal is, nem kéne az ilyesmit elintézni annyival, hogy sportolni meg utazni akart a söpredék, és a lakat csak útban volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) ncc1701 válasza dabadab (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmi gond, ha vki vak, akkor az okkal. Mondjuk lopásért simán a kezét vágnám le.
Illetve én az illető homlokára tetoválnám hivatalosan a bűneit plö.

(#41) ncc1701 válasza Dilikutya (#39) üzenetére


ncc1701
veterán

Tehetsz akár egy nullát is mögé. De valóban, valamire való hobbi bicó ott indul, h 250eft, és ott még bőven van kompromisszum. Mondjuk ha ilyen "kölcsönvevőt" meglátnék ügyködni, azt tuti nagyon megverném. De abból is csak nekem lenne bajom. :(

(#42) razorka777


razorka777
veterán

Szóval ha a tudtom nélkül "kölcsön" veszi a biciklimet, de engem erről nem tájékoztat, az nem lopás.
Négy év alatt három cangámat vették kölcsön, de egyiket se hozták vissza.
Számolom a késedelmi kamatot. :W

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#43) Ceree


Ceree
senior tag

Es az emberek tobbseget az sem erdekli, ha epp elottuk probaljak levagni a lakatot egy bringarol. Tisztelet a kivetelnek. :-(

[link]

Másolat_eredetije

(#44) Hieronymus válasza nemlehet (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azért érzed hogy ez kicsit furcsa hozzállás a dologhoz remélem... "

Talán nem jött le teljesen, hogy én a való élet logikáját írom le.
Néhány éve betörtek a hétvégi házunkba. Pontosabban beköltöztek a nomád népek, családostól.
Miután szóltak a szomszédok és bejelentettük a rendőröknek, tetten érték őket.

Állították, hogy feltörve találták a házat és a rossz idő miatt költöztek be. De egyébként jelenteni akarták az esetet, becsületes ember módjára.
A stratégia sikeres volt, minimalizálták a büntetést mértékét.

A szemet, szemért logika sajnos nem működik. Elmennék hozzájuk betörni és lopni, csak nincs hova.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Lauda válasza Molk (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Onnan induljunk, hogy nem ismerjuk a tortenenet, csupan ezt a par sort. Ebbol en csak azt tudom levonni, hogy a kerekpar bar le lett szedve a lakat es hasznaltak, meglett. Emiatt indul egy tulajdon elleni szabalysertesi ugy, mert meglett a kerekpar is, aminek az erteke egyebkent is alacsony. Emiatt tortenik ami. Ha nincs meg a kerekpar es magasabb az erteke, buncselekmeny miatt folyna eljaras.Igy mukodik a rendszer, nagyjabol mindenhol, ahol torvenyek alapjan mukodik.

Ilyenek miatt le kene vagni valaki kezet vagy mit akartok? Felakasztani? A kerekpar meglett, kar nem keletkezett. Megegyszer irom, hogy az alapjan a par sor alapjan ez derul ki, a tobbit ti teszitek hozza.

(#46) Lauda válasza ncc1701 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetertek, az elv szamit es engem is erre neveltek, nem is veszem el a maset, erjen akarmennyit.

Es hogyan tovabb? Toled is kerdezem, mi legyen ezzel az emberrel?

(#47) Chaser válasza ncc1701 (#40) üzenetére


Chaser
titán

becstelen brigantyk? ;]
a mai világban nem működne, vége az lenne az ilyenek bandákba verődnének és úgy terrorizálnák a népet
de korrekt pénzbírság, közmunka az mondjuk nem ártana

szerk: Lauda akkor gondoljuk tovább mintha ámerikában' lennénk...?:)
beperelné a tolvaj, h nem fogott a fék és megütötte magát és nyerne ofc:d
sok mindent nem lehet ezekkel csinálni sajnos, a tolvajkergetők csinálták jól, publikba kivágni őket, mondjuk néha túlzásba vitték

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Lauda válasza Chaser (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tartom jo otletnek amit csinaltak. Nyilvan van amikor elszakad az embernel a cerna, en foleg a szemely elleni dolgokat tartom megbocsathatatlannak, ezert azt valoszinuleg elinteznem magam. Azonban ennek is megvan a veszelye, meglokod, rosszul esik, beveri a fejet, megmurdel, lecsuknak 10 evre, nem eri meg.

Kerekparlopasert nem hiszem, hogy revansot vennek, foleg ugy, hogy meg is van a kerekpar.

(#49) Chaser válasza Lauda (#48) üzenetére


Chaser
titán

amit csináltak azzal nem volt gond, ahogy csinálták az már más kérdés, elég erőteljesen arcoskodott és provokált mr tomcat, ami finoman szólva is izé
sztem lopás lopás, nyilván nem mindegy az érték ami a lopás tárgyát képezi
maga az elv oké, aki visszaeső és nem csak egyszeri botlásról beszélünk menjen publikba, talán annak lenne visszatartó ereje
vmelyik régi filmben láttam, a tolvajok képét kirakták szépen az ajtóhoz, ezeket nem szolgáljuk ki felkiáltással....brüsszel meg társai kapják be, ez humánus

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Dilikutya válasza ncc1701 (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én azért nem húznám meg ilyen magasan a határt. Napi használatra, munkába járásra fele ennyiért is van jó szerintem. Én pl. napi 20-25 km-t megyek oda-vissza arra alkalmas időben. Igaz, 20 éves kerékpár, akkoriban drágának számított. Egy 100 ezres szerintem már tökéletes. Csak aszfalt, semmi extra. Nyilván a 30 ezres Tesco/Auchan/Praktiker bringa hulladék, bár kocsma elé lakat nélkül parkolni tökéletes. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51) Chaser válasza Dilikutya (#50) üzenetére


Chaser
titán

anno egyik haverom anyjának biciGlijét a bolt elöl lopták el, mert nem volt lezárva, az adott város legjobb környékén, annyira lepukkant járgány volt hogy 5k-nél nem igen ért többet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Dilikutya válasza Chaser (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, vannak ilyen nyomorultak is, de aki már a lakatot fűrészeli életvitelszerűen valami komolyabb bringáról, annak azért járna a tarkónlövés.
Amúgy visznek mindent, ami mozdítható. Nekem egyszer a szolnoki Auchan-nál a szilikonpántos piros fényt vitték el. Filléres, legolcsóbb szar, de hátra pirosan villogni tökéletes, elöl van igényem a nagy fényre. Valami csóri leakasztotta, ennél nagyobb öröm soha ne érje élete hátralevő részében. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) Kolondrum válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lakat. Én vettem egyet, láncot lakattal, 6.3Kg-os. Csak a lakat 1.1. Erővágóval sem lehet nekimenni, de nem is cipeled magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#54) Hieronymus válasza Kolondrum (#53) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A lakatok többsége egyszerűen nyitható.
Linkelek egy nyitási módot. Ez lassú és gyakorlatot igénylő megoldás.
[link]

A gyorsabb az üdítő/sörös doboz oldalából kivágott idom. Azonos idő alatt nyitja a zárat, mint te a kulccsal.
És kevés lakat védett a nyitás ellen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Teljesen mindegy szerintem, hogy mennyit ér a kerékpár, az említett irat szerint, ha nem eltulajdonítási szándékkal vitte el, akkor csak szabálysértés. Egyébként pedig szerintem hasznosabb fellebbezni, mint itt elégedetlenkedni. Persze, ha volt fellebbezés, akkor semmi gond. Ha nem volt, akkor pedig még bizonyos időn belül meg lehet tenni. Véleményem szerint, ha nem jelezte senkinek, hogy kölcsönveszi, akkor bizony azt el akarta lopni. Ilyen egyszerű.

(#56) ncc1701 válasza Kolondrum (#53) üzenetére


ncc1701
veterán

A ~40 ezres cuccot is 10 perc alatt lekapják a bicóról. Innen kezdve az a legtutibb, ha az ember nem hagyja felügyelet nélkül.

(#57) D1Rect válasza ncc1701 (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy csak 9 percig.

(#58) weiss válasza Lauda (#46) üzenetére


weiss
addikt

5000 óra közmunka, kőfejtő, végtelenek a lehetőségek.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#59) Kolondrum válasza ncc1701 (#56) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arról igen, utcán. Én a láncot mint pluszt kezelem a többi 4 védelem mellé. Motor - parkoló.

(#60) Lauda válasza weiss (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lenne jobb 10000 ora inkabb?

(#61) Hieronymus válasza Lauda (#60) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Életfogytiglan?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62) Lauda válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Giotin?

(#63) D1Rect válasza Lauda (#62) üzenetére


D1Rect
félisten

Deal.

(#64) Chaser válasza Lauda (#62) üzenetére


Chaser
titán

de magának kéne megépítenie közmunkában ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) D1Rect válasza Chaser (#64) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD :DDD :DDD

(#66) weiss válasza Lauda (#60) üzenetére


weiss
addikt

Te is nagyon jól tudod, hogy mondtam egy random számot, nem kell bal@&#>ni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#67) Hieronymus válasza Lauda (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Giotin?"

Ugyan már.

Ez volt az első demokratikus és humánus kivégző eszköz. Feltéve, hogy kivégzőeszközre használható ez a két jelző.

Olyan visszavonhatatlanul választja el a fejet, a testtől. hogy felmerül a kétely. Mi van ha mégsem ő vitte el a biciklit. Vagy nem azt a biciklit vitte el, amiért a fejét veszik.

Mi van ha én követek valami szabálytalanságot?
Rossz biciklire ülök fel véletlenül. Egy pont ugyan olyanra, csak a másik sorból.
Ha ezért a fejemet veszik és előtte egy etikai kisebbség (Jól érted, nem etnikai.) tagjának a fejét választották le a Giotinnal és ezért elfertőződik a sebem, mit csinálok. Betegen még a pokolba sem engednek be. Tévedésért meg amúgy sem pokol jár, legfeljebb valami tisztító tűz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#68) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én sem örülnék ha ellopnák a bringámat, nem ér már sokat, de én raktam össze, minden egyes csapágy golyót (profi versenyzők által keveset használt márkás csapágyakkal stb), küllőt én fűztem (alufelni), jó a láncot nem szemenként raktam össze, de van benne meló. Számláim már nincsenek meg. Nem aluváz, de jó minőségű, jó nevű, nyugati alkatrészekből van, és jól össze van válogatva mindene. Manapság ritkán megyek vele.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69) Dilikutya válasza Chaser (#64) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elülteti a fát, kitanulja az asztalosmesterséget, aztán a sírkövest. Amíg nő a fa, kibányássza a követ, majd kifaragja a sírkövet. Kivágja a fát, elkészíti a koporsót, majd az akasztófát. Közben kendert termeszt a kötélnek. Megfonja a kötelet, felteszi a bitófára. Felmegy, feladja magának az utolsó kenetet (mert volt ideje papnak tanulni, amíg nőtt a fa), majd meghúzza a kart, és felakasztja magát. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) Chaser válasza Dilikutya (#69) üzenetére


Chaser
titán

azt kihagytad, h lehetőleg úgy, h a koporsóba minden testrésze belecsússzon, a koporsó pedig a sírba, és automatikusan temesse is be a szerkezet amit ő épített :K
és persze először is vegye meg magának a sírhelyet...:)

egyébként publikba tétel, ha mondjuk legalább 3x csinált valamit az emberke x időn belül az korrekt, nem lehet ráfogni h egyszeri megbotlás volt, és mellé közmunka, de ezt minden lopásért ami nem szabálysértés kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Lauda válasza Hieronymus (#67) üzenetére


Lauda
félisten

(I)Olyan visszavonhatatlanul választja el a fejet, a testtől. (/I)

Ez a muveszi megfogalmazas, nagyon szep lett. :R :DDD :DDD Fel is merul a kerdes, hogy lehet visszavonhatoan elvalasztani a fejet a testtol? :F ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#72) Dilikutya válasza Lauda (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

Majmokon már kísérleteztek ezzel. Még nem tökéletes, a páciens sem az igazi még utána, de rövid ideig már "működik". :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) Chaser válasza Lauda (#71) üzenetére


Chaser
titán

nézd meg a now you see me2-t, ott kiderül...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) sanzi89 válasza Lauda (#45) üzenetére


sanzi89
addikt

Kész... Ezért is tartunk ott ahol. :W
Bele se kezdek az érvelésbe, vitázásba mert teljesen felesleges, csak elszomorít, hogy még mindig vannak akik a bűnözőket, tolvajokat védik, aki meg nagy nehezen vett magának egy bringát, az örüljön, hogy meglett. Az, hogy valaki ellopta - mert lehet ezt akárhogy csűrni-csavarni, egyszerűen ellopta - meg következmények nélküli. Persze, szabálysértés, lószart.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#75) Lauda válasza sanzi89 (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Engem is elszomorit, mikor vedik a bunozoket es a tolvajokat.

Az meg vegkepp, mikor ertelmesnek tuno emberek nem hasznaljak az eszuket, pedig azert van.

[ Szerkesztve ]

(#76) Hieronymus válasza Lauda (#75) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben az a tragédia, hogy a büntetésnek nincs elrettentő hatása.

Én elég vegyes környezetben nőttem fel. A szüleim boltot üzemeltettek a város legproblémásabb negyedében.
A kemény mag, már kora gyerekkorban lopásra nevelt. Ha lebukott gyerek, az elemelt csokit vissza kellett adnia és kapott mellé két nagy pofont.
A történet látszólag normális, ha nem tudod, hogy a beígért pofont a lebukásért kapta. Legközelebb jobban vigyázott.

Az értékrend felnőtt korra is megmarad. Ha lebukik, a büntetést a lebukásért könyveli el magának és nem a lopásért. (A büntetés nevelő hatása, csak a mesében létezik. Ráadásul a lopás közben fel sem merül a lebukás lehetőségének gondolata. Nem mérlegelnek.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.