Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blasius0704


Blasius0704
tag

Mondjam azt hogy ezért nem értem akik nem nagy, nemzetközi banknál tartják a pénzüket? Két számlám van, ERSTE , és UniCredit. mindkettő ingyenes és a tranzakciós díjak is alacsonyak. Nem értem ezeknek a takarékszövetkezeteknek a létjogosultságát.

(#2) djculture válasza Blasius0704 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Van létjogosultsága mert helyi kis városokban megtalálható személyesen ellehet intézni a bankos dolgokat és még csak sorszámos hülyeségek sincsenek mint a nagy bankoknál. Nekünk is az Újszász és vidékénél van a számlánk, fater nyugdijasként eltud intézni mindent nem kell utazgatni 20km-t Szolnokra, de az egész rokonság aki itt lakik így van. Van online cucc is de néha csak bekell menni.

[ Szerkesztve ]

(#3) petipetya válasza djculture (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Számomra ez érthetetlen. Nálam nem jöhet szóba a személyes ügyintézés. Gondolom kp-t vesznek fel a számláról olyan sűrűn. Nem tudom hogy vidéken mi a helyzet, de én nem használok készpénzt - ahol nem fogadják el a kártyát, oda nem megyek.

A Takarékszövetkezetek amúgy is csak időzített bombák, mert a mutyi és a pénzmosás megy bennük.

De ahogy egy bölcs mondás tartja, mindenki a maga szerencséjének a pogácsa. Mindenki úgy veszíti el a pénzét, ahogy jónak látja.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) sto1911 válasza petipetya (#3) üzenetére


sto1911
veterán

Akinek ott van penze/megtakaritasa az bukta?
Elbileg 30M-ig majd karteritenek:
http://szhisz.hu/kerdesek-es-valaszok-a-tisza-takarekszovetkezettel-kapcsolatban/Amugy videken egy ket ember alapteruletu boltban nem lesz terminal, Manci neni meg nem fog kartyazni. Majd a mostani generacio esetleg ha megoregszik.

[ Szerkesztve ]

(#5) beleszólok válasza petipetya (#3) üzenetére


beleszólok
senior tag

"Nagyúr" - ez a nicked mellett álló jelző tökéletes összhangban van eme hozzászólásoddal.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#6) beleszólok válasza sto1911 (#4) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor sem biztos, hogy lesz, mert a terminál használatáért elég sokat kell fizetniük a kereskedőknek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#7) tomiii. válasza beleszólok (#5) üzenetére


tomiii.
aktív tag

igazat adok :D

én is törekszem csak a kártya használatra, de olyan nincs, hogy valami apróságért ne kéne egy kis készpénz, hogy nálam legyen

(#8) sonar válasza sto1911 (#4) üzenetére


sonar
addikt

Igen, csak a kártéritésig kell kihúzni kp-vel.
Karácsony előtt azért ez nagyon nagy érvágás lehet sokaknak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Azert nem csak takarekszovetkezetek mennek tonkre: Vége a Széchenyi Banknak

(#10) Gebriel válasza petipetya (#3) üzenetére


Gebriel
veterán

Ilyen figurák verik ki nálam sorban álláskor a biztosítékot, amikor egy-két darab tételt is kártyával vásárolnak és a tranzakciós idő miatt dekkolni kell mögöttük.. :U

(#11) Doze


Doze
aktív tag

Nem meglepő, piacgazdaság van. Csak nálunk volt egy eszme hogy a bank nem mehet csődbe. DE csődöt jelenthet, az OBA meg térit 30 milláig mindent. (az más kérdés, hogy szerintem nem gazdasági okai voltak a csődnek :U )

Tehát felháborodni lehet, de ismételve magamat, ez olyan mint akármelyik cég, csődöt jelenthet, felszámolhatja magát stb. Amerikában a válság másnapján vagy 5 bank is lehúzta a rolót, (a nagyobbakat mentegették mert az bajt okozott volna a gazdaságnak)

Kis bankokat el kell felejteni (kb mintha a csövesre bíznád a pénzed), van Otp, Erste, Unicredit stb, ezek közül lehet választani kondíciók/szimpátia alapján stb. A nagyobb biztosabb.

Az összes Takarékszövetkezetet, meg ilyen Gránit stb bank is felejtős. (legalábbis én nem tennék oda pénz)..

petipetya: Pedig nem igazán most olcsó "készpénzmentesnek" lenni. Szívem szerint felmondanám az enyémet is, csak kell.... amúgy meg rohadt drága. Külföldi utalások beérkezésekkor csak úgy repkednek a 2000Ft-ok. Drága a bankkártya éves díja, utalgatás sem olcsó, hiába netről nyomod.... de nagylelkűek elengedik a havi számlavezetési díjamat. Amit észrevettem, ha áll a bankszámla akkor elég olcsó, de mihelyst mozgás van, rögtön repkednek az ezresek. Éves szinten ha havi 200e körül van a pénzmozgás (utalgatások stb)... ahogy számolgattam olyan 15-20-25 Ft simán van.

[ Szerkesztve ]

(#12) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Amúgy ez a havi nagybevásárlás tulajdonképpen mit jelent? Már párszor belefutottam, de nem igazán értem a jelenséget, ez valami magyar dolog lehet? Nálunk (de az ismerősök között se igazán) soha nem volt ilyen. Nem járunk napi szinten boltba, de valahogy nagyjából mindig akkor vesszük meg a dolgokat (maximum pár napra előre), amikor kell, miért kell eröltetni ezt a "havi 1X muszáj elmenni és elbaszni 60k-t a tesco-ban" című dolgot?

Nagyon olyan árucikkre se tudok gondolni, ami havi 1X fogy el pont és ez indokolná. Bevásárolni alapból nem csak áruházban lehet, tehát még az se indok, hogy ezzel időt spórolunk meg.

(#13) Lauda válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Hasonlo begyoposodott szokas lehet, mint a 3 napos unnep elott (amibol 1 nap vannak zarva az uzletek), megvenni 10 kilo kenyeret, wc papirt, 100 ezreket elszorni, mert hatha pont akkor fogy el..... :W Hihetetlen butak az emberek ilyen szempontbol.

(#14) ferensz válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


ferensz
senior tag

A nagybevásárlás nálunk azért létezik, mert vannak olyan boltok, ahova nem tudunk akkor elszaladni amikor épp kell valami, hanem egyben elintézzük azokat a dolgokat, amik onnan kellenek. Pl. METRO-ba havonta egyszer megyünk, akkor hozunk több zsugor ásványvizet, egy karton tejet, minden olyat, amit érdemes nagyobb mennyiségben megvenni és nem két naponta elfutni egy-egy adagért belőle.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A takarék vezetőjének nyilatkozata: [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#16) tope válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


tope
addikt

Nagybevásárlás alatt inkább azt érteném, hogy elmegy a "nagy cúnya gonosz multihoz", és megveszi sokkal olcsóbban a termékeket, akkor miért ne vegyen többet is belőle, mert eláll bőven. Napi bevásárlást meg intézi a helyi kisboltban.

UI: Egyébként én is látom ezt sokszor, mikor beszaladok a multiba (mert útba esik, és még választék is van, és olcsóbb is) egy kenyérért, tejért, felvágott ... (azaz a napi dolgok), és kb. több időt töltök sorbanállva, mert a sok "hülye" telepakolt nagykosárral megvesz mindent előre 1 hónapra, vagy nem tudom hova.

[ Szerkesztve ]

(#17) sonar válasza Jhonny06 (#12) üzenetére


sonar
addikt

Nálunk azt jelenti, hogy nem egyesével veszek ásványvizet, lisztet...
Hanem ilyenkor megveszek 4-5 kartont és utána csak pékárú, hús és kevésbé tartós cuccokért kell befutni.
És ilyenkor vesz az ember, mosószert, tisztitószert etc...
(mi mondjuk igyekszünk úgy menni amikor nincs dömping, háromnapos ünnep előtt kizárt, hogy bemenjek.
A nagy bevásárlást is lehet ésszel csinálni ;) )

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#18) Doze válasza tope (#16) üzenetére


Doze
aktív tag

Az a gonosz múlti nem is igazán olcsóbb.... csak úgy mellékesen. Pl a KV meg hasonló dolgok rohadt drágák. Persze az alap élelmiszerek nagyjából olcsóbbak, de aki vásárol nem csak tejet meg kenyeret vesz...

Nagyjából majdnem mind1 hol vásárolsz (1-2 kivételtől eltekintve), mert az átlag végösszeg 3-4% szórásban van... a kérdés inkább az megéri e ezért autókázni stb. Azt megértem ha valaki csak a választék miatt megy.

(#19) djculture válasza sonar (#17) üzenetére


djculture
félisten

Mosószerrel tisztószerrel szappannal dezodorral illatosítóval én is így voltam most vettem egy csomót tekitve hogy január 1-töl környezetvédelmi cimen adó lesz ezen termékekre 10-20% drágulást eredményezve. Ezek meg nem mennek tönkre...

[ Szerkesztve ]

(#20) Alg


Alg
veterán

Józan ésszel végiggondolva, anélkül hogy tudnám egy ilyen ügy menetét, én így kezdenék neki:

- Lenyugszom a 3.14csába.
- Amint lehet folyószámlát nyitok egy másik, lehetőleg stabilabb banknál (minden gyorsabban fog menni, ha van hová utalni)
- Közben megérdeklődöm milyen hitelkonstrukciójuk van (pl. 30-45 napig kamatmentes már kapásból jó)
- Munkahelyen a bérutalást azonnal átíratom az új folyószámlára
- Végső esetben fizetéselőleget is lehet kérni, kérdés adnak-e

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21) sonar válasza Doze (#18) üzenetére


sonar
addikt

Itt vidéken (zala) a tuskó lett a legdrágább. Már ha nem kommersz dolgokat akar az ember venni.
A Lidl a legelfogadhatóbb, de speciel tegnap a sparba voltam (mert ott volt dolgom) és egyszerűen nem tudtam normális gyümölcsöt venni. A banánok már mind barnák voltak, a narancsok csoffadtak a többiről meg ne is beszéljünk.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22) dabadab válasza djculture (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Van online cucc is de néha csak bekell menni."

Volt jopar evig egy magyar citibankos szamlam, meg most mar harmadik eve egy osztrak easybankos: mind a kettonel egyszer voltam bankban, akkor, amikor megnyitottam a szamlat es ala kellett irnom a papirokat (mondjuk az easybanknak eleve nincsenek is bankfiokjai, nyitni is egy postan nyitotttam)

ontopic: egyebkent nem az elso bankcsod, takarekszovetkezetbol mostanaban legalabb negy becsodolt az elmult par evben (Orgovany, Alba, Kormend, Soltvadkert, Jogazda... ja, ez mar ot).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) djculture válasza dabadab (#22) üzenetére


djculture
félisten

Igen tudom de azoknál viszonylag gyorsan lezajlott és megkapta mindenki a pénzért itt viszont csigatempóban mennek a dolgok, közben a számlák se egyenlitődnek ki és jönnek a felszólitások lassan a rezsis cégektöl. Miközben a fedezet meg ott van.

[ Szerkesztve ]

(#24) dabadab válasza djculture (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Igen tudom de azoknál viszonylag gyorsan lezajlott és megkapta mindenki a pénzért itt viszont csigatempóban mennek a dolgok"

??? :F

Péntek délután még működött, most meg kedd délelőtt van, ez mondjuk másfél munkanap. Mutass már légyszíves egyetlen olyan bankcsődöt, ahol ennyi idő alatt bármi érdemi történt. A jellemző inkább az, hogy úgy a csőd után kb. egy hónappal érkezik a kártalanítás (ráadásul ez a levél a hétvégén született, ahol meg egészen konkrétan nulla munkanap volt a kártalanítás intézésére).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#25) MineFox54


MineFox54
őstag

Szia!
Kecskemét felé az Orgoványi takarék csődölt be. A visszatérítéseket csak egy bizonyos összegig fizették ki (asszem 300 millió vagy 1 milliárd), és valakinek 3 milliárdja volt bent, és felakasztotta magát.

(#26) tope válasza Doze (#18) üzenetére


tope
addikt

Választék, és amiatt, hogy tuti kap valamilyen márkában, kiszerelésben ... olyan terméket amit keres. Aláírom a termékek többsége drága, de nem is azokat veszem, ami drágább mint máshol, hiszen itt ugrik be a választék.
Igazad van, nem csak tej, kenyér, felvágott a napi bevásárlás kosara, de ezeket mindenki vesz napi szinten, ezért soroltam ezeket.

A Szövetkezet csődje meg sajnálatos, de ami ma megy itthon, nem csodálom, hogy megtörténnek ilyenek.
Ráadásul nem messzi vidéken tőle, szóval tuti ismerek is pár embert akinek ott volt a pénze.

(#27) dabadab válasza MineFox54 (#25) üzenetére


dabadab
titán

A kártalanítási értékhatár 100000 euró, ami mostani árfolyamon olyan 31 millió forint.

"és valakinek 3 milliárdja volt bent, és felakasztotta magát."

Ez egy kicsit olyan urban legen-szagú történet.

DRM is theft

(#28) djculture válasza dabadab (#24) üzenetére


djculture
félisten

Ezt magyarázd meg annak akinek oda utalték a nyugdiját vagy a fizetését a múlthéten meg most hétfőn és most enni is kellene neki. Esetleg bérletet venni hogy dolgozni tudjon menni és egyebek.
Itt szolnok megyében máról holnapra élnek az emberek 80 ezeres nyugdijak fizetések már jónak számitanak, nincs tartalék most megy a kölcsönkéregetés hogy legyen miböl enni. Engem is hivott egy osztálytárs akinek ott volt a pénze.

[ Szerkesztve ]

(#29) dabadab válasza djculture (#28) üzenetére


dabadab
titán

1. Mondasz egy hamis állítást.
2. Tényekkel cáfolom.

Szerintem ennek úgy kéne folytatódnia, hogy
3. Tényleg, benéztem.

Még jó, hogy nem azzal vágtál vissza, hogy de tegnap nem hajtottam le a WC fedelét :U

DRM is theft

(#30) djculture válasza dabadab (#29) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom mit nem lehet azon érteni hogy eddig ha ilyen csőd volt egy bizonyos alap összeget mindenki kivehetett a számlájáról, most meg nem enegednek abszlute semmit se csinálni az állami csődbiztos miatt.
Ráadásul a takarékkal semmi baj nem volt egyszerűen egy intézkedést nem hajtottak végre erre az állam (mnb) visszavonta az engedélyüket, ezt a vezető is leírta.

[ Szerkesztve ]

(#31) MineFox54 válasza dabadab (#27) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!
Ismertük az illetőt...
(Szerintem több volt, de biztos :B )

[ Szerkesztve ]

(#32) dabadab válasza djculture (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Nemtudom mit nem lehet azon érteni hogy eddig ha ilyen csőd volt egy bizonyos alap összeget mindenki kivehetett a számlájáról"

Nem, nem vehetett ki, honnan jutott ilyen az eszedbe?
(Egyébként meg elég vicces, hogy eddig ilyet egyáltalán nem írtál, most meg olyan felháborodottan írsz, mintha eddig már százezer karakterben magyaráztad volna)

"Ráadásul a takarékkal semmi baj nem volt egyszerűen egy intézkedést nem hajtottak végre erre az állam (mnb) visszavonta az engedélyüket, ezt a vezető is leírta."

Aha.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) Ghoosty válasza MineFox54 (#31) üzenetére


Ghoosty
őstag

Van értelme magyararázni, hogy az a 3 milliárd az a teljes betétállomány 5%-a. Abból a pénzből kisebb bankot lehet venni. Akinek ennyi pénze van, annak van más értéktárgya is. (Ingatlan, részvény, tulajdoni hányad cégben, stb.) Akinek ennyi pénze van, az nem egy helyen tárolja a pénzét. Még a lottó nyereményhez is több bankszámlaszámot kell megadni.

Ha igaznak tekintem a történetet, az egyetlen ésszerű magyarázat az lehet, hogy ha nem az ő pénze volt, csak az ő nevén volt és haragudtak rá ezért.

szerk:

Még egy dolog, ha feltételezzük, hogy a 3 milliárdján kívül volt még 1-2 milliárdnyi egyéb vagyona, akkor benne volt a 100 leggazdagabb magyarban és sehol egy média hír róla.

[ Szerkesztve ]

(#34) sonar válasza Ghoosty (#33) üzenetére


sonar
addikt

Ez a 3 Millárdos dolog urban legend, gondolkodni sem érdemes rajta nem hogy tovább ragozni
Biztos a <2% kamat miatt tartotta ott :) akinek ennyi pénze van az nem bank betétben tartja.
Max a vmelyik cégnek lehetett annyi vagyona.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#35) dabadab válasza sonar (#34) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk a magyar KKV-k sem a likviditásukról a híresek, meg hogy milliárdokat tartanának cashben.

DRM is theft

(#36) Feketelaszlo válasza Blasius0704 (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A bankok országában, Svájcban elképzelhetetlen lenne a pénzügyi élet helyi bankok nélkül. Igaz, ott eleve professzionálisabb az emberek hozzállása a pénzügyekhez (szolgáltatóként és ügyfélként is). Ha adottak a megfelelő gazdasági körülmények és tudja, mire akarja használni az ember, akkor igenis jó dolog.

(#3) petipetya: Magyarországon is van olyan takarékszöv (de lehet, hogy már mindegyik), amely ad webbankot meg kártyát és ha akarod, számlanyitás után egyszer sem kell találkoznod az ügyintézővel, funkcionális különbség nincs egy nagy bankhoz képest.

(#37) Ghoosty válasza sonar (#34) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az első mondat kérdés akart lenni, mivel erősködött, hogy ő ismerte az illetőt. Amúgy egyet értek veled, de hátha tanul belőle valamit, ha mást ne kritikai érzéket.

(#38) dabadab válasza MineFox54 (#31) üzenetére


dabadab
titán

A hivatalos adatok szerint az orgoványi takarékban a legnagyobb betét 393 millió forint volt ([link]).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#39) Ghoosty válasza dabadab (#38) üzenetére


Ghoosty
őstag

És az is vállalkozásé volt. A legnagyobb betét magánszemély esetében: 291 millió volt.

(#40) djculture válasza Ghoosty (#39) üzenetére


djculture
félisten

Az se semmi azért 31 millió elég messze van a 291-töl.

(#41) adrian360


adrian360
őstag

amúgy takarékszövetkezet =/= bank, visszavonják a működési engedélyt szabálytalanságok miatt =/= csőd.

(#42) Lauda válasza djculture (#40) üzenetére


Lauda
félisten

De az ilyen miert nem 10 db betetben teszi be a penzt, akkor nem bukik semmit. :F

(#43) Doze válasza djculture (#40) üzenetére


Doze
aktív tag

Ez van, majd ebből tanul, nem a káröröm szól belőlem. DE ha már ennyi likviditásom van, akkor élből nem 1 helyen tartom. Pláne nem ennyi pénzt. Nem tudom mióta ülhetett ennyi pénzen mint magánszemély, de az biztos hogy egyszerre az összes nem kellett neki... ergó vehetett volna belőle államkötvényt, vagy hasonló fix állami biztosítású papírokat. Bár jómagam még lehet az országból is kivittem volna. (főleg ilyen környezet mellett)

Amúgy öreganyám is megmondta: a pénzt forgatni kell a bankokban (pedig látta hogy seprik a pengőt az utcán)

[ Szerkesztve ]

(#44) Stanlee válasza djculture (#40) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajnalom azt, ami veletek tortent, de manapsag a kis takszovokkel nagyon gyorsan barhol megtortenhet az, hogy "csodbe" mennek.

Aki ert a penzugyekhez, az nem tart 300 milliot egy kis piszlicsare bankban. Ha ez volt a teljes megtakaritasa, akkor a magyar piacon jelenlevo bankok kozott 10 fele szetdobhatta volna a penzt es nyugodtan aludhatott volna, hogy ha baj is van az egyikkel, akkor az OBA kartalanitja, es nem veszik el a penze nagyobbik resze.

Mindenki leszolja itt a nagybevasarlas intezmenyet. En teljesen megertem azt, hogy a videken elok havonta 1-2 alkalommal veszik a faradtsagot es a tartos elelmiszereket egyszerre vasaroljak meg. Nem el mindenki Budapesten vagy nagyvarosban, hogy a seggeben legyen egy Tesco, Spar, Aldi, stb. Baratnom szulei is nagybevasarolnak, a legkozelebbi minivaros ahol van Aldi, Edeka, Norma 20 km-re van. Bebaszna, ha minden nap az eppen elfogyott citromle, vagy sutopor miatt autoznanak oda vissza 40 km-t.

A videki takszovok letjogosultsaga szamomra kerdeses, DE a helyben lakok reszere akik kevesbe mobilisak teljesen jo, hogy leteznek. Nyugdijasok, rokkantnyugdijasok, helyi gazdalkodok, akik nem akarnak a kis bajaikkal 20-30 km-t autozni/buszozni es sokat varni. Na azoknak teljesen OK. De rendelkezzunk annyi penzugyi kulturaval, hogy ha meg oly keves penzunk is van, diverzifikaljunk es legalabb 2 bankba menjen egy csalad jovedelme (apu-anyu), hogy a csalad elkerulhesse az ilyen nagyon szar helyzeteket, mint amibe djculture kerult onhibajan kivul.

A bankszamlan levo penzhez valamikor januar kozepen-vegen fogtok majd csak hozzajutni, mert az unnepek miatt nagyon le lesz minden lassulva, plusz az OBA-t is fel kell tolteni, mert nincs benne eleg zseton az idei csodok miatt, plusz a Szechenyi bankra is kell a penz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45) dabadab válasza Stanlee (#44) üzenetére


dabadab
titán

"A videki takszovok letjogosultsaga szamomra kerdeses"

Igazából az, hogy tényleg nagyon személyes kapcsolatuk van az ügyfelekkel, az hatalmas előny tud lenni. Nekem náluk van ingatlanhitelem, mert sokkal rugalmasabbak meg segítőkészebbek voltak, mint bárhol máshol, tényleg rengeteget számít az, hogy ha belépek, akkor az ügyintéző tudja a nevemet meg tudja, hogy most éppen hol tartanak az ügyeim, vagy nem.

DRM is theft

(#46) Ghoosty válasza djculture (#40) üzenetére


Ghoosty
őstag

Persze, hogy messze van, de ez ismert kockázata annak, ha bankbetétben tartod a pénzed. Ha csak egy cég részvényében rakja a pénzét és csődbe megy a cég, akkor jó eséllyel még ennyit sem kapsz vissza.
Mint mások is mondták, szétdobod pár bankban és már is csökken a kockázat. Ennél a pénznél meg már nem számít a bankszámla fenntartásának a költsége.

(#47) adrian360 válasza Ghoosty (#46) üzenetére


adrian360
őstag

nem egy részvénybe kell rakni, hanem egy részvény csomagba, erre vannak a brókercégek, akik szépen összeállítanak egy több részvényből és különféle részesedésből álló pakkot.

(#48) Ghoosty válasza adrian360 (#47) üzenetére


Ghoosty
őstag

:) Köszönöm, de tisztában vagyok ezzel, csak összehasonlítottam, hogy más befektetés még rosszabb is lehet. Szerintem az illetőnek nem ez volt a vagyona, csak ide is rakott pénzt.

Ha 300 millióm lenne, akkor én nem csak részvényekbe raknám a pénzem, hanem tovább diverzifikálnám, államkötvénnyel és ingatlannal.

(#49) Stanlee


Stanlee
őstag

Nem szabad elfelejteni, hogy ertekpapirszamla eseten a BEVA ved, 1 m Ft-ig a teljes osszeg, a felett pedig max. 20 e euro-ig a szamlan levo osszeg 90%-at biztositja. Ez nem ved az ertekpapirt kibocsato ceg vagy intezmeny csodje ellen, csak a szamlavezeto csodje esetere vonatkozik. Most mar nem offolom szet a topicot :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#50) Stonerice


Stonerice
őstag

Ezzel a hírrel, most a a BAJ, hogy akik ezt olvassák, asszociálhatnak arra, hogy most .." Jujj én is takarékos vagyok gyorsan kiveszem minden pénzem és megyek más bankhoz"
Vagyis az ördögöt a falra festve indul a dominó, és több takarékszövetkezet is becsődölhet, ami a hírnek is köszönhető.
Volt már rá példa a világ más táján hasonló esetnek. :(((

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.