Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribizly


ribizly
veterán

Ez tipikusan az a játék, amit majd azután érdemes élemezni, amikor már játszottunk vele. Addig:
Grafikalag nem egy nagy durranás, de ez nem olyan fontos. Nekem pl. ez a külső nézetes kivégzősdi kicsit feleslegesnek tűnik, de biztos van akinek majd pont ez tetszik. Amúgy meg fogalmam sincs, mert ebben pont az a lényeg, hogy majd szépen az ember a saját kedve szerint alakítja a különböző beépülő modulokat, hogy egyedi harcost készítsen. A többi meg sima fps, mint eddig.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2) DMG válasza ribizly (#1) üzenetére


DMG
senior tag

Azért a történetet se hanyagoljuk el, ha a fontosságról beszélünk. ha csak sima beépülő modul építgetés lenne, akkor az jöhetne Androidra is Casual-ként. :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#3) MrBrooks


MrBrooks
tag

Uraim, ez márpedig ízig-vérig Deus Ex lesz! A hangulat szerintem ott lesz, és így első látásra a játékmenetet sem rontják el.

Kivel érdemes üzletelni: --> MrBrooks

(#4) Gabor343


Gabor343
tag

Nem ismerem a Deus Ex sorozatot, de ez a játék nagyon jónak néz ki, mindenképp ki fogom próbálni :K

(#5) Abu85 válasza Gabor343 (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt az ideje, hogy megismerd. Kezd a Deus Ex első részével. Ez a játék élményben arra fog hajazni. Az első részt egyébként máig a legjobb játéknak tartom. Abszolút überelhetetlen. :D
Amúgy a kiállítások azok akik kipróbálták csak a hangokra panaszkodtak. A játékról annyit mondtak, hogy dettó Deus Ex 1.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) #65675776 válasza Abu85 (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak nehogy a következő részben Jensen egyik klónjával kelljen nyomulni.

(#7) Pala válasza Abu85 (#5) üzenetére


Pala
veterán

Csak osztani tudom a véleményedet, mint a másik topikban is! :R:R

Hmm, azt hiszem a Human Revolution megjelenése előtt végigtolom megint az első részt... :)

(#8) Gabor343 válasza Abu85 (#5) üzenetére


Gabor343
tag

Hát most jelenleg elég sok játék van most a végigjátszási listámon :D
De ha lesz majd időm akkor nekiállok az előző részeknek :)
Illetve azt kérdezném, hogy ez az előző részeknek a folytatása lesz történetben?
Vagy azok nélkül is érteni lehet majd ?

(#9) Abu85 válasza Gabor343 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az első rész előtt játszódik az új Deus Ex: HR. Egyfajta előzmény lesz. Teljesen érthető lesz a Deus Ex 1-2 végigjátszása nélkül is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) #65675776 válasza Gabor343 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Előzmény lesz, ahogy mostanában divat. Szóval nem igen lesz közvetlen kapcsolat.

(#11) Gabor343


Gabor343
tag

Értem, Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R

(#12) Komplikato


Komplikato
veterán

A fedezék rendszer pont ettől a külső nézetbe kapcsolástól idegesítő. Egyszerűen a célzás sz*r lesz tőle. Innentől meg csak lopakodáshoz jó szerintem.
A harmadik videó meg eléggé lol. Az első pályán rohangálnak, de tele vannak már inplantokkal és még így is easy fokozatban vannak, mert pazarolják a lőszert és/vagy nem szedik fel.
Nem tudom, de nekem semmi bajom a grafikájával.

Külső nézetes kombó kivégzésekről meg csak annyit, hogy szvsz ha valaki NEM közelharcra gyűrja a karakterét, akkor nem hiszem ilyen lesz ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Mans20


Mans20
addikt

Nálam se tudta eddig semmi felűlmúlni:)az első részből megnéznék egy remaket azért.

(#14) DMG válasza Pala (#7) üzenetére


DMG
senior tag

Énis ezen gondolkodom, valahol itt kell lennie a fiókban, hála az annak idején megvásárolt SoundBlaster Audigy-nek, azt hiszem ahhoz adták. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#15) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hát én kipróbáltam és nekem nem tetszik a játék! 2011- ben ez kevés pár éve elég lett volna de most nem!

(#16) Pala válasza Matisz77 (#15) üzenetére


Pala
veterán

Én pont fordítva fogalmaznék: manapság, a primitív codok meg crysisek meg dukenukemek korában egy kicsit vehemensebb tartalommal bíró játék már nehezen talál magának közönséget. Pont ezaz, hogy nem kevés, hanem "sok" ez 2011-ben.

(#17) L3zl13 válasza Pala (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a "manapság = a dukenukemek kora" elég viccesen hangzik, tekintve hogy mennyi időbe tellett kiszenvedni azt a játékot. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#18) Pala válasza L3zl13 (#17) üzenetére


Pala
veterán

Hát most az éppen megjelenés előtt álló játék miatt jutott eszembe, de amúgy említhettem volna akár a Bulletstormot, vagy a Painkiller sokadik részét is.
A Serious Samet nem sorolom ide, mert az legalább - a nevével ellentétben - nem akarja magát komolyan vennni. :)

(#19) proci985 válasza Abu85 (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tényleg az a legjobb fps. (system shock 2őt azóta próbáltam, de az interface enyhén szólva is eszméletlenül túl van bonyolítva)

legutoljára tavaly toltam végig (meg akkor már a nameless modot és a invisible wart is), még mindig zseniális. csak az a baj, hogy már tényleg kb minden négyzetcentijét ismerem, úgy meg annyira a pacifista végigjátszás se nehéz.

a project snowblind meg már valahol a crysis és a DX:IW között helyezkedett el... nem volt rossz, de akkor már Crysis inkább:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) Psylocyber válasza Pala (#16) üzenetére


Psylocyber
csendes tag

Basszus ez a játék el lett [moderálva], primitív mint a babatévé. A grafika és játékmenet semmi újítást nem tartalmaz és a mai játékokhoz képes még béna is, DE ha jobb lenne a grafikája se lenne több egy tucatfps-nél... Sajnos ez van gyerekek, rókabőr rókabőr hátán, egy kis marketing és ne felejtsük el a "hangulatos" trailereket, igaz a hangulat tartalom nélkül ló*-t sem ér.
A buta grafikán kívül csak a primitív AI és a még primitívebb pályák okoznak gondot így elsőre, ezek után engem az sem érdekel ha jól megcsinálják, mert a koncepció rossz, igaz a játékok 80%-ánál ez van...

Ne használj trágár szavakat!

[ Módosította: ollie ]

(#21) ViZion válasza Abu85 (#5) üzenetére


ViZion
félisten

"Az első részt egyébként máig a legjobb játéknak tartom. Abszolút überelhetetlen."
ÉS vége. Ebben minden benne van.

Amikor kölcsönkaptam az első részt eredeti(!) korongon (akkoriban ez még nagyobb szó volt, mint manapság...) hát nem akartam játszani vele, mert grafikailag nem volt valami nagy szám.

Barátom unszolására nekikezdtem. Kb. 10 perc után már nem kocka-kiborgokat, mert "beszippantott" a világ. Már csak arra figyeltem, hogy mit tuningoljak, hogyan cselezzek és haladjak tovább. Azóta rengetegszer végigvittem, egyszerűen olyant tud, amit kevés game: jó történet, egyedi játékmenet, jó arányban logikai-ügyességi-hentelős.

Az Invisible War csalódás volt, kihaltnak éreztem az egészet. Az első Deus-Ex -hez fogható minőségű (ez alatt nem a grafikát értem :) ) talán a Chrome, az Unreal II Awakening, a Halo és a Mass Effect.

Nagyon remélem az új rész "megismétli" az elsőt. Amúgy ha fejlesztő lennék én az elsőt kiadnám újra, egy mai játékmotorra ültetve színvonalas grafikával és számolnám a lóvét... ;]

Psylocyber: nem tudom ki vagy, mit csinálsz, vagy mit láttál amitől így elborultál, de talán várjuk meg a játékot, és utána lehet majd fikázni -ha indokolt. ;) písz

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Findzs


Findzs
addikt

butának látom az ai -t
de ez csak egy demó amit elég régóta mutogatnak, remélem a véglegesben jobb lesz

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23) Pala válasza Findzs (#22) üzenetére


Pala
veterán

Az AI minden játékban buta. :) Igazából csak buta és még butább kategóriákra tagolódik a felhozatal. :)

(#24) Psylocyber válasza ViZion (#21) üzenetére


Psylocyber
csendes tag

Mindig kiborulok ha valami jónak egy butított verzióját látom, de itt spec a pályatervezés adta a kegyelemdöfést.. egyszerűen nézni is unalmas, persze ezt magamnak köszönhetem mert szinte minden igényes játékkal játszottam már vagy x alkalommal és ezek után nehéz nekem újat mutatni.

(#25) Abu85 válasza Psylocyber (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ebben a játékban egy-egy küldetésnek számos megoldása van. Erről szólt mindig a Deus Ex. Ezért etalon az első rész, mert 11 év távlatában sem léptük le a benne rejlő lehetőségeket. A játékot olyan hatszor játszottam ki, és minden alkalommal találtam nem egy olyan dolgot, amit az előző végigjátszásnál nem fedeztem fel. És itt nem egy eldugott zugot kell érteni. Azóta ezt az élményt keresem egy játékban, de csak az átrohanok a holt lineáris pályákon FPS-ek jönnek, avagy a COD és társai. :( Talán majd a Deus Ex: HR. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Psylocyber válasza Abu85 (#25) üzenetére


Psylocyber
csendes tag

Sztem a linearitás sem gond ha igényes a játék (COD5 pl hibátlan game, vagy említhetném a Painkillert és doom3-at a régiek közül), itt inkább az a gond a videók alapján, hogy a titkos bejárat a "felmegyek a létrán a szellőzőhöz" szinten maradt mint 10 évvel ezelőtt, de itt ez már eléggé kevés, egy valamire való sci-fi-ben nem 1méter oda nem illő szellőzővel kötik össze a helyszíneket.
Hatalmas hiba továbbá a fejletlen motor ami még jobban beszűkíti a játékteret. ÉS bocsi de még1x elmondnom AI! Egyszerűen hihetetlen h még mindig ott tartunk, h ha guggolsz akkor nem is látnak meg 2méterről sem vagy ha leugrasz egy háztetőről azt gyakorlatilag hangtalanul megteheted, sőt az egyik őr kinyírása semmiféle reakciót nem vált ki a járőröző társaiból..

Persze ezek egy részét javítani lehet de vannak kétségeim a szándékok felől, pl nézd csak meg a Postal trailerét. Ott nem is rejtegetik h 10 éves motorra feldobtak pár új mapot és textúrát, és simán eladják így is.

[ Szerkesztve ]

(#27) FehérHolló válasza Psylocyber (#26) üzenetére


FehérHolló
veterán

Össze-vissza vagdalózol a DE sorozat, a bemutatott videók, és a hozzászólások ismerete nélkül.
Például DE2-ben ha nem hangtompítóval öltél valakit, és utána nem rejtetted el a hullát, az egész pályán riadó volt.. Az első hangos lövés után pedig felkutattak téged az őrök, csoportosan. (A DE1 annyiban különbözött ettől, hogy ott egyénileg jöttek rád. :D) A DE3-ban bemutatott titkos szellőző bejárat a játék legelejéről van, nincs még egy ilyen, ráadásul odaillik, nem erőltetett.
Mellesleg külön fejleszthető képesség volt a halkan futás és a tompított esés. De mindegy, valószínűleg teljesen agyatlan, átgondolatlan hülyeség az egész.

CoD5, Postal, PK, Doom3? Ezek után szerintem nincs miről beszélnünk, teljesen más világban élsz. Mindegyik agyatlan, 0 történettel és AI-val rendelkező hentelés.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#28) #65675776 válasza Psylocyber (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes miket sorolsz fel "igényes játékok" címen... Pont azokat, amik már szinte teljesen az igénytelenségről szólnak, hatvancsilliomodik kaptafák ugyan arra. Mondjuk a Painkiller simán csak nem akar komoly lenni, csak a hentelésről szól.

A DX-ek esetén a grafika soha sem volt elsődleges. És igazából nem is a grafika tesz jóvá egy játékot.

"ha guggolsz akkor nem is látnak meg 2méterről" - bizonyos feltételek fennállása esetén.

"ha leugrasz egy háztetőről azt gyakorlatilag hangtalanul megteheted" - Ezt az egyik (bio)mod teszi lehetővé. Ami köré az egész játék épül...

(#29) Komplikato


Komplikato
veterán

"egy valamire való sci-fi-ben nem 1méter oda nem illő szellőzővel kötik össze a helyszíneket."
Ezt nem nagyon értem, ha láttad az eddigi Deus Ex játékokat és/vagy láttál már belülről nagyobb raktárakat, gyárakat, irodaépületeket, azokban több kilométernyi van belőlük. És természetesen nem szokták biztonsági rendszer nélkül hagyni a DS játékokban ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#30) FehérHolló válasza Komplikato (#29) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ja, gyün a pók a szoros járatban. Ha pityuval szedem le, az hangos, pápá fedezék. (A hangtompítós fegyverek nem jók robotok ellen.) Ha EMP-zek, a szellőzőn kívül is megérzik (mit neked Faraday..), pápá beosonás. Ha kiskéssel esek neki, esélyem nincs eltalálni, mert a méret is számít, pápá bioenergia. Marad a katana. Próbált már valaki irl katanával hadonászni egy szellőzőben? A játékban mindenesetre működőképes. ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#31) #65675776 válasza FehérHolló (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre pl pont jó volt IW-ben az EMP mod a pisztolyra. Annak tisztán helyi hatása van csak.

(#32) FehérHolló válasza #65675776 (#31) üzenetére


FehérHolló
veterán

A bökőn volt emp biomod. :)

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.