Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) banhammer


banhammer
veterán

Azert azt le lehett volna irni, hogy milyen megoldasok vannak bennuk.
Pl.: parallax scroll, rubber ball, real time ray tracing, stb, stb, stb.
Mert igy ez a Pouët.net kivonatos verzioja.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) jFox


jFox
őstag

Igy a videó alapján ez kb. lehetelen, hogy 64k-ba ez mind belefért.
De mindíg van valaki aki rácáfol. Gratula a készítőknek! :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3) saelin


saelin
veterán

Mennyi idő egy ilyet összedobni? Gondolom valami tömörítést alkalmaznak, hogy ilyen apró lesz a kész produktum.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) nakos1212 válasza saelin (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Igen, meg ha megnézed az elsőt, látni fogod, hogy eléggé hasonló alakzatokból épül fel, de így is lenyűgöző.

(#5) mrlt válasza saelin (#3) üzenetére


mrlt
tag

Ez egy kód ami alapján az adott gép, valós időben generálja le azt amit látunk hallunk. Nincsenek előre elkészített 3D objektumok, textúrák, és hangok. Az a 64k kb. 1 darab A4-es oldal telis tele karakterekkel.
Aztán a 4k-demókról nem is beszélve, pedig ott már tényleg csak hangyaf@sznyi a kód. Nézzétek meg a Chaos Theory-t 64k vs 4k remix.

Go Pack Go!

(#6) saelin válasza mrlt (#5) üzenetére


saelin
veterán

Így már érthetőbb. :) Fura, de egyben lenyűgöző hobbi is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) _ocsisajt válasza saelin (#6) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Az amigas nagyon beteg, abbol a hardverbol ezt kihozni :Y

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#8) KisDre


KisDre
senior tag

Ha értenék hozzá, én tuti olyat írnék ami minden megnézéskor egy picit másabb. Tehát valami random generátoros sort tuti tartalmazna :D

KisDre.artstation.com

(#9) saelin válasza _ocsisajt (#7) üzenetére


saelin
veterán

Arra rá is gugliztam, mert nem akartam elhinni. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#10) mekker válasza saelin (#9) üzenetére


mekker
őstag

Kíváncsi vagyok mennyire egyszerű/bonyolult egy egyszerűbb demot összedobni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11) VIC20


VIC20
őstag

Sajnos nekem a Timeless nem indul el: a felbontás kiválasztása után sötét képernyő, aztán kilép. :(

(#12) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Most csak átfutottam, ha lesz időm lefuttatom mindegyiket, amit tudok (néha nem szeretnek bizonyos konfigokat pl AMD gpu stb). Az escheres nagyon tetszik, ASD mindig hozza a formát.
Műfajban a kötelező dokufilm: Vakondok 2 ha valakit érdekel.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#13) Ghoosty válasza KisDre (#8) üzenetére


Ghoosty
őstag

A valódi random generátor megírása szerintem túl sok helyet venne el a 64k-ból és nem adna annyit hozzá az élményhez. De valami pszeudó véletlen beleférhet.

De javítson ki valaki, ha tévedek, mert nem vagyok programozó.

[ Szerkesztve ]

(#14) atike


atike
nagyúr

Le vagyok maradva... Plus 4-re demo... wow... :Y Nem semmi. Tetszenek! :R

(#15) mekker válasza KisDre (#8) üzenetére


mekker
őstag

Szerintem ez is valamiféle tájgenerátorral készülhetett (bár ettől még lehet, hogy maga a map fix ebben a demoban), szóval ez sem kizárt. [link][link][link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Figyelemmel követtem a Revision 2014-et, azért a Mercury Timeless 64k-ja ledöbbentett. Mercurytól a Luma is egyértelműen király volt.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#17) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

[link]
Nekem annó, a 2012-es Revision-ról ez tetszett a legjobban, pedig az egy korábbi, kezdetlegesebb (úgy mondanám, hogy nem befejezett) verzió volt.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#18) haxiboy


haxiboy
veterán

Brutális, nincs véletlen forráskód hogy bele tudjak kukkantani?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) n.p válasza haxiboy (#18) üzenetére


n.p
csendes tag

Néhány intrónak/demónak ki van adva a forrása.
[link]

De egy ideje a trend, hogy shaderben készül a cuccok nagy része.

Itt van pl. az említett Elevated (vagyis csak majdnem, a zene/flow hiányzik):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20) haxiboy válasza n.p (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

:R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Rögtön az elsőnél (the timeless) a vírusírtóm úgy kivágja az exét, mint a taknyot (Backdoor Greybird). A cikkíró által linkelt oldalról szedtem le. Ez is része a programozói virtuozitásnak? Szeretném megnézni a saját gépemen is, nemcsak a TeCsőben...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#22) mekker válasza muxi-muxi (#21) üzenetére


mekker
őstag

Nagyon sok betömörített exére bejeleznek a vírusirtók. Írsz egy Hello Worldot, ezt megcsinálod, akkor ha szerencséd van vírusnak fogja jelezni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) winhate


winhate
őstag

Kiváló cikk !

Végre nem hagytad ki az igaz demoscene plattformot :R (Amiga , C64 )

Némi Scene információ.

Itt minden magyar codert ,gfxmant ,zenészt meg lehet találni.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.