Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) The DJ


The DJ
addikt

Nekem egy E5520-asom van, lassan egy hónapja használom és egyelőre nem tudok fogást találni rajta. Talán a touchpadot érzem kicsit gyengébbnek a HP NX7400-hoz képest, de lehet, hogy csak 5 év alatt annyira megszoktam az előző viselkedését, hogy már hiányzik.

Szerintem ez a design sem vészes, sőt, nekem még tetszik is. Ami miatt még a Dell Latitude mellett döntöttem az a 3 év NBD garancia, ami szintén nem utolsó szempont.

A megvilágított billentyűzet nagyon hasznos tud lenni éjszaka, a ház masszív, a zsanérok erősen tartanak. Ugyan ebben a modellben nincs sem HSDPA modem, sem SSD, de sima 7200 rpm-es 500 GB-os merevlemezzel is hihetetlenül gyors. Az intel előtt pedig le a kalappal, a mobil Core i5 proci is hihetetlenül jól muzsikál. Ha kell erős, ha pedig nincs kihasználva, akkor alig fogyaszt valamit. Én 6 GB DDR3-as memóriát pakoltam az enyémbe, intenzív multitasking esetén sem sikerült megtöltenem még szerencsére, így a merevlemez kerregését sem kell hallgatni folyton.

Az egyetlen dolog, amit kifogásolok, az a Dell automatikus frissítés kereső programja, ez nem a legjobban működik, a régebbi drivereket akarja telepíteni, persze nem sikerül neki, mert újabb van fenn, így hibaüzenettel elszáll. A következő keresésnél persze megint megtalálja a régebbieket, hiába fenn újabb. A driverek telepítési sorrendje sem mindegy, mint kiderült, én nem a hivatalos útmutató szerint telepítettem, így most van egy felkiáltójeles háttértárvezérlőm az eszközkezelőben, amit nem lehet sehogy sem eltüntetni.

Ezen apró szoftveres hiányosságok ellenére ez a széria igazi jó üzleti munkagép, remélem legalább annyi ideig társam lesz, mint az NX7400.

A cikkben szereplő modell árára azért kicsit felkaptam a fejem, gondolom az SSD és az operációs rendszer is megdobja az összeget, de azért az meglepő, hogy dupla annyiba kerül, mint az E5520.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.