Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90) vicze válasza hallador (#80) üzenetére


vicze
félisten

Ha neked az, hogy egy több ezer Linux fejlesztővel rendelkező cég fogja az alap Debiant és módosítja, és saját magának supportálja konkrétan kernel szinten egyelő azzal, hogy Debiant használnak, akkor legyen azt használnak.

Az első cikk ugye a desktopokról szól, hogy a módosított Ubi 14.04 LTS-t(lejárt a support rá) váltanak Debian Testing(!!!!) alapú saját gLinux-nak nevezett OS-szel. Sőt ezt Live migration formájában teszik, ami elég "WOW" őszintén szólva, figyelembe véve, hogy egy Ubuntu önmagát képtelen néha upgradelni.
Lényegében a Debian teszting csomagjait egyenként veszik át tesztelik belsőleg és javítják ha kell, és azért csinálják, hogy a teljes support Google-on belülre kerüljön és ne függjenek külső fejlesztőktől.
De ha a fenti gLinux Debian, akkor Ubuntu, Mint és számtalan más distro is Debian, sőt minden ami dpkg-t használ.

De te használnál Debian Testinget, éles környezetben több 1000 ügyfél alatt?

"Debian anélkül is kiforrott"
Igen igen ezért hackeli mindenki az alap csomagokat mert kiforrott és tökéletesen működik. :)

"16.04-et valóban használtak, csak az 3 éve volt."
Ha mutatsz bármi konkrétat, hogy váltottak, semmi probléma, én nem találtam.

Továbbra is arról van szó, hogy normális méretű cég, akinek szüksége van OS supportra, hogy megfeleljenek az előírásoknak, és nem rendelkezik 200 Linux kernel fejlesztővel, az nem fog Debian-t használni. És a Debian aránya ilyen környezetekben 2-4% között mozog.

(#82) hcl: A kérdés az volt, hogy van-e support. A válasz az, hogy nincs.
Persze Debiant is fejleszti "valaki"-k, ahogy pl. FreeBSD-t, ahol 5éve nem javítottak egy hibát, ami miatt nem bootol bizonyos AMD APU-kon. Na pont ilyen az ingyen support.

Csak megsúgnám, hogy minden egyes frissítés a support része, mivel azokat a frissítéseket nem kapod meg support nélkül, egyetlen Enterprise Linux esetén se. És ha erről nem tudsz, akkor nem tudom hogy miről beszélgessünk. :(
Minden Enterprise Linux frissítés többszörösen tesztelve van több HW-n és rengeteg SW-vel, hogy ne kelljen jegyeket nyitogass.

(#88) Gargouille: Olyan sokat használják, hogy ilyen "apróságokkal" nincsenek tisztában. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.