Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#86) hallador válasza Gargouille (#84) üzenetére


hallador
addikt

Figyelj na ez az a kategória amikor nem is nagyon szeretnék beszélgetni veled, mert nem arról van szó, hogy Te valamit alátámasztasz, hanem átgondolatlanul vitatkozol.

Felhívnám a figyelmed arra, hogy a Microsoft Hyper-V Server egy ingyenes termék, tudtommal soha nem is volt fizetős.

Tehát akkor 1200 standalone node amihez nincs meg az SC üzemeltethető kevés emberrel?. Az ESXi-nek is van ingyenes verziója.

Te is letöltheted és korlátozások nélkül használhatod. A Hyper-V - mint szerepkör - pedig benne van az egyéb többi Windows Server operációs rendszerben, szintén korlátozások vagy külön licenszek nélkül bekapcsolható, telepíthető és használható.

A Core...

A kezeléséhez sem szükséges semmilyen csillagászati árú szoftver, akár egy sima Win10 alól teljeskörűen tudod kezelni, ha nem akarsz Powershell-el foglalkozni (bár megjegyzem 1200 szervert épp eszű ember nem fog egyenként kattintgatni, úgy tényleg 5-ször annyi ideig tart ;] ), de nyilván lehet System Center-t venni mellé.

Miért SC nélkül mit érsz vele?

Amiket felsoroltál ("A NTP beállítása igazi mese, registry-ben kell túrkálni", "A role-okat kézzel kell felrakosgatni.", "A Monitorozása nem megoldott." stb.) mind megoldható script-el, amit egyszer kell megírni.

köszönöm, hogy leírtad amit én is, de mond már meg miért tetted?

A monitorozása meg nem tudom miért nem megoldott, mikor bármelyik paraméterét a rendszernek le tudod kérdezni PS-ből vagy wmi használatával utána meg úgy monitorozod ahogy akarod. Mi például NetXMS-t használunk monitoringra, de Nagios-tól kezdve bármelyik rendszerbe pofon egyszerűen beilleszthető. Sőt, sok monitoring rendszernek van Windows agent-je is, ami még egyszerűbbé teszi.

Szuper, na ez be van építve a VMware-be, akkor meséld el kérlek mivel egyszerűbb ha már eleve külső eszközhöz kell nyúlnod?

lyesmi maximum otthoni környezetben, összerakott gépekkel lehet, brand szervereknél ez egész egyszerűen nevetséges.

Pláne ha Nexus 1000 v van a rendszerben ezzel el is árultad, hogy Te nagy rendszerrel nem dolgoztál.

Arról meg nem is szólva, hogy a legalapvetőbb dolog, hogy teszt környezetben modellezel először minden változást (tehát firmware update, Windows frissítés stb.) utána csak élesben, így ez sem szabadna, hogy problémát okozzon (főleg nem ott ahol ezresével vannak a vasak).

Szuper a VMware ESXi készen szállítja ezt nem kell szarakodni vele.

Nem kevertem (az egyik egy oprendszer a másik egy szerepkör, kb alma a körtével), csak te nem értetted meg. Finoman arra próbáltam célozni, hogy komolyan vehető szakember nem leszarozza azt (nyilatkoztat ki sommás véleményt) amihez nem ért, hanem helyette megtanulja.

Én meg csak arra, ha saját bevallásod szerint nem ismersz valamit, akkor miért gondolod azt, hogy csak az a jó amit Te ismersz?
Téged is megkérnélek, hogy ezt a nacionalista hülyeséget, hogy ki a komoly meg ki a nem komoly szakember, ezt hagyjad már mert nyilván mindig az, aki előadja.
Konkrétumokat írj, mert ez nagyon ilyen Tamásos volt eddig beszélünk a semmiről jó sokat, amikor odaérünk, akkor kiderül hogy mese volt talán igaz sem volt, de mindenesetre nem is úgy van.
Figyu én nem mondom, hogy hú de nagy mérnök vagyok, de jelenleg többet tanultam itt 5 év alatt mint otthon 20 éve alatt, mert itt csak ezzel foglalkozom, nem azzal ki a "komoly", "igazi" szakember, mint már Senior.

Azt látom, hogy szeretsz nagyokat mondani, dobálózol a 10ezres cégekkel meg több ezer kiszolgálóval, a következő mondatban meg olyan amatőr dolgokon akadsz fent, amik egy 50 fős cégnél sem szabna, hogy problémát jelentsen egy rendszergazdának.

Na várjál most valami olyanra válaszoltál, amit nem én írtam...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.