Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97544192


#97544192
törölt tag

ha hozzám vágnának ilyeneket, lehet hogy nem dobnám vissza! :DDD
azért 2200 mhz már nem rossz. :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#2) orbano válasza #97544192 (#1) üzenetére


orbano
félisten

ha belegondolsz hogy annak idején ilyen 3 ghz-eket ígérgettek a DDR3-ra, akkor ez elég soványka... :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) bacsis válasza orbano (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ami késik, nem múlik ;) jó uton haladunk :K
az más kérdés, hogy minek kell ekora sávszél? ;]

(#4) Tenken


Tenken
őstag

De van ennek értelme? Nem az a jobb ha egy optimális sebesség mellett minél alacsonyabb az időzítés?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5) Ren Hoek válasza orbano (#2) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kb melyik az a terület ahol ilyen sebességű ramok kellenek? Mondjuk játékoknál okozna akkora sebességnövekedést, mint amennyibe kerül? :U Nem inkább egy jobb CPU + GPU + SSD számít? Eddig legalábbis nekem nemsokat számított a ram sebesség, max a mérete.

Úgy tapasztaltam több leírásból is, hogy nem nagyon lehet megérezni a különbséget 1066 DDR2 és 1600 DDR3 között. Persze így megéri, hogy már egyenlő árban vannak :D De javítsatok ki ha tévednék!

[ Szerkesztve ]

(#6) Overlocker


Overlocker
veterán

Kingston is tudja a 2200Mhz-et ha nagyon akarja ;] Szintén alapfesz közel 1,66v-67v..

2200 7-9-7-22 1T Trfc:88

Kár hogy a lap elfogy alatta e felett..

(#7) P00By válasza Overlocker (#6) üzenetére


P00By
nagyúr

Ennyi! ;] :C

(#8) PH-User válasza Tenken (#4) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem de. Ha az időzítést nem tudják lejjebb tuszkolni, megpróbálják az frekvencia emeléssel kompenzálni. Vagy nem jól tudom? Nehogy itt még félreinformáljam a fórumozókat. :U

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#9) Overlocker válasza Tenken (#4) üzenetére


Overlocker
veterán

Minnél nagyobb sebesség, minnél alacsonyabb időzítés mellett..mindig ez a legfontosabb. Persze valahol meg kell találni az ideális balance-ot..

A mostani Core i5/7 architektúráknál a sávszélesség miatt minnél magasabb órajel kell, többet ér, mint az alacsonyabb időzítés..

Ebből következik az is, hogy mostanság az elpida és samsung chippek uralkodnak a piacon és nem a micron.

[ Szerkesztve ]

(#10) tome.jr


tome.jr
addikt

Én a 2600 Mhz-es ramokat várom már a P55-höz. Ahogy látom szép lassan azért csak meglesz az.

(#11) orbano válasza Ren Hoek (#5) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy nem számít, mert nem így készítik a programokat. de ha lenne 10x gyorsabb ram, lenne olyan program, ami ki is használná.

ne feledd, hogy a szoftvereket továbbra is a hardverekre írják, így mindig előbb kell kijönnie a jobb hardvernek és utána a szoftvernek, ami kihasználja. evlgére senki sem akar olyan szoftvert értékesíteni, ami nem fut a potenciális vevők gépén...

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) Rover623 válasza orbano (#11) üzenetére


Rover623
félisten

evlgére senki sem akar olyan szoftvert értékesíteni, ami nem fut a potenciális vevők gépén...
Aztán azért mégiscsak sikerül...lásd némelyik játék...:DDD

primus inter pares

(#13) tome.jr válasza orbano (#11) üzenetére


tome.jr
addikt

Lásd Crysis :U

(#14) szuper-t


szuper-t
senior tag

ejj hol vannak a régí szép idők cl2.5.:D

(#15) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Azért erre a CL 7-10-10-28-ra kiváncsi lennék :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16) Overlocker válasza Shkiz0 (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

(#17) Shkiz0 válasza Overlocker (#16) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:C
De gondolom TRI chan nem fog jönni vagy igen?
Mert néztem a G.Skill oldalán és ami 2133 felett van abból már nem nagyon találtam TRI csomagot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#18) Overlocker válasza Shkiz0 (#17) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem tudom, sajnos nem vagyok a Gskill-el kapcsolatban..

Amúgy a Kingstonjaim Tri-channel kit-esek eredetileg 2000 CL9. :DD

(#19) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Az 1600-as Kingston memóknak azért az a 9-9-9-27 időzítés 1.65 volt mellett hát...
Vagy a késleltetés nagy vagy a feszültség.

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez már fél éve ott tengődik az A-Data honlapján. Ha jól tudom, az A-Data micron-t használ, és ennek az időzítéseit tessék megnénni, szóval akkor meg kimagasló eredmény :D Tehát így CL8 és 2,2Ghz nem csúf. Szerintem :) De utánanéztem - egyenlőre nem alaposan - hogy hol lehetne szerezni, mert érdekelne, hogy mijazára, de nem nagyon találtam még...

A-Datát a népnek, na! Nettó (hasraüt)155 ezeré :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) MaSzKa válasza hoffman_ (#20) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ezt már régebben nézegettem, nagyon tetszik az A-Data

kár hogy nem nagyon kapni itthon

DDR2-eset Extremeből, még régebben itt vettem a PH-n újakat

(#22) hoffman_ válasza MaSzKa (#21) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is azok szaladnak a mai napig. Már ha valamelyik másik alkatrész el nem fossa magát... De nekem is nagyon tetszenek. Csak gondolom csúnyán megkérik az árát. Ez a G.Skill sem az olcsó kategória :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) orbano válasza MaSzKa (#21) üzenetére


orbano
félisten

szerintem játékokban egy régi jó adata vitesta 600-as DDR elkenné az összes ilyen DDR3-as sz*rt... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) hoffman_ válasza orbano (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem mondta senki hogy nem :) Nagybátyám még mindig DDR1-es tuning RAM-okkal tolja, 2x1giga, és nem mondhatni, hogy le lenne maradva. Ugyanazokat a játékokat ő is gyönyörűen játssza, amiket én. Én pedig majdnem ugyanazt produkálom, mint DDR3-al. Szóval. "Limes, x tart a 0-hoz" ergó DDR3 tart a DDR1-hez. Pont :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) Overlocker válasza orbano (#23) üzenetére


Overlocker
veterán

háát, azért ezeket nem :N

(#26) Oliverda válasza orbano (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

DDR600 CL2,5: 1000/300 = 3,33 -> 8,325ns ciklusidő

DDR3-2200 CL7: 1000/1100 = 1,00 -> 6,36ns ciklusidő

A sávszélességről már ne is beszéljünk. Ez a 2200MHz/CL7 büntet. Persze a Kingston féle 1600/CL9 nem nagy cucc...sőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) yoloo


yoloo
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a gépemhez egy 2x2Gb kitet a win7 pedig úgy írja, hogy telepített memória :4Gb (ebből használható 3.42 Gb) Normális jelenség ez?

[ Szerkesztve ]

(#28) jam1991 válasza yoloo (#27) üzenetére


jam1991
tag

ha 32bit-es a w7 akkor igen

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#29) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

A fentiekre... ezeknek pont a játékok mellett is van létjogosultsága - azért ma már sokan nem feltétlen diszkrét kártyát használnak és példának okáért egy AMD APU biztos profitálna belőle.

(#30) yoloo válasza jam1991 (#28) üzenetére


yoloo
csendes tag

64 sajnos ezért gondolomh valami nemjó :/

(#31) jam1991 válasza yoloo (#30) üzenetére


jam1991
tag

hát akkor vagy a VGA vesz le ha nincs saját memóriája vagy nézz utána a Shadow RAM-nak

Elvileg a biosban kell vele valamit varázsolni

[ Szerkesztve ]

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#32) gerithedj


gerithedj
újonc

Sziasztok

Arra lennék kiváncsi hogy manapság nem ritka az hogy egy gépben 32-64 GB ram lapul egy ssd vel párosulva ami legalább 64GB vagy több.
Miért nem ajánja fel a windows telepitésnél hogy van 32 gb ram amiből sima ramként elég általában 8GB a többit mint c: megjtoként használná és telepitené rá a windowst az ssd csak arra kell hogy plusz tárhely és biztonsági mentésként legyen meg. Ha a gépet kikapcsoljuk többször kellene használni a hibernácios bulit ami elsőre csak első 1 orában alacson áram használatra kapcsol közben le másolja az ssdre a ram tartalmát. Tegyük fel nincs áram szünet én minden nap használom a gépet ekkor szépen felébred a gép mert nem felejti el az adatokat. Persze ezek az beállitások bármikor modosithatok legyenek.

Szerintem Már rég ki kellene használni a ramokban rejlő pluszt
számomra a sebesség igy néz ki ami garantált csak a minimumot veszem figyelembe:
sima vinyó 20MB/s
ssd max 500MB/s sata-n
ram 1000MB/s

Senki ne mondja és mire kell mert a sebesség számomra fontos annyira hogy még egy másodperc különbség is számit mivel ha ezeket nem használjuk ki akkor minek veszünk mindig gyorsabb és gyorsabb gépet. Akkor még nem is tudjuk de kb 1-2 év és a programok is felnőnek hozzá.

(#33) kovsol válasza Oliverda (#26) üzenetére


kovsol
titán

"1000/1100 = 1,00"
az inkább kerekítve 0,91

És ezzel is letudva a napi régész. :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.