Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fix


Fix
tag

Az milyen amikor az eladó mondja, hogy viszik vissza gariba a geil black dragon ramokat.
(még a cikket nem olvastam el) :B :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jó kis teszt, köszönöm! (igaz DDR3 egyelőre nem lesz nálam)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Sirpi válasza Fix (#1) üzenetére


Sirpi
senior tag

Mindhárom típus dobozán megtalálható a DBT matrica, ami a modulok előtesztelt állapotára utal. A DBT, azaz Die-hard, Burn-in technológia gyakorlatilag egy stressztesztelő eljárást takar, amelynek során a modulokat 24 órán keresztül 100 °C-os hőmérsékleten és megemelt feszültségen üzemeltetik. Amelyik modul túléli a tesztet, az megkapja a DBT matricát, tehát biztosak lehetünk benne, hogy egy minőségi és megbízható memóriakitet tartunk a kezünkben.

Hát nem tudom, nekem nem nagyon lenne bizodalmam egy ilyen cucchoz, aminek ennyi mindent ki kellett bírnia már a boltba kerülés előtt. Mi van, ha pont emiatt döglik be néhány nap alatt?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#4) Fix válasza Sirpi (#3) üzenetére


Fix
tag

Hát igen :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#5) Sicilian válasza Sirpi (#3) üzenetére


Sicilian
addikt

Visszaviszed gariba :DDD , de ha ennyit bírnak, akkor valszeg többet is...

nothing is true everything is permitted..

(#6) #95904256 válasza Sirpi (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ami elromolhat az el is kilmor. A kérdés az, hogy ennek mennyi a valószínűsége. A DBT azért lett bevezetve, hogy ezen javítsanak.

szerk.: Gyakorlatilag úgy találták, hogy DBT nélkül több hibás darab került ki a gyárból.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ren Hoek válasza Sicilian (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ja csak az elektronmigráció, már rövid idő alatt is károdíthatja az anyagot, magas hőmérsékleten, magas feszen. Szal szerintem is kicsit fizikai ellentmondás ez a "teszt"... Jó hát biztos nem 3 V-ot raknak rá, viszont ha emiatt később instabilitási gondok lesznek...

Vagy kamu, és marketingfogás az egész, ezt se zárnám ki. Mert amúgy értelme marhára semmi. Inkább teszteljék normál körülmények között kicsit meghúzva.

[ Szerkesztve ]

(#8) Hebry


Hebry
senior tag

Azért érdekes, hogy egy ekkora stresszhatás után, mikor fogja feldobni a tappancsát?

Mondjuk egyenlőre engem se fenyeget, hogy ilyet vegyek.

(#9) Thrawn válasza Sirpi (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Fordítva gondolkodsz. Pont, hogy a gyengébb modulok kiszűrése a cél. Ami átmegy a teszten azzal nagy valószínűséggel jó sokáig nem lesz gond.
Itt érdemes meglesni a grafikont miről is szól a DBT.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) Translator


Translator
tag

Nem vagyok kibékülve a teszttel. :(

Vki mondja meg, hogy az Apache teszten kívül milyen gyakorlati haszna van annak, hogy húzzuk a memet?Videót úgyis vidikártya konvertál, jelentkezzen akinek számít a rar meg a 7z tömörítési sebesség, a többi meg nem igazán ad alkalmazásszintű információt...

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#11) kokyt válasza Thrawn (#9) üzenetére


kokyt
senior tag

És mennyire igaza van az ábrának :K
Ha volt is hibás memóriám, az mind vagy a vásárlást követő pár napban (az első néhány komolyabb terhelésnél), vagy 6-8 év után jelentkezett. A kettő között még soha nem volt dolgom hibával.
Ez a tesztmódszer nekem nagyon tetszik :)

(#12) @aMoRF


@aMoRF
tag

A Geil részéről szerintem örvendetes a "Hulljon a férgesse" tesztelés ilyen szinten. Az árcédula ezért lesz nagyobb mert valamit valamiért. A 3-10év garanicát nem véletlenül vállal a gyártó ezekre a termékekre (Ha mégis átcsúszna a rostán....). A felhasználók zöme pedig aki ilyen ram-ot vásárol, 3 évnél tovább úgysem használja ugyan azt a konfigot. Ez csak kökemény business....

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#13) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Jó kis teszt lett!
Az a kép tetszik ahol tesztelik a memóriákat, szívesen dolgoznák ott! ;)

Egy kis elírás a 2. oldalon "hogy az Ultra és az EVO ONE renckívül hasonlóak."

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14) szuper-t


szuper-t
senior tag

Nekem ddr2 es value Geil em volt eddig meg voltam vele elégedve:D
(működött más lap nem panaszkodott rá stb)
most váltottam ddr3 ra:D remélem kerül hozzám 1 iylen kitt és le tudom majd tesztelni ;]

(#15) LackoMester


LackoMester
addikt

Grat a teszthez :R , nemtudom én valahogy féltem Geil memóktól, hallottam jót-rosszat vegyesen mindent.
Azthiszem 1600 Mhz CL8 -as időzítésű TripleCh. memók elég mindenre. :K
Corsai Dominator, én inkább erre fogadnék

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) Arni90


Arni90
tag

Ezek a ramok többet érnek mint a gépem :DDD Jó még nekem a kis narancs ultrám.

(#17) proci985 válasza Fix (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

volt pár DOA (dead on arrival) darab. menni mentek általában, csak memteszt hibásak voltak (debug szempontból ez kellemeltenebb)

nálam egy DBTs 2x2es pár megy egy korábbi 2x2 modullal, 25% tuningon, 1.92őn (jobb a békesség négy 2gigás mempárral), stabilan. úgy, hogy árban valahol félúton helyezkedtek el a kingmax és "tuning"ramok között. a teljesítményük szerintem magáért beszél:)

más: tesztért köszönet.

LackoMester: szép meg jó a Dominator, csak amikor én az első kitemet vettem, akkor az 1066cl5 2x1es Dominator drágább volt (42k), mint a 2x2es 1066cl5 Reaper (41k) és másfél annyiba került, mint a 800cl5ös 2x2es BD (27k). tuning rekordokat döntögetni akkoriban jó volt (memória is akadályozhatott az FSB miatt), de egyébként pofátlanul drága volt a gyakorlati életben nehezen kiaknázható előnyért

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) LackoMester válasza proci985 (#17) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen a Dominatorok sosem voltak olcsók, bár a CL8-as TCH kitek már megfizethetők.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó teszt lett, elnézve ezeket a ramokat lesz, mit újítani :D

(#20) Sirpi válasza Thrawn (#9) üzenetére


Sirpi
senior tag

Igen, alapvetően először is értettem, hogy ez így értelmes és jó tesztmódszer, csak szerintem mindig ott motoszkálna bennem, hogy nem károsodott-e a cucc egy ilyen agresszív teszttől. Szóval valahogy a "zsírúj" feelinget veszi el ez a teszt. Bár a grafikon tényleg magáért beszél, köszi, hogy linkelted.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#21) zola0601


zola0601
tag

Szép teszt! :C :R

Üdv: Zoli

(#22) Entryy


Entryy
aktív tag

"tehát biztosak lehetünk benne, hogy egy minőségi és megbízható memóriakitet tartunk a kezünkben."

Vagy éppen egy félig halottat...

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#23) #65675776 válasza Translator (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Videót úgyis vidikártya konvertál"

Ezt kifejtenéd bővebben? Nem sok olyan videokonvertáló alkalmazás van, amelyik képes lenne GPU-n futni. A döntő többségük még mindig a CPU-t használja.

Az viszont nem értem a teszt végén, hogy "senki sem mondhatja azt, hogy egy integrált memóriavezérlős rendszerben felesleges lenne a gyorsabb memória". Valós alkalmazásokban alig van mérhető különbség. Az Apache is valószínűleg inkább a magasabb rendszerbuszsebességből profitált.

Esetleg meg lehetett volna nézni azonos BCLK mellett hogy alakulnak az eredmények.

Az első táblázatban BLCK sikerült a BCLK helyett.

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én mindíg is úgy voltam vele, magas órajelű memória azért kell, hogy komolyabb tuningnál, bírjta a tempót a proci mellett, s ne a ram legyen a szűk keresztmetszett :)
Amit sajnálok, hogy ilyen bika ramot 1600-on csak CL7ben próbáltatok...
Kíváncsi lettem volna, hogy CL6-ot CL5-öt is mentek volna-e és ha igen, akkro mekkroa órajelen...
Pl az én 1600as Gskill-jeim 1200-on mennek de CL9 helyett CL6-ban

(#25) psylocke


psylocke
tag

jók ezek a ramok de ha árt is nézünk én egy szimpla 1600cl6-7 kittel bőven beérném.

(#26) fLeSs válasza #65675776 (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

133 MHz-es BCLK mellé nem lehet beállítani 2133-as memória órajelet, szal ezt nem tudjuk megnézni, egyébként megnéztem volna. :)
btw van egy kis gyorsulás, de ez elég elenyésző, ezért kérdéses, hogy megéri-e a felárat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) fLeSs válasza bacsis (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az Ultrát próbáltam CL6-ban, ott van a táblázatban, hogy nem ment.
igaz feszt nem emeltem, de a tesztproci nem a miénk, és nincs "kedvem" kipengetni érte egy csomó lóvét ha véletlenül elszáll. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) #65675776 válasza fLeSs (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont fordítva gondoltam. Magas BCLK mellett visszaosztott RAM. Erre csak van tán lehetőség? (Mondjuk annyira nem ástam bele magam a Nehalem és vidéke témába.)

(#29) caizzz


caizzz
aktív tag

10-12-12-31-108-2T :Y

marakujás kőbányai

(#30) Champipi


Champipi
senior tag

Múltko r még az volt a mondás, hogy elég az 1333 MHz-es is, felesleges az 1600. Akkor most mit vegyek 1333 vagy 1600?

(#31) aram01


aram01
nagyúr

régen én is geil-el nyomtam de szerintem a patriot odaveri már

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) aram01 válasza Champipi (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

én 1333-ast vettem de kényelmesen megy 1600-on

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) rootkiller


rootkiller
őstag

Amúgy ha már ilyen gyors memóriák vannak tesztelve, azt i7-9xx / tri-ch -ben illene tenni.

Artengo TR 990 Pro

(#34) rovtiv


rovtiv
tag

Azért az elég durva, hogy valszeg ugyanazokkal a chipekkel készült modulokat kapja a vásárló, mindhárom esetben. Bár az áruk nagyjából hasonló, de a Geil esetében valahogy a felcímkézésnél mégis feltüntettem volna a hasonlóságot. A Phenomokkal kapcsolatban pedig annyit, hogy hírhedetten rühellik a Geil ramokat. (Mielőtt bárki megkövezne, nem állítom, hogy a Geil-ek vagy a Phenomok szarok. Azt viszont állítom, hogy általában nem szeretik egymást.)

...már bocsánat...

(#35) antikomcsi válasza rovtiv (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Még jó, hogy az én phenomom, és Geil kit-em nem tud erről a gyűlöletről! ;]

Több, mint egy éve dolgoznak együtt, csakhát nem elég nekik az 1.65V, amit sokan elfelejtenek.

(#36) rovtiv válasza antikomcsi (#35) üzenetére


rovtiv
tag

Gratulálok!
Mielőtt belecsaptam volna az AMD-s DDR-3 konfigba,, olvasgattam, többek közt itt a Prohardveres fórumokon, innen az információ. És persze utána is olvasgattam.
Lehet, hogy tévedek. Lehet, hogy azok is, akiknek gondjaik adódtak a Geil-ekkel. De akkor nagyon sokan vannak. Személyes tapasztalataim nincsenek, de ha volnának, egyediek is lehetnének. Statisztikai alapon úgy gondolom, túl sok a véletlen...

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#37) Jester01 válasza antikomcsi (#35) üzenetére


Jester01
veterán

Az enyém se. De itt elég az 1.6V az 1600MHz CL8-hoz :K

Jester

(#38) rovtiv


rovtiv
tag

antikomcsi
Jester01

Uraim!
Elképzelhető, hogy én (mi) tévedtem (tévedtünk). Ezt nehéz eldönteni, talán nem is lehet. Valószínűleg egyoldalúan tájékozódtam. Éppen ezért, elnézést kérek az esetlegesen fals infóért.

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#39) antikomcsi válasza rovtiv (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mielőtt felhúznád magad, megkérlek ne tedd, mert szerintem nem azt mondjuk, hogy másnak nem lehetnek gondjai. Csupán azt mondom, hogy személy szerint nállam tökéletes a phenom-geil páros. Igazság szerint csak geil, és kingmax ramokkal rakok össze gépet. Bizosan jó a többi is, de ez a bevált dolog.

Tudom, sokan nem szeretik a kingmaxot sem, pedig kedvező áron (relatív) kínálnak olyan mínőséget, mint a nevesebb gyártók. És akik kérnek tőlem gépet, azoknak nyugodt lelkiismerettel szerelem bele a kingmaxot. Szídják jónéhányan, pedig csak beállítás kérdése az egész, úgy, mint a geil.

Nem mondom, hogy tévedsz, mert könnyen elképzelhető, hogy valakinek meggyűlt a baja vele, pedig értett is hozzá, csupán úgy érzem kár kijelenteni, hogy cakk-pakk felejtős az amd-geil házasság.

(#40) rovtiv válasza antikomcsi (#39) üzenetére


rovtiv
tag

Félreértesz. Nem húzom fel magam. Csak nem gondolom azt, hogy az abszolút igazság az én oldalamon áll. Főleg, hogy ketten is rámcáfoltatok. Ezek után elképzelhetőnek tartom, hogy nincs igazam.
Ennyi.
Komolyan.
Az egész nem ér meg egy parttalan vitát...
A Kingmax-szal pedig tökéletesen egyetértek. Nálam 4x2GB 1600-as megy 1440Mhz-en, dualban, 1.75V, 6-6-6-18-1T -- vel.
(Hozzáteszem, hogy az első két modul FLGE85F-B8MF7, a második kettő, amit két hónap múlva vettem, FLGE85F-B8EE7. És mégis.)
Béke :)

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#41) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

A memós topikban is ment ez az "urban legend". A procinak, integrált vezérlő ide vagy oda, még mindig elég kevés köze van a kompatibilitáshoz. Az még mindig lapfüggő. Nálam is megy egy Geil kit a gyári értékeken /igaz Athlon mellett/ 1600/CL8/1.6V-on. A lap leírásában szerepel a bevizsgált-ajánlott ramok között. Ennyi.
Az elképzelhető, hogy ha nincs egyes lapoknál az ajánlottak között A Geil, akkor nem eszi meg a lap és ez esetleg többször fordul elő, mint más memóriagyártók moduljaináll.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#42) Devid_81


Devid_81
nagyúr

2133 ról nem túl sok az a 2200, vagy ne elégedetlenkedjek? :)

...

(#43) may11


may11
tag

Ez már azért nem rossz, én most DDR2-es 800-as Black Dragont használok és szerintem ez lesz az utódja. :D

Mi ez az ANDROIDivitás!?

(#44) D4rkAv3ng3r válasza Picturemaker (#41) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Így igaz. A legtöbb laphoz van a neten gyártó kompatibilitási lista. Mondjuk pár alaplapnál ez a lista nem teljes és naprakész. :((

(#45) atike


atike
nagyúr

Szép ára van. A Black Dragon szimpi... :)

(#46) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Nem rossz cuccok, 1600as Geil EVO ONE-om volt, nagyon ment cl7! :D

(viszont azt nem értem, hogy tudtak bejönni a dolgozószobámba fotót csinálni, anélkül, hogy észre vettem volna... :DDD )

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47) mmdms válasza N-vidi-A (#46) üzenetére


mmdms
addikt

Jól látom, hogy hármasával vannak tesztelve? Mert a cikkben nem tricsenel kitteket írtak: Ezek 2 x 2 GB-os csomagok, tehát alapvetően LGA1156-os foglalatba illeszkedő Core i7-esek kiszolgálására gyártották őket

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#48) Ribi válasza mmdms (#47) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet rosszul tudom, de szerintem részletkérdés, hogy hány darabot raknak egymás mellé. Szerintem ami rammal nincs gond, abból akármennyit egymás mellé lehetne rakni. ha 8 channeles lenne akkor is menne. Egyáltalán van valami alapja ennek a 3 darabot adnak, vagy ugyanúgy vehetnék 3darab single memót is? Gondolom csak annak elkerülése végett van ez, hogy ne más típusú memók kerüljenek össze. Vagy mondjuk változtatnak valamit a memón, akkor az a régivel nem menne párban. :F

(#49) szumo


szumo
senior tag

Én elég régóta használok DDR3-as corsair 1333MHz dual kitt modulokat.
1600-ig meg lehet húzni, de nincs rá szükségem.Bőven jók, ahogy vannak.
Inkább az időzítéseket vettem feszesebbre.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#50) szumo válasza Ribi (#48) üzenetére


szumo
senior tag

A dual/tri kit azért fontos, mert azok válogatott alkatrészek, mit régen az adott értékeikre válogatott tranzisztorok mikor erősítőt épített az ember. Bizonyos spec paraméterek azonosak, vagy nagyon közeliek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.