Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Dany007 válasza Lauda (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Lényegében igazad van. Magamat beszélem le róla. Azért, hogy ne sóvárogjak annyira. :)
A másik ok pedig a minimális esély vs. hatalmas kockázat.
De egyvalamit biztosan tudok. Ha lenne valaki, aki azt mondaná ha ezt meg ezt meg azt meg amazt végigcsinálom akkor tuti összejön, gondolkodás nélkül belevágnék. :) De ugye ilyen nem létezik.

A konkrét helyzet viszont az, hogy letelepedést igényelni csak úgy lehet ha egy kinti cég előzetesen(!) még bárminemű ügyintézést megelőzően határozatlan idejű munkaszerződést kínál neked. És mivel az én szakmám (szakmáim?) nem tartoznak a kinti un. hiányszakmák közé, ezért kinti munkavállaló csak akkor alkalmazhat engem, mint bevándorlót ha ott helyben nem talált rá szakembert. És ezt mind nem csak nekem, hanem a jövendőbeli munkaadómnak kell intéznie a kinti hivatalokkal. Tehát az egész itt bukik. Én a saját pesszimista - akarom mondani realista!:) - fejemmel nem tudom elképzelni, hogy valaki 5.200km-ről munkát ajánlana nekem és várna rám még vagy 1,5 2 évet, mire elintézem a szükséges papírokat.

Van egy hivatalos kanadai bevándorlással foglalkozó oldal, ott minden le van írva részletesen.
Ezen kívül még 3 módon lehet kijutni, illetve letelepedni.

A másik az, hogy a szakmám a hiányszakmák közé tartozik az adott tartományban. Pl.: festő, gipszkatronozó, ápoló... Ezesetben valamivel jobbak az esélyek. De közöm sincs ezekhez a munkákhoz. (bár már az is megfordult a fejemben, hogy beállok gipszkatronozni pár évre itthon... de nem szivesen dobnám el a szakmámat és 6 év tapasztalatomat a gipszkartonozásért)

A következő lehetőség a menekült státusz. Ezt azt hiszem nem kell magyarázni miért van nálam alapból kizárva.

Van még egy lehetőség az pedig a tőkés befektetői szándék. Ehhez rendelkezni kell - ha jól emlékszem - kb 60-70millió forintnyi összeggel és vállalkozást kell alapítani Kanadában. Vagy mezőgazdasággal foglalkozni - szintén saját tőkéből gazdálkodva.

A pénz is gond lenne, de igazából az megoldható. Elvégre eladhatjuk a lakást és a hitel visszafizetése után még bőven maradna annyi, hogy pár hónapot ellavírozzunk ha szűkösen is kint Kanadában. De itt jön az, hogy go to egyes pont. Előbb munkaajánlat kell. Addig csak ideiglenesen 6 hónapra tudnék kimenni. Az meg lutri. Mert ha mégse találnék munkát akkor a lakás eladásával már nem lesz hova hazajönnünk. Ergo az ideiglenes munkavállalási is csak akkor lenne lehetőség ha még előre, itthonról lenne biztos munkám. És ugye 6 hónap után úgy emlékszem el kell hagyni az országot majd újra kérvényezni valamilyen vízumot az ideiglenes munkavállalásra... stb...

No, így talán már érthető miért mondom azt, hogy lehetőség az gyakorlatilag nulla. Mert ugye mindezt a felsoroltakat egy 1,5 éves babával kéne megoldani. Lehetőleg még mielőtt iskolába indulna, hogy kint már az angolt tanulja meg.

Amúgy épp most beszélgettünk erről párommal. Hogy anno lakásvásárlás helyett, inkább ki kellett volna mennünk és megpróbálni. Kettesben. Elvégre akkor még mindketten szüleinknél laktunk. Nem volt gyerek, nem volt kötelezettség sokat nem veszthettünk volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.