Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Dany007 válasza sutszi (#35) üzenetére


Dany007
veterán

Oh rengeteg helyen. De itt is volt rá utalás, bár való igaz nem elég egyértelműen.
De általánosságban az szokott lenni, hogy ami drágább az minőségibb is. Lásd a "bio" termékek. Amiben még lehet igazság is, de a korábban részletezett ismeretlen tényezők miatt maximum csak féligazság. Mégis 3-4x-es árban vannak.

"Ugyanakkor a vitaminok önmagukban nem ördögtől való dolgok, csak okosan kell velük bánni...tényleg nem arra való, hogy valaki non-stop szedje."

Ebben teljesen egyetértünk. Rengeteget olvastam "kutattam" (na jó ez túlzás) a témában és orbitális fejetlenség uralkodik ezen a téren.
Egyik alapvető probléma, hogy anno még a WHO oldalán se találtam érdemi információt ajánlott napi beviteli mennyiségre bizonyos vitaminok kapcsán. Ráadásul a másik alapvető probléma, hogy nem lehet megmondani, hogy egy ember az ő átlagos étkezése során melyik vitaminból mennyit visz be a szervezetébe. Mert van aki mondjuk reggel-este paprikát eszik, más meg csak hetente egyszer... stb... érted mire gondolok.
Ezután meg hiába írják ki, hogy mennyi az ajánlott napi bevitel, ha fingunk sincs róla, hogy amúgy az étkezéssel mennyit viszel be. :)
És ami a probléma, hogy vannak forgalomban olyan vitaminkészítmények amik már alapból is meghaladják az ajánlott napi bevitelt... zsírban oldódóból is. De igazából tökmindegy, mert ha nem is károsít max pénzkidobás.

"Ha most ezzel fel akartál vágni akkor nem sikerült."

Nem nem, ne értsd féle. Én is épp azt mondtam, hogy a 8-900 forintos az amit még megtudok inni. Az alattit már nemigazán. És igen, a 2-3000 forintos az, amit kifejezetten finomnak találok és élvezek. De természetesen ez még mindig csak az alja... Sajnos az igazán extra 10-15 ezer és fölötte lévő borok már nagyon prémiumnak számítanak nekem, arra már nincs lehetőségem.
De el kell ismerni, hogy a magyar többségnek a 2-3000 forintos bor sem tartozik az olcsó kategóriába... Főleg, hogy ilyeneket alig látni a nagyobb üzletekben. Kifejezetten célirányosan kell keresni, esetleg direkt a pincészetben stb...
De hidd el a többség bőven megelégszik a 400 forintos borral vagy akár az asztali koccintóssal is. :D - ugyanúgy ahogy én megelégszem az olcsó fehérrépával is, még akkor is ha marokkói.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.