Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Általában naponta néhányszor, de vannak napok amik kimaradnak.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#2) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Héten csak 2 videót láttam a témában.
Holly cow-t gyakrabban dobta fel. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Gyakran, minden nap látok valamit ami a birodalomra emlékeztet.

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Csak mikor meglátom a colosseum-ot. Vagy eszembe jut a lökött Néró. Vagy olyan filmet nézek. :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#5) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Kb, mint a szexre.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#6) UnA válasza D1Rect (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Mit adtak nekünk a rómaiak?

(#7) bul07


bul07
nagyúr

Múltkor beszélgettem a szomszéddal, hogy is fogalmazzak szépen mert szomszéd :) , elég az hogy szerinte igazság csak a kurucinfón van

Jött a Nagy Magyarország meg miegymással

Én mondtam hogy az már történelem, túl kell lépni rajta
Erre oda mondtam még neki hogy akkor az Olaszok jöhetnének mellüket veregetve hogy nekik joguk van a Dunán túlra mert a Római birodalomnak ott volt a határa(Meg Erdélyre is bár az rövid ideig 170évig volt az övék)
Erre már nem tudott mit mondani :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#8) nullpoint válasza UnA (#6) üzenetére


nullpoint
senior tag

Vízvezetéket!

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9) Moki2 válasza UnA (#6) üzenetére


Moki2
aktív tag

Brian élete-t 😁?

(#10) Sdi válasza bul07 (#7) üzenetére


Sdi
addikt

Ugyan ezt szoktam felhozni a "nagy magyar" revizionistáknak.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#11) Szevam válasza UnA (#6) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Utat :))

Egyébként miért érdekes ez a kérdés? Szimbolizál valamit, hogyha gondol rá az ember, vagy a média nyomását méred a kérdéssel? :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#12) D1Rect válasza Szevam (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Érdekesnek találtam, tudatosan nem is érzékeltem.
Arra pláne nem gondoltam volna, hogy ez másokkal is így van.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#13) Shing


Shing
őstag

Néha tényleg. Amikor a ChatGPT láz beindult, arról faggattam első topicok között, hogy milyen volt, mi okozhatta a bukását, stb. :DDD

(#14) Hieronymus válasza UnA (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mit adtak nekünk a rómaiak?"

A máig fennálló Római birodalmat. Amikor már képtelenek voltak a gazdasági és katonai hatalmat megtartani, alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez.
Jelenleg legalább 1 milliárd ember tartozik a Római katolikus egyházhoz. Ők adják a keresztények felét. Ez azt is jelenti egyben, hogy a birodalmuk 50%-t vesztették el a múltban. De még mindig jelentős politikai és gazdasági erővel, ebből következően hatalmas befolyással rendelkeznek.

Ezt adták nekünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) dellfanboy


dellfanboy
őstag

mondjuk en az elmult par honapoban tobbet gondolok az okori gorogokre mint a romaiakra. foleg, hogy mukodhetett ott a demokracio, oktatas..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16) bkercso válasza Hieronymus (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 A címet olvasva gondoltam, hogy már vlk leírta.
Meg a folyamatos terjeszkedést, csak ma gazdasági növekedésnek hívjuk. Ezt is átadták.

kapható az OPA Red2 - Kercso Audio

(#17) 7 válasza bkercso (#16) üzenetére


7
addikt

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Én folyton csak a mamára gondolok. :C

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#19) Feketelaszlo válasza pusszycat (#18) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Augustus hónapban minden nap bekerül a néhai római császár a közbeszédbe (bár a többi hónap nevét is rómaiak adták, még ha nem is tulajdonnévből eredeztetve). Az gondolom legalább félig ér.
Aki napi szinten közlekedik valamelyik magyar városban (főleg Budapesten) az elég sok romanizáló épületet láthat, az építészeti hatás urbánus környezetben a legerősebb. A Hősök tere pl. ebből a szempontból elég megmosolyogtató hely, mert egy tagadhatatlanul római-stílusú szoborcsoportba helyezzük az elvileg kelet felől érkező honfoglaló őseinket, mint egy utólagos önigazolásként, hogy biztos örülne a táltos nagypapám, hogy olyan emlékművet kapott, mint a rómaiak. Ennél nagyobb képzavar aligha lehetne, de hát...Római Birodalom.

(#20) HussarF


HussarF
addikt

Pólók neked:

(#21) UnA válasza Feketelaszlo (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Augustus hónapban minden nap bekerül a néhai római császár a közbeszédbe (bár a többi hónap nevét is rómaiak adták, még ha nem is tulajdonnévből eredeztetve).

Meg ugye ott van rögtön a híres Julius is ;)

(#22) KISDUCK válasza UnA (#21) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha már utalások akkor gondolom erre sokan emlékeznek, de régen nekem sokáig nem ugrott be hogy miről is kapta a nevét, lévén angolul semmit sem tudtam azidőtájt, de meg kell hagyni ötletes névválasztás volt:

(#23) #57018880 válasza KISDUCK (#22) üzenetére


#57018880
törölt tag

Fuhuu mekkora királyság volt már ha valakinek volt CD írója, mostanra meg kb az ellenségemnek se kívánnám :D.

(#24) nullpoint válasza KISDUCK (#22) üzenetére


nullpoint
senior tag

Úris'n tényleg. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#25) Luck Dragon válasza bkercso (#16) üzenetére


Luck Dragon
nagyúr

+ alap jogi dolgok
+ alap mérnökitudást
+ megannyi mitológiát

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) 7 válasza UnA (#21) üzenetére


7
addikt

És ugye tudjuk is, hogy még a napok száma is ezért 31 mindkét hónapban.

#ego

(#27) westcoastog


westcoastog
veterán

Van egy dísztárgy colosseum a monitorom mellett. :DDD

(#28) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Ha MO. épült volna a colosseum, már rég szétlopták volna. :DDD

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#29) Voloka válasza bul07 (#7) üzenetére


Voloka
tag

Igaz, az olaszoknak annyi közük van a római birodalomhoz, mint nekünk, a frank birodalomhoz! Tehát semmi!

(#30) UnA válasza pusszycat (#28) üzenetére


UnA
Korrektor

Több mint 1000 éven át kőbányának használták a régi Róma sok épületét, köztük a Colosseumot is - ez mindenhol így ment. A műemlékvédelem egy modern / romantikus ötlet. :)

(#31) bkercso válasza UnA (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

A világ legdíszítettebb, min. 2300 éves maja piramisát pedig az elmúlt években alakították át úttá. [link]

kapható az OPA Red2 - Kercso Audio

(#32) pusszycat válasza bkercso (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Én vágattam volna bele alagutat, milyen izgi lett volna a piramison át...

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#33) UnA


UnA
Korrektor

Ezek után ma a következő cikkajánló érkezett: "Why Everyone’s Talking About the Roman Empire" ;)

(#34) hNp88


hNp88
aktív tag

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#35) Vladi válasza bul07 (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Így van. VAlamint a kárpátokat és tiszát is odébtették. Vagynem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) alcsa


alcsa
senior tag

(#37) Szophiánye


Szophiánye
újonc

Minden nap elélvezek a Római birodalomra... nem az a kérdés hány naponta mennyit gondolok rá, hanem hogy minden nap mennyit nem... csak amikor alszom, talán akkor pár órát nem gondolok rá, kivéve amikor arról is álmodom... csak Róma... aki kitalálta ezt a z egész eszelős baromságot, azzal megetetnék egy élő rómait...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.