Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Jim Tonic válasza rudi (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én semmire, Rudi. Nekem egy linuxos miniszerverem van, bár az jelen pillanatban értelmetlen, most pont elég lenne a DNS-320. Egy kicsi irodában (3fő) helyeztem üzembe, ahol az volt a kérés, hogy mindenki hozzáférjen a dokumentumokhoz. Költséghatékonyságból lett ez, azt azért elértem, hogy kétlemezes legyen, RAID1-ben. Két 1TB-os WD RED került beléjük, mert abból nem engedtem. Szóval egy sima fájlszerver.
Féltem tőle, mert olcsó, azt hittem, gyenge lesz a szoftvere, hangos lesz, tönkremegy, stb. A szoftvere teljesen rendben van, hangosnak sem mondanám, pedig állandóra kapcsoltam a ventilátorokat. Abszolút bestbuy szerintem, ha nincsenek igények extra szolgáltatásokra. Akkor nem szabad a többi NAS-ért több pénzt kiadni. Sebességteszteket nem csináltam, de abban az irodában, sok kicsi fájlal annak sem lenne értelme.
Ma jött meg a kollégám Synology 213 Airje, és most még jobban meglep a kis D-link. Semmi nem rosszabb a kivitelezés, mint a jóval drágább konkurensnél.

szerk.: Kétszer is DS-t írtam, de most nézem, hogy DNS. Illetve, amit én helyeztem üzembe, az nem sima 320, hanem 320L. Ez valamivel gyorsabb procival van, illetve cloud támogatás van hozzá, ha jól tudom. 21e volt kisker áron.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.