Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gmaci78


gmaci78
tag

Tulajdonomban van kb 4 hónapja egy ilyen NAS.
Első benyomásra nekem bejött, RAID1-ben használom 2x3TB-os winyókkal. Sok számomra hasznos funkciója miatt szereztem be.
Az elején minden klappolt, ami zavaró volt számomra, hogy az adatok "képek/zenék/videók" úgymond indexálása nagyon sok ideig tekeri a winyókat, mármár azt hittem, hogy hibás a winyó, de aztán leteszteltem, stb. és kiderült, hogy nincs hiba, csaképp 10-15 GB anyag indexálása neki órákig tart és addig tekeri a winyókat ezerrel. :(((

A gondom most van vele így egyszer csak kezdett meghülyülni, dlna ment az elején, most már nem, usb backup-ot beállítottam, 1 napig rágcsálta és nem végzett vele, most már rádugva fel se ismeri az usb winyót, tegnap épp már a megosztott mappát se tudtam felcsatolni windows alá, felhőből nézve (ez még működik) az adatok ott vannak és elérhetőek. :))

Összegezve, a készülék nekem bejönne, hasznos és nagyon jó funkciók vannak benne, könnyű a kezelése, stb. Remélem csak én futottam bele egy gyári hibás készülékbe és előbb utóbb ha más nem kicserélik gariban és nem jön újra elő ez a dolog. (Jelenleg még a 3-4 napja levelezek a supportal státusznál tartok, de fogynak a lehetőségek, úgy tűnik gari lesz a vége :( )
Azért remélem más is ír megjegyzést és jó tapasztalatokkal, hogy legyen miben bíznom. :K

Geri

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Nekem ennek az elődje van DNS-320 a kezelőfelülete hasonló, meg vagyok elégedve vele. Évek óta hibátlanul működik 2x2TB lemezzel. Alap NAS 20k-ért szerintem jó vétel, hálózati médialejátszókat kiszolgálja, hálózatról mentéseket végez, ftp szervert futtatok rajta.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) rudi válasza gmaci78 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszönjük a hasznos gyakorlati tapasztalatokat! Sajnos nekünk nincs erőforrásunk arra, hogy hosszabb idejük vizsgáljuk az eszközöket. Nyilván "volt már" kategória, de firmware frissítést csináltál? Illetve milyen FW volt fenn akkor, amikor a beállításokat elvégezted és milyen volt fenn akkor, amikor a furcsaságok elkezdődtek. Gondolom tele van már a cucc adattal, így nem igazán játszik egy full lenullázás és minden újrakezdése a RAID tömb felépítésétől. Jó eséllyel itt valami szoftveres gebasz lesz, ha az adatok a helyi hálózatodról elérhetőek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) rudi válasza -=MrLF=- (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindig is meg akartam nézni a DNS-320-at, de hozzám csak az erősebb modellek (DNS-325 és most a tesztalany) futottak be. RAID tömb kezelése mellett nem érzed lassúnak? Például, ha éppen aktív a hálózati mentés és az ftp is, akkor nem lassul be nagyon? Ugyanis papíron (szerényebb SoC alacsony órajelen és kevesebb RAM) ezek miatt kerül 20k-ba míg az elvileg csak hardverben picit komolyabb társakért másfélszer annyit kérnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) gmaci78 válasza rudi (#3) üzenetére


gmaci78
tag

Ugyan kb 4 hónapja megvan a NAS, de nem volt túlhasználva (költözés miatt), így mondhatni olyan, mintha max 1 hónapos lenne, így se folyamatos fw frissítés nem történt se semmi extra dolog, ezért gyanús a gyári hiba.
Szerencsére a Support relatíve gyorsan reagál és segítőkészek, azért is írtam, hogy gari gyanús az eset, mert már ők is kifogytak a javaslatokból és már minden felül lett vizsgálva a fw-től a konfigig, így maradt a csere.

De mint írtam is tényleg nagyon jó NAS lenne és jelenleg még bízok benne, hogy az én esetem egyedi gyári hibás termék. Akkor lennék szomorú, ha mégse egyedi hiba lenne, mert nem szívesen néznék más NAS után jelenleg.

Geri

(#6) rudi válasza gmaci78 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, így az fw-ből adódó szoftveres hibának már kisebb az esélye. Írd majd ide légy szíves, hogy mire jutottál!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) -=MrLF=- válasza rudi (#4) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nem használom RAID tömbbel, két független lemezként van konfigurálva, éjszaka letükrözi egyik a másikat. Talán ha kihullik az eszköz a lemezek alól könnyebb visszaállítani az adatokat. Nem egy sebességbajnok, torrentezésre nem használom, próbáltam de szerintem ahhoz kevés a benne lévő SoC. Két médialejátszót DVD lejátszással kiszolgál (ASUS O!Play HDP-R1 és R3 utóbbit wifin). Az R1 viszi a 1080p anyagokat is a NAS-ról.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8) sefan67


sefan67
aktív tag

Nekem 320 LW van, de gyötrelmesen lassú, 5-6 MB/s ír-olvas Lan kábelen, pedig mindegyik gigabites. Valaki tud valami javaslatot erre a hibára? :) (tudom vegyek jobbat :D )

(#9) rudi válasza sefan67 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nulladik lépésként nézd meg a HDD kompatibilitási listáját. Aztán frissíts firmware-t, majd próbálj meg minden számodra fölösleges szolgáltatást és appot lekapcsolni, uninstallálni, és ha nem szükséges, RAID tömböt se használj.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) citkar


citkar
addikt

Csak azt sajnálom, hogy egy ilyen eszközbe nem "építenek bele" egy rouert is...

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Múltkor helyeztem üzembe egy DS320-ast, ami ~20e forintba került. Kicsit féltem tőle az ára miatt, de azóta is rendben teszi a dolgát.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) gmaci78 válasza citkar (#10) üzenetére


gmaci78
tag

Amikor én is kinéztem ezt a NAS-t, akkor pont azt kerestem, hogy egy ilyen NAS mondjuk egy ac-r Routerrel együtt egyben lenne az igazi (mint az almás cégnek az egyik terméke ;) ), úgy látszik nem csak bennem merült fel ez az ötlet. :K
Sajnos a D-Link-nek nincs ilyen terméke, így maradt a 2 külön termék, ami azért nem rossz, mert ha az egyik elszáll, akkor a másik még megmaradhat.

Geri

(#13) citkar válasza gmaci78 (#12) üzenetére


citkar
addikt

Én inkább Asust vettem, mert olcsón mindkét funkciót el tudja így látni, de én egyedüli felhasználó vagyok rajta, szóval nem baj, ha kicsit lassú. Egy jobbra beneveznék elfogadható áron...de nem sok van.

(#14) rudi válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi mindenre használod? Határozottan érdekel, mert kíváncsi vagyok mire elegendőek ezek az alap cuccok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza gmaci78 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Én határozottan ellene vagyok a minél több funkció integrálásának. Ha csak tényleg egy minimális adatmegosztás vagy nyomtató megosztás kell, akkor OK a routerbe építés (USB-n keresztül), de ha már komolyabb dolgokat (médialejátszás, P2P, backup, RAID) akar az ember, akkor én a célhardverre voksolnék, mert egyébként könnyen lehet, hogy az egyik funkció a másik kárára megy. Illetve külön NAS és router esetén nem kell az egyiket kidobni, ha a másikat fejlesztenéd. Aki mondjuk 2 éve vett volna egy n-es, csak 2,4 GHz-es Wi-Fi-vel ellátott NAS-t, az most elég szomorú lenne, ha az AC-s Wi-Fi miatt dobnia kellene az adattár rész is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) bogabi


bogabi
senior tag

Nekem egy 325-ös van kb. 3 éve, de eddig semmi probléma vele, teszi a dolgát (2x1,5 TB RAID1-ben).

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#17) citkar válasza rudi (#15) üzenetére


citkar
addikt

Nem dobja, hanem eladja a hardveraprón :)

(#18) JaniS


JaniS
senior tag

Sokéves DNS-323 tapasztalat alapján a legnagyobb gond a gyenge hardver mellett a D-Link supportja, nem voltak képesek normális firmware-t fejleszteni és nagyon rövid idő alatt ki is kerül a termék a támogatásból. Míg a mellette teljesítő Synology DS-213j minden szempontból jobb, persze az ára is 2x annyi. Remélem fejlődött azóta a D-Link hozzáállása...

(#19) rudi válasza citkar (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy nemzetközi hardvercég nem építhet fel arra stratégiát, hogy egy nagyon szűk felhasználói réteg használtan eladja a termékeit, miközben nem ez a jellemző vásárlói magatartás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Jim Tonic válasza rudi (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én semmire, Rudi. Nekem egy linuxos miniszerverem van, bár az jelen pillanatban értelmetlen, most pont elég lenne a DNS-320. Egy kicsi irodában (3fő) helyeztem üzembe, ahol az volt a kérés, hogy mindenki hozzáférjen a dokumentumokhoz. Költséghatékonyságból lett ez, azt azért elértem, hogy kétlemezes legyen, RAID1-ben. Két 1TB-os WD RED került beléjük, mert abból nem engedtem. Szóval egy sima fájlszerver.
Féltem tőle, mert olcsó, azt hittem, gyenge lesz a szoftvere, hangos lesz, tönkremegy, stb. A szoftvere teljesen rendben van, hangosnak sem mondanám, pedig állandóra kapcsoltam a ventilátorokat. Abszolút bestbuy szerintem, ha nincsenek igények extra szolgáltatásokra. Akkor nem szabad a többi NAS-ért több pénzt kiadni. Sebességteszteket nem csináltam, de abban az irodában, sok kicsi fájlal annak sem lenne értelme.
Ma jött meg a kollégám Synology 213 Airje, és most még jobban meglep a kis D-link. Semmi nem rosszabb a kivitelezés, mint a jóval drágább konkurensnél.

szerk.: Kétszer is DS-t írtam, de most nézem, hogy DNS. Illetve, amit én helyeztem üzembe, az nem sima 320, hanem 320L. Ez valamivel gyorsabb procival van, illetve cloud támogatás van hozzá, ha jól tudom. 21e volt kisker áron.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) citkar válasza rudi (#19) üzenetére


citkar
addikt

Ha két eszközöd van és egyet lecserélsz, akkor is eladnád (vagy kidobnád) az egyiket, így nem is értem, mi köze van ehhez, amit írtál...

(#22) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Az megtudja nekem mondani valaki, hogy a [D-Link DNS-327L honlapján]

ez melyik termékük hátoldala, nem találom. (rendes hűtés, dual lan)

szerk: megtaláltam [D-Link DNS-340L]

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#23) warn!ng


warn!ng
tag

Nálam is egy DNS325 van lassan két éve és ez a 327 tényleg csak egy külsőre faceliftelt eszköznek tűnik.
a gyári software szerintem egy forintot nem ér és ez szól a synology mellett, hogy ott viszont pöpec az sw, igazából ezt fizeti meg aki azt veszi.

hálistennek lelkes amatőrök csináltak egy fun_plug nevű add-on-t, amivel linux console szinten el lehet érni az eszközt, van rá értelmes torrent kliens, mert a gyári a max 10 torrenttel képes csak dolgozni - kiábrándító és egy basic app repo is. dlna engem nem izgat, mert a wdtvlive látja a samba share-t. 2x1GB RAID0-ban fut notebook diksekkel, hiszen nálam nem a sajtó fotó 2014-es képeket tárolja, csak veszhető dolgokat. 280+ napos uptime is volt már. Szóval ha vkiben van affinitás a linuxhoz akkor a 325 egy nagyon jól okosítható dolog és így már nem olyan kiábrándító, mert a gyári felületet 1 éve nem láttam. Ha ezt nem találom meg akkor valószínüleg egy FreeNAS-os miniPC-t csináltam volna, de így energy hero vagyok, mert ilyen kiépítésben 80torrentet seedelve 7x24-ben: 8W a fogyasztás, fél évig mértem.

(#24) JaniS válasza warn!ng (#23) üzenetére


JaniS
senior tag

Igen, a fun-plug teljesen OK, nálam is szét van hackelve az egész (transmission, fan-control, smart, lighttpd szerver a one-click hoster-es letöltésekhez, mindez egy külső USB stick-re telepítve), szóval ha kevés pénzből türelemmel ki akar hozni valaki valami jót, akkor ez alkalmas arra. A gyenge hardver viszont limitálja az írás/olvasás sebességét. Ezzel ellentétben a Synology (de mondhatnék más márkát is) mindezt alapból tudja szép sebesség mellett.

(#25) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Az ilyen NAS-ok hogyan boldogulnak az usb-re dugott nyomtatóval? Kell külön driver? Vagy eleve esélytelen a dolog. (A HP laserjet 1018 már OSX 10.6 alatt is nyögvenyelősen működik, újabb OSX-nél meg sehogysem kb.)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#26) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ettől már nincs messze a Synology D214se... és az azért ettől jobb. +4-5ezret megér.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27) Jim Tonic válasza FollowTheORI (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó az 12ezenek is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) Konor válasza FollowTheORI (#26) üzenetére


Konor
csendes tag

Jól megszívtam DNS-325-össel a gyári szoftver hibája miatt összeomlott és 150000 képem majdnem teljesen odalett a többi adatomnak meg annyi 2 héten át 0-24-ben csináltam a recovery-t hogy maradjon valami . Váltottam synology D214se-re ha ennyitud a Dlink akkor többet nem kérek belőle sosem.

(#29) szabferi


szabferi
tag

Van vkinek ötlete arról hogy hogyan viszonyul ez a DLINK a ZyXEL
NSA325 v2-höz?

Annak az ára vagy 20-30%al kevesebb, és amennyire felületes tanulmányaimat elvégeztem NAS kapcsán, a DLINK az alapvetően nem szokott villám lenni....

Vagy megfordítva a kérdést, tudhat ez a DLINK vmit amivel indokolt a magasabb ár?

(#30) warn!ng válasza szabferi (#29) üzenetére


warn!ng
tag

Cimborámnak az van. Nincs rá panasz, mert kb. ugyanaz van mindkettőben. Leszámítva, hogy neki egyfolytában teker a ventillátora és az istenért nem tudja visszavenni. a dns325-ben nekem manual_on-ra kell kapcsolni, hogy beinduljon.

sebességre nincs pontos adatom a zyxelnél. a dns325-ömön 2x1GB hgst 2.5"-os hdd-vel
windows share-ről read: 64MB/s
windows share-re write: 32MB/s

(#31) warn!ng válasza Konor (#28) üzenetére


warn!ng
tag

a NAS képes hamis biztonság érzetbe ringatni az embert. ha valami nagyon értékest tárolok de csak egy helyen akármennyire RAID1-ban, attól még az egy helyen van tárolva. elég egy tüske az elektromos hálózaton és pá. ha valami értékest tárolok akkor arról legalább 1 offline mentést készíteni kell: külső disk. Ha vkinek van pénze 30e NAS és 2x1-2TB disk-re 40-60-ért, az nyugodtan vegyen még egy disket és rendszeresen mentesen.

[ Szerkesztve ]

(#32) oleandro


oleandro
tag

Helló!

Pont 1 éve vettem ezt a Nas-t.
Leírás szerint: "Nézze filmjeit hd minőségeben" - mondanom sem kell, hogy természetesen nem támogatta a hd filmek lejátszását tv-n....

Szerintem a felületet rémes, lassú és túl bonyolított.
Nemrég kijött az új fw rá, frissítettem azóta a web felülete nem jön be csak egy háttér.
Mivel túl sok fontos adat van a lemezen nem merek hozzányúlni se, nehogy elvesszen...

A hálózati meghajtóként viszont jól használható!

Üdv!

(#33) bogabi válasza oleandro (#32) üzenetére


bogabi
senior tag

Tipp: töröld a böngésződ cache-ét, és úgy próbálj belépni.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#34) gmaci78 válasza rudi (#6) üzenetére


gmaci78
tag

Jelentem egy factory reset orvosolta a problémáimat, újra minden megfelelően működik a NAS-on.

Geri

(#35) rudi válasza gmaci78 (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ez gondolom öröm és egyben üröm is. Az adatokkal, amik rajta voltak mi lett?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Danny_L.hu


Danny_L.hu
tag

Volt szerencsém egy DNS-320-hoz, 2x1TB Hitachi HDD-vel RAID1 konfigban. A 100-as háló sebességét csak jumbo packettel tudtam megugrani vele, sikerült elérnem a 200MB/s-et. Ellenkező esetben maradt 60-70MBit/s között a másolás (NFS share). Samba share még lassabb volt. Próbálkoztam fun_pluggal is, de a végén az adta be a kulcsot, hogy egy rádugott pendrive-ról nagyjából USB1.1 sebességnél is kisebb tempóval kezdte el leszippantani az adatokat a HDD-re. Végül elpasszoltam a kütyüt. Jó hír, hogy a RAID konfig és a rajta levő adatok is megmaradtak. Összeraktam inkább egy Linuxos miniPC-t, beletettem egy HDD-t és gond nélkül felismerte a RAID metaadatokat, fel tudtam mountolni és mindent tudtam vele csinálni. Asszem ext3-ra formázza meg.

(#37) gmaci78 válasza rudi (#35) üzenetére


gmaci78
tag

A tárolt adatokat szerencsére nem érinti a factory reset, így minden megmaradt, a beállításokat kell csak újra megcsinálni. Szerencsére így helyreállt a rend, viszont most, hogy már használatba vettem komolyabban is rögtön 2 tapasztalat:
1.) dlna működik ugyan, de annyira gyenge az eszköz ezen része, hogy lényegében 20-30 ezres media file darabszámnál (képek, zenék, videók) egyszerűen már be se tudja tölteni a külső eszköz a tartalom listáját. Tehát maradhat a sima file szintű kezelés.
2.) USB backup nagyon lassú, pedig egy usb3-mas külső winyót tettem rá, usb3-mas a nas is és be is van állítva, tehát elméletileg hasítania kellene, ennek ellenére kb 150 GB lementése copy-val (nem szinkronnal) nagyjából 20-30 óra között mozog. Tehát jobban jár az ember, ha a számítógépére csatlakoztatja az usb eszközt és simán copy-val lementi az adatokat.

Így elsőre nekem a többi komment alapján is az jön le, hogy hardverileg semmivel se jobb, mint az olcsóbb változatok. Végülis én elsősorban a cloud miatt vettem ezt, az frankón működik, tehát nekem még így is megérte, de akinek nem kell ez a funkció, annak nem éri meg ezt a drágábbat venni, mert semmivel nem tud számára többet az eszköz, mint a kistestvére (320-as). :F

Geri

(#38) FollowTheORI válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jelenleg 37 körül van ez... a DS214se meg 44-45.

OK akkor legyen 7-8 ezer kb most.

Na nekem még ennyit is megér a "nyugalom" hogy nem kell szívni egy "ócska" gyenge nassal. :)

Persze kinek mi... ha ár érték alapján nézem, szerintem egyértelmű.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39) roxan


roxan
senior tag

Tudna valaki segíteni?

Van egy 327L NAS-om, és eddig az otthoni hálózaton volt. Most összeköltöztem a párommal, és az Ő otthoni routerére tenném rá, de nem sikerül. A setup wizard le akarja formázni a lemezeket, ami nem lenne jó, elég sok minden van rajta. A wizard látja, amúgy a hálózaton nem jelenik meg. Hogy lehet "áttenni" másik hálózatra a cuccot?

Köszi, Rox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.