Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Preacher1980


Preacher1980
tag

Szia!

A leírtak működnek DNS-320L NAS esetén is?

Mi volt a baj a beépített torrent klienssel?

Üdv

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#2) turai_ válasza Preacher1980 (#1) üzenetére


turai_
tag

Keves torrentet kezel, az a baj vele. 320L-en is megy, en mar allitottam be.
Bar ha masra is kell a gep (nalam pl. TFTP szerver), akkor erdemesebb nativ vagy chrootolt Debiant hasznalni, akkor meg mar rTorrent :)

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#3) Preacher1980 válasza turai_ (#2) üzenetére


Preacher1980
tag

Köszi a választ, nekem igazából csak letöltésre kell. Maximális torrentek száma 20, gondoltam a limitáció a hardver okán van, de akkor ezek szerint nem.

Amit javasoltál (rTorrent), annak telepítéséről van valami leírás emészthető nyelven, mert nem vagyok linux guru?

Még egy kérdés: a fent leírtak mellett működő képes marad a beépített torrent kliens is?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#4) turai_ válasza Preacher1980 (#3) üzenetére


turai_
tag

Ha felteszed a chrootos Debiant, akkor apt-get install rtorrent, de egyreszt regi, masreszt erdemes valami feluletet is felhuzni ra (ruTorrent).
funplug eseten minden beepitett funkcio mukodni fog, de chroot utan csak ha letiltod atnevezed a masik kornyezetet indito scriptet, sajnos nem fejeztek be teljesen. Segitek szivesen, ha neked kell az rT.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#5) adika4444 válasza Preacher1980 (#3) üzenetére


adika4444
addikt

igen, marad, és a gari sem vész el, vinyó formázázs és gyári beállítások teljesen letörli az FFP-t!

üdv, adika4444

(#6) Preacher1980 válasza adika4444 (#5) üzenetére


Preacher1980
tag

OK, köszi!

ASUS ROG based on AMD!!!

(#7) Preacher1980 válasza turai_ (#4) üzenetére


Preacher1980
tag

Köszi, egyenlőre megpróbálkozom a leírtakkal, remélem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#8) freinds válasza turai_ (#2) üzenetére


freinds
csendes tag

szia nem müködik a letöltés oldal, honnan lehet leszedni a szükséges file-okat?

(#9) adika4444 válasza freinds (#8) üzenetére


adika4444
addikt

Ment válasz pü-ben.

üdv, adika4444

(#10) Thethe válasza adika4444 (#9) üzenetére


Thethe
újonc

Szia adika4444!
Nekem is az a problémám, mint freinds-nek, nem érhető el a link.
Tudnál nekem segíteni?
Nagyon köszönöm.
Thethe

(#11) adika4444 válasza Thethe (#10) üzenetére


adika4444
addikt

Ment privát.

üdv, adika4444

(#12) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!
Új link amiről szedhetitek a kellő file-okat:)
[link]

üdv, adika4444

(#13) csikimara


csikimara
csendes tag

Üdv mindenkinek. 5-6 éve megvan a nas dlink dns-320,első perctől kezdve rajta van a fun_plug 0.5,minden rendben volt vele (10 alatt volt a másolási sebesség,mondjuk ez idegesítő volt gigabites hálozaton). Aztán jöttek a feliratos sorozatok,de hát a nas nem tudta továbbítani a feliratot...felraktam a minidlna-t kb. 1 évvel ezelőtt,mivel azt olvastam,hogy ez megoldja a problémámat.Nem igazán oldotta meg,sőt ami ettől kezdve került a nasra,azt már nem látta a tv. Pár hónappal ezelőtt észrevettem,hogy nem ég a zöld led az elején,de szerintem nem égett ki mivel indításnál néha villog 1-2 rövidet. Pár napja nem tudom elérni a nast,egyedüli mód,hogy a számítógépen a hálózatok alatt megjelenik.Második napja mentem le az adatokat a vinyóról (5-8MB/s),utána meg szeretném nulláról újrarakni az egészet.Kérdésem,hogy miután feltelepítettem a fun_plug 0.5,akkor a többi extrát még az SSH előtt kell telepíteni? Hiszen ha áttérek az SSh titkosításra,akkor már nem tudok Puttyival belépni...Van valami tuti mód a feliratok kezelésére? Minden ötletet szívesen meghallgatok.Mekkora letöltési sebességet bír el ez a vas?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14) adika4444 válasza csikimara (#13) üzenetére


adika4444
addikt

Putty-tyal be tudsz lépni SSH-nál is. De a telnet is jó lesz csak a jelszóhiány miatt ne engedd ki a netre. A telnet akkor gáz ha van rosszakaró a családban aki hozzáfér a belső hálózathoz...

Ja elnézést mindenkitől hogy egyik D-LINK 320 (ez és a hivatalos 320) topikban se aktívkodok, de lepusztult a kispöcs és azóta a szerepét egy Acer Win7-tel szerelt noti vette át, később meg majd lesz másik NAS ami nem D-LINK lesz de mivel FFP-zni fogok akkor is meg most is igyekszem emlékezni a régebbi tudásra meg a neten is olvasgatok, kérdezzetek nyugodtan válaszolok amiben tudok. P.Ü-ben is zaklathattok, meg adnshost@gmail.com címen is.

üdv, adika4444

(#15) csikimara válasza adika4444 (#14) üzenetére


csikimara
csendes tag

Köszi a választ,bár maradt még kérdés. Igazából már az SSH sem nagyon érdekel,nem tudok rosszakarót a családban.A kérdés az lenne még,hogy a fun plug és transmission általad leírt telepítése után melyik optware+minidlna verziónak álljak neki? A http://prohardver.hu/tema/dns-320/keres.php?stext=fun%20plug&offset=150 (#4712) orifab hozzászolásában leírtak alapján mennie kéne? Mindjárt nekiállok,de ha itt is elakadok,akkor veszek egy 4 magos android mini pc-t a tv-hez,onnantól kezdve a feliratokat az fogja kezelni,és nem kell a minidlna.

(#16) adika4444 válasza csikimara (#15) üzenetére


adika4444
addikt

én csak torrenteztem rajta és hálózati tárolást csináltam, minidlna és ilyeneket ppasszolom. De asszem hivatalos DNS-320 topikban már segítettek.

üdv, adika4444

(#17) Phoenix105


Phoenix105
újonc

Szia kezdő vagyok a D link-el kapcsolatben eddig WD My Book Live volt.
elkezdtem telepíteni amit mondtál de itt elakadtam:
"Mentsük el a file-t, magyar billentyűzetkiosztáson.
Üssünk :-ot (shift+pont=: (kettőspont)), majd w gombot, majd a q gombot üssük le, majd enter."
Hiába írtam be és nyomta entert maradt a fájlba? vagy már írhatom neki a további parancsokat?
képet csatolom hol állok.
köszi előre is a választ

[ Szerkesztve ]

(#18) bge200


bge200
újonc

Kedves adika4444!

Ez mind szép és jó mindaddig, amíg nem olyan DNS320L-et veszel (pár napja vettem), melynek az alján az van, hogy :
H/W Ver.: A4 F/W Ver.: 1.06.
Igazából itt az 1.06-al van a probléma. Ugyanis ettől a firmware verziótól kezdve a D-link nem támogatja a fun_plug script futtatását.

Az 1.06-os firmware release notes-a az alábbiakat tartalmazza többek közt:

Enhancements:
2. Fun_plug script was removed according to security issue and no longer to be supported.

Szívás.

(#19) adika4444 válasza bge200 (#18) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Megértem hogy bosszant, de én DNS-320-hoz készítettem a leírást. 320L-nek van saját csomagkezelője, használjad azt.
Mindenesetre dögöljenek meg hogy kivették az FFP támogatást...

üdv, adika4444

(#20) bge200 válasza adika4444 (#19) üzenetére


bge200
újonc

Szia!

A DNS320L H/W Ver.: A4 gép firmware-ét lehetett downgrade-elni 1.04.-re, amit megtettem. Így már ment minden, ahogy a "nagykönyvben" meg volt írva.

(#21) bogpeti


bogpeti
újonc

DLink 320L esetén tudna valaki segiteni nekem ebben?
- Megoldható valahogyan az, hogy tudjak hálózaton keresztül telepiteni (értem ez alatt Network boot PXE TFTP).
Ha IGEN, akkor hogyan?

KÖSZIKE!

PETER

(#22) poltech válasza adika4444 (#9) üzenetére


poltech
újonc

Helló!
Nekem is tudnál segíteni letöltésben? :)

(#23) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Véglegesen felkerült a fájl MEGA-ra, így a letöltéssel már nem lesznek gondok mint korábban amikor az osztott.com link mindig elromlott. HA valami nem megy, a DNS-320 topikjában kaphattok a leghamarabb segítséget!

üdv, adika4444

(#24) rover45


rover45
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy egy 4 éves cikkről van szó, de nagyon köszönöm a munkád!!! :R

(#25) aandrew


aandrew
csendes újonc

Sziasztok!
Nem tudom, hogy mennyire látogatott ez a fórum, de ha valaki tudna nekem segíteni dlink320 nas beállításban4
Előre is köszönöm!

(#26) rover45 válasza aandrew (#25) üzenetére


rover45
senior tag

Próbáljuk meg :)

(#27) aandrew válasza rover45 (#26) üzenetére


aandrew
csendes újonc

Szia!
A gondom az, hogy én nagyon nem értek hozzá.
Vagy 5 évecsinálták innen az oldalról TeamViewer-el. Az utóbbi időben azt csinálta, hogy törlődtek a torrentek. Aztán meg nem lehet kapcsolódni a Transmission-hoz

(#28) rover45 válasza aandrew (#27) üzenetére


rover45
senior tag

Ezt így távolról passzolom :) Bocs!

(#29) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Tudom már nem mai cikk, de remélem még olvassátok.
Sikerült feltelepítenem a leírás alapján, bár nem minden volt egyértelmű és a telnetes megoldáshoz pár kiegészítés azért kellett, majd ezeket is leírom.
Most viszont egy kérdésem lenne, ami rohadt bosszantó is egyben:
Telefonon (android 10), ha bejelentkezek, akkor csak az url alapú torrent feltöltést ajánlja be, és egy letöltött torrent fájlt nem tudok kitallózni. Ez rohadt idegesítő, erre nincs valami megoldás?
Pc-n gond nélkül tudom használni...
Telefonon csak a sárgával bekarikázott rész van...

Köszi, ha alaki tud segíteni.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#30) Muszakishop


Muszakishop
csendes tag

A leírás alapján tökéletesen sikerült telepíteni :DD KÖSZÖNÖM !

Most viszont a NAS-ban lévő vinyót nagyobbra cserélném. Hogy lehet a tartalmat egy az egyben úgy átmásolni, hogy ne kelljen újra megcsinálni ezt a procedurát ?

(#31) ccs2929 válasza Muszakishop (#30) üzenetére


ccs2929
senior tag

Kérdés jó, én is most cseréltem ki, átmásoltam mindent, de nem megy, szóval kezdhetem elölről...

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#32) Muszakishop válasza ccs2929 (#31) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Most én azzal szenvedek hogy amikor megvettem simán be tudtam lépni telnettel, most bármit teszek, nem lép be. Volt már reset, visszaállítás minden.

(#33) ccs2929 válasza Muszakishop (#32) üzenetére


ccs2929
senior tag

Én még nem álltam neki szarakodni vele, sajna nem írtam le annó, hogy a telnettel mit kellett variálnom a leíráshoz képest, hogy jó legyen... NA majd, most, ha felraktam újra :D

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#34) Muszakishop válasza ccs2929 (#33) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Nekem ennyi jön ki :

Microsoft Telnet> o 192.168.2.74
Csatlakozás: 192.168.2.74...Nem lehet csatlakozni az állomáshoz. a következő porton: 23: Sikertelen csatlakozás
Microsoft Telnet>

Böngészővel be tudok lépni a NAS-ba, ott minden oké, de telnettel nem.

(#35) ccs2929 válasza Muszakishop (#34) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nos, nekem is.
Annyi, hogy nekem 2 vinyó van a nas-ban, namost a Volume_1\ gyökerébe kell bemásolni a funplug fájlokat , majd újra kell indítani a Nas-t az újraindítás funkcióval, és máris bejön a telnet :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#36) ccs2929 válasza Muszakishop (#34) üzenetére


ccs2929
senior tag

Akkor most röviden leírom én is:
Csak és kizárólag Total Commandert, és a notepad-ot használtam, semmit putty, és a szerkesztője!

Mivel volt telepítve már a cucc és nem talált valamilyen .lib fájlokat, ezért uninstalláltam a Curl-t is, és a Transmissiont is, majd újra felmásoltam a Volume1 alá a hiányzó fun_plug.tgz-t, (hogy restart után legyen telnet) és újraindítottam a nast. Ezt a lépést minden újraindítás után meg kell tenni, ha be akarunk lépni telneten. A fun_plug.tgz fájl a letöltött ffp&tm.zip\ffp&tm\fun_plug\ mappában található

Az uninstallálás menete telneten keresztül:

cd /mnt/HD/HD_a2/packages
funpkg -r curl-7.18.1.tgz
funpkg -r Transmission-2.83-1.tgz

Ezután a webes felületről újraindítottam a Nast a fent említett fájl visszamásolása után!
cmd--> telnet ip cím
aztán az alábbi parancsok jöttek:
cd /mnt/HD/HD_a2/packages
funpkg -i curl-7.18.1.tgz
funpkg -i Transmission-2.83-1.tgz
chmod a+rwstxX packages
chmod a+rwstxX /mnt/HD/HD_a2/ffp
chmod a+rwstxX /mnt/HD/HD_a2/ffp/start
chmod a+rwstxX /mnt/HD/HD_a2/ffp/start/transmission.sh

A fenti chmod-os parancsok azért kellettek, hogy látszódjon a Total Commanderben a mappa, és a fájl!
ffp/start/transmission.sh start most hiba nélkül indult
ffp/start/transmission.sh status szépen írta, hogy fut

a settings.json fájl a \Volume_1\.transmission-daemon\ mappában található (én lusta voltam, lementettem a régit, és a transmission leállítása után visszamásoltam)

vissza a telnet felületre:
cd /mnt/HD/HD_a2
rm /dev/random
rm /dev/urandom
mknod -m 666 /dev/random c 1 8
mknod -m 666 /dev/urandom c 1 9
/ffp/start/transmission.sh stop

Itt másoltam vissza a settings.json-t
majd
/ffp/start/transmission.sh start

és megy :DD

Ha esetleg elakadsz szívesen segítek!
Üdv.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#37) Muszakishop válasza ccs2929 (#36) üzenetére


Muszakishop
csendes tag

Köszi szépen, délután megpróbálom! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.