Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dchard válasza hunyusviktor (#50) üzenetére


dchard
veterán

Kezdjük azzal, hogy a vonalad nagyon rossz állapotban van. Ha a csillapítás valós, és nem egy kiöregedett alkatrész miatt mér félre a modem akkor nagy gáz van. Ez még mind semmi, de a vivők gyakorlatilag fele meg sem szólal, ami masszív mennyiségű zajt feltételez. Nekem gyanús a modem, főleg azért, mert írtad, hogy más modemmel gyorsabb volt.

A lényeg: a modem bizerálásával sem fogsz elérni semmit, ha a modem tényleg szar, vagy a vonal van ennyire rossz állapotban.

Javaslom, hogy szedd szét a modemet (nincs rajta gari zár) és nézd meg a kondikat, hogy felpúposodott-e valamelyik. Ha igen, akkor kuka. Ha nem, akkor is lehet a modem szar. Kérj egy haverodtól kölcsön és próbáld ki azzal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52) hunyusviktor válasza dchard (#51) üzenetére


hunyusviktor
csendes tag

Oké rendem köszi a gyors választ,amúgy biztos rossz a vonal is,de sztem a modem is rossz,mert másik /speedtouch 546 v6/ modemmel többet mérek gondolom ebbe jobb a szűrő,csak az baj hogy ezt nem tudom így állítani mint a dlink-et.Vagy ez az msdos-os parancsos állítás ez nem csak a dlink-nél van?

(#53) Nite válasza Ebit (#36) üzenetére


Nite
őstag

na igy nez ki 24 ora utan, egyszer sem szakadt meg es meg hiba sincs :C

Paid my dues!

(#54) hunyusviktor válasza dchard (#51) üzenetére


hunyusviktor
csendes tag

Kicseréltem a modemet most betettem ezt a speedtouch 546 v6-ot.ezzel 150kb többet mér.Ezzel a modemmel lenne jó megnézni a vonalat,kíváncsi lennék ezzel mit mutatna.Nem tudtsz ehez valami progit?

(#55) Bogyó03 válasza dchard (#43) üzenetére


Bogyó03
csendes tag

Szia dchard köszi a választ!

Az 1 mega megy rendesen, csak közbe egy weboldalt sok ideig tölt és a böngésző kiírja, hogy hálózati időtúllépés és nem tölt be.

[ Szerkesztve ]

(#56) Ebit válasza Nite (#53) üzenetére


Ebit
addikt

Gratulálok, megérte türelmesnek lenni, nem is olyan rossz modem a 360 R.

Gyakorlatilag ezek a finomitások az ISP feladatai lennének.

(#57) WiZARD válasza Ebit (#56) üzenetére


WiZARD
addikt

isp feladatai... lol, szép álomvilág... :(

barátnőmnél péntek óta nincs normális netünk, (150/60 kbit) mert állítólag a t-com szerelő kúrt el valamit a központban. tvnetworkos arc közölte, hogy ők már szóltak a t-comnak és nem rajtuk múlik.
így 3 napja szopok, és csak minimál net van, ami ráadásul szakad is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#58) wagi


wagi
senior tag

Az mitől van,hogy nálam ilyen sok a crc hiba?

(#59) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

korábban már próbáltál segíteni, és most ez a leírás nagyon jól jött :)

Csak annyi lenne az extra kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy akármilyen kicsi offsetet állítok be, (próbáltam +2db snr ... +0.5db snr)
mindig megnő 7-ről 13-ra az SNR az adsl sebességéből meg lejön 1,5 megabit :)
Nekem elég lenne, ha 10 körüli érték lenne, de kevesebb veszteséggel :) létezik, hogy ezt így nem érhetem el? :)
(mondjuk ez még nincs kitesztelve, lehet így is szakadni fog az esti csúcsban... )

-szerk:
ez az sm50b eredmény elfogadhatónak tűnik egyébként?
-

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#60) Shodan


Shodan
addikt


Ki tud nekem ebből valaki hámozni annyit hogy milyen a vonal minősége? a 3,1km-nél max mekkora sebbeségre számíthatok?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#61) dchard


dchard
veterán

Bogyó03: az bőven lehet vonal hiba. Azt szeretném ha folyamatosan futtatnád az sm50b-t, az folyamatosan logolja a hibaarányt, aztán ha ráfutottál egy ilyen problémára, nyomj egy képet, és lődd fel azt. Ha azt látod sm50b-ben (miközben nem töltődik be a weboldal), hogy eltűnnek a színes csíkok alul, akkor szakadt a vonal.

Ebit: kérem hagyja el a házat, most. :) Ha még egyszer meghallom mekkora király ez a modem, megeszlek :) Gyk: semmi köze ennek a modemhez. Sőt: 321b-vel valszeg minden trükközés nélkül is menne ennyivel.

wagi: bitallokációs térképből azt vonom le, hogy sok a zaj, főleg a felső harmadban (tipikus, enyém is így néz ki). Te még megpróbálkozhatsz a target SNR csökkentésével, de nálad már könnyen lehet, hogy szakadna a vonal.

Sethdobaloah: egy merő zajtömb a vonalad, transmit power ki van csutkázva, elég ratyi. Én nem nagyon piszkálgatnám, lehet nálad az automatika lövi alapból fölé a 10-es targetet is 12-re, mert hát valljuk be, elég csúnya látvány. :)

Shodan: pusztán a kábelhosszból arra tippelek, hogy elég ratyi lesz akár ADSL, akár ADSL2+-ról van szó. Mérésből nem derül ki a lényeg, vagyis h vivőnként mennyi kapacitás van, csak a csillapítás. Az meg kevés a jósláshoz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#62) hunyusviktor


hunyusviktor
csendes tag

Szia dchard!Kiderült akkor hogy az én vonalam nagyon rossz mert az SNR:6-7db,alapon volt a modem és 2fajta dlink 360r is próbáltam mind két modemnél ilyen alacsony volt az SNR,tehát akkor azt kizárhatom hogy a modem lenne a rossz egyértelmű hogy a vonal rossz.A központól olyan 6-7km-re lakok.Csak az nem fér a fejembe hogy 1 másik modemmel /speedtouch/ hogyan tudok 380-390kb mérni?Az oké hogy ebbe jobb a szűrő és ez képes feldolgozni a torz jeleket,és nem veri vissza,vagy gondolom én valami ilyesmi okból mérek ezzel többet.Szerinted akkor valami frankó modemmel nem tudnám elérni a teljes sávszélt?Vagy hol tudnám megnézni hogy tényleges milyen a vonalam minősége,hogy biztos hogy kiderűljön hogy a vonal szar állapota végett nem kapom meg a szerződésben szereplő sávszélt?Ha megpingelném a központot akkor nem derűlne ki hogy biztosan a vonalam a rossz?De hogyan tudom megpingelni a központot :DDD ?Vagy szerinted hogyan tudnám kideríteni 100%-ra hogy a vonalam szar?Vagy verjek sátrat a központ mellé :DDD Légyszi segíts hogyan tudok megbizonyosodni a vonal minőségéről :R Az a gond,volt itt már 3-4 szerelő is,de ők amit hoztak szar modemet azzal mértem 220kb-na erre azt mondták hogy itt ennyi a max.Beszereztem ezt a /speedtouch/modemet ezzel meg 380-390kb.Ezzel csak azt akarom mondani hiába szólnék megin a szerelőknek ép hogy a modemen megtalálják az lan meg a dsl bemenetet :W.Szal az ő segítségük kilőve.Ezért fordulok hozzád.Előre is köszi a válaszod!

(#63) Ebit válasza dchard (#61) üzenetére


Ebit
addikt

Ebit: kérem hagyja el a házat, most. :) Ha még egyszer meghallom mekkora király ez a modem, megeszlek :) Gyk: semmi köze ennek a modemhez.

Ritkán változtatom a véleményemet, de a lényeg, hogy lehet vele beállitással stabil, hibamentes kapcsolatot létrehozni,pedig , nem egy mai modern konstrukció.

Költöi kérdés, mennyi idődbe került, a telnetes részt feltárni?

(#64) WiZARD


WiZARD
addikt

sm50b-vel mit kell csinálni, hogy vista alatt rendesen működjön?
ha nincs élő netkapcsolat, csak a modem van bedugva, akkor megy, de amint kapcsolódok, azonnal megáll...
amit kapcsolat nélkül mér/mutat annak van bármi jelentősége?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#65) WiZARD


WiZARD
addikt

hiába teszem fel winpcap-t és rebootolok, a tcconsole nem talál semmit :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66) WiZARD válasza WiZARD (#64) üzenetére


WiZARD
addikt

net nélkül, bedugva, némi letöltés után így néz ki:

ez jó vagy rossz? (3mbites csomag, szóval sávszél oké, de eddig egésznap félpercenként szakadt. most majd 1 órája jó, pedig nem csináltam vele semmit)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#67) dchard válasza WiZARD (#66) üzenetére


dchard
veterán

3 megás csomag, és majdnem 4 mega szinkront kapsz, az SNR zseniálisan magas, a csillapításhoz képest alig van zaj, a spektrumkép szép egyenletes, ráadásul a 2+ még rádob egy lapáttal.

Tökéletes vonalad van. Ha ez szakad, csak helyi hiba lehet (szar modem, kábelezés, szűr helytelen használata).

Ebit: mire gondolsZ? 360R-nek nincs telnetes felülete, csak erről a Tcconsole-ról lehet macerálni. Ott meg kiadod a help parancsot és lehet szórakozni. Szinte minden lényeges parancsot felírtam már, de ha valakit ettől jobban érdekel, már magának kell rájönnie. :)

Részemről a 360R projektet lezártnak tekintem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#68) WiZARD válasza dchard (#67) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, hogy ez a zseniális :) (nem tudtam értelmezni az adatokat, csak azt láttam, hogy mindenkinél tök más, és az enyém mennyire elüt. na meg ekkor még nem voltam túl a szakadásokon)

végül a szakadás is megoldódott, azóta se tudom mi volt a hiba...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#69) WiZARD


WiZARD
addikt

erre mit mondasz?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70) dchard válasza WiZARD (#69) üzenetére


dchard
veterán

Azt, hogy anyád :)

Ha nálam ilyen vonal lenne, seggemet a plafonhoz nyomnám.

Nálam 2+-on 10Mbit a vége, és ettől jóval csúnyább a spektrum kép is. (nyilván a 15-ször akkora csillapítás miatt).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg itt?

[link]

És van még ez is...

+--------------------------------------------------------+ pkt cnt : 7
| Copyright (C) 2004 TrendChip Technologies Corp. |
| |
| TrendChip Pure Bridge Console & Dump Program ver 0.7.1 |
| |
| Author: Jason Lin e-mail: jason@trendchip.com.tw |
+--------------------------------------------------------+
MAC address: 00-1e-8c-54-21-15
1. Adapter for generic dialup and VPN capture
2. NVIDIA nForce MCP Networking Adapter Driver (Microsoft's Packet Scheduler)
Enter the interface number (1-2):2
Search TrendChip ADSL modem(Fwver 2.20.7)...
TrendChip ADSL Bridge...(IP Address: 192.168.1.1)
Connect to TrendChip ADSL modem...
TC Console function ON.. pkt cnt : 10
MAC RTS function ON...

Enter Password : BridgeXXXXXXCopyright (c) 2001 - 2004 Huawei

MT800u-T> wan dmt show dmtwan dmt show dmt

DMT Tx setting
txfltr_gain 0xd709c
txfilt_type 0x8
t_med_start_tone 32
t_med_stop_tone 60
us_start_tone 32
us_stop_tone 63
DMT Rx setting
rxfilt_gain 0x1141
rxfilt_type 0x5
teqin_agc_vref 450
t_snr_offset -3072
t_snr_min -768
t_min_snr_margin 3840

MT800u-T>

[ Szerkesztve ]

(#72) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Szóval olyan mintha a határok nem -10000 és +10000 között lennének...

+--------------------------------------------------------+ pkt cnt : 65
| Copyright (C) 2004 TrendChip Technologies Corp. | pkt cnt : 72
| |
| TrendChip Pure Bridge Console & Dump Program ver 0.7.1 | pkt cnt : 78
| |
| Author: Jason Lin e-mail: jason@trendchip.com.tw | pkt cnt : 84
+--------------------------------------------------------+
MAC address: 00-1e-8c-54-21-15 pkt cnt : 89
1. Adapter for generic dialup and VPN capture
2. NVIDIA nForce MCP Networking Adapter Driver (Microsoft's pkt cnt : 95
Enter the interface number (1-2):2
Search TrendChip ADSL modem(Fwver 2.20.7)... pkt cnt : 105
TrendChip ADSL Bridge...(IP Address: 192.168.1.1)
Connect to TrendChip ADSL modem... pkt cnt : 120
TC Console function ON..
MAC RTS function ON.. pkt cnt : 127

MT800u-T> wan dmt set snroffset -10000wan dmt set snroffset -10000
%SNR OFFSET=2bec
MT800u-T> wan dmt set snroffset -5000wan dmt set snroffset -5000
%SNR OFFSET=2bec
MT800u-T> wan dmt set snroffset -1000wan dmt set snroffset -1000
%SNR OFFSET=2bec
MT800u-T> wan dmt set snroffset -0wan dmt set snroffset -0
%SNR OFFSET=2bec
MT800u-T> wan dmt set snroffset 0wan dmt set snroffset 0
%SNR OFFSET=0
MT800u-T> wan dmt set snroffset 1000wan dmt set snroffset 1000
%SNR OFFSET=1000
MT800u-T> wan dmt set snroffset 2000wan dmt set snroffset 2000
%SNR OFFSET=2000
MT800u-T> wan dmt set snroffset 5000wan dmt set snroffset 5000
%SNR OFFSET=5000
MT800u-T> wan dmt set snroffset 10000wan dmt set snroffset 10000
%SNR OFFSET=0
MT800u-T> wan dmt set snroffset 11000wan dmt set snroffset 11000
%SNR OFFSET=1000
MT800u-T> wan dmt set snroffset 600wan dmt set snroffset 600
%SNR OFFSET=600
MT800u-T>

Hiába állítgatom érdemi módosulás nem történik 6600-6900 történik a szinkron
Valami okosság?

[ Szerkesztve ]

(#73) dchard válasza Gézengúz (#72) üzenetére


dchard
veterán

Úgy tűnik a kolléga is rájött, hogy Trendchip chipset nem csak a Dlink 360R-ben van, hanem a Huawei smartAX (vagy miabánat) is ezzel szerelt, így működik vele a TCconsole is, meg a parancsok is hasonlóak.

És gien: a határok valóban nem -10000 és 10000 között vannak, ettől jóval tágabbak (nem lehet tudni pontosan mekkorák), viszont ezeken a határokon túl értelmét veszti az SNR állítása, ugyanis -10000 és +10000 között ez kb. 30-40dB jelent, akinél pedig ettől többet kell módosítani, annál már alapból is veszett ügy a dolog. Például: ha valakinél akár a tartalékolás növelésével, akár a csökkentésével többet kell változtatni akár csak 10dB-nél, ott már tutira nem lesz stabil a vonal, vagy akkora tartalék kell, hogy az ADSL nem fog szinkronba állni.

Gézengúz

Állítsd be ezt (ha sima ADSL-en vagy):

wan dmt set snroffset -10000

utána ezt

wan adsl reset

És mennie kell 8 megabittel (mondjuk azt leírhattad volna milyen csomagban vagy egyáltalán). De könnyen lehet hogy már nem lesz stabil.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#74) Gézengúz válasza dchard (#73) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Hiába állítok ilyen értékeket be... Semmi reakció...

wan dmt set snroffset -10000
%SNR OFFSET=2bec

ennyi jön és változás nem történik....

Ki tudtam próbálni de csak másik Hua modemmel azzal is hasonló értékek jönnek.....

Bár haverom a púpos kondikat cserélgeti ezerrel.. :) Érdekes, hogy így is mennek.......

Na már most..

Annak idején amikor kérdezgettem, hogy menni fog-e a 8 mbit ezekre az értékekre azt mondtátok ok.....
[link]

De ezek az értékek kissé változtak... nem tudom esetleg van-e köze ahhoz, hogy externetről váltottunk T-re.......

relative capacity occupation: 99%
noise margin downstream: 10.0 db
output power upstream: 12.0 dbm
attenuation downstream: 21.0 db

Bár most meg felugrott 10-re nem tudom van-e köze hozzá a kondicserének... :)

Okosságok?

Thx...

(#75) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Levettük a szűrőt, semmi változás....

Amit tudunk próbálni még egy 360R bár tudom az is egy..... :)

Megyünk érte...

Addig valakinek valami ötlet?

(#76) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na kipróbáltuk 360r-rel..

-6200 környékén még ment a 8096-os szinkron......

A kérdés az miért nem tudom ezt megcsinálni a Hua-val.....az adott parancsra nem érkezik egyértelmű válasz mint a 360r esetén..... pl. -12db

Csak butaságokat ír vissza...

%SNR OFFSET=2bec

ez mi lehet? Nincs esetleg más parancs amit elfogadna a Hua is?

Viszont vannak amik jól működnek pl..

wan adsl close

wan adsl open

wan adsl reset

sys version

wan dmt show dmt

wan ghs set std adsl2plus

wan ghs set std adsl2plus_multi

Thx...

(#77) dchard válasza Gézengúz (#76) üzenetére


dchard
veterán

G.DMT-n vagy, vagy 2+-on? Mert ha 2+-on akkor nem a wan dmt snroffset -10000 parancsot kell kiadnod, hanem a wan dmt2 snroffset -10000 parancsot.

Amúgy próbálkozni kell. Láttam már olyat is, ahol százalékban kellett megadni, volt ahol dB-ben, szóval lehet kisebb értékekre kéne tenni.

Próbáld ki mondjuk 20-szal is (ha százalékban lesz akkor ez pont jó). 321B-nél például így kell megadni, utána újraszinkron és bódottá.

Meg guglizzál: modem neve + set snr offset, hátha kiad valami okosságot. Majd oszd meg velünk itt mire jutottál . Nekem sok modemem van itthon, de ilyen speciel nincs, ergó kipróbálni sem tudom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#78) Gézengúz válasza dchard (#77) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

G.DMT...tudom a parancsot ment is rendesen hiszen bírtam próbálni egy 360R-rel....és az ok és is volt szépen felszinkronizált 8096-ra és fullon ment is...

Mi lehet az oka annak, hogy amit januárban linkeltem sokkal magasabb volt a down snr 21db..ugyanazon modem csak akkor még externetesek voltunk....

Most meg csak ennyi....Ha nem bírom összehozni a Huawal mekkora az esélyem rá, hogy egy 360 ill. 380T-vel hasítani fog 8096-on?

Köszi...

(#79) dchard válasza Gézengúz (#78) üzenetére


dchard
veterán

Valszeg a parancs szintaktikája szar. Próbáld meg beírni a parancsot a vége (vagyis az érték nélkül) hátha kidob valamit.

Megpróbálhatod még a wan adsl snroffset parancsot is, hátha ad valami támpontot.

Az SNR-ed azért volt jóval több, mert sokkal kisebb csomagban voltál így nagyobb volt a tartalék. Minél gyorsabb a csomag, annál kisebb az SNR.

A 360T és 380T modemek nagyon jók, csak épp nem lehet bennük target SNR-t állítani. Ha veszel valamit, akkor 321B-t vegyél. Az jó is, meg lehet állítani az SNR-t is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80) Gézengúz válasza dchard (#79) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hali!

Na a wan adsl snroffset-re ezt dobja...
usage: set snr offset (offset(db)*512)

Változás nincs...

Amiket még próbáltam....

[ Szerkesztve ]

(#81) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Találtam egy doksit...

Tudom nem hozzá való de mégis...

[link]

Minden létező parancs műkszik szinte de ami kellene azt nem tudom állítani....... :(

Segíts valahogy, érzem, hogy nem vagyok messze...

(#82) dchard válasza Gézengúz (#81) üzenetére


dchard
veterán

Mint mondtam nincs ilyen modemem, ha lenne már kipróbáltam volna, így segíteni sem tudok. Találgatni meg nem szeretnék: kismillió parancs van.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#83) tommiking válasza dchard (#82) üzenetére


tommiking
csendes tag

http://www.mhilfe.de/dmt/down/index.php?dir=ARCHIVE_old_versions%2F&download=dmt0800.zip
Egy kis segítség,nem kell telnetben buherálni.mindent tud amit a telnetben be lehet írni 360R-t nem néztemde a 321B parancsai benne vannak,nekem sajna nem müködik mert 380T-m van ahhoz meg új firm ......

(#84) Gézengúz válasza dchard (#82) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na megoldottam a semmit.......

Kapott egy új firmet.... (gyári) most már simán lehet állítani az snr-t és olyan sebességen szinkronizál fel ahogy szeretném.... de...hiába synccel fel........Net na az nincs........:(

Esetleg valaki nem tudja kimenteni a T-s szutykot a modemből? Hátha azt visszaengedné?

Szal asszem go...... 321B............

[ Szerkesztve ]

(#85) dchard


dchard
veterán

DSL-es cikksorozatom utolsó epizódja hamarosan megjelenik, melyben igyekszem megmagyarázni a sűrűn felmerülő kérdéseket, lesz helyes kábelezés, paraméter magyarázat, hibaelhárítás, stb.

Szóval stay tuned :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#86) tommiking válasza Gézengúz (#72) üzenetére


tommiking
csendes tag

hali
rossz a paramcssor ezért nem érdekli
wan dmt set snr_offset x
ez a helyes parancs a huaweinek
Mellesleg 360T és 380T tulajok,lehet margin állítani.
De egyenlőre tesztelem a dolgot és nem mellesleg natúr user ne álljon neki.
Szólni fogok dchardnak ha teljesen rendben a dolog.

(#87) Gézengúz válasza tommiking (#86) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na ez előbb is jöhetett volna mert mióta rajta van a 880 firmje azóta hiába bírom a rendes paranccsal állítani és szinkronizál fel 8096-on, nem hajlandó netet szolgáltatni.......

Vajon megoldható valahogy a hiba?

(#88) Callmaster


Callmaster
tag

Hi

Lenne 1 érdekes szituáció, amit tegnap este vettem észre. Beszéljenek a képek.
Szokásos :

Tegnapi:

A modem áramtalanítva volt, egészen délutánig, majd bekapcsolás után ez a kép fogadott. A modem valamiért nagyobb jelet adott le, gondolom emiatt javúlt a többi érték. Most ez a DSLAM hibája, vagy csak a modem kavart be? Persze modem kihúz, visszadug és ami sejthető, minden visszaállt a szokásos értékre. Olyan érzésem volt, mintha az alközpont több naftát adott volna a vonalamra, amire persze jelen sebesség mellett nincs szükség. Valaki hasonlót tapasztalt már?

(#89) tommiking válasza Callmaster (#88) üzenetére


tommiking
csendes tag

Na beszereztem egy 360R c3 verziót kíváncsiságból.érdekes dolog történt ;)

[ Szerkesztve ]

(#90) dchard válasza tommiking (#89) üzenetére


dchard
veterán

Nincs mihez viszonyítani. :) Amúgy a vonalad pont akkora trágya mint az enyém, de legalább nem zajos. Mondjuk nehezen hihető a 4,5-es SNR, hogy az magától következett be. Valld be h megpiszkáltad :D Ha meg megpiszkáltad, akkor úgy is mindegy az allokációs térkép, mert átverted a tresholdokat. :D

Jó eséllyel nem lesz stabil a vonal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#91) tommiking válasza dchard (#90) üzenetére


tommiking
csendes tag

15-l szinkronizált be.15-s margin volt,de be is esett.próbáltam felhúzni a transmit powert mert mint látod nincs fullon.De nem bírom feljebb húzni.Azóta napi 1x szakad,de visszaáll 8000 körüli syncre mindig 15 a beszinkronizálási érték aztán beesik.majd reggelre 1x szakad és olyan 8,5-9 körül áll be,én sem értem miért van :O

(#92) PEPE85


PEPE85
senior tag

Lehet hülye kérdés, igazából érdekesség képpen kérdezem csak, hogy ezzel a paraméterezéssel, álligatással tudok 8Mbit fölé is menni (vagy korlátozza a T-home)? ADSL2-es vonal, elvileg 10Mbit fölötti sebességet is bírna.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#93) Dot


Dot
őstag

Eladó egy ilyen modem!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#94) kennystyle


kennystyle
tag

Jól gondolom, hogy ez alapján igazán nagy fos a vonalam ?

Invitel 4mbit csomagom lenne, 360R modem...
A letöltési sávszél nem is annyira érdekel, a feltöltés kicsit, viszont néha szakad is a net, nem sűrűn, de mivel szimulátorozok, szívroham kapna el ha futam közbe dobna le. Így kicsit aggódok a bazi sok hiba miatt amit jelez.
Csupán a target SNR állítgatásával lehet "atomstabil" kapcsolatot varázsolni, vagy tudtok más tanácsot is adni ?
előre is köszi

(#95) alabaro


alabaro
csendes tag

most találtam meg a leírásodat. Tök jó lehet, de nekem nem indul el csak 1 pillanatra a TCConsole és ilyen hibaüzenet ír ki a capture.txt állományba: NCBENUM Error!
Get MAC address error!! error code=3f
A gugli nem volt most a barátom...
egyébként paramétereim...
1 hete még ez volt: 1Mbit itt nem szakadozott

most: 2Mbit ,de már naponta néhányszor kiszámíthatalanul szakadozik.

Ha sikerülne beüzemelnem ezt a TCConsolt mit lehet kihozni? Előre is kösz! Jól esik hogy van egy ilyen ember aki TUD segíteni másokon! :R

[ Szerkesztve ]

(#96) alabaro


alabaro
csendes tag

Most be tudtam lépni a TCConsolba. A hiba a készülékemben volt, nem volt fent vmelyik hálózati összetevő csak a TCP/IP protokol volt fönn. Azt kérdezném hogy alapból be van-e kapcsolva a Trellis? néztem a kiíráson, nem látom, de bekapcsoltam.

(#97) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Akkor most mi lehet a szűk keresztmetszet? A modem vagy a vonal? 2km-en belül lakunk...

(#98) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Uff.

Lemértem a vonalat egy pirellivel.... az bezzeg 17300 down-ra és 1018 upra szinkronizált fel....Szal kellene egy olyan....

(#99) 19870820


19870820
senior tag

hali egy olyan kérdésem lenne hogy ezt az sm50b progit hogy lehet elinditani?Ha kétszer rákattintok kiir valami quarifing modem... kb ezt.Aztán több perc után se csinál semmit.
Furcsállom hogy nálam nem megy mivel ahogy elnézem mindenkinek megy,tuti én csinálok valamit rosszul.

(#100) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Erről tudsz valamit mondani?

Gyors áramtalanítás után erre áll be:

Viszont irtózatosan dobálja a csomagokat. Enterentenél vagyok, kb. a pingek 10%-a elveszik az enternet.hu-ra, wow szakadozik, stb-stb.

Régebben tökéletesen ment. :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.