Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Van egy ilyen modemem. Probaltam az uj helyemen beizzitani de nem akarta... Egyszeruen keptelen kapcsolatot teremtenmi a szerverrel.

Invitel a halo. Letezik hogy mas fw re van szuksegem? Esetleg masik modemre? :( (ha ez utobbi akkor milyenre?)
koszi

(#152) StSanya válasza Z0mbi (#151) üzenetére


StSanya
őstag

Be kéne lépni a menüjébe és a vpi/vci-t kéne beállítani 8/32 vagy 8/35-re a t-home-os 1/32 -ről.

Dchard firmjével ezt biztosan megteheted:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

Jah bocs, új azaz fekete színű 360R (T1) a modem? Ha nem, akkor más az eljárás!

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#153) Z0mbi válasza StSanya (#152) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Akkor sajna mas lesz mert ez bizony szurke, 4 eves lassan :D

(#154) StSanya válasza Z0mbi (#153) üzenetére


StSanya
őstag

Elvileg telneten lehetne módosítani, bár nem biztos, hogy meg is őrizné a beállítást, de inkább hajítsd messzire, s vegyél egy új 360R T1-est... Jobban jársz! :DD

http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/1_d-link_360r_alatlanos_parameterek.html

ATM beállítások Invitel területre:
wan atm set 8 35 llc

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#155) Z0mbi válasza StSanya (#154) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi az infot. Nagyon hasznos a link :)
Kerdes meg ;)
360T es 360R T1 ... mi a kulonbseg? Ha a ketto kozul valaszthatnek akkor melyiket valaszam?
Koszomom

(#156) StSanya válasza Z0mbi (#155) üzenetére


StSanya
őstag

A 360T egy régi típus, s ha jól tudom, nem tudja az ADSL2 szabványokat...

A 360R is egy régóta forgalomban lévő típus, de ennek sok verziója van, amit az alján lévő címke árul el, pl. B3 vagy C3, de pl a régebbieken 4 LED volt az újabbakon már csak három. Közös ezekben, hogy ezüst színűek, és nagyon gagyik.

Amit én ajánlok, az szintén 360R, de már fekete házban, s T1 a revízió száma. Ez egy jól sikerült modell, már a gyári software-el nagyságrendekkel jobb, mint az ezüst színűek. Ezt adja most a T-Home, náluk 6,5 ezerért kapod meg

De ha igazán ki akarod használni, ráteszed a DChard féle firmware-t. Ez egyébként Annex A és B is egyben, így bármely szolgáltató területére viheted, jó fog lenni...

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#157) Z0mbi válasza StSanya (#156) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi a kimerito valaszt :) 360R T1 lesz akkor a befuto... (azt ha sikerult vennem egyet, egybol nekiesek kicserelem benne az osszes elko-t minosegibbre...
udv

(#158) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Remek ez a cikk, köszönöm a Szerzőjének !

Végre, tudom berhelni ezt a kedves 360R-t, nem kell a szolgáltatóval üzletelgetnem vagy új modemet beszereznem.

10 Mbites ADSL netem eddig max 6Mbitet tudott (jellemzően 5,5-öt) , most pedig 8 felett :C Mivel ez 80 %-a a max sávszélességnek és a cikk se ígér 83-85 %-nál többet, ezért elégedett vagyok ("ne legyünk telhetetlenek" jelszóval) :B

Üdv és örök hála ! :R

(#159) Z0mbi válasza Z0mbi (#157) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Na vegre sikerult keritenem egy 360R-T1 et :) alig varom hogy butykolhessem. Lehet meg jelenkezem ha valami elcsuszik... de miert tenne? :d

(#160) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Haveromnál egy 360r üzemel(t).(Router nincs, csak a modem.)Eddig minden okés volt.
Pár napja azonban meghalt az alaplapja (asztali gép), kicseréltem,meg újra raktam neki az xp-t, most meg nem akar összejönni a net. Arra rájöttem, hogy a webes felületet elfelejthetem, mer egyszerűen nincs. (Pontosabban van rá, csak nem hivatalos, viszont a modem a szolgáltatóé, tehát nem lenne egészséges... :DD .)

Amit próbáltam:

1. Átdugni laptopba a modem kábelét, ugyan úgy semmi.

2.Próbáltam pingelni, az nem jött össze, ezért viszek magammal egy kábelt, hátha azzal van a bibi.

Ha valakinek van még ötlete, ne tartsa magába. Este megyek hozzá megint bűvészkedni, szeretnék minél több tervvel készülni.

(#161) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok nekem is DLink 360R modemem van C3-mas. Na most a nagy T-nél vagyok előfizető 15mb/s re. Kb 1500-1600 között tudok letölteni fel meg max 110kb/s. Ebbe érdemes bele nyúlni? Mármint nagyobb sebességet el tudnék érni? Illetve az hogy ADSL2+ vagy sima ADSL van azt hogy tudom meg? Speedteszt 13.11Mb/s mutat letöltésnek fel meg 0.89-et.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#162) Z0mbi válasza janihunk (#161) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Ez a tortenet nem a nagyobb sebessegrol szol. Ha a cikket elolvasod ott le is van irva. (max adsl eseteben az upload rovasara tudnad valamicsket novelni a lefelet ( vagy forditva))
De az elofizetett csomagodnal sehogy nem tudsz tobbet produkalni (regen meg egyes szolgaltatoknal volt ra esely fw cseszegtetessel :D)

(#163) makos555


makos555
csendes tag

Sziasztok!!
Az internet sávszélességemmel van problémám. Szolgáltatóm a T-home, jelenleg a 15/900 csomagot használom. Amikor aktiválták ezt a csomagot megváltozott minden az internetkapcsolatommal, szakadás töménytelen mennyiségben, főleg letöltéskor. Elegem lett belőle, felhívtam a szolgáltatót, a szakadások megszűntek, de a sávszélességem maximum 7 Mb. Valahol még olvastam h a szolgáltató ilyenkor kisebb csomagra állít vissza hogy a szakadások megszűnjenek, ezt nemtudom hogy igaz e. http://www.speedtest.net/result/1826157869.png
Ilyen problémám nem volt az 5,2,1 Mb-os csomagoknál, szakadás sem volt soha.
Modemem a 360R és igencsak 5 éves, lehetséges hogy modemhibával küszködök?
Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#164) janihunk válasza makos555 (#163) üzenetére


janihunk
senior tag

Úgy látom a T szeret szívatni mindenkit, nálunk most volt kábelcsere az egész térségben csere előtt 1600kb/s volt a letöltésem meg meg 1300 jó ha megvan. Feltöltés maradt 105kb/s. Ja és ha lefelé meg felfelé is töltök akkor folyton szakad a net.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#165) makos555 válasza janihunk (#164) üzenetére


makos555
csendes tag

janihunk ezt nézd meg!! :)
Valaki írta hogy hagyta kihűlni a 360-r modemet. Én is így tettem, az éjjel kihúztam, most dugtam vissza.
http://www.speedtest.net/result/1826821998.png

(#166) janihunk válasza makos555 (#165) üzenetére


janihunk
senior tag

És ha felmelegszik akkor visszajön a 7mb állapot nálad?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#167) StSanya válasza makos555 (#163) üzenetére


StSanya
őstag

Csak a leírt tünetekből nem lehet megállapítani, hogy modem vagy vonalhibád van. Az tény, hogy 3 - 5 éves 360R (szürke színű) Bx vagy C3 revíziójú modem legtöbbször már a kukába való!

Javaslom, hogy mindenképpen szerezz be egy dlink 321B vagy egy 360R T1 rev. (fekete színű) modemet, ha nem szűnik meg a hiba, akkor tedd fel rá Dchard firmware-jét, azzal megállapítható a hiba forrása is.

Jah, először a lakásban nézd át a kábelezést is!

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#168) makos555 válasza StSanya (#167) üzenetére


makos555
csendes tag

Vonalhibám szerintem nem lehetséges mert eddig mindig jóvolt a netem, reggel óta tökéletes a sávszélem a 360-r-el.
Most volt nálam egy T1-s azzal 30kbps-t javult a feltöltésem.
Úgyhogy most beszerzek egyet az tuti!!

(#169) makos555 válasza StSanya (#167) üzenetére


makos555
csendes tag

Most hogy megint megvan a teljes sávszélességem, elkezdődtek a szakadások!! :)
Ha lesz időm akkor elugrok veszek egy T1-es modemet és meglátjuk hogy megszűnik e a probléma. T-home ha modem hiba van nem cseréli ki a modemet?

(#170) janihunk válasza makos555 (#169) üzenetére


janihunk
senior tag

Ezért fizetek 9400ft-ot Miközben csak 1400 al jön max. 1 hónapja meg jött 1600 al is.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#171) janihunk


janihunk
senior tag

Nahát képzeljétek el kint volt a nagy T től egy szaki (tényleg értet hozzá) és it hagyott nekem csak úgy egy T1 modemet.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#172) makos555 válasza janihunk (#171) üzenetére


makos555
csendes tag

Dejó neked!! Én meg mehetek venni!! :)

(#173) makos555


makos555
csendes tag

Sziasztok!!
Futtattam az sm50b-t és ez lett az eredmény. A szakadások még nem szűntek meg.

http://kepfeltoltes.hu/120425/sm50_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#174) Bálint85


Bálint85
senior tag

Dlink 360R fekete színű modembe bele lehet írni a jelszót stb hogy maga lépjen fel a netre?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#175) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Internet díjcsomagot váltottam, elvileg bemérték és lenne 20 megabitem, de még mindig csak 15 el tölt mint régen.
D-link adsl 360R modemem van a 4 ledes kiadás, létezik, hogy a modemnek ez a maximuma?
Vagy a hálózat ennyire képes? de bemérés alapján képes a 20 ra

(#176) Jégtörő válasza Jégtörő (#175) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

Előkerestem a régi haldokló d-link adsl2+ 360R modemet az 16-4 ig bírja, ezek szerint akkor a modem a ludas.

(#177) madagaszkar válasza Jégtörő (#176) üzenetére


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló a gondom, ma aktiválták a 20 MB-es, Netmánia M díjcsomagomat. Előtte Családi 15 MB-es netem volt. A speedtest.net-en mért sebességem a régivel 15-16 MB le/0,7 MB fel, az új 21-22 MB le/0,7 MB fel. A tényleges letöltési sebességem azonban nem változott, maradt 1,8 MB. Ez csak egy nagy átverés vagy esetleg a modemem nem tud nagyobb sebességet ( D-link 360R szürke, nem adsl2+-os )

Köszönöm a hozzáértő válaszokat.

(#178) rsf


rsf
senior tag

Nálam is ugyanez a helyzet:
A régi 15/09 ről váltottam 20/1-re és a sebességem ugyanaz maradt mint ami régen volt.
Speedtest-el mérve a mostani és a régi sebességem is: 14,6 /0,92
Először én is a modemre gondoltam.
Érdemes lenne venni egy másik modemet talán?
Holnap kapok egy huawei modemet kiprobálom azzal is majd.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#179) rsf válasza rsf (#178) üzenetére


rsf
senior tag

A D-link Dsl-321B modemről mi a vélemény?
Nekem még az a régi kék/ezüst szinű modemem van.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#180) StSanya válasza rsf (#179) üzenetére


StSanya
őstag

Jó, de picit drága. Ugyanis T-pontokban kapható 6,5 ezer Ft körüli áron ADSL kezdőcsomagban a Dlink 360R T1E modem (fekete színű), ami belsejében ugyanaz.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#181) rsf válasza StSanya (#180) üzenetére


rsf
senior tag

De nekem adnak kezdő csomagot ha bemegyek?
Igazából a modem ami nálam van az övék, lehet, hogy el kéne romlania aztán cserélnék egy ujra.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#182) StSanya válasza rsf (#181) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, ezt bárki megvásárolhatja. S a csomagban van szűrő és kábelek is.

Ha az övék akkor igen, cserélik. De ha szereld magad csomagban fizettél elő internetre, akkor nem, neked kell gondoskodnod modem cseréről. Nézd meg a szerződésedet, nehogy csalatkozz.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#183) rsf válasza StSanya (#182) üzenetére


rsf
senior tag

Nem szereld magad csomag volt.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#184) iqkacsa


iqkacsa
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy fekete dsl-360R-t, tehát T1-es verziót, de nem tudok belépni az admin felületére. Ha beírom a netböngészőbe az 192.168.1.1-es ip címet ezt a hibaüzenetet kapom:
The connection was reset

The connection to the server was reset while the page was loading.
The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.
If you are unable to load any pages, check your computer's network
connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Firefox is permitted to access the Web.

És ha meg pingelem úgyanezt az ip-t, akkor sem kapok választ (a kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül). Mi lehet a hiba? Illetve, hol tudom megnézni a modem ip címét?

Néha szakad a net (pár óránként), és szeretném kicsit buherálni a modemet.

Köszi:

Gellért

[ Szerkesztve ]

(#185) StSanya válasza iqkacsa (#184) üzenetére


StSanya
őstag

Hálózati kártyádra beállítottad a fix IP-t? (192.168.1.2 maszk: 255.255.255.0 átjáró: 192.168.1.1)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#186) Zolika8502


Zolika8502
csendes tag

Üdv

Olyanban kérném a segítségetek, hogy van egy PC-m Windows Ultimate-el DSL-360R ADSL modemmel, működő internettel. Vásároltam egy Lenovo Z585 tipusú notebook-ot, felraktam rá ugyanazt az op. rendszert valamint az illesztőprogramokat, de az internet csatlakozásnál, ha az ADSL kábelt átdugom a PC-ből, a csatlakozás WAN miniport (PPPOE) -ig jut el,aztán a 651-es hibaüzenetet dobja fel, és további újratárcsázásra is így reagál. Nézegettem a netem megoldási lehetőségeket, ahol mindig azt írták, hogy a c:\windows\system32\drivers mappában lévő raspppoe.sys fájlt kell lecserélni,amihez le is töltöttem egyet,de az előbb említett elérési útvonalon nem volt ilyen fájl,ezért rákerestem,és a c:\windows\winsxs\amd64.....raspppoe mappában van, amihez akármit állítgattam a rendszer nem hagyott hozzáférni, rendszergazdaként sem, így kicserélni sem tudtam a fájlokat. Esetleg tudtok-e a problémámra megoldási lehetőségeket? Köszönöm a segítséget előre is.

(#187) Zolika8502


Zolika8502
csendes tag

Ismét én vagyok,a változás annyi, hogy sikerült a sys fájl kicserélése,addig állítgattam,de még mindig az a gáz, hogy nem azon a helyen volt,ahol kellett volna lennie és a csere semmi hatást nem gyakorolt a gépre, ugyanazt csinálja mint eddig....egyszóval sz.r. Más lehetőség?

(#188) StSanya válasza Zolika8502 (#187) üzenetére


StSanya
őstag

Nem tudom mit cserélgettél ki, de szerintem elég lett volna a kábel átdugásánál a modemet áramtalanítani...

Amúgy vegyél routert, mert viszont ha sokáig így kapcsolgatod ki-be a modemet, a szolgáltató le fogja venni a net sebességedet, mert azt fogja hinni, hogy szakadozik a vonalad.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#189) Zolika8502


Zolika8502
csendes tag

Köszi a gyors reagálást Sanya, az áramtalanítással sem működött a dolog, azért folyamodtam fájlok felülírásához, de úgy látom tényleg egy router lesz a leggyorsabb problémamegoldás :)
Köszönöm
Üdv:Zoli

(#190) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Adott egy D-Link 360R modem és egy TP-Link 340GD router. Nekem az a gondom, hogyha a routerről megy a net, akkor félpercenként packetlossol, de ha csak a modem van bedugva és arról netezek meg játszok, akkor simán megy packetloss nélkül. Egy idő után elég idegesítő, hogy 10-20 másodpercenként beakad a játék, meg leesik a letöltési sebességem. Előre is köszi a válaszokat!

(#191) StSanya válasza kabdzsi (#190) üzenetére


StSanya
őstag

Az a 340-es az nem router, az csak egy router-nek látszó tárgy... Komolyan mondom, azt be kéne tiltani, ha megnézed, már egy Skype hívás megfekteti... :W

Ha nem vagy mazopista, ajándékozd oda egy ellenségednek, te pedig vásárolj normális router-t (pl. TP-Link-ből kb. 7xx, de inkább 8xx sorozattól)!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#192) kabdzsi


kabdzsi
tag

Köszi a választ!

Az a gond, hogy most nem tudom eldönteni, hogy mi a szar, mert már 3 routerrel is próbálkoztam és ugyan úgy packetlossolt. Két lehetőség van, vagy a router a szar vagy a modem.

[ Szerkesztve ]

(#193) StSanya válasza kabdzsi (#192) üzenetére


StSanya
őstag

Ha régi, ezüst színű 360R, akkor nem csoda, az is szemétre való.

T-Home pontokban kapható, vagy az Aprón keress fekete színű, új 360R T1(E) modemet, az jóság! (Főleg, ha cserélsz rajta software-t.)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#194) kabdzsi válasza StSanya (#193) üzenetére


kabdzsi
tag

Köszi a segítséget! Úgy látszik, hogy akkor kuka lesz ebből.

(#195) JKalo


JKalo
tag

Router portnyitással szenvedek Openwrt alatt.
Kérdésem, hogy a Dchard féle FW a portokat nem tiltja úgye, melyek a routeren engedélyezve vannak?

(#196) Spike009


Spike009
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos engem is gyakran ledobál a net, szerintetek mi lehet az oka?
Jelenleg így néz ki, eddig nem buheráltam, lehet hogy kellene? Bár a neten sajnos nem találom a tcconsole nevű programot :(
Segítséget előre is köszi!

(#197) adammkaa


adammkaa
senior tag

Üdvözlet minden fórumozónak, nagy tudásúnak, hozzáértőnek!!
A segítségeteket, tapasztalataitokat, tudásotokra lenne most szükségem.
Ma rendeltem meg (Szigetszentmiklós városban lakom) az Invitel szolgáltatónál a kiválasztott csomagomat, ami nem más mint egy 5megás/512kbit csomag, vonallal együtt, kapok ajándékba valami házimobilt is, 2gb mobilnetet havi 5000FTért. Nos, a kérdésem az lenne hogy, milyen módon tudok elérni nagyobb sávszélességet? Esetleg egy Dlink DSL-360R ADSL 2+ modem segítene rajtam? Lehet okoskodni? Esetleg ha kijönnek a szerelők tudok velük valamit okoskodni? (persze a jutalmuk nem marad el). Megpl kis ms válaszidőm legyen, kevés ping mert játékba fontos. stb. SNR lock ne legyen meg hasonlo. Ha igen, mit mondjak nekik mit cseréljenek ki esetleg a gyári kábeleket erősebbre? Nem értek hozzá, kérem a segítségeteket mint adsl szakemberek. (Mellesleg kukkot nem értettem itt a bitrate ből meg nem tudom miből, eléggé felső szinten vagytok már ebben a témában). További szép napot!

Nexus 5 Black

(#198) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

ez a modem jó annex J vonalra ?

(#199) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Van egy 10 Mbit-es ADSL-em,eddig 1 Mb/s tudtam tölteni.1 hete 800 Kb/s körül pár napja meg 650-700 Kb/s.A központban minden rendben van,engem ez az SNR érték aggaszt.Mit lehet tenni? Köszi

[ Szerkesztve ]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#200) tegyebek


tegyebek
csendes tag

Z0mbi:
Ez az egész, amit írtál, egy jókora butaság... Ha lehetne ügyféloldalról változtatni a letöltési sávsz./felt. sávsz. arányát, gondolod nem tenném már régen én is???!!!
Ha meg nem értesz belőle egy mukkot sem, akkor meg ne adj tanácsot!
A többi állításod sem helytálló, úgy, ahogy meg van fogalmazva.
Továbbá azt is üzenném Neked, hogy Invitel területre a 8 35 llc-n kívül létfontosságú még, hogy Annex A, de Neked, azt hiszem, hiába is mondom.
[itt] van, és volt leírva a válasz a #151-re, mint már linkelték, ha meg menteni akarod, akkor a parancsokat próba után szerkeszd be a modemen az autoexec.net-be, mégpedig kiszerkesztve az azonos dolgot, de más értékre állító parancsokat, mint amit beírsz, de a többit feltétlenül meghagyva, de van/volt minta is ott!
Egyébiránt a legtöbb 360T(tehát a T, nem R, de ez is tudja mind) firmware frissítés után tudta az ADSL2+-t, már ha a frissítés sikerrel megvolt, ami persze sokszor nem sikerült, és lehetett szórakozni, vagy kidobni... És tény, hogy ősi, és a szürke 360R-ed se jobb.
janihunk-nak:
SM50B-vel nézze a sávszélességet, mert az szinkronsebességet mutat(bit rate sor, le és fel sorrendben, csak az ér, ami után a kbps van, ezt oszd el 1024-gyel(mindkettőt).
Ha itt a letöltés messze van a 15 Mbps-től, vagy pl. a szerződésed szerinti feltöltéstől az itteni, akkor érdemes a modemcsere, vagy, ha szakad.
A T-valami meg mindenkit szívat sajnos, amennyire csak tud, valószínűleg ki van adva...
jackbacsi87:
Ha létrehoznál egy új PPPoE kapcsolatot a gépen a szolgáltatód felh,nevével/jelszavával, akkor valószínűleg menne, mert ha jól értem, ez sem volt meg, és feltehetően szürke a modem, vagy ha fekete, akkor alapbeállításon van, tehát kell a PPPoE kapcsolat.
makos555:
Így van, a szolgáltató visszaveszi, és ilyen esetben a modem cserére érett teljesen...
Ezzel nem érdemes szórakozni egyáltalán ez esetben.
Bálint85:
Helyi hálózat tulajdonságainál ip 192.168.1.2 , ezután csak szimplán belekattintasz az alhálózati maszk mezőbe, kitölti, alapért. átjáró 192.168.1.1 DNS-ek maradjanak üresen pl.
Ez után böngészőbe 192.168.1.1, ENTER, user: root, pass: admin
Itt mindent beállítasz, ahogy akarod(nem írok litániát), és mentés után a !menüből! való sikeres modem újraindítás után visszaállítod a Helyi hálózat ip-jét és DNS-ét automatikusra, így már jónak kell lenni, ha jól állítottad be...
Jégtörő:
Ha fekete, jó, ha nem, nem, azaz ha nem, akkor csere szükséges !biztosan!, hogy 20 Mbitet megközelíts, de elérni még a legújabbal sem biztos, hogy fogod, és ne a ledeket számold szerintem!
madagaszkar:
Szürkével több, mint 20 Mbit, az igen, csodaszámba megy!
Egyébként nem az 1,8MB/s mérésre használt szerver a lassú?
Mert az inkább valószínű, de ebből a modemből mindent kinézek, főleg ilyen "csodák" esetén.
Másik szerverrel is próbáld meg a mérést szerintem, mármint ahelyett az 1,8MB/s szerver helyett!
Zolika8502:
A Windows nem buherált verzió, és frissítve lett?
Ha egy fájlt sem tudsz saját tulajdonba venni, és magadnak+SYSTEM-nek jogokat osztani, akkor szerintem kérj segítséget.
Egyáltalán a hálózati kártya drivere fent van, és működik???
Spike009:
Erősen valószínű, hogy kellene, eszerint:http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/4_beallitasok_mentese_egyeb.html
tehát trellis mindenképp be, ha nem úgy van, interleave marad, majd SNR margint a szakadások megszűnéséig növelni[t_c_c_o_n_s_o_l_e](je_lsz_ó: a link neve alávo_nások nélkül)
Vagy csere a fekete színű 360R T1(E)-re, aminek köze nincs a nevén kívűl ezen tákolmányhoz.
adammkaa:
Megkergültél? Nem az előfizetettnél többről van szó.
_Norbi_:
A fekete színű T1(E) gyári firmware-rel elvileg tudja, de hogy gyakorlatban...
Nézd a config felületét, ha fekete, a fentiek szerint!
DjPremier:
Sajnos a T(elekomprontálódott)-****** részéről ez igen ismerős hozzáállás. Ha csinálnak valamit, azt is a 3-6-ik, de méghozzá csak konkrétan az INGATLANBA kért személyes műszaki felmérésre vonatkozó kérésre csinálnak először valamit, és általában egyből meg is oldják, akárhol is volt a hiba, de elképzelhető, hogy felszámolják kb 10E Ft-ért...
Még ebből a 3-ik kérés előtt, meg üzengetnek lüke ügyintézőkkel össze vissza több közbenső ügyintézőn keresztül minden kitalált butaságot... :(((
Ez a modem meg ADSL2-ben csatlakozott fel, mégcsak nem is ADSL2+-ban...
Vélhetően configurációs hiba a modemben, de nem tudom, a configurálása a fenti TCConsole-lal törtéhet, a fenti link szerint, és nagyon bonyolult, ráadásul nyugodtan lehet hibás is a modem, és nem is feltétlenül éri meg szórakozni vele...
Az SNR margin a legkevesebb szerintem, a központ(DSLAM) skálázza vissza szerintem automatikusan, nálam is ezt csinálta, a ... szerelő 2 hét kiszállásról szóló követelőzés után fel is vette velem a kapcsolatot, megüzente, hogy rossz a modem, egy ügyintézővel telefonon, kiszállás nélkül, a 3-4-edik személyes, helyszíni, ingatlanra történő kiszállást kérve, rendben, kicserélem, mondtam, aznap megtörtént, mivel nyilván az új telekomos az garanciás, és a telekomosok közölték, hogy rossz. Másnap hív elsőnek a szerelő telefonon, és közli, hogy a korábbi, de új 360R T1E modem (gyári firmware-rel is) hibás volt, amikor kértem, hogy nézzen rá újból, és már a gyári FW-vel történő beüzemelési kísérletkor is az volt a bekötéskor, változó, össze-vissza adatokat küldött a DSLAM-nak, pl a csillapításról, amik valóban irreális adatok, ha valósak, mondott példát is, én meg mondtam, hogy ilyent eddig a két hétben nekem egyszer nem írt ki, nem is ingadozott, amit én láttam akár telneten, akár weben, de mindegy, erre közli, hogy most már minden jó 10Mbit jön, a kapcsolat késleltetése a vonalon(nem a ping!) 4/4ms(mert mondtam, hogy előtte 13/18 körül volt, 43-45-ös pinggel bix felé), tehát már a ping is jó kell, hogy legyen.
Leellenőriztem és ekkor már valóban így is volt...
Most várom, hogy mi lesz hosszabb távon, egyenlőre tökéletes...
A szerelő egyébként, onnantól, hogy szóbaállt velem, tisztességes volt, igaz ez egy 3 perces telefonbeszélgetés volt, de pl. egy t_h_o_me-os szerződésnél egy átlagos ügyintéző ennyi idő alatt van elég kreatív 3x megkísérelni átvágni, csőbe húzni többféleképpen is, banális képtelenségekkel...
Egyénként nekem a DSLAM minden szakadás nélkül(a szokásos, a szerelő által is említett 1-2-napos újraszinkronizáláson kívül), még a telnetes felületen is minden látható(az RSCorr-t kivéve, ami most is van) hiba hiányával vett mindent vissza, előbb, első szinkronizáláskor 8,95, majd 7,5, majd 7,6, 45ms körüli pinggel, majd ismét 8,95, ping is normális, ismét 7,6 kb. norm. pinggel, majd, 6205kpbs, ping megint 45 körül.
SNR margin, bár állítható, és aktualizálódik is, a vivőkön is ellenőrizve, de a sávszélesség sem a töredékre csökkentéstől, sem a két és félszeresére emeléstől nem változott kb 8 bitnél többet soha, és sehogy nem szakadt a hajnali-reggeli egyszeri derült égből, pontosabban DSLAM-ból, programozottan érkező újraszik-en kívül az első pár napot kivéve, amikor az is nehézség volt, hogy fél percnél tovább szinkronban maradjon, nekem kellett hozzá mindent szórakozni, azután már mondjuk, miután visszavette, nem szakadt, de most sem szakad, pedig jóval nagyobb a szinkronseb, mint a bekötéskor, igaz a vonal is más paraméterekkel működik központi oldalról, de lehet, hogy tényleg a modem volt a rossz, de őszintén szólva fogalmam sincs, ezt nem lehet leellenőrizni, már csak amiatt sem, mert le kellett az újért adni, a cseréig meg állítólag megüzente a szerelő, hogy nem hajlandó semmit csinálni, már egyből, ahogy megüzente, hogy rossz a modem...
Ez kb két hét története, és semmi nem segített, mivel, hogy az állítólag a DSLAM-nak küldött hibás adatokon kívül minden a legtökéletesebb volt, a modem, most is(ha magasabb lenne a szerződés, arra az esetre) 24Mbps-t jóval meghaladó, gyakran 25Mbps-t meghaladó MAX becsült sebességet ír, mind a régi, mind az új ezt írta...
Ezek szinkronsebességek mind, nem valós letöltési sebességek.

Bocs, ha már mindenki megoldotta, de azért ideírtam, mert nem tudom, hogy így van-e.
Ha valami butaság ezek közül, elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.